Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 Turniansky potok, Fensterpunktzahl 33. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 05:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Verschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 33 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek63 % čiary vody 25 % vápence a dolomity, 13 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 475 mg/l, tvrdá voda (15,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,436 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 60. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 60. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 34objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: 2.bezmenná štôlňa (štôlňa), 30 m od vody. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 3 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 2,98 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Rígeľský potok). 808vrtov do 3 km 743 rozborov vody v okolí Z toho 808 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-2, výdatnosť 1,0 l/s, 6,5 km od vody. 17lokalít do 3 km 1 záťaž, 16 skládok Najbližšia záťaž: Trenčín – Letecké opravovne, 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 42záznamov do 5 km 21 ložísk, 21 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 30plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 8 z 12 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,97typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 15,5°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 475mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 40 až 68 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Rígeľský potok, 420 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 90 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Turniansky potok, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trenčianska Turna – ťavostr. prítok Turnianskeho p.,1100 m S, 2001, 530 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 100 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trenčianska Turna – ťavostr. prítok Turnianskeho p.,1100 m S, 2001, 530 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 100 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Trenčianska Turna – ťavostr. prítok Turnianskeho p.,1100 m S, 2001, 530 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 808 vrtov v pásme 3 km, z toho 134 hydrogeologických a 674 ostatných; s číslom archívnej správy 808. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Waag
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Turniansky potok
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Turniansky potok
Problematische Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere1 Kläranlage im Umkreis von 2 km vom Fischereirevier
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Turniansky potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kvartér holocén proluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav 1× krieda mladšia jura – staršia krieda mráznické súvrstvie 1× kryštalinikum staršie paleozoikum? muskoviticko-chloritické svory a svorové ruly 1× jura stredná – mladšia jura ždiarske súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
296 mg/l76. percentil78,0 mg/l67. percentil0,150 mg/l66. percentil20,0 mg/l66. percentil12,7 mg/l58. percentil9,66 mg/l53. percentil42,0 mg/l52. percentil2,50 mg/l42. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,308 mg/l78. percentil0,336 mg/l71. percentil7,93 mg/l63. percentil2,22 mg/l25. percentilMetalle
0,166 mg/l69. percentil46,8 μg/l61. percentil69,8 μg/l52. percentil5,25 μg/l39. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,436 mg/kg60. percentil7,17 mg/kg57. percentil0,234 mg/kg57. percentil0,257 mg/kg52. percentil0,168 mg/kg46. percentil22,0 mg/kg42. percentil14,1 mg/kg41. percentil7,78 mg/kg39. percentil65,4 mg/kg38. percentil21,1 mg/kg33. percentil80,5 mg/kg32. percentil0,0636 mg/kg24. percentil0,365 mg/kg19. percentil53,7 mg/kg15. percentil1,80 mg/kg14. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
3,85 %73. percentil1,08 %65. percentil1,54 %54. percentil4.175 mg/kg39. percentil0,812 %38. percentil675 mg/kg27. percentil629 mg/kg22. percentil4,78 %19. percentil2,01 %11. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
473 mg/kg73. percentil65,5 mg/kg70. percentil15,7 mg/kg65. percentil1,62 mg/kg63. percentil60,1 mg/kg48. percentil427 mg/kg47. percentil25,9 mg/kg40. percentil83,9 mg/kg38. percentil116 mg/kg31. percentil23,1 mg/kg14. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,74 ppm68. percentil1,34 %62. percentil7,38 ppm52. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 4 51,6 Bq/l 22,4 Bq/l Quelle 3 19,0 Bq/l 17,1 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 2 11,8 Bq/l 7,61 Bq/l minerálny prameň 2 10,7 Bq/l 10,3 Bq/l studňa 1 9,22 Bq/l 9,22 Bq/l upravený prameň, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 13,7 Bq/l 13,7 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 20,6 Bq/l 20,6 Bq/l studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 7,10 Bq/l 7,10 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody 2.bezmenná štôlňa štôlňa polymetal.rudy (Pb,Cu) 30 m 7.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 30 m 5.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 50 m 6.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 60 m 1.bezmenná štôlňa štôlňa polymetal.rudy (Pb,Cu) 80 m 4.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 100 m 1.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 100 m 1.halda pri štôlni č.1 halda polymetal.rudy (Pb,Cu) 120 m 3.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 130 m 2.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 180 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Rožňové Mitice – Mníchova Lehota stavebný kameň Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 810 m Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 810 m Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 810 m Rožňové Mitice – Mníchova Lehota stavebný kameň Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 m Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 m Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 m Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 m Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 m Trenčianska Turná tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 960 m Trenčianska Turná tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 960 m Opatovce – Juh 2 štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o. 1,4 km Nozdrkovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1,5 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metalle Arten Od vody Trenčianská Turná Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 90 m Inovec Železné rudy Fe mineralogický výskyt 190 m Trenčianske Jastrabie – Železník Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,5 km Selec Uránové rudy U, Mo, Cu mineralogický výskyt 1,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody S76 inžiniersko-geologický 3,6 m 9983930 m M-13 inžiniersko-geologický 12,0 m 9203240 m V-3 inžiniersko-geologický 5,0 m 8654760 m S77 inžiniersko-geologický 4,0 m 9983960 m S-1 inžiniersko-geologický 7,9 m 8329370 m S84 inžiniersko-geologický 1,1 m 9983970 m V-2 inžiniersko-geologický 6,0 m 8654770 m M-12 inžiniersko-geologický 12,0 m 9203270 m V-1 inžiniersko-geologický 6,4 m 8654780 m S-2 inžiniersko-geologický 6,0 m 8761380 m S-1 inžiniersko-geologický 5,0 m 8761390 m V-15 inžiniersko-geologický 9,0 m 8329390 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Trenčianske Teplice – SB-5 38 °C 1,5 l/s 200 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,3 km Trenčianske Teplice – TT-1 39 °C 1,9 l/s 55 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – SB-5A 21 °C 2,0 l/s 90 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – P-1 38 °C 4,8 l/s 29,7 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – SB-4A 32 °C 6,0 l/s 55,4 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – SB-1 – 2,0 l/s 122,43 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,5 km Trenčianske Teplice – TT-2 39 °C – 81,4 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,5 km Trenčianske Teplice – V-2 40 °C 1,0 l/s 39,15 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,5 km Trenčianske Teplice – SB-3 38 °C – 60 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,5 km Trenčianske Teplice – SB-1A 37 °C 2,1 l/s 130 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,5 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 34 600 m kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 2 5,4 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 3 5,7 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 5,8 km kategória Trenčianske Teplice termálne kúpalisko – – 1 5,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Trenčín – Letecké opravovne SK1000500P 1,1 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Trenčianska Turná – 1976 – 40 m Sedličná 200 m² 1972 – 90 m Trenčianska Turná – 1990 – 200 m Mníchova Lehota 1 200 m² 1980 – 260 m Trenčianska Turná 500 m² 1965 – 470 m Veľké Bierovce 150 m² 1975 – 550 m Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce 240 m² 1980 – 980 m Trenčianske Mitice – 1972 – 1,3 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Selecký potok
1 Fischereirevier
KarpfengewässerVN Bodovka
1 FischereirevierŠtrkovisko Nozdrkovce
1 FischereirevierŠtrkovisko Trenčianske kaskády
1 Fischereirevier
KarpfengewässerBiskupický kanál
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Kubra potok
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
28aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,98 μg/lmedián 0,150 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,86 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,98 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 68,0 μg/lmedián 58,0 μg/l7 vzoriek
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 242 μg/lmedián 155 μg/l4 vzorky
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,7 mg/lmedián 9,93 mg/l11 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 305 μg/lmedián 5,00 μg/l58 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,4 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 35,5 μg/lmedián 1,00 μg/l58 vzoriek
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,00500 mg/l58 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 360 μg/lmedián 17,0 μg/l58 vzoriek
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l58 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l58 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek100 % pod medzou stanovenia