Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Karcsa

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Karcsa, score de la fenêtre 14.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : eau stagnante

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Eau calme Il s'agit d'une eau stagnante, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    90951001051100 km1 km2 km3 km
    Profil d'élévation du terrain (Eau stagnante) : de 106 à 95 m au-dessus du niveau de la mer sur 3,7 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    95 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    95 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    106 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Karcsa de 2019
    2019imagé 14 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Karcsa de 2022
    2022imagé 26 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Karcsa de 2025
    2025imagé 21 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Karcsa

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1
    • fer à partir de 1 mg/l1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Karcsa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 4 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 3,30 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Malá Krčava, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    18vrtov do 3 km

    142 rozborov vody v okolí

    Z toho 18 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    32°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Borša – HJ-6, 10,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Veľký Kamenec – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Strážne – nijaký (1,7 km od vody)Streda nad Bodrogom – SJH-2 – nekúpeľný (4,8 km od vody)Streda nad Bodrogom – TGS-1 – nekúpeľný (8,1 km od vody)Borša – HJ-6 – nekúpeľný (10,0 km od vody)Veľký Kamenec – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Veľký Kamenec – stavebný piesok – piesky (2,9 km od vody)Veľký Kamenec – stavebný kameň – andezit (3,0 km od vody)Streda nad Bodrogom – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Veľký Kamenec – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Strážne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľký Kamenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Malý Kamenec (2,7 km od vody)Strážne – pozorovací vrt SHMÚ (2,9 km od vody)Malý Kamenec – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Strážne, dom č.120 – studňa (1,6 km od vody)Veľký Kamenec, dom č.241 – studňa (2,4 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 2,10 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 329 μg/lmedián 322 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Radský, kanál, 2000, 660 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,94 μg/lmedián 1,30 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Radský, kanál, 2000, 660 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 2000, 570 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malá Krčava, potok, 570 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-SO4-NO3-HCO31×
    • Ca-Na-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda G1×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 2,80 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 550 μg/lmedián 1 035 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,3 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,600 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 67,0 μg/lmedián 15,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 2,90 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,200 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa353,3 Bq/l4,72 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    18 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 1 ostatných; s číslom archívnej správy 18.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m0×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,0 m10461 128Dc14.pdf1,0 km
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,0 m35930 128Dc21.pdf1,2 km
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m14395 128Dc17.pdf1,4 km
    Veľký Kamenecpozorovací vrt SHMÚ15,5 m8942 128Dc4.pdf1,6 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,0 m73619 128Dc31.pdf1,7 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m33219 128Dc20.pdf1,7 km
    Veľký Kamenecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou33,0 m40375 128Dc24.pdf1,8 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou43,0 m18044 128Dc7.pdf2,0 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou42,0 m46588 128Dd14.pdf2,0 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou43,0 m50173 128Dc26.pdf2,1 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m33219 128Dc19.pdf2,1 km
    Strážneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou44,0 m73827 128Dc32.pdf2,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Streda nad Bodrogom – SJH-222 °C–483 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný4,8 km
    Streda nad Bodrogom – TGS-1––1001 mnegatívny vrtnevyužívaný8,1 km
    Borša – HJ-632 °C–461 mCa-Na-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov10,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľký Kamenec–1970–1,1 km
    Strážne–1972monitorovaná1,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Kráľovský Chlmec1 parcours de pêche · 3,7 km8Karcsa8

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád