Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Čerenec vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Čerenec, ablakpontszám 10.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1851861871881891901910,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 190-től 186 m tengerszint feletti magasságig 1,5 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    187 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    187 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    189 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Čerenec vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    VN Čerenec vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    VN Čerenec vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 14.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Čerenec vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Čerenec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 780 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,661 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    53nGy/h dávkový príkon

    64. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 100 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Cintorínsky, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    134vrtov do 3 km

    150 rozborov vody v okolí

    Z toho 134 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – VLÚ-3, 9,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    13 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    18záznamov do 5 km

    3 ložiská, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Homok100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Morské)100%SR 0,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,18typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    27,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,86 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    780mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa119 mg/l95. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3445 mg/l94. percentil
    • MagnéziumMg46,1 mg/l94. percentil
    • SzulfátokSO487,0 mg/l85. percentil
    • KloridokCl35,8 mg/l84. percentil
    • FluoridokF0,113 mg/l49. percentil
    • NátriumNa8,76 mg/l49. percentil
    • DraslíkK1,80 mg/l27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO335,8 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH40,0894 mg/l42. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,53 mg/l34. percentil
    • FosforečnanyPO40,0225 mg/l12. percentil

    Fémek

    • CinkZn7,42 μg/l54. percentil
    • AlumíniumAl25,1 μg/l24. percentil
    • MangánMn11,1 μg/l23. percentil
    • VasFe0,0480 mg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdénMo0,661 mg/kg85. percentil
    • KrómCr83,6 mg/kg67. percentil
    • KobaltCo9,39 mg/kg64. percentil
    • NikkelNi27,7 mg/kg63. percentil
    • BizmutBi0,248 mg/kg61. percentil
    • AntimonSb0,772 mg/kg61. percentil
    • VanádiumV67,6 mg/kg49. percentil
    • ArzénAs6,37 mg/kg47. percentil
    • RézCu22,8 mg/kg46. percentil
    • CinkZn78,5 mg/kg29. percentil
    • ÓlomPb11,6 mg/kg24. percentil
    • CínSn2,01 mg/kg21. percentil
    • HiganyHg0,0577 mg/kg19. percentil
    • KadmiumCd0,0784 mg/kg18. percentil
    • SzelénSe0,0813 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,81 %86. percentil
    • KalciumCa2,17 %53. percentil
    • TitánTi4 501 mg/kg51. percentil
    • MagnéziumMg0,898 %51. percentil
    • AlumíniumAl5,57 %48. percentil
    • VasFe2,54 %41. percentil
    • NátriumNa0,812 %38. percentil
    • MangánMn694 mg/kg31. percentil
    • FoszforP675 mg/kg27. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa17,8 mg/kg80. percentil
    • CérCe68,5 mg/kg76. percentil
    • RubídiumRb96,3 mg/kg69. percentil
    • BórB65,9 mg/kg65. percentil
    • ZirkónZr440 mg/kg62. percentil
    • YtriumY27,3 mg/kg49. percentil
    • LítiumLi28,1 mg/kg42. percentil
    • BerilliumBe1,21 mg/kg38. percentil
    • BáriumBa401 mg/kg36. percentil
    • StronciumSr107 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    53nGy/h vo vzduchu

    rozsah 51 až 54 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,99 ppm81. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,71 ppm61. percentil
    • Kálium (K)K1,23 %25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Prašník – občasný (180 m od vody)Vrbové – nijaký (360 m od vody)Prašník – občasný (420 m od vody)Prašník – občasný (620 m od vody)Prašník – nijaký (1,1 km od vody)Prašník – nijaký (1,2 km od vody)Teheľňa – Vrbové – nijaký (2,0 km od vody)Dobrovodský Mlyn – Prašník – nijaký (2,2 km od vody)Šípkové – nijaký (2,3 km od vody)Šípkové – nijaký (2,4 km od vody)Šípkové – nijaký (2,4 km od vody)Prašník – občasný (2,5 km od vody)Prašník – občasný (2,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (9,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (9,8 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Vrbové – stavebný kameň (5,0 km od vody)Vrbové – stavebný kameň (5,0 km od vody)Očkov – štrkopiesky a piesky (4,7 km od vody)Prašník – stavebný piesok – pieskovec (1,9 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (1,9 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (2,0 km od vody)Vrbové – stavebný piesok – pieskovec (2,3 km od vody)Ostrov – tehliarske suroviny (2,9 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)U Bajciarov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)U Marušíkov pri Prašníku – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavebný kameň – krinoidový vápenec (4,0 km od vody)Krakovany – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (4,5 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (4,9 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (660 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (750 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (750 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (760 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Prašník – Pustá Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Prašník – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Šípkové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 100 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 11,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,50 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 830 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 25,9 mg/lmedián 25,9 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 11,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 083 μg/lmedián 134 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,0100 mg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa528,9 Bq/l9,50 Bq/l
    forrás130,5 Bq/l30,5 Bq/l
    upravený prameň144,2 Bq/l44,2 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Očkovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie4,7 km
    Vrbovéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 km
    Vrbovéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    134 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 113 ostatných; s číslom archívnej správy 134.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m49×
    • 10–30 m81×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Vrbovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,1 m15789 132Ab1.pdf310 m
    Prašníkmonitorovací vrt8,0 m74931 132Ab35.pdf660 m
    Prašníkmonitorovací vrt7,5 m74931 132Ab34.pdf750 m
    Prašníkmonitorovací vrt7,5 m74931 132Ab33.pdf750 m
    Prašníkmonitorovací vrt7,5 m74931 132Ab32.pdf760 m
    Prašníkmonitorovací vrt7,5 m74931 132Ab31.pdf1,0 km
    Prašník – Pustá Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m55362 132Ab20.pdf1,0 km
    Prašníkmonitorovací vrt8,0 m74931 132Ab30.pdf1,1 km
    Vrbovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou137,0 m7192 132Ab4.pdf1,1 km
    V-1inžiniersko-geologický12,0 m999651,2 km
    S-31inžiniersko-geologický15,0 m476611,2 km
    S-32inžiniersko-geologický12,0 m476611,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Pöstyén – VLÚ-340 °C–635 mCa-Mg-SO4využívaný9,7 km
    Pöstyén – VLÚ-217 °C–220 mCa-SO4využívaný9,8 km
    Pöstyén – VLÚ-138 °C–635 mCa-SO4nevyužívaný9,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 519,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Prašník12 000 m²1992–180 m
    Vrbové3 500 m²1960–360 m
    Prašník1 500 m²1970–420 m
    Prašník5 000 m²1970–620 m
    Prašník1 500 m²1980–1,1 km
    Prašník250 m²1990–1,2 km
    Teheľňa – Vrbové30 000 m²1975–2,0 km
    Dobrovodský Mlyn – Prašník2 000 m²1970–2,2 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Vrbové1 horgászvíz · 1,5 km8VN Čerenec8

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág