Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Byšta

Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
0,3km
Region
Region Košice
Luftbild von Fließgewässer VN Byšta mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Byšta

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Byšta, Fensterpunktzahl 17.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 03:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Byšta von 2019
    2019abgebildet 13. Juni 2019
    Luftbild Fließgewässer VN Byšta von 2022
    2022abgebildet 26. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer VN Byšta von 2025
    2025abgebildet 21. Juli 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Byšta

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • VN ByštaVN Byšta · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt2 Indikatoren

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Byšta

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty100 % čiary vody

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 423 mg/l, stredne tvrdá voda (12,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 39,4 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    63nGy/h dávkový príkon

    91. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 5,60 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (100m od nádrže).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    107vrtov do 3 km

    96 rozborov vody v okolí

    Z toho 93 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    6 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    20plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty100%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sliene a slieňovce100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén západnej časti Východoslovenskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,17typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    12,2°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,19 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    423mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK13,8 mg/l95. percentil
    • ChlorideCl45,5 mg/l89. percentil
    • NatriumNa28,5 mg/l89. percentil
    • SulfateSO497,3 mg/l88. percentil
    • FluorideF0,184 mg/l76. percentil
    • MagnesiumMg17,6 mg/l58. percentil
    • KalziumCa58,6 mg/l44. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3152 mg/l32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK7,55 mg/l94. percentil
    • NitrateNO37,82 mg/l62. percentil
    • AmóniumNH40,112 mg/l51. percentil
    • FosforečnanyPO40,0344 mg/l19. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl537 μg/l95. percentil
    • ManganMn238 μg/l91. percentil
    • ZinkZn8,03 μg/l57. percentil
    • EisenFe0,0451 mg/l19. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArsenAs39,4 mg/kg95. percentil
    • AntimonSb2,77 mg/kg86. percentil
    • MolybdänMo0,625 mg/kg82. percentil
    • QuecksilberHg0,202 mg/kg75. percentil
    • VanadiumV80,9 mg/kg74. percentil
    • KobaltCo9,77 mg/kg69. percentil
    • FührenPb18,7 mg/kg65. percentil
    • CínSn3,05 mg/kg64. percentil
    • NickelNi26,4 mg/kg58. percentil
    • ChromCr75,9 mg/kg56. percentil
    • BizmutBi0,199 mg/kg43. percentil
    • KupferCu18,0 mg/kg23. percentil
    • ZinkZn63,1 mg/kg11. percentil
    • CadmiumCd0,0608 mg/kg9. percentil
    • SelenSe0,0791 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,92 %91. percentil
    • ManganMn1.301 mg/kg83. percentil
    • TitánTi5.702 mg/kg82. percentil
    • EisenFe2,91 %62. percentil
    • AluminiumAl5,95 %60. percentil
    • NatriumNa0,776 %31. percentil
    • PhosphorP632 mg/kg22. percentil
    • KalziumCa0,601 %4. percentil
    • MagnesiumMg0,432 %4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe108 mg/kg95. percentil
    • RubídiumRb126 mg/kg95. percentil
    • ZirkónZr579 mg/kg91. percentil
    • YtriumY37,0 mg/kg88. percentil
    • BerylliumBe1,85 mg/kg76. percentil
    • LítiumLi31,5 mg/kg61. percentil
    • BorB64,0 mg/kg60. percentil
    • BáriumBa464 mg/kg59. percentil
    • GáliumGa10,5 mg/kg23. percentil
    • StronciumSr85,3 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    63nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,38 ppm93. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,81 ppm93. percentil
    • Kalium (K)K1,45 %80. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Byšta – Zlato-strieborné rudy (1,9 km od vody)Kazimír – Veľký Kazimír – nijaký (1,8 km od vody)a1 (840 m od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (6,0 km od vody)b1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Byšta – perlit (2,2 km od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (3,6 km od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (3,9 km od vody)Byšta – perlit (2,1 km od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (3,6 km od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (4,0 km od vody)Brezina – stavebný kameň – perlit (1,9 km od vody)Byšta – stavebný kameň – dacit (2,2 km od vody)Malý Kazimír – stavebný kameň – rula, kremenec (2,9 km od vody)Byšta – zlaté a strieborné rudy (2,1 km od vody)Brezina – mineralógia (1,6 km od vody)Kazimír – všeobecná geológia (3,2 km od vody)Byšta – mineralógia (3,6 km od vody)BYSTA – Zosuvy (470 m od vody)BYSTA – Zosuvy (830 m od vody)KAZIMIR – Blokové rozpadliny (1,1 km od vody)BYSTA – Zosuvy (1,1 km od vody)BYSTA – Zosuvy (1,3 km od vody)BREZINA – Zosuvy (1,4 km od vody)KAZIMIR – Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,6 km od vody)KAZIMIR – Zosuvy (1,6 km od vody)BREZINA – Zosuvy (1,7 km od vody)KAZIMIR – Blokové rozpadliny (1,8 km od vody)BREZINA – Blokové rozpadliny (1,9 km od vody)BREZINA – Zosuvy (2,1 km od vody)KAZIMIR – Zosuvy (2,2 km od vody)BREZINA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)BREZINA – Blokové rozpadliny (2,5 km od vody)BREZINA – Blokové rozpadliny (2,7 km od vody)BREZINA – Zosuvy (2,8 km od vody)BREZINA – Zosuvy (3,0 km od vody)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Byšta – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (280 m od vody)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Byšta-kúpele – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (350 m od vody)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (350 m od vody)Byšta-kúpele – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (440 m od vody)Byšta-kúpele (710 m od vody)Byšta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Byšta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)Byšta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Veľký Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Brezina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Brezina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,60 μg/lmedián 3,45 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 100m od nádrže, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 70,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 100m od nádrže, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,600 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 100m od nádrže, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: pri hrádzi, 130 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,65 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 100m od nádrže, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 300 μg/lmedián 265 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 100m od nádrže, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pri hrádzi, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pri hrádzi, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pri hrádzi, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pri hrádzi, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 22,4 mg/lmedián 13,8 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 100m od nádrže, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,630 mg/lmedián 0,0100 mg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 88,0 μg/lmedián 11,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,40 μg/lmedián 1,90 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 458 μg/lmedián 30,0 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,675 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa29,09 Bq/l8,83 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,5 Bq/l11,5 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    ByštaperlitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená2,1 km
    ByštaperlitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená2,2 km
    Brezina – KuzmicebentonitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,6 km
    Brezina – KuzmicebentonitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,6 km
    Brezina – KuzmicebentonitŤažené ložisko – HEADS Slovakia, s.r.o.3,9 km
    Brezina – KuzmicebentonitŤažené ložisko – HEADS Slovakia, s.r.o.4,0 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    ByštaZlato-strieborné rudyAu, Ag, Sbmineralogický výskyt1,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    107 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 93 ostatných; s číslom archívnej správy 93.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m35×
    • 10–30 m43×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Byštaširokoprofilový vrt––260 m
    Byštavrt s termálnou, minerálnou vodou50,0 m–280 m
    Byštaširokoprofilový vrt––290 m
    Byštaširokoprofilový vrt––290 m
    Byšta-kúpelevrt s termálnou, minerálnou vodou150,0 m–350 m
    Byštaširokoprofilový vrt––350 m
    VBM-17ložiskový45,7 m84329390 m
    Byšta-kúpelevrt s termálnou, minerálnou vodou100,0 m–440 m
    VBM-15ložiskový34,7 m84329510 m
    Byšta-kúpele85,0 m–710 m
    VBM-5ložiskový18,4 m84329760 m
    VBM-7ložiskový24,4 m84329800 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 58840 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 516,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kazimír – Veľký Kazimír–1970–1,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy14×
    • Blokové rozpadliny6×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný9×
    • Potenciálny9×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené18×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Trebišov1 Fischereirevier · 0,3 km11VN Byšta11

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad