Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Svinica

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
0,9km
Region
Region Trenčín
Luftbild von Fließgewässer VN Svinica mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Svinica

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Svinica, Fensterpunktzahl 19.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 07:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    2802852902953000,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 297 bis 284 m ü.d.M. über 0,9 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    289 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    284 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    297 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Svinica von 2017
    2017abgebildet 18. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer VN Svinica von 2020
    2020abgebildet 5. Juli 2020
    Luftbild Fließgewässer VN Svinica von 2023
    2023abgebildet 13. Aug. 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Svinica

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Svinica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 390 mg/l, stredne tvrdá voda (12,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,454 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 83. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    52. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: 1.halda (halda), 2,5 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    51vrtov do 3 km

    141 rozborov vody v okolí

    Z toho 51 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    17 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    7 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 5 km

    14 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Íly100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Nitrianskej pahorkatiny100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,83typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    12,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,16 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    390mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,177 mg/l75. percentil
    • MagnesiumMg19,5 mg/l64. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3239 mg/l59. percentil
    • ChlorideCl11,7 mg/l56. percentil
    • DraslíkK3,34 mg/l55. percentil
    • NatriumNa10,4 mg/l55. percentil
    • SulfateSO434,0 mg/l41. percentil
    • KalziumCa54,4 mg/l40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,402 mg/l83. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,26 mg/l71. percentil
    • FosforečnanyPO40,295 mg/l68. percentil
    • NitrateNO36,04 mg/l48. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,0989 mg/l49. percentil
    • ManganMn19,2 μg/l38. percentil
    • AluminiumAl22,4 μg/l21. percentil
    • ZinkZn1,70 μg/l10. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,454 mg/kg83. percentil
    • ArsenAs11,4 mg/kg80. percentil
    • ZinkZn123 mg/kg70. percentil
    • BizmutBi0,280 mg/kg69. percentil
    • KobaltCo9,39 mg/kg64. percentil
    • MolybdänMo0,464 mg/kg64. percentil
    • FührenPb16,8 mg/kg56. percentil
    • CadmiumCd0,190 mg/kg51. percentil
    • KupferCu23,4 mg/kg49. percentil
    • NickelNi24,2 mg/kg48. percentil
    • VanadiumV66,8 mg/kg47. percentil
    • QuecksilberHg0,0899 mg/kg43. percentil
    • ChromCr61,8 mg/kg33. percentil
    • CínSn2,02 mg/kg22. percentil
    • AntimonSb0,363 mg/kg19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnesiumMg1,40 %78. percentil
    • DraslíkK1,70 %77. percentil
    • PhosphorP1.037 mg/kg71. percentil
    • KalziumCa2,86 %64. percentil
    • ManganMn978 mg/kg63. percentil
    • TitánTi4.730 mg/kg60. percentil
    • AluminiumAl5,71 %53. percentil
    • EisenFe2,64 %47. percentil
    • NatriumNa0,691 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa25,1 mg/kg96. percentil
    • CérCe85,2 mg/kg94. percentil
    • RubídiumRb108 mg/kg86. percentil
    • ZirkónZr480 mg/kg74. percentil
    • BáriumBa510 mg/kg72. percentil
    • YtriumY30,7 mg/kg66. percentil
    • BerylliumBe1,57 mg/kg59. percentil
    • BorB62,0 mg/kg54. percentil
    • LítiumLi22,3 mg/kg11. percentil
    • StronciumSr95,9 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,60 ppm55. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,45 ppm54. percentil
    • Kalium (K)K1,29 %45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    1.halda – 5 – halda (2,5 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (2,9 km od vody)Trenčianske Jastrabie – Železník – Železné rudy (4,5 km od vody)Trenčiančianske Jastrabie – Trenčianske Jastrabi – nijaký (1,4 km od vody)Svinná – Nad tehelňou – Svinná – nijaký (1,8 km od vody)Trenčianske Jastrabie – nijaký (2,0 km od vody)Horné Motešice – nijaký (2,0 km od vody)Veľká Hradná – nijaký (2,4 km od vody)Veľká Hradná – nijaký (2,5 km od vody)Trenčiančianske Mitice – Trenčianske Mitice – nijaký (2,8 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (2,4 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Trenčianske Mitice – lom Skaličky – vápenec ostatný (3,0 km od vody)Trenčianske Mitice – dolomit (3,0 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – stavebný kameň (3,3 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – vápenec ostatný (3,3 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (3,3 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (3,8 km od vody)Trenčianske Mitice – lom Skaličky – vápenec ostatný (3,0 km od vody)Trenčianske Mitice – dolomit (3,0 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (3,3 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – vápenec ostatný (3,3 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – stavebný kameň (3,3 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (3,8 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – vápenec ostatný (3,3 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (3,3 km od vody)Veľká Hradná – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Horňany – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Trenčianske Jastrabie – Fe rudy – magnetit (4,2 km od vody)Kochnáč – stavebný kameň – zlepenec (4,7 km od vody)Bobot – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)SVINNA – Zosuvy (1,5 km od vody)VELKA HRADNA – Zosuvy (2,3 km od vody)Trenčianske Jastrabie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Trenčianske Jastrabie – negatívny vrt (1,8 km od vody)Trenčianske Jastrabie – Pátrovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Veľká Hradná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Veľká Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Veľká Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Svinná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Trenčianske Mitice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Trenčianske Mitice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,7 km od vody)Trenčianske Jastrabie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Trenčianske Mitice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Malá Hradná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)Svinná, 950m JZ od K300 – prameň (450 m od vody)Bánovská kotlina, Svinná – prameň (790 m od vody)Svinná, 1100m JJV od K300 – studňa (880 m od vody)Trenčianske Jastrabie, 1000m SSV od K348 – studňa (1,4 km od vody)Svinná, 1150m JV od K300 – studňa (1,7 km od vody)Trenčianske Jastrabie, 1050m JJZ od K348 – studňa (1,9 km od vody)Veľká Hradná, 1600m JZ od K304 – studňa (2,0 km od vody)Svinná, 1600m JZ od K276 – vrt (2,2 km od vody)Roznové Mitice, 1600m ZJZ od K318 – prameň (2,3 km od vody)Bánovská kotlina, Veľká Hradná – prameň (2,3 km od vody)Bánovská kotlina, Trenčianske Jastrabie – prameň (2,5 km od vody)Bánovská kotlina, Trenčianske Mitice – prameň (2,6 km od vody)Trenčianske Jastrabie, 700m SZ od K342 – prameň (2,7 km od vody)Bánovská kotlina, Neporadza – prameň (2,7 km od vody)Trenčianske Jastrabie, 1750m SSV od K342 – prameň (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 13 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-SO41×
    • Mg-Ca-HCO31×
    • Ca-Mg-Cl-NO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A5×
    • trieda F4×
    • trieda B3×
    • trieda D2×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 305 μg/lmedián 22,0 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,425 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 272 μg/lmedián 38,0 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,30 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň125,2 Bq/l25,2 Bq/l
    minerálny prameň116,2 Bq/l16,2 Bq/l
    studňa12,50 Bq/l2,50 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody13,42 Bq/l3,42 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe2×

    Druhy banských objektov

    • halda1×
    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    1.haldahaldaFe ruda19.storočie2,5 km
    Výhradná kutbainý druh objektupravdepodobne Fe rudy19.storočie2,9 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Trenčianske Mitice – lom Skaličkyvápenec ostatnýŤažené ložisko – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Trenčianske MiticedolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Trenčianske Mitice – lom Skaličkyvápenec ostatnýŤažené ložisko – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Trenčianske MiticedolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotastavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotavápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotavápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotastavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotavápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,3 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    Trenčianske Jastrabie – ŽelezníkŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    51 vrtov v pásme 3 km, z toho 12 hydrogeologických a 39 ostatných; s číslom archívnej správy 51.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m31×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    VT-1=VP-1inžiniersko-geologický9,0 m84426660 m
    VT-2=VP-2inžiniersko-geologický8,5 m84426660 m
    Trenčianske Jastrabieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou81,7 m9258 109Ca1.pdf800 m
    JM-40hydrogeologický–996741,2 km
    S100inžiniersko-geologický5,0 m998391,2 km
    S99inžiniersko-geologický5,0 m998391,3 km
    S101inžiniersko-geologický4,5 m998391,3 km
    2-97A Trenčianske Jastrabiehydrogeologický7,0 m1017481,3 km
    S102inžiniersko-geologický2,8 m998391,3 km
    S98inžiniersko-geologický5,0 m998391,3 km
    S103inžiniersko-geologický3,4 m998391,3 km
    S97inžiniersko-geologický4,6 m998391,4 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5171,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Trenčiančianske Jastrabie – Trenčianske Jastrabie240 m²1972–1,4 km
    Svinná – Nad tehelňou – Svinná28 000 m²1982monitorovaná1,8 km
    Trenčianske Jastrabie–1984–2,0 km
    Horné Motešice–1980–2,0 km
    Veľká Hradná–1982–2,4 km
    Veľká Hradná–1982–2,5 km
    Trenčiančianske Mitice – Trenčianske Mitice–1977–2,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Trenčín1 Fischereirevier · 0,9 km18VN Svinica18

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag