Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Karcsa, ablakpontszám 14. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 08:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás. Állóvíz Ez állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba). A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 4 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Na+K–HCO₃ Mineralizácia 524 mg/l, tvrdá voda (14,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Antimón 0,699 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 55. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 75°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 105 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 115 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 24. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 9 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 3,30 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Malá Krčava, potok). 18vrtov do 3 km 142 rozborov vody v okolí Z toho 18 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 32°C na ústí vrtu 3 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Borša – HJ-6, 10,0 km od vody. 2lokalít do 3 km 2 skládky V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 4záznamy do 5 km 4 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,58typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,6°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,60 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 524mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 75 / 115 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 40 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 105 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Radský, kanál, 2000, 660 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Radský, kanál, 2000, 660 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 570 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 18 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 1 ostatných; s číslom archívnej správy 18. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Karcsa vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Magassági profil: állóvíz
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Karcsa vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Karcsa
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
14,5 mg/l95. percentil54,3 mg/l92. percentil32,9 mg/l91. percentil309 mg/l79. percentil20,0 mg/l66. percentil71,2 mg/l60. percentil0,0824 mg/l31. percentil19,3 mg/l14. percentilŽiviny a organické znečistenie
10,5 mg/l95. percentil0,268 mg/l75. percentil0,324 mg/l70. percentil0,745 mg/l1. percentilFémek
554 μg/l95. percentil0,550 mg/l93. percentil92,4 μg/l59. percentil4,77 μg/l35. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,699 mg/kg55. percentil72,3 mg/kg50. percentil21,1 mg/kg33. percentil60,9 mg/kg32. percentil0,100 mg/kg26. percentil0,239 mg/kg22. percentil70,8 mg/kg20. percentil0,142 mg/kg19. percentil0,130 mg/kg18. percentil16,6 mg/kg17. percentil1,88 mg/kg16. percentil4,23 mg/kg15. percentil4,95 mg/kg7. percentil8,52 mg/kg6. percentil0,0322 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,11 %81. percentil4 522 mg/kg52. percentil2,00 %49. percentil834 mg/kg49. percentil4,84 %21. percentil2,17 %19. percentil1,16 %8. percentil0,534 %6. percentil429 mg/kg5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
16,0 mg/kg67. percentil1,41 mg/kg50. percentil368 mg/kg38. percentil55,2 mg/kg35. percentil118 mg/kg33. percentil21,9 mg/kg21. percentil24,1 mg/kg19. percentil49,4 mg/kg17. percentil73,3 mg/kg16. percentil337 mg/kg13. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,27 %35. percentil6,92 ppm31. percentil2,28 ppm19. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 3 53,3 Bq/l 4,72 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Veľký Kamenec úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 21,0 m 10461 128Dc14.pdf1,0 km Veľký Kamenec úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 35930 128Dc21.pdf1,2 km Veľký Kamenec úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 14395 128Dc17.pdf1,4 km Veľký Kamenec pozorovací vrt SHMÚ 15,5 m 8942 128Dc4.pdf1,6 km Strážne úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 28,0 m 73619 128Dc31.pdf1,7 km Strážne úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 22,0 m 33219 128Dc20.pdf1,7 km Veľký Kamenec úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 33,0 m 40375 128Dc24.pdf1,8 km Strážne úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 43,0 m 18044 128Dc7.pdf2,0 km Strážne úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 42,0 m 46588 128Dd14.pdf2,0 km Strážne úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 43,0 m 50173 128Dc26.pdf2,1 km Strážne úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 22,0 m 33219 128Dc19.pdf2,1 km Strážne úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 44,0 m 73827 128Dc32.pdf2,2 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Bodrogszerdahely – SJH-2 22 °C – 483 m Na-Ca-HCO3 nevyužívaný 4,8 km Bodrogszerdahely – TGS-1 – – 1001 m negatívny vrt nevyužívaný 8,1 km Borša – HJ-6 32 °C – 461 m Ca-Na-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 10,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Veľký Kamenec – 1970 – 1,1 km Strážne – 1972 monitorovaná 1,7 km Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
7100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 3,30 μg/lmedián 2,10 μg/l3 vzorky
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 12,0 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 329 μg/lmedián 322 μg/l3 vzorky
RézCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,94 μg/lmedián 1,30 μg/l3 vzorky
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
SzelénSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25,0 μg/lmedián 2,80 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
CinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 550 μg/lmedián 1 035 μg/l11 vzoriek
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 19,3 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,600 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 67,0 μg/lmedián 15,0 μg/l11 vzoriek
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 2,90 μg/l11 vzoriek
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,200 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

