Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Brezolupy

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
7,7km
Region
Region Trenčín
Luftbild von Fließgewässer VN Brezolupy mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Brezolupy

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

VN Brezolupy, Fensterpunktzahl 17.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:46.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    1502002503003500 km2 km4 km6 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 294 bis 201 m ü.d.M. über 7,7 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    223 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    201 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    294 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Brezolupy von 2017
    2017abgebildet 16. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer VN Brezolupy von 2020
    2020abgebildet 1. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer VN Brezolupy von 2023
    2023abgebildet 12. Sept. 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Brezolupy

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Brezolupy

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 602 mg/l, tvrdá voda (19,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Bizmut 0,352 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 81. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C45 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 45 °C (prírastok 10 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    53nGy/h dávkový príkon

    65. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 104 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    83vrtov do 3 km

    286 rozborov vody v okolí

    Z toho 83 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Bánovce nad Bebravou – BnB-1, 5,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    9 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    2 ložiská, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    21plôch do 3 km

    4 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Flyš25%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • paleogén25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    paleogéneocén – oligocénterchovské (okrajové) vrstvy: brekcie, zlepence, pieskovce1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty67%SR 16 %
    • eolicko-deluviálne sedimenty33%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny67%SR 44 %
    • jadrové pohoria33%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva67%SR 23 %
    • Tribeč33%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Ílovce75%SR 2,9 %
    • Íly25%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)75%SR 2,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)25%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum a paleogén južnej časti Strážovských vrchov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • hydrogeochemické údaje v terchovskom súvrství neboli k dispozícii100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A50%SR 36 %
    • F25%SR 8,8 %
    • E25%SR 6,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,05typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    19,9°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    602mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3366 mg/l88. percentil
    • KalziumCa99,6 mg/l87. percentil
    • ChlorideCl30,5 mg/l80. percentil
    • MagnesiumMg26,1 mg/l79. percentil
    • NatriumNa15,9 mg/l72. percentil
    • DraslíkK4,50 mg/l69. percentil
    • SulfateSO438,0 mg/l47. percentil
    • FluorideF0,102 mg/l43. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH42,99 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO40,868 mg/l92. percentil
    • NitrateNO311,7 mg/l79. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,38 mg/l55. percentil

    Metalle

    • ManganMn57,5 μg/l66. percentil
    • AluminiumAl98,4 μg/l61. percentil
    • EisenFe0,108 mg/l52. percentil
    • ZinkZn3,74 μg/l27. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • BizmutBi0,352 mg/kg81. percentil
    • KobaltCo9,54 mg/kg66. percentil
    • KupferCu27,7 mg/kg65. percentil
    • FührenPb18,1 mg/kg62. percentil
    • ArsenAs7,63 mg/kg61. percentil
    • SelenSe0,265 mg/kg54. percentil
    • VanadiumV63,4 mg/kg38. percentil
    • NickelNi22,1 mg/kg37. percentil
    • CadmiumCd0,134 mg/kg37. percentil
    • ChromCr56,8 mg/kg26. percentil
    • MolybdänMo0,256 mg/kg25. percentil
    • CínSn2,06 mg/kg24. percentil
    • QuecksilberHg0,0609 mg/kg22. percentil
    • AntimonSb0,324 mg/kg14. percentil
    • ZinkZn57,8 mg/kg6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5.332 mg/kg77. percentil
    • DraslíkK1,60 %64. percentil
    • AluminiumAl5,19 %34. percentil
    • NatriumNa0,788 %33. percentil
    • PhosphorP709 mg/kg31. percentil
    • EisenFe2,33 %28. percentil
    • ManganMn618 mg/kg20. percentil
    • KalziumCa1,04 %15. percentil
    • MagnesiumMg0,608 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr575 mg/kg91. percentil
    • CérCe77,7 mg/kg90. percentil
    • BerylliumBe2,14 mg/kg88. percentil
    • YtriumY35,0 mg/kg83. percentil
    • RubídiumRb92,9 mg/kg61. percentil
    • GáliumGa14,3 mg/kg52. percentil
    • BáriumBa431 mg/kg48. percentil
    • BorB58,9 mg/kg44. percentil
    • LítiumLi27,9 mg/kg40. percentil
    • StronciumSr100 mg/kg13. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    53nGy/h vo vzduchu

    rozsah 52 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Radonrisiko im Grundgestein

    mittel

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,84 ppm76. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,75 ppm62. percentil
    • Kalium (K)K1,30 %51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • mittel100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C45 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 45 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 10 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)178–412m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek265m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle5,1°
    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén67%SR 11 %
    • Neogén33%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nedašovce – Vysočany – nijaký (400 m od vody)Pravotice – nijaký (600 m od vody)Brezolupy – nijaký (610 m od vody)Brezolupy – nijaký (1,3 km od vody)Luhy – Hradište – občasný (1,4 km od vody)Nedašovce – nijaký (1,5 km od vody)Nedašovce – nijaký (1,6 km od vody)Dolné Vestenice – nijaký (2,4 km od vody)Miezgovce – občasný (3,0 km od vody)Bánovce nad Bebravou – BnB-1 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Veľké Bielice – VB-2 – nekúpeľný (5,7 km od vody)Veľké Bielice – VB-3 – nekúpeľný (5,7 km od vody)Malé Bielice – MB-3 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Malé Bielice – MB-4 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Partizánske – FGTz-2 – nekúpeľný (6,7 km od vody)Partizánske – HGTP-1 – nekúpeľný (7,3 km od vody)Brodzany – HGT-9 – nekúpeľný (7,8 km od vody)Libichava – J-2 – nekúpeľný (9,9 km od vody)BnB-1 – k2 (4,8 km od vody)a1 (5,1 km od vody)d2 (6,6 km od vody)c1 (6,6 km od vody)c2 (6,7 km od vody)c1 (7,0 km od vody)c1 (7,4 km od vody)d2 (7,5 km od vody)c1 (7,6 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Bánovce nad Bebravou (4,2 km od vody)Malé Bielice (6,9 km od vody)Chalmová (9,9 km od vody)Hradište – stavebný kameň (1,4 km od vody)Hradište – stavebný kameň (1,4 km od vody)Nedašovce – štrkopiesky – dolomitická brekcia (1,6 km od vody)Uhrovec – Ostrý vrch – dolomit (1,9 km od vody)Ostratice – Trebašovce – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Skačany – stavebný kameň – dolomit (3,2 km od vody)Skačany – stavebný kameň – vápenec (3,5 km od vody)Uhrovec – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)Uhrovec – dolomit (4,1 km od vody)Žabokreky nad Nitrou – tehliarske suroviny (4,6 km od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)Brezolupy – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (20 m od vody)Brezolupy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Látkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Látkovce (370 m od vody)Brezolupy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Pravotice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Brezolupy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (650 m od vody)Látkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Vysočany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Hradište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Nedašovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (920 m od vody)Pravotice (990 m od vody)Nedašovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Rybany (1,7 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Dolné Vestenice – negatívny vrt (2,2 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rybany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Dolné Vestenice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Dolné Vestenice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hradište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Dolné Vestenice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Dolné Vestenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Dolné Vestenice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Dolné Vestenice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Dolné Vestenice (2,7 km od vody)Dolné Vestenice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Dolné Vestenice (2,8 km od vody)Miezgovce (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (20 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (90 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (370 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (530 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (660 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (680 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (740 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (750 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (770 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)monitorovanie kvality podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (990 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)Brazolupy-Jerichov, 1700m JZ od K312 – studňa (110 m od vody)Vysočany, 1200m VSV od K252 na samote – studňa (190 m od vody)Jerichov, 1750m S od K330 – studňa (270 m od vody)Bánovce nad Bebravou, 1200m JZ od K312 – prameň (670 m od vody)Hradište, 1600m JZ od K265 – prameň (870 m od vody)Bánovská kotlina ,Hradište – prameň (1,1 km od vody)Pravotice, pri obec.ur., 1500m SSZ od K252 – studňa (1,1 km od vody)Dolné Vestenice pr.Boky, 550m J od K272 – prameň (1,1 km od vody)Dolné Vestenice, 750m SZ od K265 – prameň (1,1 km od vody)Brezolupy, 1350m JZ od K294 – studňa (1,1 km od vody)Nedasovce, pri PD, 500m S od K207 – studňa (1,2 km od vody)Pravotice, 950m J od K265 – studňa (1,2 km od vody)Nedasovce, 1500m SV od K207 – prameň (1,5 km od vody)Ostratice-Caltice, 700m JV od K216 – studňa (1,8 km od vody)Miezgovce-Majer, 800m SV od K294 – studňa (2,1 km od vody)Hradište, čerp.stan., 1750m ZJZ od K432 – vrt (2,1 km od vody)Hradište, 1800m S od K206 – prameň (2,2 km od vody)Dolné Vestenice, 1500m SSZ od K432 – vrt (2,4 km od vody)Dolné Vestenice, 1450m sz od K432 – vrt (2,6 km od vody)Ostratice-Trebasovce, 900m Z od K249 – studňa (2,8 km od vody)Skacany, Drienov kanál, 1400m SSV od K206 – prameň (2,8 km od vody)Bánovská kotlina ,Miezgovce – prameň (2,8 km od vody)Miezgovce, 1500m JJZ od K361 – studňa (2,9 km od vody)Bánovská kotlina ,Skačany – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 104 μg/lmedián 78,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,5 mg/lmedián 14,4 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO313×
    • Ca-HCO39×
    • Ca-Mg-HCO3-Cl1×
    • Ca-Cl-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A7×
    • trieda B6×
    • trieda D4×
    • trieda E3×
    • trieda F2×
    • trieda C1×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 003 μg/lmedián 34,0 μg/l21 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 9,00 μg/l21 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa314,5 Bq/l11,4 Bq/l
    Quelle315,4 Bq/l13,0 Bq/l
    upravený prameň254,1 Bq/l44,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hradištestavebný kameňŤažené ložisko – Koch SK s.r.o.1,4 km
    Hradištestavebný kameňŤažené ložisko – Koch SK s.r.o.1,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    83 vrtov v pásme 3 km, z toho 35 hydrogeologických a 48 ostatných; s číslom archívnej správy 83.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m50×
    • 10–30 m6×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Brezolupyvrt s termálnou, minerálnou vodou100,0 m63599 109Dc35.pdf20 m
    VY-44inžiniersko-geologický6,0 m8719330 m
    Brezolupyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m63599 109Dc36.pdf40 m
    VY-V8inžiniersko-geologický3,5 m87193120 m
    LÁ-BJ1inžiniersko-geologický6,0 m87193140 m
    VY-45inžiniersko-geologický6,0 m87193270 m
    Látkovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou42,0 m14838 109Dc7.pdf300 m
    Látkovce100,0 m63562 109Dc34.pdf370 m
    Brezolupyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou47,0 m16549 109Dc8.pdf530 m
    Pravoticeúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–47021 109Dc19.pdf580 m
    VY-V9inžiniersko-geologický3,5 m87193630 m
    Brezolupyširokoprofilový vrt53,0 m34860 109Dc14.pdf650 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Bánovce nad Bebravou – BnB-140 °C–2025 mCa-Mg-HCO3-Clvyužívaný5,3 km
    Veľké Bielice – VB-239 °C–241 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,7 km
    Veľké Bielice – VB-339 °C–102 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,7 km
    Malé Bielice – MB-340 °C8,5 l/s160 mCa-Mg-HCO3využívaný6,2 km
    Malé Bielice – MB-439 °C–30 mvyužívaný bez nahlasovania údajov6,2 km
    Partizánske – FGTz-233 °C–998 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný6,7 km
    Partizánske – HGTP-120 °C–500 mCa-Mg-HCO3využívaný7,3 km
    Brodzany – HGT-932 °C–160 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,8 km
    Libichava – J-233 °C0,2 l/s400 mnevyužívaný9,9 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória Bánovce nad Bebravoutermálne kúpalisko––14,2 km
    BnB-1geotermálna voda38 – 555 – 1514,8 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 565,1 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1526,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 546,6 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,7 km
    kategória Malé Bielicetermálne kúpalisko––16,9 km
    kategória Chalmovátermálne kúpalisko––19,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nedašovce – Vysočany3 500 m²1970–400 m
    Pravotice3 000 m²1975–600 m
    Brezolupy5 000 m²1970–610 m
    Brezolupy200 m²1970–1,3 km
    Luhy – Hradište16 000 m²1955–1,4 km
    Nedašovce5 000 m²1970–1,5 km
    Nedašovce3 000 m²1970–1,6 km
    Dolné Vestenice2 500 m²1975–2,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy21×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny9×
    • Stabilizovaný8×
    • Aktívny4×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Bánovce nad Bebravou1 Fischereirevier · 7,7 km7VN Brezolupy7

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag