Dnes na toku Holeška

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Holeška, skóre okna 43.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    1001502002503003500 km5 km10 km15 km
    Výškový profil toku: od 316 do 160 m n. m. na 15,9 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    316 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    149 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    167 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    10 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,18

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Holeška z roku 2017
    2017snímkováno 27. 5. 2017
    Letecký snímek toku Holeška z roku 2020
    2020snímkováno 22. 8. 2020
    Letecký snímek toku Holeška z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Holeška

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    • HoleškaHoleška · nesplněná norma v 1 z 4 let1 ukazatel

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Holeška

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 16 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 646 mg/l, velmi těžké voda (22,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Antimon 1,84 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 82. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    55dávkový příkon nGy/h

    percentil 73 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    3 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Stroncium 679 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 95 (Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    323vrtů do 3 km

    476 rozborů vody v okolí

    Z toho 323 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    71°C u ústí vrtu

    18 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Piešťany – GTP-1, vydatnost 11,5 l/s, 4,9 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    27místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 26 skládek

    Nejbližší zátěž: Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod sídliskom, 2,7 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    34záznamů do 5 km

    10 ložisek, 24 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    2ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí3×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)50%SR 60 %
    • pozitivní jednotka (lowland Hills)33%SR 14 %
    • negativní jednotka (mezihorské pánve)17%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih67%SR 32 %
    • velmi malý zdvih17%SR 6,4 %
    • velmi malé poklesy17%SR 7,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve80%SR 44 %
    • základní hory20%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev80%SR 23 %
    • Malé Karpaty20%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 6 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Písek50%SR 3,9 %
    • Dolomity50%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Písek)50%SR 2,4 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Dolomity; Nerozlíšené)50%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartérní váhu v dunajské rovině severně od linie šaľa – Galanta50%SR 2,6 %
    • Neogen až do křídy kopců Myjava jihozápadně od Bradlovy zóny50%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Pieštanyjský záliv100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,11typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    22,4°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (4,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    646mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • HořčíkMg40,5 mg/lpercentil92
    • BikarbonátyHCO3393 mg/lpercentil91
    • VápníkCa93,3 mg/lpercentil82
    • ChloridyCl23,7 mg/lpercentil74
    • SíranySO464,2 mg/lpercentil72
    • FluoridyF0,107 mg/lpercentil46
    • SodíkNa7,99 mg/lpercentil45
    • DraslíkK2,52 mg/lpercentil42

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO319,1 mg/lpercentil91
    • AmmoniumNH40,146 mg/lpercentil59
    • FosfátyPO40,150 mg/lpercentil53
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,86 mg/lpercentil42

    Kovy

    • ManganMn42,0 μg/lpercentil58
    • ZinekZn7,93 μg/lpercentil57
    • ŽelezoFe0,0761 mg/lpercentil37
    • HliníkAl30,7 μg/lpercentil30

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • AntimonSb1,84 mg/kgpercentil82
    • NiklNi31,6 mg/kgpercentil75
    • RtuťHg0,181 mg/kgpercentil71
    • VizmutBi0,279 mg/kgpercentil69
    • ChromCr84,3 mg/kgpercentil68
    • VéstPb19,1 mg/kgpercentil67
    • KobaltCo8,88 mg/kgpercentil57
    • MolybdenMo0,396 mg/kgpercentil53
    • ZinekZn94,8 mg/kgpercentil49
    • KadmiumCd0,152 mg/kgpercentil41
    • ArsenAs5,66 mg/kgpercentil36
    • MěďCu20,3 mg/kgpercentil35
    • CínSn2,30 mg/kgpercentil35
    • VanadV57,5 mg/kgpercentil23
    • SelenSe0,135 mg/kgpercentil20

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HořčíkMg1,54 %percentil81
    • VápníkCa4,04 %percentil75
    • DraslíkK1,65 %percentil70
    • FosforP790 mg/kgpercentil42
    • TitanTi4 050 mg/kgpercentil33
    • ManganMn647 mg/kgpercentil25
    • SodíkNa0,718 %percentil20
    • HliníkAl4,81 %percentil20
    • ŽelezoFe2,10 %percentil14
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB64,0 mg/kgpercentil60
    • GalliumGa13,7 mg/kgpercentil47
    • RubidiumRb87,0 mg/kgpercentil46
    • CeriumCe57,5 mg/kgpercentil44
    • ZirkoniumZr378 mg/kgpercentil41
    • StronciumSr112 mg/kgpercentil27
    • YttriumY23,1 mg/kgpercentil26
    • BaryumBa369 mg/kgpercentil24
    • BerylliumBe0,778 mg/kgpercentil17
    • LithiumLi22,9 mg/kgpercentil14

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    55nGy/h ve vzduchu

    rozsah 49 až 63 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU3,24 ppm90. percentil
    • Draslík (K)K1,32 %percentil59
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,62 ppm58. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 478 Bq/m²48. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední75%SR 64 %
    • nízké25%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +8nT

    rozsah -6 až 15 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -6mGal

    zbytkový +20,9 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Pieštanyjský záliv100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)118–585m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek231m a.s.l.
    • Průměrný sklon4,4°
    • Průměrná lednová teplota-3,3°C
    • Průměrná červencová teplota18,6°C
    • Roční srážky694mm

    Geomorfologické jednotky

    • Dunajské kopce67%SR 10 %
    • Malé Karpaty33%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Dunajská nížina67%SR 18 %
    • Oblast Fatra-Tatra33%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima75%SR 38 %
    • horské klima25%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda80%SR 53 %
    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a20%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní60%SR 48 %
    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum20%SR 2,9 %
    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty20%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod – SK1000400P (2,7 km od vody)Vrbové – žádný (130 m od vody)Prašník – příležitostný (150 m od vody)Dobrovodský Mlyn – Prašník – žádný (180 m od vody)Prašník – příležitostný (210 m od vody)Prašník – příležitostný (220 m od vody)Krakovany – Stráže – žádný (230 m od vody)Prašník – příležitostný (230 m od vody)Krakovany – Stráže – žádný (260 m od vody)Krakovany – Stráže – žádný (460 m od vody)Prašník – žádný (560 m od vody)Prašník – žádný (810 m od vody)Prašník – žádný (890 m od vody)Prašník – příležitostný (1,0 km od vody)Prašník – žádný (1,2 km od vody)Teheľňa – Vrbové – žádný (1,2 km od vody)Košariská – Horné – Javorinky – Košariská – příležitostný (1,3 km od vody)Borovce – Hliník – Borovce – příležitostný (1,9 km od vody)Šípkové – žádný (2,3 km od vody)Šípkové – žádný (2,4 km od vody)Šípkové – žádný (2,4 km od vody)Ostrov – Veľké Orvište – žádný (2,7 km od vody)Borovce – nelze odhadnout (2,7 km od vody)Ostrov – žádný (2,8 km od vody)Ostrov – žádný (2,9 km od vody)Ostrov – Malé Orvište – žádný (3,0 km od vody)Ostrov – žádný (3,0 km od vody)Piešťany – GTP-1 – mimo SPA (4,9 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – lázně (5,1 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – lázně (5,2 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – lázně (5,2 km od vody)Piešťany – PM-1 – lázně (5,8 km od vody)Piešťany – PS-4 – lázně (5,9 km od vody)Piešťany – PS-3 – lázně (5,9 km od vody)Piešťany – PS-2 – lázně (5,9 km od vody)Piešťany – PS-1 – lázně (5,9 km od vody)Piešťany – V-7 – lázně (6,1 km od vody)Piešťany – V-10 – lázně (6,2 km od vody)Piešťany – V-8 – lázně (6,2 km od vody)Piešťany – V-1 – lázně (6,2 km od vody)Piešťany – V-5 – lázně (6,2 km od vody)Piešťany – V-4A – lázně (6,3 km od vody)Piešťany – V-9 – lázně (6,3 km od vody)Piešťany – V-11 – lázně (6,3 km od vody)Piešťany – V-12 – lázně (6,3 km od vody)a1 (5,4 km od vody)d1 (5,8 km od vody)e1 (6,8 km od vody)c1 (6,9 km od vody)c2 (6,9 km od vody)e1 (7,2 km od vody)e2 (7,3 km od vody)e1 (7,6 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Prašník – stavební kámen (170 m od vody)Vrbové – stavební kámen (250 m od vody)Prašník – stavební kámen (150 m od vody)Vrbové – stavební kámen (250 m od vody)Košariská – dolomit (470 m od vody)Košariská – dolomit (470 m od vody)Košariská – dolomit (350 m od vody)Košariská – dolomit (350 m od vody)Borovce – štěrkovité písky a písky (1,8 km od vody)Očkov – štěrkovité písky a písky (4,6 km od vody)Krakovany – cihlové suroviny (220 m od vody)Prašník – stavebný piesok – pískovec (340 m od vody)U Hrotkov pri Prašníku – stavební kámen – dolomit (490 m od vody)Prašník – U Fajnorov – stavební kámen – vápenec (1,2 km od vody)U Bajciarov pri Prašníku – stavební kámen – dolomit (1,3 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pískovec (1,6 km od vody)U Marušíkov pri Prašníku – stavební kámen – vápenec (1,6 km od vody)Šterusy – stavební kámen – dolomit (1,6 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pískovec (1,7 km od vody)Vrbové – stavebný piesok – pískovec (1,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavební kámen – dolomit (1,7 km od vody)Šterusy – stavební kámen – dolomit (1,8 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavební kámen – dolomit (1,9 km od vody)Ostrov – cihlové suroviny (2,2 km od vody)Šterusy – stavební kámen – dolomit (2,5 km od vody)Košariská – U Štefov – hnědé uhlí (2,7 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavební kámen – krinoidní vápenec (3,5 km od vody)Kočín – stavební kámen – dolomit (3,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavební kámen – dolomit (3,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavební kámen – dolomit (4,1 km od vody)Prehôrka – Krajné – stavební kámen – pískovec (4,2 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavební kámen – vápenec (4,5 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavební kámen – vápnitý pískovec (4,5 km od vody)Krajné – 2 – cihlové suroviny (5,0 km od vody)Košariská – obecná geologie (2,2 km od vody)Bradlo Hrombaba – obecná geologie (3,5 km od vody)– Sesuvy půdy (480 m od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)Prašník – Fajnory – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorování vrtu (30 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (70 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorování vrtu (70 m od vody)Vrbové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (90 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorování vrtu (100 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorování vrtu (120 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (150 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (190 m od vody)Piešťany – monitorování vrtu (220 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (230 m od vody)Prašník – Pustá Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Prašník – Fajnory – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (250 m od vody)Prašník – monitorování vrtu (270 m od vody)Krakovany – Trebatice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Stráže nad Víhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Krakovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Vrbové – monitorování vrtu (980 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Vrbové – monitorování vrtu (1,0 km od vody)Kocúrice – SHMú pozorovací vrt (1,0 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (1,0 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (1,1 km od vody)Prašník a Pustá Hora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vrbové – monitorování vrtu (1,1 km od vody)Trebatice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Orvište – monitorování vrtu (1,3 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • StronciumSrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 679 μg/lmedián 375 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ2004, 400 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,60 μg/lmedián 2,10 μg/l18 vzorky11 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok – ľavostranný prítok Pokylavského p.1999, 420 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,560 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Holeška, potok2002, 10 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l18 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Holeška, potok, 70 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 100 μg/lmedián 39,0 μg/l15 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 0,580 μg/l17 vzorky47 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pustovecký, potok1999, 380 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzorky56 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok – ľavostranný prítok Pokylavského p.1999, 420 m od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Podkylavský, potok1999, 660 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ2004, 400 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: pravost. prítok Dudváhu – most1999, 590 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 25,9 mg/lmedián 6,91 mg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Cintorínsky, potok2000, 830 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Rutil (TiO₂)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 2 zrn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)2 vzorků, maximálně 55 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 26,5 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzorky74 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 100 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 70,0 μg/lmedián 0,850 μg/l38 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 7 400 μg/lmedián 235 μg/l38 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzorky63 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 20 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,60 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzorky58 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 480 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 57,0 μg/lmedián 9,50 μg/l38 vzorky5 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzorky39 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 130 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzorky95 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 38 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře1128,9 Bq/l11,7 Bq/l
    zdroj230,5 Bq/l25,8 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování322,0 Bq/l22,0 Bq/l
    vyvinutá pružina344,2 Bq/l40,1 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Prašníkstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – LOMtrans, s.r.o.150 m
    Prašníkstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – LOMtrans, s.r.o.170 m
    Vrbovéstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená250 m
    Vrbovéstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená250 m
    KošariskádolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – Organizácia neurčená350 m
    KošariskádolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava350 m
    KošariskádolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava470 m
    KošariskádolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – Organizácia neurčená470 m
    Borovceštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie1,8 km
    Očkovštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie4,6 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    323 vrtů v pásmu 3 km, z toho 91 hydrogeologických a 232 ostatních; s číslem archivní zprávy 323.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m92×
    • 10–30 m134×
    • 30–100 m25×
    • 100–300 m3×
    • přes 300 m2×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Prašník – Fajnoryvrt s širokým průměrem72,0 m63591 132Aa15.pdf20 m
    Prašník – Fajnoryvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou70,0 m63591 132Ab24.pdf20 m
    Pustá Ves (Prašník)monitorování vrtu5,0 m74930 132Ab28.pdf30 m
    Prašník – Fajnoryvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou70,0 m63591 132Ab22.pdf30 m
    Prašník – Fajnoryvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou42,0 m63591 132Ab23.pdf60 m
    Pb-140inženýrsko-geologické3,0 m8616560 m
    Vrbovévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou12,1 m15789 132Ab1.pdf70 m
    Prašníkmonitorování vrtu8,0 m74931 132Ab30.pdf70 m
    Pustá Ves (Prašník)monitorování vrtu5,0 m74930 132Ab29.pdf70 m
    Vrbovévrt s širokým průměrem27,0 m34717 132Ba84.pdf80 m
    R-912vklad–2108980 m
    Prašníkmonitorování vrtu7,5 m74931 132Ab34.pdf90 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Piešťany – GTP-171 °C11,5 l/s1200 mCa-SO4nepoužitý4,9 km
    Piešťany – VLÚ-340 °C–635 mCa-Mg-SO4při použití5,1 km
    Piešťany – VLÚ-217 °C–220 mCa-SO4při použití5,2 km
    Piešťany – VLÚ-138 °C–635 mCa-SO4nepoužitý5,2 km
    Piešťany – PM-141 °C–300 mCa-SO4nepoužitý5,8 km
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nepoužitý5,9 km
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nepoužitý5,9 km
    Piešťany – PS-239 °C–600 mCa-SO4nepoužitý5,9 km
    Piešťany – PS-138 °C–650 mCa-SO4nepoužitý5,9 km
    Piešťany – V-769 °C4,4 l/s66,5 mCa-SO4nepoužitý6,1 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 535,4 km
    kategorie d1minerální voda39-55< 515,8 km
    kategorie e1minerální voda56-80< 536,8 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 516,9 km
    kategorie c2minerální voda23-385-1516,9 km
    kategorie e2minerální voda56-805-1517,3 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod sídliskomSK1000400P2,7 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Vrbové3 500 m²1960–130 m
    Prašník12 000 m²1992–150 m
    Dobrovodský Mlyn – Prašník2 000 m²1970–180 m
    Prašník4 000 m²1975–210 m
    Prašník5 000 m²1970–220 m
    Krakovany – Stráže15 000 m²1960–230 m
    Prašník1 500 m²1970–230 m
    Krakovany – Stráže5 000 m²1965–260 m

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×
    • Potenciálny1×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova1×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Vrbové1 revír · 16 km33Holeška33

    Další toky v okolí

    Povodí Váh