This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original

Watercourse

Lakšár

fishing district
1
fishing district length
24.0km
region
Bratislava Region
Aerial image of watercourse Lakšár with the line highlighted
Blue line: course of the watercourse (approximate). Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Google Maps

By the water now

Today on the Lakšár watercourse

Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions

Average of the watercourse's fishing districts

Low activity · average of one fishing district

The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.

Best window today

15:00–17:00

Lakšár, window score 15.

The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 04:04.

Map and fishing districts of the watercourse

The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.

Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology

1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…

Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.

    Elevation profile of the watercourse

    How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed.

    Gentle gradient The current is noticeable, with shallows and slacks alternating. A transition between a lowland and a foothill watercourse.

    1401601802002200 km5 km10 km15 km20 km
    Elevation profile of the watercourse: from 209 to 149 m a.s.l. over 24.0 km.
    Fishing districts in order from the highest (left) to the lowest. There may be a section without a fishing district between districts; it is not displayed.
    Highest point
    209 m a.s.l.
    Lowest point
    146 m a.s.l.
    Fall of the fishing districtsFallThe difference in altitude between the upper and lower end of the fishing district in metres. The greater the fall over a shorter length, the faster the water.
    64 m
    Average slopeWatercourse gradientFall per kilometre in per mille (‰, metres per kilometre). Up to 2 ‰ is a slow lowland river, 5 to 10 ‰ a foothill river (grayling, trout), above 10 ‰ a fast stream.
    2.6 ‰
    SinuositySinuosityThe length of the watercourse divided by the straight-line distance between its ends. 1.0 is a straight watercourse; above 1.3 it meanders strongly. Meanders create pools under the banks and shallows in the reaches between.
    1.25

    Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts.

    Terrain in 3D

    Loading the 3D terrain model…

    Historical images

    Changes in the surroundings and nature from 2017 to 2023: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.

    Aerial image of watercourse Lakšár from 2017
    2017imaged 24 Aug 2017
    Aerial image of watercourse Lakšár from 2020
    2020imaged 22 Aug 2020
    Aerial image of watercourse Lakšár from 2023
    2023imaged 27 May 2023

    Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather.

    Water pollution on the Lakšár watercourse

    Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby

    Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025

    1 of 1 fishing district with measurements has groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator.

    • harmful substances above the standard at at least one station (metals, pesticides, PFAS, solvents)1
    • ammonium or nitrites above the standard at at least one station1
    • iron from 1 mg/l1

    Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.

    Geológia a geochémia toku Lakšár

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Rock under the water

    River alluvium88% of the water line

    13% young sediments

    Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000.

    510

    Water according to the atlas

    pH 7.7modelled estimate

    water type Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralisation 480 mg/l, hard water (14.7 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.

    Elements in river sediment

    0 from 15elements in the top 10 %

    highest: Selenium 0.255 mg/kg

    Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 52. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.

    1 km2 km46 °C76 °C

    Heat underfoot

    46°C at 1,000 m depth

    heat flow 51 mW/m²

    At a depth of 2,000 m about 76 °C (increase of 30 °C per kilometre). Atlas of Geothermal Energy of Slovakia.

    20200

    Natural gamma radiation

    44nGy/h dose rate

    percentile 13 in Slovakia

    Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.

    Old mine workings

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Gold in river sediment

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Trace elements in the stream water

    3 from 9indicators in the top 5 %

    highest: Barium 142 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Lakšársky, potok).

    Boreholes and groundwater analyses

    776vrtov do 3 km

    655 rozborov vody v okolí

    Z toho 359 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geothermal energy

    78°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Lakšárska Nová Ves – RGL-1, výdatnosť 25,0 l/s, 2,8 km od vody.

    Environmental burdens and landfills

    53lokalít do 3 km

    6 záťaží, 47 skládok

    Najbližšia záťaž: MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD, 340 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Deposits and ore occurrences

    60záznamov do 5 km

    45 ložísk, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Landslides and slope deformations

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geological structure beneath the water

    Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.

    The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points.

    • River alluvium88%SR 72 %
    • Young sediments13%SR 8.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium.

    Geological age of the rocks

    • kvartér100%

    Most common rock units

    SystemAgeUnitPoints
    kvartérpleistocén – holocénfluviálne sedimenty: jemnozrnné a strednozrnné piesky až piesčité štrky v agradačných valoch2×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    kvartérpleistocéneolické sedimenty: jemnozrnné naviate piesky (nevápnité, vápnité)1×

    Quaternary cover

    • fluviálne sedimenty nív60%SR 68 %
    • fluviáne sedimenty terás20%SR 3.1 %
    • eolické sedimenty20%SR 3.8 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    • Typical thickness of the Quaternary cover7.5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Tectonic division

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Neotectonic units

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Direction of neotectonic movements

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih50%SR 2.3 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    The map covers 8 of 9 points on the water line.

    Hydrogeology: aquifers and groundwater

    Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.

    Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)

    • Gravel100%SR 52 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Aquifer type

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)60%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)40%SR 27 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Hydrogeological function

    • kolektor100%SR 95 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Main hydrogeological region

    • neogén centrálnej časti Borskej nížiny67%SR 0.0 %
    • kvartér Moravy od Brodského po Vysokú pri Morave33%SR 0.0 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Genetic type of groundwater

    • silikátogénna, resp. silikátovo-sulfidogénna mineralizácia100%SR 2.0 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Chemical type of groundwater

    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3 typ100%SR 1.7 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Groundwater quality class

    • C100%SR 4.3 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Geothermal groundwater bodies

    • Viedenská panva100%SR 3.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Surface water chemistry according to the atlas

    Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.

    510

    Water acidity

    pH 7.69typical range

    Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.

    Water hardness

    14.7°dH, hard

    Sum of calcium and magnesium (2.63 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.

    Dissolved substances

    480mg/l mineralisation

    Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.

    Ionic composition of the water

    Water type by dominant ions: Ca–HCO₃–SO₄

    Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.

    Major ions

    • ChloridesCl47.3 mg/l90. percentil
    • SulphatesSO488.7 mg/l85. percentil
    • PotassiumK6.89 mg/l85. percentil
    • SodiumNa24.5 mg/l85. percentil
    • FluoridesF0.165 mg/l71. percentil
    • CalciumCa74.1 mg/l63. percentil
    • MagnesiumMg19.0 mg/l63. percentil
    • BicarbonatesHCO3208 mg/l48. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Nutrients and organic pollution

    • Chemical oxygen demandChSK9.81 mg/l95. percentil
    • AmmoniumNH40.756 mg/l91. percentil
    • PhosphatesPO40.749 mg/l90. percentil
    • NitratesNO37.98 mg/l63. percentil

    Metals

    • ManganeseMn111 μg/l81. percentil
    • ZincZn15.6 μg/l80. percentil
    • IronFe0.152 mg/l66. percentil
    • AluminiumAl33.4 μg/l32. percentil

    Elements in river sediments

    The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.

    Potentially toxic and trace elements

    • SeleniumSe0.255 mg/kg52. percentil
    • CadmiumCd0.179 mg/kg48. percentil
    • MolybdenumMo0.265 mg/kg27. percentil
    • LeadPb11.3 mg/kg21. percentil
    • MercuryHg0.0601 mg/kg21. percentil
    • ChromiumCr51.2 mg/kg18. percentil
    • TinSn1.68 mg/kg10. percentil
    • BismuthBi0.112 mg/kg9. percentil
    • NickelNi12.8 mg/kg8. percentil
    • CobaltCo5.05 mg/kg8. percentil
    • ArsenicAs3.43 mg/kg6. percentil
    • CopperCu10.5 mg/kg4. percentil
    • ZincZn45.6 mg/kg4. percentil
    • VanadiumV31.5 mg/kg3. percentil
    • AntimonySb0.168 mg/kg2. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
    • ManganeseMn708 mg/kg33. percentil
    • CalciumCa1.50 %32. percentil
    • SodiumNa0.706 %19. percentil
    • PhosphorusP598 mg/kg18. percentil
    • PotassiumK1.24 %13. percentil
    • TitaniumTi2,711 mg/kg5. percentil
    • IronFe1.50 %4. percentil
    • AluminiumAl3.29 %4. percentil
    • MagnesiumMg0.335 %2. percentil
    Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
    • ZirconiumZr582 mg/kg91. percentil
    • GalliumGa13.8 mg/kg48. percentil
    • BariumBa423 mg/kg45. percentil
    • BerylliumBe1.08 mg/kg32. percentil
    • StrontiumSr110 mg/kg24. percentil
    • BoronB39.5 mg/kg10. percentil
    • RubidiumRb68.7 mg/kg10. percentil
    • YttriumY16.7 mg/kg8. percentil
    • LithiumLi19.4 mg/kg5. percentil
    • CeriumCe34.8 mg/kg4. percentil

    Natural radioactivity and radon

    Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.

    20200

    Gamma radiation dose rate

    44nGy/h in air

    range 36 to 51 nGy/h

    Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.

    • Potassium (K)K1.22 %23. percentil
    • Equivalent uranium (eU)eU2.17 ppm13. percentil
    • Equivalent thorium (eTh)eTh6.12 ppm12. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Geothermal potential

    The Atlas of Geothermal Energy of Slovakia records rock temperature and heat flow from the Earth's interior. It is the potential of the area, not the actual warmth of the water in the stream. Specific geothermal boreholes and springs near this water are in the geothermal energy section below.

    1 km2 km46 °C76 °C

    Rock temperature with depth

    46 / 76 °Cat depths of 1,000 and 2,000 m

    increase of 30 °C per km

    The line shows the rock temperature; the dotted part is only an extension to the surface. Heat flow 51 mW/m².

    Geothermal groundwater bodies beneath the water line

    • Viedenská panva100%SR 3.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Relief, climate and soils

    A basin is not just water: slope and elevation determine the speed of runoff, climate the temperature and amount of water, and soils what is washed into the stream. The data come from the geomorphological division, climatic-geographical types and soil maps of ŠGÚDŠ.

    • Average January temperature-2.5°C
    • Average July temperature19.8°C
    • Annual precipitation604mm

    Climatic-geographical types

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Map of the corridor

    Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.

    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD – živočíšna výroba – poľnohospodárska výro (340 m od vody)MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – sklá – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (370 m od vody)MA (030) / Závod – stará štrkovňa – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,8 km od vody)MA (027) / Veľké Leváre – stará štrkovňa u Hozu – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,9 km od vody)MA (001) / Gajary – Levárska cesta – skládka s O – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,9 km od vody)MA (026) / Veľké Leváre – bývalé JRD – živočíšna výroba – poľnohospodárska výro (3,0 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (90 m od vody)Lakšárska Nová Ves – trvalý (110 m od vody)Závod – občasný (160 m od vody)Malé Leváre – trvalý (370 m od vody)Malé Leváre – trvalý (540 m od vody)Hrabovec – Lakšárska Nová Ves – občasný (570 m od vody)Tomky – Borský Svätý Jur – občasný (740 m od vody)Moravský Svätý Ján – nijaký (790 m od vody)Závod – trvalý (820 m od vody)Hrabovec – Lakšárska Nová Ves – občasný (850 m od vody)Husáriska – Moravský Svätý Ján – občasný (950 m od vody)Malé Leváre – občasný (970 m od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,0 km od vody)Lakšárska Nová Ves – – (1,0 km od vody)Hrabovec – Lakšárska Nová Ves – občasný (1,0 km od vody)Pri Husár.rybníkoch – Lakšárska Nová Ves – občasný (1,1 km od vody)Malé Leváre – nedá sa odhadnúť (1,3 km od vody)Malé Leváre – trvalý (1,3 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,3 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,4 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,4 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,4 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,4 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,4 km od vody)centrálne kalisko – Moravský Svätý Ján – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,4 km od vody)Závod – občasný (1,5 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,5 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,5 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,6 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,6 km od vody)Závod – nijaký (1,6 km od vody)Lakšárska Nová Ves – – (1,7 km od vody)Závod – občasný (1,7 km od vody)Závod – občasný (1,7 km od vody)Lakšárska Nová Ves – občasný (1,7 km od vody)Závod – občasný (1,8 km od vody)Veľké Leváre – občasný (1,8 km od vody)Závod – trvalý (2,0 km od vody)Závod – občasný (2,0 km od vody)Závod – občasný (2,0 km od vody)Moravský Ján – Moravský Svätý Ján – občasný (2,2 km od vody)Závod – občasný (2,3 km od vody)Závod – nijaký (2,4 km od vody)Závod – občasný (2,5 km od vody)Závod – trvalý (2,7 km od vody)Gajary – bývalá obecná skládka – Gajary – – (2,9 km od vody)Lakšárska Nová Ves – RGL-1 – nekúpeľný (2,8 km od vody)Šaštín-Stráže – RGL-2 – nekúpeľný (7,9 km od vody)RGL-1 – l3 (3,7 km od vody)RGL-2 – l2 (8,0 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,7 km od vody)b1 (7,7 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (270 m od vody)Závod – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Studienka – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Závod – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Studienka – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Závod – mezozoikum – gazolín (3,0 km od vody)Závod – mezozoikum – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Závod – juh (báden) – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Borský Jur – západná časť – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Borský Jur – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Šaštín – sklárske piesky (4,7 km od vody)Šaštín – zlievarenské piesky (4,7 km od vody)Borský Jur – východná časť – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)Gajary – báden – gazolín (5,0 km od vody)PZZP Láb (Gajary – báden) – podzemné zásobníky zemného plynu (5,0 km od vody)PZZP Láb – 3. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (5,0 km od vody)Gajary – báden – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Gajary – báden – ropa poloparafinická (5,0 km od vody)Suchohrad – Gajary – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (270 m od vody)Závod – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Studienka – ropa poloparafinická (1,1 km od vody)Studienka – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Závod – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Lakšárska Nová Ves I – zlievarenské piesky (1,4 km od vody)Lakšárska Nová Ves – lignit (2,1 km od vody)Závod – mezozoikum – gazolín (3,0 km od vody)Závod – mezozoikum – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Závod – juh (báden) – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Borský Jur – horľavý zemný plyn (4,1 km od vody)Borský Jur – gazolín (4,1 km od vody)Borský Jur – západná časť – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Borský Jur – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Šaštín – zlievarenské piesky (4,5 km od vody)Šaštín – sklárske piesky (4,5 km od vody)Borský Jur – východná časť – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)Gajary – báden – gazolín (5,0 km od vody)Gajary – báden – ropa poloparafinická (5,0 km od vody)Gajary – báden – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Suchohrad – Gajary – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Lakšárska Nová Ves I – zlievarenské piesky (1,4 km od vody)Šaštín – zlievarenské piesky (4,5 km od vody)Šaštín – sklárske piesky (4,5 km od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík I – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Studienka 100 – ropa, zemný plyn (100 m od vody)Húšky 1 – zemný plyn (550 m od vody)Studienka – Závod – ropa, zemný plyn (630 m od vody)Studienka 101 – ropa, zemný plyn (710 m od vody)Moravský Svätý Ján – štrkopiesky (790 m od vody)Studienka – Závod – ropa, zemný plyn (1,0 km od vody)Veľké Leváre 17 – ropa, zemný plyn (2,0 km od vody)Lakšárska Nová Ves 7 – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Veľké Leváre 10 – ropa, zemný plyn (2,5 km od vody)Závod 73 – ropa, zemný plyn (3,0 km od vody)Veľké Leváre 14 – ropa, zemný plyn (3,1 km od vody)Studienka 111 – zemný plyn (3,4 km od vody)Borský Jur – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Gajary 125 – ropa, zemný plyn (4,9 km od vody)Kostolište – rašelina (5,0 km od vody)Ciglad – pozorovací vrt SHMÚ (110 m od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Lakšárska Nová Ves – pozorovací vrt SHMÚ (210 m od vody)Závod-Hušek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Lakšárska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Malé Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (280 m od vody)Studienka-Tomky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Veľké Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Malé Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Tomky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Tomky – pozorovací vrt SHMÚ (620 m od vody)Lakšárska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Dlhé Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Veľké Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (960 m od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)JRD Lakšárska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Studienka-Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Lakšárska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Lakšárska Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Lakšárska Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Lakšárska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Lakšárska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Lakšárska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Závod – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Studienka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Závod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Malé Leváre – pozorovací vrt SHMÚ (1,7 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Závod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Závod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (990 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Lakšárska Nová Ves, č.d. 148, 1400m JZ od K220 – studňa (20 m od vody)Horné Valy, 900m JJZ od K 202 – prameň (50 m od vody)Sisulaky, chaty, 1100m S od K198 – vrt (60 m od vody)Horné Valy, 800m JJV od K202 – studňa (100 m od vody)Sisulaky, chaty, 1000m S od K198 – vrt (110 m od vody)Dolné Valy, 1000m SZ od K177 – prameň (150 m od vody)Lakšárska Nová Ves – drenáž (280 m od vody)Malé Leváre, 1400m VSV od K148 – drenáž (320 m od vody)Malé Leváre, 1700m S od K151 – vrt (550 m od vody)Lakšárska Nová Ves, č.d. 229, 2000m J od K220 – studňa (610 m od vody)Lakšárska Nová Ves-pohostinstvo, 1800m JZ od K25 – vrt (820 m od vody)Studienka, Hrabovec, 1000m JZ od K198 – vrt (970 m od vody)Geciky, plynárne, 200m JV od K200 – studňa (980 m od vody)Lakšárska Nová Ves, 150m Z od K243 – vrt (1,0 km od vody)Lakšárska Nová Ves, 1800m JV od K229 – prameň (1,1 km od vody)Lakšárska Nová Ves, č.d. 308, 1600m ZSZ od K243 – studňa (1,1 km od vody)Malé Leváre, 1000m S od K151 – vrt (1,1 km od vody)Geciky, 800m JJZ od K200 – studňa (1,6 km od vody)Malé Leváre, 1400m J od K159 – studňa (1,9 km od vody)Lakšárska Nová Ves, horáreň Biely Kríž – studňa (2,5 km od vody)Veľké Leváre, 500m SV od K154 – studňa (2,8 km od vody)Mikulášov, č.d. 1, 500m SV od K243 – vrt (2,8 km od vody)Lakšárska Nová Ves, časť Mikulášovo – drenáž (2,8 km od vody)Veľké Leváre, Zámočnícka 165, 1900m SZ od K155 – studňa (2,9 km od vody)Gajary – RD, 900m ZJZ od K153 – vrt (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Trace elements in surface waters

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BariumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 142 μg/lmedián 58,0 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Lakšársky, potok, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lakšársky, potok, 2003, 70 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l21 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 2003, 690 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostran.prítok Lakšárskeho potoka S nad obcou Húšky, 2003, 900 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l21 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lakšársky, potok, 2004, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostran.prítok Lakšárskeho potoka S nad obcou Húšky, 2003, 900 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Figaš, potok, 2003, 620 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudava, 2003, 500 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudava, 500 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Major ions, mineralisation and pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21.1 mg/lmedián 15.6 mg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Lakšársky, potok, 2004, 60 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Gold and ore minerals in river sediments

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)11 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Rock-forming and accessory minerals

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))10 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 70 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Groundwater: chemistry, water types and radioactivity

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemical water types nearby

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-SO42×
    • Ca-Na-Cl-HCO3-SO41×
    • Ca-Na-NO3-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-Cl1×

    Water quality class according to the hydrogeochemical map

    • trieda H8×
    • trieda D6×
    • trieda B4×
    • trieda C2×
    • trieda F2×
    • trieda G1×
    • trieda A1×
    • trieda E1×

    Metals in groundwater

    • LithiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 172 μg/lmedián 12,0 μg/l48 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,40 μg/l48 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0.990 mg/lmedián 0.0100 mg/l48 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 320 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 095 μg/lmedián 210 μg/l48 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercuryHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,1 μg/lmedián 1,60 μg/l48 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,30 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l48 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 290 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • IronFebežná hodnota
      najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radon in waters

    Type of siteSamplesHighest radonMedian
    studňa2522.9 Bq/l3,45 Bq/l
    vrt s prelivom28.32 Bq/l4,72 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie515.9 Bq/l9,04 Bq/l
    source69.43 Bq/l4,23 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie214.5 Bq/l8,41 Bq/l
    potok, rieka10.760 Bq/l0,760 Bq/l
    vodná nádrž10.550 Bq/l0,550 Bq/l
    minerálny prameň12.85 Bq/l2,85 Bq/l

    Mine workings, deposits and ore occurrences

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Deposits and mining areas

    DepositMineralStatus and organisationFrom the water
    Malé Leváreštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.270 m
    Malé Leváreštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.270 m
    Závodhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Studienkahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Závodropa poloparafinickáLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Studienkaropa poloparafinickáLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Závodropa poloparafinickáLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Studienkaropa poloparafinickáLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Studienkahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Závodhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.1.1 km
    Lakšárska Nová Ves Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1.4 km
    Lakšárska Nová Ves Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1.4 km

    Boreholes and Geofond archive reports

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    776 vrtov v pásme 3 km, z toho 59 hydrogeologických a 717 ostatných; s číslom archívnej správy 359.

    Borehole depths

    • up to 10 m156×
    • 10–30 m37×
    • 30–100 m30×
    • 100–300 m20×
    • nad 300 m138×

    Nearest boreholes

    SiteTypeDepthArchive reportFrom the water
    Kv-173-83ložiskový150.0 m7671730 m
    Z-21ložiskový1,703.0 m–40 m
    Z-11ložiskový1,600.0 m–40 m
    Z-30ložiskový1,430.0 m–40 m
    ZV-59ložiskový2.5 m829250 m
    Cf J-144ložiskový––60 m
    ZV-60ložiskový2.0 m829260 m
    ZV-57ložiskový2.0 m829270 m
    ZV-73ložiskový2.0 m829270 m
    Cf D-333ložiskový––80 m
    Wed-58ložiskový830.0 m–80 m
    Cf D-287ložiskový––80 m

    Geothermal energy and mineral waters

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    BoreholeTemperatureYieldDepthChemical water typeUseFrom the water
    Lakšárska Nová Ves – RGL-178 °C25.0 l/s2100 mNa-Ca-Cl-SO4nevyužívaný2.8 km
    Šaštín-Stráže – RGL-273 °C12.0 l/s2605 mNa-Clnevyužívaný7.9 km

    Sources of geothermal and mineral waters

    SourceTypeWater temperature (°C)Yield (l/s)CountNearest from water
    kategória a1minerálna voda< 15< 551.5 km
    RGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 3013.7 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 517.7 km
    RGL-2geotermálna voda55 – 805 – 1518.0 km

    Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmental burdens

    SiteActivitySubstanceClassificationFrom the water
    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRDživočíšna výroba – poľnohospodárska výrobapesticídy / Hg26 b. (26)340 m
    MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)370 m
    MA (030) / Závod – stará štrkovňa – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiamoniak (NH4+)30 b. (30)1.8 km
    MA (027) / Veľké Leváre – stará štrkovňa u Hozu – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy21 b. (21)1.9 km
    MA (001) / Gajary – Levárska cesta – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy24 b. (24)2.9 km
    MA (026) / Veľké Leváre – bývalé JRDživočíšna výroba – poľnohospodárska výrobahnojovica / NH4+23 b. (23)3.0 km

    Waste landfills

    LandfillAreaYear establishedMonitoringFrom the water
    Lakšárska Nová Ves10 500 m²1962–90 m
    Lakšárska Nová Ves12 500 m²1985–110 m
    Závod200 m²1959–160 m
    Malé Leváre25 000 m²1970monitorovaná370 m
    Malé Leváre200 m²1980–540 m
    Hrabovec – Lakšárska Nová Ves300 m²1960–570 m
    Tomky – Borský Svätý Jur500 m²1978–740 m
    Moravský Svätý Ján10 000 m²1989–790 m

    How to read these data

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
    • Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
    • Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizations and location

    Who manages the fishing districts and where they are

    Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today

    1. Veľké Leváre1 fishing district · 24 km7Lakšár7

    More watercourses nearby

    Danube basin