Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
28aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
Rimavica, Fensterpunktzahl 35.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Wasserstand am Fließgewässer
Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten
Wasserstände am Fließgewässer
Station
Status
Ändern
Temperatur
Kokava nad Rimavicou
5 cm
–
Lehota nad Rimavicou
25 cm
–
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
Schnelles FließgewässerPodhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 917 bis 259 m ü.d.M. über 33,1 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
917 m a.s.l.
Tiefster Punkt
218 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
700 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
21 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
1,26
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.
1 bis 2 Indikatoren1
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
RimavicaRimavica · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt1-Anzeige
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.
Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten
Websites in der Tabelle anzeigen (2)
Utekáč, oberhalbFluss km 21,01-Anzeige
Lehota nad Rimavicou, unterhalb, oberhalb des Zusammenflusses mit SvarínFluss km 1,41-Anzeige
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Rimavica
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 33 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
86objektov do 3 km
ťažené: Fe
Najbližšie: Povrchová dobývka (iný druh objektu), 50 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
46vzoriek so zlatom
18 rudných minerálov v sedimente
Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (940 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
2 aus 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Lítium 58,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rimavica).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
47vrtov do 3 km
919 rozborov vody v okolí
Z toho 47 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
10 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
6lokalít do 3 km
1 záťaž, 5 skládok
Najbližšia záťaž: Utekáč – bývalé sklárne Clara, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
62záznamov do 5 km
10 ložísk, 52 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
6plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 58,0 μg/lmedián 36,0 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rimavica, 2008, 50 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 700 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 52,0 μg/lmedián 23,0 μg/l13 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 30,4 mg/lmedián 11,6 mg/l12 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)201 vzoriek, najviac 1115 zŕn
Scheelit (CaWO₄)157 vzoriek, najviac 147 zŕn
Rutil (TiO₂)113 vzoriek, najviac 500 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)89 vzoriek, najviac 4050 zŕn
Anatas (TiO₂)86 vzoriek, najviac 500 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)74 vzoriek, najviac 2700 zŕn
Gold (Au)46 vzoriek, najviac 6 zŕn
Pyrit (FeS₂)45 vzoriek, najviac 450 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)15 vzoriek, najviac 450 zŕn
Barit (BaSO₄)10 vzoriek, najviac 155 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 400 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Cinabarit (HgS)4 vzorky, najviac 13 zŕn
Galenit (PbS)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 2 zŕn
Wolframit ((Fe,Mn)WO₄)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 2 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
19f
1 zrno
10 m
232a
1 zrno
10 m
59c
2 zrná
30 m
30e
2 zrná
30 m
60c
1 zrno
30 m
40f
1 zrno
40 m
79d
1 zrno
50 m
143c
1 zrno
80 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Zirkón (ZrSiO₄)302 vzoriek, najviac 1600 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)278 vzoriek, najviac 3800 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))260 vzoriek, najviac 2500 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))109 vzoriek, najviac 3865 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)95 vzoriek, najviac 1072 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)90 vzoriek, najviac 550 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)82 vzoriek, najviac 3750 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzoriek, najviac 1050 zŕn
Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 200 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO33×
Ca-K-HCO32×
Ca-HCO32×
Ca-Na-SO4-HCO32×
Ca-Mg-Cl-HCO32×
Ca-SO4-HCO32×
Ca-Na-Cl-HCO32×
Ca-NO32×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda D5×
trieda F5×
trieda A4×
trieda B3×
trieda H2×
trieda C2×
Kovy v podzemnej vode
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 385 μg/lmedián 0,250 μg/l70 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 900 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 7 400 μg/lmedián 3,00 μg/l70 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l70 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,3 μg/lmedián 0,500 μg/l70 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,0100 mg/l70 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 260 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l70 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l70 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l70 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l70 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,600 μg/l70 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 17,0 μg/lmedián 2,00 μg/l70 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
upravený prameň
21
176 Bq/l
39,1 Bq/l
potok, rieka
1
0,490 Bq/l
0,490 Bq/l
studňa
1
3,52 Bq/l
3,52 Bq/l
Quelle
5
210 Bq/l
94,5 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
49,1 Bq/l
49,1 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe4×
Druhy banských objektov
štôlňa37×
halda33×
iný druh objektu11×
pinga, pingový ťah4×
šachta1×
Najbližšie staré banské diela
Name
Arten
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Povrchová dobývka
iný druh objektu
magnetit
50 m
Povrchová dobývka
iný druh objektu
magnetit
120 m
Halda
halda
mastenec a magnezit
130 m
Ján štôlňa
štôlňa
mastenec
1978
170 m
Ján štôlňa
štôlňa
mastenec
1978
310 m
Halda bezmennej štôlne
halda
mastenec
530 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
mastenec
550 m
Halda bezmennej štôlne
halda
mastenec
570 m
Halda pred Dolnou štôlňou
halda
mastenec
1982
580 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
mastenec
590 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Rimavská Baňa – Rimavica
stavebný kameň
Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen
170 m
Rimavská Baňa – Rimavica
stavebný kameň
Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen
170 m
Kokava nad Rimavicou
mastenec – talk
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
550 m
Kokava nad Rimavicou I
grafit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,6 km
Kokava nad Rimavicou I
grafit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,6 km
Kokava nad Rimavicou – Borovana
mastenec – talk
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,7 km
Kokava nad Rimavicou – Sinec
mastenec – talk
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
47 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 33 ostatných; s číslom archívnej správy 47.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m13×
10–30 m11×
30–100 m15×
100–300 m8×
nad 300 m0×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
Lehota nad Rimavicou
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
4,5 m
11215 124Bd11.pdf
20 m
Lehota nad Rimavicou
negatívny vrt
6,1 m
11215 124Bd12.pdf
40 m
Utekáč
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
8,2 m
34951 124Ba1.pdf
50 m
S-2
inžiniersko-geologický
26,4 m
2301
50 m
Kokava nad Rimavicou
negatívny vrt
5,9 m
11215 124Bc2.pdf
60 m
Utekáč
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
7,5 m
34951 124Ba2.pdf
80 m
Rimavská Baňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
5,6 m
10692 124Bd5.pdf
100 m
Vígľaš
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
9,0 m
16027 123Bc3.pdf
110 m
Kokava nad Rimavicou
negatívny vrt
5,5 m
11215 124Bc3.pdf
110 m
S-1
inžiniersko-geologický
40,0 m
2301
160 m
S-3
inžiniersko-geologický
32,8 m
2301
190 m
Rimavská Baňa
negatívny vrt
15,1 m
10692 124Bd4.pdf
260 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
10
680 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Standort
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Utekáč – bývalé sklárne Clara
SK200280FK
50 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Kokava – smer Utekáč – Kokava nad Rimavicou
–
1965
–
50 m
Kokava – smer Utekáč – Kokava nad Rimavicou
–
1965
–
70 m
Kokava – pri železničnej vlečke Dreving-u, s.r.o. – Kokava nad Rimavicou
–
1970
–
90 m
Drábsko
40 m²
1991
–
1,1 km
Kokava – Chorepa – Kokava nad Rimavicou
–
1970
–
2,2 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy5×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný6×
Súčasný stav
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.