Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku VN Matejovec

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Matejovec, skóre okna 15.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 01:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    2862882902922942960,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 294 do 287 m n. m. na 0,6 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    287 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    287 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    294 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Matejovec z roku 2017
    2017snímkováno 19. 5. 2017
    Letecký snímek toku VN Matejovec z roku 2020
    2020snímkováno 22. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Matejovec z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Matejovec

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • dusičnany 25 až 50 mg/l1

    Nejvyšší dusičnany

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku VN Matejovec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    5 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 0,710 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    0vrtov do 3 km

    147 rozborov vody v okolí

    V pásme okolo vody nie je v registroch Geofondu žiadny vrt.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    13plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné – nijaký (1,5 km od vody)Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka – trvalý (2,4 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – piesčitý dolomitický vá (500 m od vody)Krajné – Podrienie – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (1,0 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – vápnitý zlepenec (1,4 km od vody)Krajné – hnedé uhlie (2,7 km od vody)Hrašné – Taranovia – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,4 km od vody)Rudník – sadrovec (4,1 km od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (4,3 km od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Krajné – 3 – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)– Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)KRAJNE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KRAJNE – Zosuvy (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,710 μg/lmedián 0,685 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 2,45 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,36 μg/lmedián 2,30 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCumierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 2,25 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 332 μg/lmedián 280 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Jeruzalem, pravostranný prítok potoka Jablon, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,220 μg/lmedián 0,205 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 540 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,28 mg/lmedián 5,88 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Jeruzalem, pravostranný prítok potoka Jablon, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 225 μg/lmedián 22,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,2 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 370 μg/lmedián 65,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa438,8 Bq/l17,4 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie112,0 Bq/l12,0 Bq/l

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné–1972–1,5 km
    Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka4 000 m²1969–2,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy13×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný3×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Stará Turá1 revír · 0,6 km7VN Matejovec7

    Další toky v okolí

    Povodí Váh