Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Stežná

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
11,4km
región
Región de Prešov
Imagen aérea del curso de agua Stežná con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Stežná

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad media · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Stežná, puntuación de la ventana 40.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    2003004005000 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 442 a 220 m s. n. m. en 11,4 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    442 m a.s.l.
    Punto más bajo
    220 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    223 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    20 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,20

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Stežná de 2019
    2019fotografiado 4 jul 2019
    Imagen aérea del curso de agua Stežná de 2022
    2022fotografiado 27 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Stežná de 2025
    2025fotografiado 13 ago 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Stežná

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Stežná

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 308 mg/l, stredne tvrdá voda (9,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Ortuť 1,60 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C78 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 78 °C (prírastok 33 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    35. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    17vzoriek so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (700 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 45,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 55. percentil (Ublianka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    49vrtov do 3 km

    403 rozborov vody v okolí

    Z toho 48 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    9 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    66plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,5m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 5 – 1025%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava67%SR 52 %
    • Pieskovce33%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)33%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Uhu100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    9,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,76 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    308mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3201 mg/l45. percentil
    • DraslíkK2,34 mg/l38. percentil
    • CalcioCa52,7 mg/l38. percentil
    • FluorurosF0,0923 mg/l37. percentil
    • MagnesioMg10,8 mg/l35. percentil
    • SodioNa5,49 mg/l31. percentil
    • ClorurosCl4,01 mg/l27. percentil
    • SulfatosSO416,5 mg/l9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,89 mg/l43. percentil
    • FosforečnanyPO40,0218 mg/l11. percentil
    • AmóniumNH40,0298 mg/l10. percentil
    • NitratosNO32,19 mg/l9. percentil

    Metales

    • HierroFe0,136 mg/l61. percentil
    • AluminioAl81,9 μg/l56. percentil
    • ManganesoMn18,5 μg/l37. percentil
    • CincZn2,29 μg/l14. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MercurioHg1,60 mg/kg95. percentil
    • CromoCr110 mg/kg86. percentil
    • NíquelNi32,1 mg/kg76. percentil
    • AntimonioSb0,793 mg/kg62. percentil
    • CínSn2,88 mg/kg59. percentil
    • VanadioV67,2 mg/kg48. percentil
    • MolibdenoMo0,337 mg/kg42. percentil
    • CobreCu19,3 mg/kg30. percentil
    • CobaltoCo7,05 mg/kg27. percentil
    • BizmutBi0,162 mg/kg27. percentil
    • ArsénicoAs5,03 mg/kg26. percentil
    • SelenioSe0,155 mg/kg25. percentil
    • PlomoPb10,9 mg/kg18. percentil
    • CadmioCd0,0790 mg/kg18. percentil
    • CincZn68,2 mg/kg17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodioNa1,08 %79. percentil
    • TitánTi4838 mg/kg64. percentil
    • DraslíkK1,53 %52. percentil
    • MagnesioMg0,854 %47. percentil
    • AluminioAl5,36 %41. percentil
    • HierroFe2,52 %40. percentil
    • CalcioCa1,62 %37. percentil
    • ManganesoMn677 mg/kg29. percentil
    • FósforoP536 mg/kg12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr516 mg/kg82. percentil
    • GáliumGa16,1 mg/kg68. percentil
    • BerilioBe1,69 mg/kg67. percentil
    • BoroB64,2 mg/kg61. percentil
    • YtriumY28,2 mg/kg53. percentil
    • LítiumLi28,7 mg/kg46. percentil
    • CérCe56,5 mg/kg41. percentil
    • RubídiumRb83,2 mg/kg36. percentil
    • StronciumSr96,8 mg/kg10. percentil
    • BáriumBa318 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Potasio (K)K1,28 %39. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,99 ppm34. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C78 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 78 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 33 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ruský Hrabovec – Zlaté rudy (20 m od vody)Ruská Bystrá – Zlaté rudy (2,9 km od vody)Strihovce – Zlaté rudy (4,9 km od vody)Ubľa – – (110 m od vody)Ubľa – nedá sa odhadnúť (270 m od vody)Zemplínska Široká – trvalý (790 m od vody)Ubľa – občasný (900 m od vody)Ubľa – občasný (990 m od vody)Inovce – nijaký (1,7 km od vody)Baškovce – Baškovce pri Sobranciach – nijaký (2,1 km od vody)Podhoroď – nijaký (2,2 km od vody)Brezovec – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Ruský Hrabovec – Au rudy (20 m od vody)Ubľa – stavebný kameň – pieskovec (120 m od vody)Ubľa – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Ruská Bystrá – Au rudy (2,2 km od vody)Šmigovec – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Strihovce – Au rudy (4,9 km od vody)Beňatina – všeobecná geológia (1,8 km od vody)– Zosuvy (110 m od vody)UBLA – Zosuvy (130 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (140 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (150 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (290 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (400 m od vody)UBLA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)UBLA – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)UBLA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)INOVACE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)Ubľa – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Ruský Hrabovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Dúbrava – negatívny vrt (270 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Beňatina – negatívny vrt (1,6 km od vody)Beňatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Beňatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ubľa – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Ruská Bystrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Ubľa/Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Podhoroď – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Podhoroď – negatívny vrt (2,8 km od vody)Michajlov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)650m VJV od K628 – prameň (2,9 km od vody)zlato 3 ks – zlato (30 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 3 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 3 ks – zlato (180 m od vody)zlato 1 ks – zlato (280 m od vody)zlato 3 ks – zlato (330 m od vody)zlato 3 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (560 m od vody)zlato 3 ks – zlato (630 m od vody)zlato 3 ks – zlato (690 m od vody)zlato 3 ks – zlato (700 m od vody)zlato 3 ks – zlato (720 m od vody)zlato 3 ks – zlato (820 m od vody)zlato 1 ks – zlato (930 m od vody)zlato 3 ks – zlato (980 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 45,0 μg/lmedián 27,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 930 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 20 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 12,7 mg/lmedián 12,2 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 10 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)121 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)121 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)114 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)112 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)90 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)64 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)64 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)32 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)28 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Oro (Au)17 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    5893 zrná30 m
    5863 zrná60 m
    5883 zrná60 m
    5903 zrná90 m
    5381 zrno110 m
    5993 zrná180 m
    561 zrno280 m
    5933 zrná330 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)121 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)118 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)114 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)107 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)100 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))88 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))31 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)16 vzoriek, najviac 395 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B1×

    Kovy v podzemnej vode

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,490 mg/lmedián 0,0150 mg/l34 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 304 μg/lmedián 34,0 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l34 vzoriek26 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,75 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,600 μg/l34 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 22,0 μg/lmedián 5,00 μg/l34 vzoriek12 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 660 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente821,9 Bq/l13,9 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie18,26 Bq/l8,26 Bq/l
    potok, rieka10,350 Bq/l0,350 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Ruský HrabovecZlaté rudyAumineralogický výskyt20 m
    Ruská BystráZlaté rudyAumineralogický výskyt2,9 km
    StrihovceZlaté rudyAumineralogický výskyt4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    49 vrtov v pásme 3 km, z toho 23 hydrogeologických a 26 ostatných; s číslom archívnej správy 48.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m37×
    • 10–30 m10×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    S-1hydrogeologický5,7 m13096110 m
    Ubľaširokoprofilový vrt5,2 m13096 117Bd2.pdf120 m
    V – 4inžiniersko-geologický5,5 m63189140 m
    Ruský Hrabovecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m28575 117Bc5.pdf160 m
    V – 2inžiniersko-geologický6,5 m63189200 m
    V – 3inžiniersko-geologický1,3 m63189210 m
    V – 1inžiniersko-geologický6,1 m63189210 m
    Dúbravanegatívny vrt9,5 m13096 117Bc1.pdf270 m
    Ubľaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m10896 117Bd7.pdf270 m
    S-1hydrogeologický9,5 m13096270 m
    Ubľaširokoprofilový vrt7,0 m13096 117Bd1.pdf380 m
    S-2hydrogeologický7,0 m13096390 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ubľa90 m²1987–110 m
    Ubľa–1983–270 m
    Zemplínska Široká500 m²1970–790 m
    Ubľa200 m²1991–900 m
    Ubľa400 m²1989–990 m
    Inovce200 m²1992–1,7 km
    Baškovce – Baškovce pri Sobranciach80 m²1983–2,1 km
    Podhoroď200 m²1991–2,2 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy65×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny64×
    • Stabilizovaný1×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S41×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0009×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Snina1 coto de pesca · 11 km41Stežná41

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád