Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Matejovec

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
0,6km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Matejovec

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VN Matejovec, score de la fenêtre 15.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    2862882902922942960,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 294 à 287 m au-dessus du niveau de la mer sur 0,6 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    287 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    287 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    294 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Matejovec de 2017
    2017imagé 19 mai 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Matejovec de 2020
    2020imagé 22 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Matejovec de 2023
    2023imagé 14 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Matejovec

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates de 25 à 50 mg/l1

    Nitrates les plus élevés

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Matejovec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 606 mg/l, veľmi tvrdá voda (21,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 73,2 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 52. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    74. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    5 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 0,710 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    0vrtov do 3 km

    147 rozborov vody v okolí

    V pásme okolo vody nie je v registroch Geofondu žiadny vrt.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    13plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sable100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Morské)100%SR 0,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,94typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    21,5°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,84 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    606mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa107 mg/l91. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3353 mg/l87. percentil
    • MagnésiumMg28,6 mg/l83. percentil
    • ChloruresCl30,6 mg/l81. percentil
    • SulfatesSO476,3 mg/l80. percentil
    • FluoruresF0,165 mg/l71. percentil
    • SodiumNa9,60 mg/l52. percentil
    • DraslíkK2,29 mg/l37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO39,20 mg/l70. percentil
    • FosforečnanyPO40,135 mg/l50. percentil
    • AmóniumNH40,0939 mg/l44. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,75 mg/l39. percentil

    Métaux

    • FerFe0,759 mg/l95. percentil
    • AluminiumAl204 μg/l80. percentil
    • ManganèseMn63,4 μg/l69. percentil
    • ZincZn2,17 μg/l14. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromeCr73,2 mg/kg52. percentil
    • ArsenicAs6,73 mg/kg51. percentil
    • VanadiumV68,5 mg/kg51. percentil
    • NickelNi23,5 mg/kg45. percentil
    • MolybdèneMo0,302 mg/kg34. percentil
    • PlombPb12,8 mg/kg32. percentil
    • CínSn2,22 mg/kg31. percentil
    • CadmiumCd0,113 mg/kg30. percentil
    • CuivreCu17,6 mg/kg22. percentil
    • AntimoineSb0,355 mg/kg18. percentil
    • CobaltCo5,50 mg/kg11. percentil
    • SéléniumSe0,0990 mg/kg9. percentil
    • ZincZn60,2 mg/kg8. percentil
    • MercureHg0,0308 mg/kg4. percentil
    • BizmutBi0,0719 mg/kg2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,78 %84. percentil
    • TitánTi4 860 mg/kg65. percentil
    • ManganèseMn865 mg/kg52. percentil
    • CalciumCa1,79 %43. percentil
    • AluminiumAl5,40 %42. percentil
    • SodiumNa0,815 %39. percentil
    • FerFe2,32 %28. percentil
    • MagnésiumMg0,637 %18. percentil
    • PhosphoreP480 mg/kg7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,0 mg/kg87. percentil
    • BoreB73,7 mg/kg81. percentil
    • RubídiumRb98,5 mg/kg74. percentil
    • ZirkónZr437 mg/kg61. percentil
    • LítiumLi29,8 mg/kg52. percentil
    • YtriumY27,2 mg/kg48. percentil
    • CérCe57,1 mg/kg43. percentil
    • BáriumBa400 mg/kg36. percentil
    • BérylliumBe0,780 mg/kg17. percentil
    • StronciumSr102 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,43 %77. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,29 ppm74. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,73 ppm68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné – nijaký (1,5 km od vody)Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka – trvalý (2,4 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – piesčitý dolomitický vá (500 m od vody)Krajné – Podrienie – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (1,0 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – vápnitý zlepenec (1,4 km od vody)Krajné – hnedé uhlie (2,7 km od vody)Hrašné – Taranovia – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,4 km od vody)Rudník – sadrovec (4,1 km od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (4,3 km od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Krajné – 3 – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)– Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)KRAJNE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KRAJNE – Zosuvy (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,710 μg/lmedián 0,685 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 2,45 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,36 μg/lmedián 2,30 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 2,25 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 332 μg/lmedián 280 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Jeruzalem, pravostranný prítok potoka Jablon, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,220 μg/lmedián 0,205 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 540 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,28 mg/lmedián 5,88 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Jeruzalem, pravostranný prítok potoka Jablon, 2003, 540 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 225 μg/lmedián 22,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,2 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 370 μg/lmedián 65,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa438,8 Bq/l17,4 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie112,0 Bq/l12,0 Bq/l

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné–1972–1,5 km
    Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka4 000 m²1969–2,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy13×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný3×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Stará Turá1 parcours de pêche · 0,6 km6VN Matejovec6

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh