Ma a(z) VN Svinica vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Svinica, ablakpontszám 20.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2802852902953000,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 297-től 284 m tengerszint feletti magasságig 0,9 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    289 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    284 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    297 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Svinica vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 18.
    VN Svinica vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. júl. 5.
    VN Svinica vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Svinica vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Svinica vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,8modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 390 mg/l, közepesen kemény víz (12,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,454 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 83. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    0 °C80

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    50NGY/H dózisteljesítmény

    52. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    2objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Fe

    Legközelebbi: 1.halda (roncs), 2,5 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    8 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    –

    A felszíni víz atlasz mintáiban a víztől 1 km-en belül nincs mérés.

    Fúrások és talajvízelemzések

    51fúrás 3 km-en belül

    141 vízelemzés a közelben

    Közülük 51-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    17 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    7Telephelyek 3 km-en belül

    7 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    20bejegyzés 5 km-en belül

    14 telep, 6 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    2terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Duna100%SR 23 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Agyag100%SR 3,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Agyag)100%SR 3,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A nitriánus dombok neogénje100%SR 3,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • A100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Bánovce-medence100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,83tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    12,1°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,16 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    390mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,177 mg/l75. percentilis
    • MagnéziumMg19,5 mg/l64. percentilis
    • BikarbonátokHCO3239 mg/l59. percentilis
    • KloridCl11,7 mg/l56. percentilis
    • KáliumK3,34 mg/l55. percentilis
    • NátriumNa10,4 mg/l55. percentilis
    • SzulfátokSO434,0 mg/l41. percentilis
    • KalciumCa54,4 mg/l40. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,402 mg/l83. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK4,26 mg/l71. percentilis
    • FoszfátokPO40,295 mg/l68. percentilis
    • NitrátokNO36,04 mg/l48. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,0989 mg/l49. percentilis
    • MangánMn19,2 μg/l38. percentilis
    • AlumíniumAl22,4 μg/l21. percentilis
    • Cink-Zn1,70 μg/l10. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • SzelénSe0,454 mg/kg83. percentilis
    • ArzénAs11,4 mg/kg80. percentilis
    • Cink-Zn123 mg/kg70. percentilis
    • BizmutBi0,280 mg/kg69. percentilis
    • KobaltCo9,39 mg/kg64. percentilis
    • MolibdénMo0,464 mg/kg64. percentilis
    • ÓlomPb16,8 mg/kg56. percentilis
    • KadmiumCd0,190 mg/kg51. percentilis
    • RézCu23,4 mg/kg49. percentilis
    • NikkelNi24,2 mg/kg48. percentilis
    • VanádiumV66,8 mg/kg47. percentilis
    • HiganyHg0,0899 mg/kg43. percentilis
    • KrómCr61,8 mg/kg33. percentilis
    • Ón-Sn2,02 mg/kg22. percentilis
    • AntimonSb0,363 mg/kg19. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MagnéziumMg1,40 %78. percentilis
    • KáliumK1,70 %77. percentilis
    • FoszforP1 037 mg/kg71. percentilis
    • KalciumCa2,86 %64. percentilis
    • MangánMn978 mg/kg63. percentilis
    • TitánTi4 730 mg/kg60. percentilis
    • AlumíniumAl5,71 %53. percentilis
    • VasalóFe2,64 %47. percentilis
    • NátriumNa0,691 %17. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • GalliumGa25,1 mg/kg96. percentilis
    • CériumCe85,2 mg/kg94. percentilis
    • RubídiumRb108 mg/kg86. percentilis
    • CirkóniumZr480 mg/kg74. percentilis
    • BáriumBa510 mg/kg72. percentilis
    • IttriumY30,7 mg/kg66. percentilis
    • BerilliumBe1,57 mg/kg59. percentilis
    • BórB62,0 mg/kg54. percentilis
    • LítiumLi22,3 mg/kg11. percentilis
    • StronciumSr95,9 mg/kg9. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    50ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,60 ppm55. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,45 ppm54. percentilis
    • Kálium (K)K1,29 %45. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS137970 Bq/m²16. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -11nT

    -11--11 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -27mGal

    Maradék +1,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • Kőzethőmérséklet 1000 m mélységben35°C

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Bánovce-medence100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)178–412m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága265m a.s.l.
    • Átlagos lejtés5,1°
    • Januári átlaghőmérséklet-2,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,0°C
    • Évi csapadék675mm

    Geomorfológiai egységek

    • Dunai dombok100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Dunai alföld100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • alföldi klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    1.halda – 5 – roncs (2,5 km-re a víztől)Výhradná kutba – 6 – más típusú tárgy (2,9 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie – Železník – Vasércek (4,5 km-re a víztől)Trenčiančianske Jastrabie – Trenčianske Jastrabi – egyik sem (1,4 km-re a víztől)Svinná – Nad tehelňou – Svinná – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Horné Motešice – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Veľká Hradná – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Veľká Hradná – egyik sem (2,5 km-re a víztől)Trenčiančianske Mitice – Trenčianske Mitice – egyik sem (2,8 km-re a víztől)a1 (1,4 km-re a víztől)a1 (1,5 km-re a víztől)a1 (2,4 km-re a víztől)a1 (2,5 km-re a víztől)a1 (3,4 km-re a víztől)a1 (3,4 km-re a víztől)a1 (3,4 km-re a víztől)a1 (3,8 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)a1 (5,7 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (6,1 km-re a víztől)a1 (6,5 km-re a víztől)a1 (6,6 km-re a víztől)a1 (7,3 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – lom Skaličky – mészkő, egyéb (3,0 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – dolomit (3,0 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – építőkő (3,3 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – mészkő, egyéb (3,3 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (3,3 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – építőkő (3,8 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – lom Skaličky – mészkő, egyéb (3,0 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – dolomit (3,0 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (3,3 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – mészkő, egyéb (3,3 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – építőkő (3,3 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – építőkő (3,8 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – mészkő, egyéb (3,3 km-re a víztől)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (3,3 km-re a víztől)Veľká Hradná – építőkő – homokkő (2,5 km-re a víztől)Horňany – téglalap (4,1 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie – Feércek – magnetit (4,2 km-re a víztől)Kochnáč – építőkő – konglomerátum (4,7 km-re a víztől)Bobot – téglalap (4,8 km-re a víztől)SVINNA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)VELKA HRADNA – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m-re a víztől)Trenčianske Jastrabie – negatív fúrólyuk (1,8 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie – Pátrovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Veľká Hradná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km-re a víztől)Veľká Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Veľká Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Svinná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (2,7 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Trenčianske Mitice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Malá Hradná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (800 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,1 km-re a víztől)prameň sírnej minerálnej vody – Talajvízforrások (2,3 km-re a víztől)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hidrogeológiai fúrások (2,6 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň minerálnej vody – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň minerálnej vody – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hidrogeológiai fúrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)Svinná, 950m JZ od K300 – forrás (450 m-re a víztől)Bánovská kotlina, Svinná – forrás (790 m-re a víztől)Svinná, 1100m JJV od K300 – jól (880 m-re a víztől)Trenčianske Jastrabie, 1000m SSV od K348 – jól (1,4 km-re a víztől)Svinná, 1150m JV od K300 – jól (1,7 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie, 1050m JJZ od K348 – jól (1,9 km-re a víztől)Veľká Hradná, 1600m JZ od K304 – jól (2,0 km-re a víztől)Svinná, 1600m JZ od K276 – fúrás (2,2 km-re a víztől)Roznové Mitice, 1600m ZJZ od K318 – forrás (2,3 km-re a víztől)Bánovská kotlina, Veľká Hradná – forrás (2,3 km-re a víztől)Bánovská kotlina, Trenčianske Jastrabie – forrás (2,5 km-re a víztől)Bánovská kotlina, Trenčianske Mitice – forrás (2,6 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie, 700m SZ od K342 – forrás (2,7 km-re a víztől)Bánovská kotlina, Neporadza – forrás (2,7 km-re a víztől)Trenčianske Jastrabie, 1750m SSV od K342 – forrás (2,8 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pirit (FeS₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Rutil (TiO₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 13 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-SO41×
    • Mg-Ca-HCO31×
    • Ca-Mg-Cl-NO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A5×
    • osztály F4×
    • osztály B3×
    • osztály D2×
    • osztály H1×

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 305 μg/lmedián 22,0 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 880 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,425 μg/l10 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 272 μg/lmedián 38,0 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,60 μg/lmedián 1,30 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 30. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    fejlett rugó125,2 Bq/l25,2 Bq/l
    ásványrugó116,2 Bq/l16,2 Bq/l
    jól12,50 Bq/l2,50 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel13,42 Bq/l3,42 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Fe2×

    Bányászati tárgyak típusai

    • roncs1×
    • más típusú tárgy1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    1.haldaroncsFeérc19. század2,5 km
    Výhradná kutbamás típusú tárgyvalószínűleg fe ércek19. század2,9 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Trenčianske Mitice – lom Skaličkymészkő, egyébAláaknázott betét – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Trenčianske MiticedolomitLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Trenčianske Mitice – lom Skaličkymészkő, egyébAláaknázott betét – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Trenčianske MiticedolomitLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – DOLMIT s.r.o.3,0 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotaépítőkőAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotamészkő, egyébAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotamészkő, egyébAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotaépítőkőAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotamészkő, egyébAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitAláaknázott betét – Danucem Slovensko a.s.3,3 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Trenčianske Jastrabie – ŽelezníkVasércekFeásványi jelenség4,5 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    51 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 12 hidrogeológiai és 39 egyéb; archív jelentés számával: 51.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m31×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m2×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    VT-1=VP-1mérnök-geológiai9,0 m84426660 m
    VT-2=VP-2mérnök-geológiai8,5 m84426660 m
    Trenčianske Jastrabiekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel81,7 m9258 109Ca1.pdf800 m
    JM-40hidrogeológiai–996741,2 km
    S100mérnök-geológiai5,0 m998391,2 km
    S99mérnök-geológiai5,0 m998391,3 km
    S101mérnök-geológiai4,5 m998391,3 km
    2-97A Trenčianske Jastrabiehidrogeológiai7,0 m1017481,3 km
    S102mérnök-geológiai2,8 m998391,3 km
    S98mérnök-geológiai5,0 m998391,3 km
    S103mérnök-geológiai3,4 m998391,3 km
    S97mérnök-geológiai4,6 m998391,4 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 5171,4 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Trenčiančianske Jastrabie – Trenčianske Jastrabie240 m²1972–1,4 km
    Svinná – Nad tehelňou – Svinná28 000 m²1982ellenőrzött1,8 km
    Trenčianske Jastrabie–1984–2,0 km
    Horné Motešice–1980–2,0 km
    Veľká Hradná–1982–2,4 km
    Veľká Hradná–1982–2,5 km
    Trenčiančianske Mitice – Trenčianske Mitice–1977–2,8 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások2×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny2×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Trencsén1 horgászvíz · 0,9 km11VN Svinica11

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág