Dnes na toku VN Čerenec

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Čerenec, skóre okna 12.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1851861871881891901910,0 km0,5 km1,0 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 190 do 186 m n. m. na 1,5 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    187 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    187 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    189 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Čerenec z roku 2017
    2017snímkováno 24. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Čerenec z roku 2020
    2020snímkováno 22. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Čerenec z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Čerenec

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1
    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Čerenec

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 2 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 780 mg/l, velmi těžké voda (27,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Molybden 0,661 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 85. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    53dávkový příkon nGy/h

    percentil 64 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Baryum 100 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 91 (Cintorínsky, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    134vrtů do 3 km

    150 rozborů vody v okolí

    Z toho 134 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    40°C u ústí vrtu

    3 geotermální vrty do 10 km

    Nejteplejší: Piešťany – VLÚ-3, 9,7 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    13místa v okruhu 3 km

    13 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    18záznamů do 5 km

    3 ložiska, 15 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Písek100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Písek; Morské)100%SR 0,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Pieštanyjský záliv100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,18typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    27,2°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (4,86 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    780mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa119 mg/lpercentil95
    • BikarbonátyHCO3445 mg/lpercentil94
    • HořčíkMg46,1 mg/lpercentil94
    • SíranySO487,0 mg/lpercentil85
    • ChloridyCl35,8 mg/lpercentil84
    • FluoridyF0,113 mg/lpercentil49
    • SodíkNa8,76 mg/lpercentil49
    • DraslíkK1,80 mg/lpercentil27

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO335,8 mg/lpercentil95
    • AmmoniumNH40,0894 mg/lpercentil42
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,53 mg/lpercentil34
    • FosfátyPO40,0225 mg/lpercentil12

    Kovy

    • ZinekZn7,42 μg/lpercentil54
    • HliníkAl25,1 μg/lpercentil24
    • ManganMn11,1 μg/lpercentil23
    • ŽelezoFe0,0480 mg/lpercentil21

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • MolybdenMo0,661 mg/kgpercentil85
    • ChromCr83,6 mg/kgpercentil67
    • KobaltCo9,39 mg/kgpercentil64
    • NiklNi27,7 mg/kgpercentil63
    • VizmutBi0,248 mg/kgpercentil61
    • AntimonSb0,772 mg/kgpercentil61
    • VanadV67,6 mg/kgpercentil49
    • ArsenAs6,37 mg/kgpercentil47
    • MěďCu22,8 mg/kgpercentil46
    • ZinekZn78,5 mg/kgpercentil29
    • VéstPb11,6 mg/kgpercentil24
    • CínSn2,01 mg/kgpercentil21
    • RtuťHg0,0577 mg/kgpercentil19
    • KadmiumCd0,0784 mg/kgpercentil18
    • SelenSe0,0813 mg/kgpercentil5

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • DraslíkK1,81 %percentil86
    • VápníkCa2,17 %percentil53
    • TitanTi4 501 mg/kgpercentil51
    • HořčíkMg0,898 %percentil51
    • HliníkAl5,57 %percentil48
    • ŽelezoFe2,54 %percentil41
    • SodíkNa0,812 %percentil38
    • ManganMn694 mg/kgpercentil31
    • FosforP675 mg/kgpercentil27
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • GalliumGa17,8 mg/kgpercentil80
    • CeriumCe68,5 mg/kgpercentil76
    • RubidiumRb96,3 mg/kgpercentil69
    • BorB65,9 mg/kgpercentil65
    • ZirkoniumZr440 mg/kgpercentil62
    • YttriumY27,3 mg/kgpercentil49
    • LithiumLi28,1 mg/kgpercentil42
    • BerylliumBe1,21 mg/kgpercentil38
    • BaryumBa401 mg/kgpercentil36
    • StronciumSr107 mg/kgpercentil21

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    53nGy/h ve vzduchu

    rozsah 51 až 54 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,99 ppm81. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,71 ppm61. percentil
    • Draslík (K)K1,23 %percentil25

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 052 Bq/m²21. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -4nT

    rozsah -6 až -3 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -4mGal

    zbytkový +23,0 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Pieštanyjský záliv100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)124–484m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek257m a.s.l.
    • Průměrný sklon7,5°
    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Dunajské kopce50%SR 10 %
    • Malé Karpaty50%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Dunajská nížina50%SR 18 %
    • Oblast Fatra-Tatra50%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Prašník – příležitostný (180 m od vody)Vrbové – žádný (360 m od vody)Prašník – příležitostný (420 m od vody)Prašník – příležitostný (620 m od vody)Prašník – žádný (1,1 km od vody)Prašník – žádný (1,2 km od vody)Teheľňa – Vrbové – žádný (2,0 km od vody)Dobrovodský Mlyn – Prašník – žádný (2,2 km od vody)Šípkové – žádný (2,3 km od vody)Šípkové – žádný (2,4 km od vody)Šípkové – žádný (2,4 km od vody)Prašník – příležitostný (2,5 km od vody)Prašník – příležitostný (2,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – lázně (9,7 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – lázně (9,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – lázně (9,8 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Vrbové – stavební kámen (5,0 km od vody)Vrbové – stavební kámen (5,0 km od vody)Očkov – štěrkovité písky a písky (4,7 km od vody)Prašník – stavebný piesok – pískovec (1,9 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pískovec (1,9 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pískovec (2,0 km od vody)Vrbové – stavebný piesok – pískovec (2,3 km od vody)Ostrov – cihlové suroviny (2,9 km od vody)Šterusy – stavební kámen – dolomit (2,9 km od vody)Šterusy – stavební kámen – dolomit (3,1 km od vody)Šterusy – stavební kámen – dolomit (3,1 km od vody)U Bajciarov pri Prašníku – stavební kámen – dolomit (3,8 km od vody)U Marušíkov pri Prašníku – stavební kámen – vápenec (3,9 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavební kámen – krinoidní vápenec (4,0 km od vody)Krakovany – cihlové suroviny (4,1 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavební kámen – vápnitý pískovec (4,5 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavební kámen – dolomit (4,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavební kámen – dolomit (4,9 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (660 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (750 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (750 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (760 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (1,0 km od vody)Prašník – Pustá Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Prašník – monitorování vrtu (1,1 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (1,9 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (2,0 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (2,0 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (2,0 km od vody)Šípkové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (2,1 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 100 μg/lmedián 100 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 11,0 μg/lmedián 11,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 1,50 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 55 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok, 830 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 25,9 mg/lmedián 25,9 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,60 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 57,0 μg/lmedián 11,0 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 083 μg/lmedián 134 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 980 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,60 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 980 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0100 mg/lmedián 0,0100 mg/l12 vzorky42 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 40 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 38 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře528,9 Bq/l9,50 Bq/l
    zdroj130,5 Bq/l30,5 Bq/l
    vyvinutá pružina144,2 Bq/l44,2 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Očkovštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie4,7 km
    Vrbovéstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená5,0 km
    Vrbovéstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená5,0 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    134 vrtů v pásmu 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 113 ostatních; s číslem archivní zprávy 134.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m49×
    • 10–30 m81×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Vrbovévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou12,1 m15789 132Ab1.pdf310 m
    Prašníkmonitorování vrtu8,0 m74931 132Ab35.pdf660 m
    Prašníkmonitorování vrtu7,5 m74931 132Ab34.pdf750 m
    Prašníkmonitorování vrtu7,5 m74931 132Ab33.pdf750 m
    Prašníkmonitorování vrtu7,5 m74931 132Ab32.pdf760 m
    Prašníkmonitorování vrtu7,5 m74931 132Ab31.pdf1,0 km
    Prašník – Pustá Vesvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,0 m55362 132Ab20.pdf1,0 km
    Prašníkmonitorování vrtu8,0 m74931 132Ab30.pdf1,1 km
    Vrbovévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou137,0 m7192 132Ab4.pdf1,1 km
    V-1inženýrsko-geologické12,0 m999651,2 km
    S-31inženýrsko-geologické15,0 m476611,2 km
    S-32inženýrsko-geologické12,0 m476611,2 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Piešťany – VLÚ-340 °C–635 mCa-Mg-SO4při použití9,7 km
    Piešťany – VLÚ-217 °C–220 mCa-SO4při použití9,8 km
    Piešťany – VLÚ-138 °C–635 mCa-SO4nepoužitý9,8 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 519,6 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Prašník12 000 m²1992–180 m
    Vrbové3 500 m²1960–360 m
    Prašník1 500 m²1970–420 m
    Prašník5 000 m²1970–620 m
    Prašník1 500 m²1980–1,1 km
    Prašník250 m²1990–1,2 km
    Teheľňa – Vrbové30 000 m²1975–2,0 km
    Dobrovodský Mlyn – Prašník2 000 m²1970–2,2 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Vrbové1 revír · 1,5 km2VN Čerenec2

    Další toky v okolí

    Povodí Váh