Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
44de 100
Actividad media · promedio de 2 cotos de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Muy alta0
Alta0
Media2
Baja0
Mejor franja horaria de hoy
15:00–17:00
Stupavský potok č. 1, puntuación de la ventana 52.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 05:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
Curso de agua rápidoPodhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.
Perfil de elevación del curso de agua: de 550 a 142 m s. n. m. en 25,3 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
550 m a.s.l.
Punto más bajo
138 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
411 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
16 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,52
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2017fotografiado 1 ago 20172020fotografiado 21 ago 20202023fotografiado 29 may 2023
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Stupavský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 25 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Náplavy riek60 % čiary vody
20 % mladé sedimenty, 20 % metamorfity
Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 7,8modelový odhad
typ vody Ca–HCO₃–SO₄
Mineralizácia 434 mg/l, tvrdá voda (14,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
0 de 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Cín 4,82 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
40°C v hĺbke 1 000 m
tepelný tok 63 mW/m²
V hĺbke 2 000 m okolo 79 °C (prírastok 39 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
49nGy/h dávkový príkon
42. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
143objektov do 3 km
ťažené: Au, Mn, Pb, Zn, Ag
Najbližšie: 4. bezmenná štôlňa (štôlňa), 50 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
15 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
3 de 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Meď 29,6 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (potok, 300 m S od kóty 572).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
932vrtov do 3 km
796 rozborov vody v okolí
Z toho 932 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
8lokalít do 3 km
8 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
51záznamov do 5 km
23 ložísk, 28 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
3plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Náplavy riek60%SR 72 %
Mladé sedimenty20%SR 8,6 %
Metamorfity20%SR 1,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Geologický vek hornín
kvartér80%
kryštalinikum20%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Puntos
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
3×
kvartér
pleistocén – holocén
deluviálno-proluviálne sedimenty: hlinité, až hlinito-kamenité dejekčné kužele, lokálne s obsahom štrkov a pie
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,5m
2 – 575%SR 48 %
5 – 1025%SR 20 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické členenie
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)88%SR 60 %
negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)13%SR 13 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
stredný zdvih88%SR 32 %
stredný pokles13%SR 6,8 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 5 z 10 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Arena22%SR 3,9 %
Vápence22%SR 3,1 %
Íly11%SR 3,9 %
Ílovce11%SR 2,9 %
Kyslé plutonity11%SR 3,7 %
Sliene a slieňovce11%SR 0,4 %
ostatné11%
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Morské)22%SR 0,3 %
Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)22%SR 1,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Morské)11%SR 0,5 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)11%SR 2,8 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)11%SR 3,7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)11%SR 0,4 %
ostatné11%
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
medzizrnová100%SR 86 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hydrogeologická funkcia
kolektor100%SR 95 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chemický typ podzemných vôd
Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ60%SR 1,7 %
Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3, resp. Ca-SO420%SR 3,4 %
Ca-HCO3, príp. Ca-HCO3-SO4 typ20%SR 0,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Trieda kvality podzemných vôd
A75%SR 36 %
E13%SR 6,5 %
B13%SR 18 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Acidez del agua
pH 7,83typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Dureza del agua
14,7°dH, tvrdá
Súčet vápnika a horčíka (2,62 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
blanda
media
dura
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
434mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ca 71Mg 19Na+K 10
Anióny (záporné ióny)
HCO₃ 64SO₄ 28
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
SulfatosSO473,8 mg/l78. percentil
CalcioCa82,9 mg/l72. percentil
DraslíkK4,24 mg/l67. percentil
ClorurosCl14,1 mg/l61. percentil
FluorurosF0,133 mg/l59. percentil
SodioNa10,6 mg/l56. percentil
HydrogénuhličitanyHCO3214 mg/l50. percentil
MagnesioMg13,5 mg/l44. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
CínSn4,82 mg/kg88. percentil
CobreCu41,7 mg/kg85. percentil
MercurioHg0,325 mg/kg84. percentil
MolibdenoMo0,635 mg/kg83. percentil
AntimonioSb1,87 mg/kg82. percentil
PlomoPb25,3 mg/kg82. percentil
CadmioCd0,377 mg/kg78. percentil
BizmutBi0,328 mg/kg78. percentil
CincZn122 mg/kg70. percentil
SelenioSe0,295 mg/kg61. percentil
ArsénicoAs6,38 mg/kg47. percentil
NíquelNi21,4 mg/kg34. percentil
CobaltoCo7,17 mg/kg29. percentil
CromoCr44,8 mg/kg11. percentil
VanadioV43,5 mg/kg5. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
ManganesoMn2068 mg/kg95. percentil
CalcioCa4,32 %77. percentil
SodioNa1,01 %73. percentil
FósforoP868 mg/kg53. percentil
DraslíkK1,51 %49. percentil
AluminioAl4,82 %20. percentil
MagnesioMg0,642 %18. percentil
TitánTi3297 mg/kg10. percentil
HierroFe1,74 %5. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
GáliumGa18,5 mg/kg85. percentil
StronciumSr163 mg/kg71. percentil
BáriumBa501 mg/kg70. percentil
BerilioBe1,40 mg/kg49. percentil
RubídiumRb87,0 mg/kg46. percentil
CérCe55,5 mg/kg37. percentil
ZirkónZr352 mg/kg33. percentil
BoroB49,3 mg/kg22. percentil
LítiumLi23,7 mg/kg17. percentil
YtriumY19,3 mg/kg13. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
49nGy/h vo vzduchu
rozsah 39 až 62 nGy/h
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Potasio (K)K1,34 %63. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,33 ppm50. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU2,38 ppm27. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
40 / 79 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 39 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-3,5°C
Priemerná júlová teplota18,7°C
Ročné zrážky671mm
Klimatickogeografické typy
horská klíma60%SR 33 %
nížinná klíma40%SR 38 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 29,6 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: potok, 300 m S od kóty 572, 1999, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 66,0 μg/lmedián 10,0 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 210 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,52 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Stupavský potok, 2008, 170 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 106 μg/lmedián 44,0 μg/l12 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: potok, 300 m S od kóty 572, 1999, 410 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: potok, 800 m JZ od kóty Stratený kút 593, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Červený potok, 2008, 390 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Červený potok, 2008, 390 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Červený potok, 2008, 390 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Červený potok, 390 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 18,9 mg/lmedián 15,1 mg/l12 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2011, 30 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)72 vzoriek, najviac 815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)70 vzoriek, najviac 815 zŕn
Rutil (TiO₂)70 vzoriek, najviac 555 zŕn
Barit (BaSO₄)62 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)61 vzoriek, najviac 315 zŕn
Scheelit (CaWO₄)50 vzoriek, najviac 500 zŕn
Anatas (TiO₂)49 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)48 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)45 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyrit (FeS₂)43 vzoriek, najviac 315 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Cinabarit (HgS)6 vzoriek, najviac 3 zŕn
Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 1 zŕn
Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)72 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)72 vzoriek, najviac 815 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)71 vzoriek, najviac 815 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))69 vzoriek, najviac 555 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))68 vzoriek, najviac 815 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)68 vzoriek, najviac 155 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)55 vzoriek, najviac 55 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)46 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)38 vzoriek, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))26 vzoriek, najviac 1115 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)23 vzoriek, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)12 vzoriek, najviac 228 zŕn
Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO317×
Ca-SO48×
CaSO48×
CaHCO37×
CaMgSO47×
CaMgHCO35×
Ca-SO4-HCO35×
Ca-Mg-HCO3-SO44×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A34×
trieda B20×
trieda H8×
trieda E6×
trieda D6×
trieda C6×
trieda F4×
trieda G2×
Kovy v podzemnej vode
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 610 μg/lmedián 0,250 μg/l56 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 67,0 μg/lmedián 1,00 μg/l56 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 34,1 μg/lmedián 0,700 μg/l56 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,05 mg/lmedián 0,0100 mg/l56 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 152 μg/lmedián 9,50 μg/l56 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 910 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 116 μg/lmedián 0,500 μg/l56 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 7,70 μg/lmedián 0,100 μg/l56 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l56 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l56 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 717 μg/lmedián 10,0 μg/l56 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSemierne zvýšená
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l56 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
upravený prameň
7
304 Bq/l
104 Bq/l
fuente
19
106 Bq/l
12,7 Bq/l
studňa
7
10,6 Bq/l
8,68 Bq/l
vodná nádrž
1
4,56 Bq/l
4,56 Bq/l
potok, rieka
1
1,44 Bq/l
1,44 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
32,0 Bq/l
32,0 Bq/l
vrt s prelivom
1
39,0 Bq/l
39,0 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au57×
Mn43×
Pb17×
Zn17×
Ag17×
Sb10×
Druhy banských objektov
štôlňa62×
halda38×
pinga, pingový ťah25×
šachta9×
iný druh objektu9×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
4. bezmenná štôlňa
štôlňa
Mn rudy
1953
50 m
Odval pri 4. bezmennej štôlni
halda
Mn rudy
1953
50 m
Halda pri Mn štôlni
halda
Mn rudy
1953
50 m
Mn štôlňa
štôlňa
Mn rudy
1953
70 m
2. povrchové dobývky
iný druh objektu
Mn rudy
1953
80 m
Mn štôlňa
štôlňa
Mn rudy
1953
80 m
2.bezmenná štôlňa
štôlňa
vápence
170 m
1.bezmenná štôlňa
štôlňa
vápence pre cementárske účely
1958
190 m
Povrchové dobývky
iný druh objektu
pokrývačské bridlice?
420 m
1.pinga
pinga, pingový ťah
pokrývačské bridlice?
430 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Borinka – Prepadlé
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
210 m
Borinka – Prepadlé
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
210 m
Turecký vrch
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Vojenské lesy a majetky, š.p., o.z. Malacky
1,2 km
Pezinok – Sb
antimónové rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – METAL – ECO SERVIS, spol. s r.o.
3,1 km
Cajla
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
3,3 km
Cajla
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
3,3 km
Pezinok I
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,4 km
Pezinok I
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,4 km
Pezinok – Vinohrady
antimónové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,9 km
Pezinok
zlaté rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,9 km
Pezinok – Zlatá žila
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ELGEO – BANSKÁ, s.r.o.
3,9 km
Pezinok – Sb
antimónové rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ELGEO – BANSKÁ, s.r.o.
3,9 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Borinka-Pod Zámčiskom
Mangánové rudy
Mn
ložiskový výskyt
390 m
Pezinok
Zlaté rudy
Au
malé ložisko
1,5 km
Pod Babou
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
2,1 km
Červený domček
Mangánové rudy
Mn
mineralogický výskyt
2,6 km
Pezinok – Sb
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
3,0 km
Pezinok – I
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag, Sb
ložiskový výskyt
3,0 km
Augustín
Pyrit
pyrit, pyrotín
stredné ložisko
3,5 km
Pezinok-Trojárová
Antimonitovo-zlaté rudy
Sb, Au
stredné ložisko
3,6 km
Karol
Pyrit
pyrit, arzenopyrit
stredné ložisko
4,1 km
Pezinok-Sb
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
4,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
932 vrtov v pásme 3 km, z toho 93 hydrogeologických a 839 ostatných; s číslom archívnej správy 932.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m683×
10–30 m113×
30–100 m82×
100–300 m41×
nad 300 m9×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
T-37
inžiniersko-geologický
2,5 m
18045
10 m
U-2
inžiniersko-geologický
10,0 m
19435
10 m
T-21
inžiniersko-geologický
2,5 m
18045
20 m
vrt č.30
bez určenia účelu
7,0 m
12652
20 m
U-1
inžiniersko-geologický
9,5 m
19435
30 m
6
inžiniersko-geologický
15,0 m
12653
30 m
V-103
ložiskový
15,0 m
4324
30 m
T-15
inžiniersko-geologický
2,5 m
18045
40 m
V-38
inžiniersko-geologický
10,0 m
17260
40 m
S-1
inžiniersko-geologický
8,0 m
87150
50 m
P133
inžiniersko-geologický
5,0 m
100375
50 m
K-2
inžiniersko-geologický
1,2 m
83686
50 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
2
8,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Stupava – Žabáreň – Stupava
126 308 m²
1978
monitorovaná
240 m
Stupava
200 m²
1984
–
580 m
Zohor – NNO – Zohor
52 610 m²
1996
monitorovaná
850 m
Zohor – NO – Zohor
11 500 m²
2004
monitorovaná
860 m
Stupava
300 m²
1982
–
910 m
Borinka – Borinka I
–
1980
–
1,0 km
Stupava
3 000 m²
1983
–
1,1 km
Marianka
–
1980
–
1,9 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy3×
Stupeň aktivity
Aktívny2×
Stabilizovaný1×
Súčasný stav
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.