Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Стежна

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Стежна, оцінка вікна 41.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 07:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.

    2003004005000 км5 км10 км
    Висотний профіль водотоку: від 442 до 220 м н. р. м. на 11,4 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    442 м н. р. м.
    Найнижча точка
    220 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    223 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    20 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,20

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Стежна за 2019 рік
    2019знято 4 лип. 2019
    Аерофотознімок водотоку Стежна за 2022 рік
    2022знято 27 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Стежна за 2025 рік
    2025знято 13 серп. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Стежна

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Stežná

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 308 mg/l, stredne tvrdá voda (9,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Ortuť 1,60 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C78 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 78 °C (prírastok 33 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    35. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    17vzoriek so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (700 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 45,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 55. percentil (Ublianka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    49vrtov do 3 km

    403 rozborov vody v okolí

    Z toho 48 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    9 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    66plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,5m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 5 – 1025%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій67%SR 52 %
    • Піесковце33%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)33%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Uhu100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    9,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,76 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    308mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ГидроґенуглічітаниHCO3201 мг/л45. percentil
    • ДраслікK2,34 мг/л38. percentil
    • КальційЦа52,7 мг/л38. percentil
    • ФторидиF0,0923 мг/л37. percentil
    • МагнійМґ10,8 мг/л35. percentil
    • НатрійНа5,49 мг/л31. percentil
    • ХлоридиЦл4,01 мг/л27. percentil
    • СульфатиSO416,5 мг/л9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,89 мг/л43. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0218 мг/л11. percentil
    • АмоніумNH40,0298 мг/л10. percentil
    • НітратиNO32,19 мг/л9. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,136 мг/л61. percentil
    • АлюмінійАл81,9 μg/l56. percentil
    • МарганецьМн18,5 μg/l37. percentil
    • ЦинкЗн2,29 μg/l14. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • РтутьГґ1,60 мг/кг95. percentil
    • ХромЦр110 мг/кг86. percentil
    • НікельНі32,1 мг/кг76. percentil
    • АнтимонСб0,793 мг/кг62. percentil
    • ЦінСн2,88 мг/кг59. percentil
    • ВанадійV67,2 мг/кг48. percentil
    • МолібденМо0,337 мг/кг42. percentil
    • МідьЦу19,3 мг/кг30. percentil
    • КобальтЦо7,05 мг/кг27. percentil
    • БізмутБі0,162 мг/кг27. percentil
    • АрсенАс5,03 мг/кг26. percentil
    • СеленСе0,155 мг/кг25. percentil
    • ОловоПб10,9 мг/кг18. percentil
    • КадмійЦд0,0790 мг/кг18. percentil
    • ЦинкЗн68,2 мг/кг17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • НатрійНа1,08 %79. percentil
    • ТітанТі4 838 мг/кг64. percentil
    • ДраслікK1,53 %52. percentil
    • МагнійМґ0,854 %47. percentil
    • АлюмінійАл5,36 %41. percentil
    • ЗалізоФе2,52 %40. percentil
    • КальційЦа1,62 %37. percentil
    • МарганецьМн677 мг/кг29. percentil
    • ФосфорP536 мг/кг12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЗірконЗр516 мг/кг82. percentil
    • ҐаліумҐа16,1 мг/кг68. percentil
    • БерилійБе1,69 мг/кг67. percentil
    • БорB64,2 мг/кг61. percentil
    • ИтріумY28,2 мг/кг53. percentil
    • ЛітіумЛі28,7 мг/кг46. percentil
    • ЦерЦе56,5 мг/кг41. percentil
    • РубідіумРб83,2 мг/кг36. percentil
    • СтронціумСр96,8 мг/кг10. percentil
    • БаріумБа318 мг/кг8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Калій (K)K1,28 %39. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,99 ppm34. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C78 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 78 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 33 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ruský Hrabovec – Zlaté rudy (20 m od vody)Ruská Bystrá – Zlaté rudy (2,9 km od vody)Strihovce – Zlaté rudy (4,9 km od vody)Ubľa – – (110 m od vody)Ubľa – nedá sa odhadnúť (270 m od vody)Zemplínska Široká – trvalý (790 m od vody)Ubľa – občasný (900 m od vody)Ubľa – občasný (990 m od vody)Inovce – nijaký (1,7 km od vody)Baškovce – Baškovce pri Sobranciach – nijaký (2,1 km od vody)Podhoroď – nijaký (2,2 km od vody)Brezovec – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Ruský Hrabovec – Au rudy (20 m od vody)Ubľa – stavebný kameň – pieskovec (120 m od vody)Ubľa – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Ruská Bystrá – Au rudy (2,2 km od vody)Šmigovec – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Strihovce – Au rudy (4,9 km od vody)Beňatina – všeobecná geológia (1,8 km od vody)– Zosuvy (110 m od vody)UBLA – Zosuvy (130 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (140 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (150 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (290 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (400 m od vody)UBLA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)UBLA – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)DUBRAVA – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)RUSKY HRABOVEC – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)UBLA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)INOVACE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)Ubľa – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Ruský Hrabovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Dúbrava – negatívny vrt (270 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Beňatina – negatívny vrt (1,6 km od vody)Beňatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Beňatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ubľa – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Ruská Bystrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Ubľa/Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Podhoroď – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Podhoroď – negatívny vrt (2,8 km od vody)Michajlov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)650m VJV od K628 – prameň (2,9 km od vody)zlato 3 ks – zlato (30 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 3 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 3 ks – zlato (180 m od vody)zlato 1 ks – zlato (280 m od vody)zlato 3 ks – zlato (330 m od vody)zlato 3 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (560 m od vody)zlato 3 ks – zlato (630 m od vody)zlato 3 ks – zlato (690 m od vody)zlato 3 ks – zlato (700 m od vody)zlato 3 ks – zlato (720 m od vody)zlato 3 ks – zlato (820 m od vody)zlato 1 ks – zlato (930 m od vody)zlato 3 ks – zlato (980 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаbežná hodnota
      najvyššie 45,0 μg/lmedián 27,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 930 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 20 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 12,7 мг/лmedián 12,2 мг/л3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Stežná, 2009, 10 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)121 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)121 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)114 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)112 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)90 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)64 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)64 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)32 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)28 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Золото (Ау)17 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)3 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    5893 zrná30 м
    5863 zrná60 м
    5883 zrná60 м
    5903 zrná90 м
    5381 zrno110 м
    5993 zrná180 м
    561 zrno280 м
    5933 zrná330 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)121 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)118 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)114 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)107 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)100 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))88 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))31 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)16 vzoriek, najviac 395 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B1×

    Kovy v podzemnej vode

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,490 мг/лmedián 0,0150 мг/л34 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 304 μg/lmedián 34,0 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l34 vzoriek26 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,75 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,600 μg/l34 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 22,0 μg/lmedián 5,00 μg/l34 vzoriek12 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 660 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    джерело821,9 Bq/l13,9 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie18,26 Bq/l8,26 Bq/l
    potok, rieka10,350 Bq/l0,350 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Руски ГрабовецZlaté rudyАуmineralogický výskyt20 м
    Руска БистраZlaté rudyАуmineralogický výskyt2,9 км
    СтріговцеZlaté rudyАуmineralogický výskyt4,9 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    49 vrtov v pásme 3 km, z toho 23 hydrogeologických a 26 ostatných; s číslom archívnej správy 48.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м37×
    • 10–30 м10×
    • 30–100 м0×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    S-1hydrogeologický5,7 м13096110 м
    Убляširokoprofilový vrt5,2 м13096 117Bd2.pdf120 м
    V – 4inžiniersko-geologický5,5 м63189140 м
    Руски Грабовецúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 м28575 117Bc5.pdf160 м
    V – 2inžiniersko-geologický6,5 м63189200 м
    V – 3inžiniersko-geologický1,3 м63189210 м
    V – 1inžiniersko-geologický6,1 м63189210 м
    Дубраваnegatívny vrt9,5 м13096 117Bc1.pdf270 м
    Убляúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 м10896 117Bd7.pdf270 м
    S-1hydrogeologický9,5 м13096270 м
    Убляširokoprofilový vrt7,0 м13096 117Bd1.pdf380 м
    S-2hydrogeologický7,0 м13096390 м

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Убля90 м²1987–110 м
    Убля–1983–270 м
    Земплінска Шірока500 м²1970–790 м
    Убля200 м²1991–900 м
    Убля400 м²1989–990 м
    Іновце200 м²1992–1,7 км
    Башковце – Башковце прі Собранціах80 м²1983–2,1 км
    Подгородь200 м²1991–2,2 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви65×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални64×
    • Стабілізовани1×
    • Актівни1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S41×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0009×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Снина1 рибальська ділянка · 11 км34Стежна34

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад