Ma a(z) VN Byšta vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Byšta, ablakpontszám 21.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Byšta vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    VN Byšta vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    VN Byšta vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Byšta vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VN ByštaVN Byšta · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Byšta vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Fiatal üledékekA vízvezeték 100%-a

    Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Na+K–HCO₃–SO₄

    Mineralizáció 423 mg/l, közepesen kemény víz (12,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Arzén 39,4 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Láb alatti hőség

    55°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 95 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 95 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    63NGY/H dózisteljesítmény

    91. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    10 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 5,60 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 94. percentilis (100m od nádrže).

    Fúrások és talajvízelemzések

    107fúrás 3 km-en belül

    96 vízelemzés a közelben

    Közülük 93-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    9 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    11bejegyzés 5 km-en belül

    6 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    20terület 3 km-en belül

    2 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Fiatal üledékek100%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fiatal üledékek: Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális-poligenetikai üledékek: agyag-agyag és homokos lejtős agyagok1×

    Kvaterneri fedezet

    • tengeri üzérkedések100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagyon kicsi felemelkedés100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Kelet-Szlovák medence100%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • deluviális üledékek területe100%SR 0,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Potenciálisan instabil területek régiója100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Golyók és márványkövek100%SR 0,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody100%SR 0,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A Kelet-Szlovák-síkság nyugati részének neogénje100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,17tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    12,2°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,19 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    423mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Na+K–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK13,8 mg/l95. percentilis
    • KloridCl45,5 mg/l89. percentilis
    • NátriumNa28,5 mg/l89. percentilis
    • SzulfátokSO497,3 mg/l88. percentilis
    • FluoridF0,184 mg/l76. percentilis
    • MagnéziumMg17,6 mg/l58. percentilis
    • KalciumCa58,6 mg/l44. percentilis
    • BikarbonátokHCO3152 mg/l32. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK7,55 mg/l94. percentilis
    • NitrátokNO37,82 mg/l62. percentilis
    • AmmóniaNH40,112 mg/l51. percentilis
    • FoszfátokPO40,0344 mg/l19. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl537 μg/l95. percentilis
    • MangánMn238 μg/l91. percentilis
    • Cink-Zn8,03 μg/l57. percentilis
    • VasalóFe0,0451 mg/l19. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • ArzénAs39,4 mg/kg95. percentilis
    • AntimonSb2,77 mg/kg86. percentilis
    • MolibdénMo0,625 mg/kg82. percentilis
    • HiganyHg0,202 mg/kg75. percentilis
    • VanádiumV80,9 mg/kg74. percentilis
    • KobaltCo9,77 mg/kg69. percentilis
    • ÓlomPb18,7 mg/kg65. percentilis
    • Ón-Sn3,05 mg/kg64. percentilis
    • NikkelNi26,4 mg/kg58. percentilis
    • KrómCr75,9 mg/kg56. percentilis
    • BizmutBi0,199 mg/kg43. percentilis
    • RézCu18,0 mg/kg23. percentilis
    • Cink-Zn63,1 mg/kg11. percentilis
    • KadmiumCd0,0608 mg/kg9. percentilis
    • SzelénSe0,0791 mg/kg5. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KáliumK1,92 %91. percentilis
    • MangánMn1 301 mg/kg83. percentilis
    • TitánTi5 702 mg/kg82. percentilis
    • VasalóFe2,91 %62. percentilis
    • AlumíniumAl5,95 %60. percentilis
    • NátriumNa0,776 %31. percentilis
    • FoszforP632 mg/kg22. percentilis
    • KalciumCa0,601 %4. percentilis
    • MagnéziumMg0,432 %4. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • CériumCe108 mg/kg95. percentilis
    • RubídiumRb126 mg/kg95. percentilis
    • CirkóniumZr579 mg/kg91. percentilis
    • IttriumY37,0 mg/kg88. percentilis
    • BerilliumBe1,85 mg/kg76. percentilis
    • LítiumLi31,5 mg/kg61. percentilis
    • BórB64,0 mg/kg60. percentilis
    • BáriumBa464 mg/kg59. percentilis
    • GalliumGa10,5 mg/kg23. percentilis
    • StronciumSr85,3 mg/kg5. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    63ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    • Egyenértékű urán (EU)eU3,38 ppm93. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh9,81 ppm93. percentilis
    • Kálium (K)K1,45 %80. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 527 Bq/m²51. percentilis

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -47nT

    -47--47 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    +9mGal

    Maradék +11,8 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    55 / 95 °C1000 és 2000 m mélységben

    40 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 95 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)136–894m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága431m a.s.l.
    • Átlagos lejtés11,0°
    • Januári átlaghőmérséklet-2,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,0°C
    • Évi csapadék675mm

    Geomorfológiai egységek

    • Slanké vrchy hegyek100%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Matra-slanec terület100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • alföldi klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Byšta – Arany-ezüstérc (1,9 km-re a víztől)Kazimír – Veľký Kazimír – egyik sem (1,8 km-re a víztől)a1 (840 m-re a víztől)a1 (1,7 km-re a víztől)a1 (1,7 km-re a víztől)a1 (2,2 km-re a víztől)a1 (4,9 km-re a víztől)a1 (6,0 km-re a víztől)b1 (6,9 km-re a víztől)a1 (7,2 km-re a víztől)a1 (7,9 km-re a víztől)Byšta – perlit (2,2 km-re a víztől)Brezina – Kuzmice – bentonit (3,6 km-re a víztől)Brezina – Kuzmice – bentonit (3,9 km-re a víztől)Byšta – perlit (2,1 km-re a víztől)Brezina – Kuzmice – bentonit (3,6 km-re a víztől)Brezina – Kuzmice – bentonit (4,0 km-re a víztől)Brezina – építőkő – perlit (1,9 km-re a víztől)Byšta – építőkő – dácit (2,2 km-re a víztől)Malý Kazimír – építőkő – gneisz, kvarcit (2,9 km-re a víztől)Byšta – arany és ezüst ércek (2,1 km-re a víztől)Brezina – ásványtan (1,6 km-re a víztől)Kazimír – általános geológia (3,2 km-re a víztől)Byšta – ásványtan (3,6 km-re a víztől)BYSTA – Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)BYSTA – Földcsuszamlások (830 m-re a víztől)KAZIMIR – Zárt repedések (1,1 km-re a víztől)BYSTA – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)BYSTA – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)BREZINA – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)KAZIMIR – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,6 km-re a víztől)KAZIMIR – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)BREZINA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)KAZIMIR – Zárt repedések (1,8 km-re a víztől)BREZINA – Zárt repedések (1,9 km-re a víztől)BREZINA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)KAZIMIR – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)BREZINA – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)BREZINA – Zárt repedések (2,5 km-re a víztől)BREZINA – Zárt repedések (2,7 km-re a víztől)BREZINA – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)BREZINA – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m-re a víztől)Byšta – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (280 m-re a víztől)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m-re a víztől)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m-re a víztől)Byšta-kúpele – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (350 m-re a víztől)Byšta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (350 m-re a víztől)Byšta-kúpele – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (440 m-re a víztől)Byšta-kúpele (710 m-re a víztől)Byšta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m-re a víztől)Byšta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m-re a víztől)Byšta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Veľký Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Brezina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km-re a víztől)Brezina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,60 μg/lmedián 3,45 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: 100m od nádrže1992, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 80,0 μg/lmedián 70,0 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: 100m od nádrže1992, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,600 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 100m od nádrže1992, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: pri hrádzi, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 1,65 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 100m od nádrže1992, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: 73. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 300 μg/lmedián 265 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: 100m od nádrže1992, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: 72. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: pri hrádzi1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: pri hrádzi1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: pri hrádzi1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: pri hrádzi1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 22,4 mg/lmedián 13,8 mg/l2 minta

      Legmagasabb érték: 100m od nádrže1992, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 minta, legfeljebb 55 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pirit (FeS₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cinabarit (HgS)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Barit (BaSO₄)2 minta, legfeljebb 315 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)1 minta, legfeljebb 55 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 minta, legfeljebb 815 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)7 minta, legfeljebb 315 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 minta, legfeljebb 815 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,630 mg/lmedián 0,0100 mg/l8 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 88,0 μg/lmedián 11,0 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,40 μg/lmedián 1,90 μg/l8 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 458 μg/lmedián 30,0 μg/l8 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,20 μg/lmedián 0,250 μg/l8 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 0,675 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l8 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól29,09 Bq/l8,83 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz111,5 Bq/l11,5 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    ByštaperlitBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená2,1 km
    ByštaperlitBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená2,2 km
    Brezina – KuzmicebentonitLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená3,6 km
    Brezina – KuzmicebentonitLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená3,6 km
    Brezina – KuzmicebentonitAláaknázott betét – HEADS Slovakia, s.r.o.3,9 km
    Brezina – KuzmicebentonitAláaknázott betét – HEADS Slovakia, s.r.o.4,0 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    ByštaArany-ezüstércAu, Ag, Sbásványi jelenség1,9 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    107 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 14 hidrogeológiai és 93 egyéb; archív jelentés számával: 93.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m35×
    • 10–30 m43×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m4×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Byštaszéles átmérőjű fúrólyuk––260 m
    Byštafúrás termálvízzel, ásványvíz50,0 m–280 m
    Byštaszéles átmérőjű fúrólyuk––290 m
    Byštaszéles átmérőjű fúrólyuk––290 m
    Byšta-kúpelefúrás termálvízzel, ásványvíz150,0 m–350 m
    Byštaszéles átmérőjű fúrólyuk––350 m
    VBM-17letét45,7 m84329390 m
    Byšta-kúpelefúrás termálvízzel, ásványvíz100,0 m–440 m
    VBM-15letét34,7 m84329510 m
    Byšta-kúpele85,0 m–710 m
    VBM-5letét18,4 m84329760 m
    VBM-7letét24,4 m84329800 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 58840 m
    kategória b1ásványvíz15-22< 516,9 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Kazimír – Veľký Kazimír–1970–1,8 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások14×
    • Zárt repedések6×

    Tevékenységi fok

    • Stabilizovaný9×
    • Potenciálny9×
    • Aktívny2×

    Jelenlegi állapot

    • Nem kellően dokumentált18×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Tőketerebes1 horgászvíz · 0,3 km17VN Byšta17

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád