Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Hoy en el curso de agua Karcsa

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Karcsa, puntuación de la ventana 14.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: agua estancada

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Aguas tranquilas Se trata de agua estancada, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    90951001051100 km1 km2 km3 km
    Perfil de elevación del terreno (Agua estancada): desde 106 hasta 95 m s. n. m. en 3,7 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    95 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    95 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    106 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Karcsa de 2019
    2019fotografiado 14 jun 2019
    Imagen aérea del curso de agua Karcsa de 2022
    2022fotografiado 26 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Karcsa de 2025
    2025fotografiado 21 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Karcsa

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1
    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Karcsa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 4 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 3,30 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Malá Krčava, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    18vrtov do 3 km

    142 rozborov vody v okolí

    Z toho 18 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    32°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Borša – HJ-6, 10,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Veľký Kamenec – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Strážne – nijaký (1,7 km od vody)Streda nad Bodrogom – SJH-2 – nekúpeľný (4,8 km od vody)Streda nad Bodrogom – TGS-1 – nekúpeľný (8,1 km od vody)Borša – HJ-6 – nekúpeľný (10,0 km od vody)Veľký Kamenec – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Veľký Kamenec – stavebný piesok – piesky (2,9 km od vody)Veľký Kamenec – stavebný kameň – andezit (3,0 km od vody)Streda nad Bodrogom – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Veľký Kamenec – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Malý Kamenec (2,7 km od vody)Strážne – pozorovací vrt SHMÚ (2,9 km od vody)Malý Kamenec – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Strážne, dom č.120 – studňa (1,6 km od vody)Veľký Kamenec, dom č.241 – studňa (2,4 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 2,10 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 329 μg/lmedián 322 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Radský, kanál, 2000, 660 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,94 μg/lmedián 1,30 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Radský, kanál, 2000, 660 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 570 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-SO4-NO3-HCO31×
    • Ca-Na-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda G1×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 2,80 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 550 μg/lmedián 1 035 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,3 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,600 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 67,0 μg/lmedián 15,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 2,90 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,200 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa353,3 Bq/l4,72 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    18 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 1 ostatných; s číslom archívnej správy 18.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m0×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,0 m10461 128Dc14.pdf1,0 km
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,0 m35930 128Dc21.pdf1,2 km
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m14395 128Dc17.pdf1,4 km
    Veľký Kamenecpozorovací vrt SHMÚ15,5 m8942 128Dc4.pdf1,6 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,0 m73619 128Dc31.pdf1,7 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m33219 128Dc20.pdf1,7 km
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou33,0 m40375 128Dc24.pdf1,8 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou43,0 m18044 128Dc7.pdf2,0 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou42,0 m46588 128Dd14.pdf2,0 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou43,0 m50173 128Dc26.pdf2,1 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m33219 128Dc19.pdf2,1 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou44,0 m73827 128Dc32.pdf2,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Streda nad Bodrogom – SJH-222 °C–483 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný4,8 km
    Streda nad Bodrogom – TGS-1––1001 mnegatívny vrtnevyužívaný8,1 km
    Borša – HJ-632 °C–461 mCa-Na-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov10,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľký Kamenec–1970–1,1 km
    Strážne–1972monitorovaná1,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Kráľovský Chlmec1 coto de pesca · 3,7 km8Karcsa8

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád