Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Rimavica, score de la fenêtre 35. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur. 1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – SlanáEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 33 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek57 % čiary vody 29 % granitoidy, 14 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,5modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 107 mg/l, mäkká voda (2,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 0,658 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 58nGy/h dávkový príkon 82. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 86objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: Povrchová dobývka (iný druh objektu), 50 m od vody. 46vzoriek so zlatom 18 rudných minerálov v sedimente Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (940 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 de 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 58,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rimavica). 47vrtov do 3 km 919 rozborov vody v okolí Z toho 47 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 10 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 6lokalít do 3 km 1 záťaž, 5 skládok Najbližšia záťaž: Utekáč – bývalé sklárne Clara, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 62záznamov do 5 km 10 ložísk, 52 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 6plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 7 z 12 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,46typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 2,7°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,48 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 107mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 58nGy/h vo vzduchu rozsah 52 až 67 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Rimavica, 2008, 50 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 700 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: KOKÁVKA, 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: v obci, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 900 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 260 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 47 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 33 ostatných; s číslom archívnej správy 47. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Hron
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Rimavica
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
État de l'eau sur le cours d'eau
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station Statut Changement Température Kokava nad Rimavicou 5 cm – Lehota nad Rimavicou 25 cm – Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Rimavica
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (2)
Geológia a geochémia toku Rimavica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (karbón) porfyrické granodiority prevažne s bielymi výrastlicami K-živcov (veporský typ) 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny 1× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (mladší karbón) biotitické tonality až granodiority, miestami porfyrické (sihliansky typ s.l.) 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
2,51 mg/l42. percentil0,0889 mg/l35. percentil4,54 mg/l31. percentil4,87 mg/l26. percentil16,5 mg/l9. percentil46,2 mg/l6. percentil14,1 mg/l5. percentil3,12 mg/l4. percentilŽiviny a organické znečistenie
3,14 mg/l49. percentil0,103 mg/l44. percentil4,74 mg/l35. percentil0,0598 mg/l30. percentilMétaux
0,114 mg/l54. percentil39,9 μg/l37. percentil3,31 μg/l23. percentil7,71 μg/l15. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,658 mg/kg90. percentil4,73 mg/kg88. percentil28,3 mg/kg86. percentil72,1 mg/kg59. percentil7,09 mg/kg56. percentil0,101 mg/kg49. percentil92,8 mg/kg47. percentil0,560 mg/kg42. percentil19,7 mg/kg31. percentil0,164 mg/kg28. percentil0,209 mg/kg17. percentil13,6 mg/kg9. percentil0,106 mg/kg8. percentil36,9 mg/kg6. percentil4,74 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,11 %98. percentil8,20 %97. percentil2,10 %95. percentil1 135 mg/kg79. percentil4 919 mg/kg67. percentil2,87 %59. percentil0,882 %49. percentil653 mg/kg26. percentil1,28 %24. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
281 mg/kg95. percentil803 mg/kg95. percentil598 mg/kg93. percentil81,6 mg/kg92. percentil109 mg/kg87. percentil19,0 mg/kg87. percentil2,05 mg/kg84. percentil31,5 mg/kg69. percentil25,8 mg/kg27. percentil29,9 mg/kg5. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,59 %88. percentil8,43 ppm76. percentil2,76 ppm70. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 19f 1 zrno 10 m 232a 1 zrno 10 m 59c 2 zrná 30 m 30e 2 zrná 30 m 60c 1 zrno 30 m 40f 1 zrno 40 m 79d 1 zrno 50 m 143c 1 zrno 80 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 21 176 Bq/l 39,1 Bq/l potok, rieka 1 0,490 Bq/l 0,490 Bq/l studňa 1 3,52 Bq/l 3,52 Bq/l source 5 210 Bq/l 94,5 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 49,1 Bq/l 49,1 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Povrchová dobývka iný druh objektu magnetit 50 m Povrchová dobývka iný druh objektu magnetit 120 m Halda halda mastenec a magnezit 130 m Ján štôlňa štôlňa mastenec 1978 170 m Ján štôlňa štôlňa mastenec 1978 310 m Halda bezmennej štôlne halda mastenec 530 m Bezmenná štôlňa štôlňa mastenec 550 m Halda bezmennej štôlne halda mastenec 570 m Halda pred Dolnou štôlňou halda mastenec 1982 580 m Bezmenná štôlňa štôlňa mastenec 590 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Rimavská Baňa – Rimavica stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 170 m Rimavská Baňa – Rimavica stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 170 m Kokava nad Rimavicou mastenec – talk Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 550 m Kokava nad Rimavicou I grafit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,6 km Kokava nad Rimavicou I grafit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,6 km Kokava nad Rimavicou – Borovana mastenec – talk Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,7 km Kokava nad Rimavicou – Sinec mastenec – talk Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,5 km Čierny Balog dekoračný kameň Ťažené ložisko – MŠRIQ s.r.o. – organizačná zložka 4,9 km Čierny Balog dekoračný kameň Ťažené ložisko – MŠRIQ s.r.o. – organizačná zložka 4,9 km Čierny Balog dekoračný kameň Ťažené ložisko – MŠRIQ s.r.o. – organizačná zložka 4,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Kokava Hámor Zlaté rudy Au ložiskový výskyt 10 m Kokava nad Rimavicou Ryžovisko Zlaté rudy Au ložiskový výskyt 30 m Lehota nad Rimavicou Zlaté rudy Au, Hg mineralogický výskyt 60 m Kokava nad Rimavicou Za vilou Medené rudy Au, Cu mineralogický výskyt 360 m Kokava nad Rimavicou Bohaté Zlaté rudy Au ložiskový výskyt 710 m Kokava nad Rimavicou, Kokava Mastenec mastenec ložiskový výskyt 840 m Kokava nad Rimavicou – Zahrabina Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,3 km Rimavská Baňa – Repno Zlaté rudy Au, pyrit mineralogický výskyt 1,7 km Chorepa Zlaté rudy Au, pyrit mineralogický výskyt 2,0 km Kokava nad Rimavicou, Bodnárka Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 2,1 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Lehota nad Rimavicou úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 4,5 m 11215 124Bd11.pdf20 m Lehota nad Rimavicou negatívny vrt 6,1 m 11215 124Bd12.pdf40 m Utekáč úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,2 m 34951 124Ba1.pdf50 m S-2 inžiniersko-geologický 26,4 m 230150 m Kokava nad Rimavicou negatívny vrt 5,9 m 11215 124Bc2.pdf60 m Utekáč úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,5 m 34951 124Ba2.pdf80 m Rimavská Baňa úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,6 m 10692 124Bd5.pdf100 m Vígľaš úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 16027 123Bc3.pdf110 m Kokava nad Rimavicou negatívny vrt 5,5 m 11215 124Bc3.pdf110 m S-1 inžiniersko-geologický 40,0 m 2301160 m S-3 inžiniersko-geologický 32,8 m 2301190 m Rimavská Baňa negatívny vrt 15,1 m 10692 124Bd4.pdf260 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 680 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Utekáč – bývalé sklárne Clara SK200280FK 50 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Kokava – smer Utekáč – Kokava nad Rimavicou – 1965 – 50 m Kokava – smer Utekáč – Kokava nad Rimavicou – 1965 – 70 m Kokava – pri železničnej vlečke Dreving-u, s.r.o. – Kokava nad Rimavicou – 1970 – 90 m Drábsko 40 m² 1991 – 1,1 km Kokava – Chorepa – Kokava nad Rimavicou – 1970 – 2,2 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Salmonidés – zone à truiteKlenovská Rimava
1 parcours de pêche
Saumoné – truité, CyprinidésVN Klenovec
2 parcours de pêche
Saumoné – truité, CyprinidésVN Málinec
2 parcours de pêche
Cyprinidés, Saumoné – d'ombré, Saumoné – truitéRimava
8 parcours de pêcheVN Tisovec
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteFurmanec
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
27de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 58,0 μg/lmedián 36,0 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 52,0 μg/lmedián 23,0 μg/l13 vzoriek
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 30,4 mg/lmedián 11,6 mg/l12 vzoriek
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 385 μg/lmedián 0,250 μg/l70 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 7 400 μg/lmedián 3,00 μg/l70 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l70 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,3 μg/lmedián 0,500 μg/l70 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,0100 mg/l70 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l70 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ChromeCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l70 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l70 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l70 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,600 μg/l70 vzoriek
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 17,0 μg/lmedián 2,00 μg/l70 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia