Ma a(z) Stežná vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Stežná, ablakpontszám 41.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    2003004005000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 442-től 220 m tengerszint feletti magasságig 11,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    442 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    220 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    223 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    20 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,20

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Stežná vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. júl. 4.
    Stežná vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 27.
    Stežná vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Stežná vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Stežná vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (11 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,1modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    mineralizáció 308 mg/l, közepesen kemény víz (9,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Higany 1,60 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C78 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 78 °C (33 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    48NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 35 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    17aranyat tartalmazó minta

    14 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 3 szem egy mintában (700 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Bárium 45,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 55. percentilis (Ublianka).

    fúrások és talajvízelemzések

    49fúrás 3 km-en belül

    403 vízelemzés a közelben

    Közülük 48-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    10 km-en belül nem rögzítenek geotermikus fúrást vagy rugót.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    9Telephelyek 3 km-en belül

    9 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    9bejegyzés 5 km-en belül

    9 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    66terület 3 km-en belül

    1 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága4,5m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 5 – 1025%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • čergovsko-beskydský flyš100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics67%SR 52 %
    • Pieskovce33%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)33%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • paleogén povodia Uhu100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,10tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    9,9°dH, közepesen kemény

    kalcium és magnézium összege (1,76 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    308mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • bikarbonátokHCO3201 mg/lszázalék 45
    • KáliumK2,34 mg/lszázalék 38
    • KalciumCa52,7 mg/lszázalék 38
    • fluoridF0,0923 mg/lszázalék 37
    • MagnéziumMg10,8 mg/lszázalék 35
    • NátriumNa5,49 mg/lszázalék 31
    • kloridCl4,01 mg/lszázalék 27
    • szulfátokSO416,5 mg/lszázalék 9

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • kémiai oxigénigényChSK2,89 mg/lszázalék 43
    • foszfátokPO40,0218 mg/lszázalék 11
    • AmmóniaNH40,0298 mg/lszázalék 10
    • nitrátokNO32,19 mg/lszázalék 9

    Fémek

    • VasalóFe0,136 mg/lszázalék 61
    • AlumíniumAl81,9 μg/lpercentilis 56
    • MangánMn18,5 μg/lpercentilis 37
    • Cink-Zn2,29 μg/lpercentilis 14

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • HiganyHg1,60 mg/kgszázalék 95
    • KrómCr110 mg/kgszázalék 86
    • NikkelNi32,1 mg/kgszázalék 76
    • AntimonSb0,793 mg/kgszázalék 62
    • Ón-Sn2,88 mg/kgszázalék 59
    • VanádiumV67,2 mg/kgszázalék 48
    • MolibdénMo0,337 mg/kgszázalék 42
    • RézCu19,3 mg/kgszázalék 30
    • KobaltCo7,05 mg/kgszázalék 27
    • BizmutBi0,162 mg/kgszázalék 27
    • ArzénAs5,03 mg/kgszázalék 26
    • SzelénSe0,155 mg/kgszázalék 25
    • ÓlomPb10,9 mg/kgszázalék 18
    • KadmiumCd0,0790 mg/kgszázalék 18
    • Cink-Zn68,2 mg/kgszázalék 17

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,08 %Percentilis 79
    • TitánTi4 838 mg/kgszázalék 64
    • KáliumK1,53 %Percentilis 52
    • MagnéziumMg0,854 %Percentilis 47
    • AlumíniumAl5,36 %Percentilis 41
    • VasalóFe2,52 %Percentilis 40
    • KalciumCa1,62 %Percentilis 37
    • MangánMn677 mg/kgszázalék 29
    • FoszforP536 mg/kgszázalék 12
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • cirkóniumZr516 mg/kgszázalék 82
    • galliumGa16,1 mg/kgszázalék 68
    • BerilliumBe1,69 mg/kgszázalék 67
    • BórB64,2 mg/kgszázalék 61
    • IttriumY28,2 mg/kgszázalék 53
    • LítiumLi28,7 mg/kgszázalék 46
    • CériumCe56,5 mg/kgszázalék 41
    • RubídiumRb83,2 mg/kgszázalék 36
    • StronciumSr96,8 mg/kgszázalék 10
    • BáriumBa318 mg/kgszázalék 8

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    48ngy/h a levegőben

    48-48 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,51 ppm41. percentilis
    • Kálium (K)K1,28 %Percentilis 39
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,99 ppm34. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 550 Bq/m²52. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes75%SR 64 %
    • alacsony25%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -25nT

    -28--21 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -15mGal

    maradék −0,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C78 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 78 °C1000 és 2000 m mélységben

    33 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)194–750m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága376m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,6°
    • januári átlaghőmérséklet-3,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,5°C
    • évi csapadék700mm

    geomorfológiai egységek

    • Beskydské predhorie100%SR 1,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • horská klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Ruský Hrabovec – Zlaté rudy (20 m od vody)Ruská Bystrá – Zlaté rudy (2,9 km od vody)Strihovce – Zlaté rudy (4,9 km od vody)Ubľa – – (110 m od vody)Ubľa – nedá sa odhadnúť (270 m od vody)Zemplínska Široká – trvalý (790 m od vody)Ubľa – občasný (900 m od vody)Ubľa – občasný (990 m od vody)Inovce – nijaký (1,7 km od vody)Baškovce – Baškovce pri Sobranciach – nijaký (2,1 km od vody)Podhoroď – nijaký (2,2 km od vody)Brezovec – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Ruský Hrabovec – Au rudy (20 m od vody)Ubľa – stavebný kameň – pieskovec (120 m od vody)Ubľa – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Ruská Bystrá – Au rudy (2,2 km od vody)Šmigovec – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Strihovce – Au rudy (4,9 km od vody)Beňatina – všeobecná geológia (1,8 km od vody)– Zosuvy (110 m od vody)UBLA – Zosuvy (130 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (140 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (150 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (290 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (400 m od vody)UBLA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)UBLA – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)UBLA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)INOVACE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)Ubľa – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Ruský Hrabovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Dúbrava – negatívny vrt (270 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Beňatina – negatívny vrt (1,6 km od vody)Beňatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Beňatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ubľa – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Ruská Bystrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Ubľa/Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Podhoroď – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Podhoroď – negatívny vrt (2,8 km od vody)Michajlov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)650m VJV od K628 – prameň (2,9 km od vody)zlato 3 ks – zlato (30 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 3 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 3 ks – zlato (180 m od vody)zlato 1 ks – zlato (280 m od vody)zlato 3 ks – zlato (330 m od vody)zlato 3 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (560 m od vody)zlato 3 ks – zlato (630 m od vody)zlato 3 ks – zlato (690 m od vody)zlato 3 ks – zlato (700 m od vody)zlato 3 ks – zlato (720 m od vody)zlato 3 ks – zlato (820 m od vody)zlato 1 ks – zlato (930 m od vody)zlato 3 ks – zlato (980 m od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 45,0 μg/lmedián 27,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Ublianka, 2009, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 55 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Stežná, 2009, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Stežná, 2009, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Stežná, 2009, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Stežná, 2009, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Stežná, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Stežná, 2009, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Stežná, 2009, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 12,7 mg/lmedián 12,2 mg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Stežná, 2009, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 57 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)121 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Rutil (TiO₂)121 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)114 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Anatas (TiO₂)112 minta, legfeljebb 315 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)90 minta, legfeljebb 815 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)64 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)64 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)32 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyrit (FeS₂)28 minta, legfeljebb 155 szem
    • Arany (Au)17 minta, legfeljebb 3 szem
    • Kasiterit (SnO₂)10 minta, legfeljebb 5 szem
    • Scheelit (CaWO₄)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cinabarit (HgS)3 minta, legfeljebb 4 szem
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    5893 szem30 m
    5863 szem60 m
    5883 szem60 m
    5903 szem90 m
    5381 szem110 m
    5993 szem180 m
    561 szem280 m
    5933 szem330 m

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)121 minta, legfeljebb 4115 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)118 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)114 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)107 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)100 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))88 minta, legfeljebb 155 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))31 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)16 minta, legfeljebb 395 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 minta, legfeljebb 55 szem
    • Korund (Al₂O₃)8 minta, legfeljebb 5 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO31×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda B1×

    Fémek a talajvízben

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,490 mg/lmedián 0,0150 mg/l34 minták29 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l34 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2 304 μg/lmedián 34,0 μg/l34 minták

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l34 minták26 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 710 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l34 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,90 μg/lmedián 1,75 μg/l34 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l34 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,600 μg/l34 minták32 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 22,0 μg/lmedián 5,00 μg/l34 minták12 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 80 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    prameň821,9 Bq/l13,9 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie18,26 Bq/l8,26 Bq/l
    potok, rieka10,350 Bq/l0,350 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    Ruský HrabovecZlaté rudyAumineralogický výskyt20 m
    Ruská BystráZlaté rudyAumineralogický výskyt2,9 km
    StrihovceZlaté rudyAumineralogický výskyt4,9 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    49 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 23 hidrogeológiai és 26 egyéb; archív jelentés számával: 48.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m37×
    • 10–30 m10×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    S-1hydrogeologický5,7 m13096110 m
    Ubľaširokoprofilový vrt5,2 m13096 117Bd2.pdf120 m
    V – 4inžiniersko-geologický5,5 m63189140 m
    Ruský Hrabovecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m28575 117Bc5.pdf160 m
    V – 2inžiniersko-geologický6,5 m63189200 m
    V – 3inžiniersko-geologický1,3 m63189210 m
    V – 1inžiniersko-geologický6,1 m63189210 m
    Dúbravanegatívny vrt9,5 m13096 117Bc1.pdf270 m
    Ubľaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m10896 117Bd7.pdf270 m
    S-1hydrogeologický9,5 m13096270 m
    Ubľaširokoprofilový vrt7,0 m13096 117Bd1.pdf380 m
    S-2hydrogeologický7,0 m13096390 m

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Ubľa90 m²1987–110 m
    Ubľa–1983–270 m
    Zemplínska Široká500 m²1970–790 m
    Ubľa200 m²1991–900 m
    Ubľa400 m²1989–990 m
    Inovce200 m²1992–1,7 km
    Baškovce – Baškovce pri Sobranciach80 m²1983–2,1 km
    Podhoroď200 m²1991–2,2 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy65×
    • Blokové polia1×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny64×
    • Stabilizovaný1×
    • Aktívny1×

    Jelenlegi állapot

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S41×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0009×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szinna1 horgászvíz · 11 km39Stežná39

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád