Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
55100 felől
Átlagos aktivitás · 2 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos2
Alacsony0
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Stupavský potok č. 1, ablakpontszám 53.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Gyors vízfolyásPodhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.
A vízfolyás magassági profilja: 550-től 142 m tengerszint feletti magasságig 25,3 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
550 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
138 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
411 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
16 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,52
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2017felvételezve: 2017. aug. 1.2020felvételezve: 2020. aug. 21.2023felvételezve: 2023. máj. 29.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Stupavský potok
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (25 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
szikla a víz alatt
folyami hordalékA vízvezeték 60%-a
20% Fiatal üledékek, 20% metamorf kőzetek
kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
víz az atlasz szerint
pH 7,8modell szerinti becslés
Víztípus Ca–HCO₃–SO₄
mineralizáció 434 mg/l, kemény víz (14,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Ón- 4,82 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 88. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
40°C 1000 m mélységben
hőáramlás 63 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 79 °C (39 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
természetes gamma-sugárzás
49NGY/H dózisteljesítmény
Szlovákiában 42 százalékos
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.
régi bánya működése
143objektov do 3 km
ťažené: Au, Mn, Pb, Zn, Ag
Legközelebb: 4. bezmenná štôlňa (štôlňa), 50 m-re a víztől.
arany a folyami üledékben
0vzoriek so zlatom
15 érc ásványi anyag az üledékben
A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.
nyomelemek a patakvízben
3 9 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Réz 29,6 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (potok, 300 m S od kóty 572).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
fúrások és talajvízelemzések
932vrtov do 3 km
796 rozborov vody v okolí
Közülük 932-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
geotermikus energia
–
2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
környezeti terhek és hulladéklerakók
8Telephelyek 3 km-en belül
8 skládok
3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.
lelőhelyek és ércesemények
51záznamov do 5 km
23 ložísk, 28 rudných výskytov
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
földcsuszamlások és lejtős deformációk
3plôch do 3 km
2 aktívnych
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
folyami hordalék60%SR 72 %
Fiatal üledékek20%SR 8,6 %
metamorf kőzetek20%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
folyami hordalék:Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
A sziklák geológiai kora
kvartér80%
kryštalinikum20%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
pontozás
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
3×
kvartér
pleistocén – holocén
deluviálno-proluviálne sedimenty: hlinité, až hlinito-kamenité dejekčné kužele, lokálne s obsahom štrkov a pie
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága4,5m
2 – 575%SR 48 %
5 – 1025%SR 20 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neutektonikus egységek
pozitívna jednotka (pohorie)88%SR 60 %
negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)13%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neotektonikus mozgások iránya
stredný zdvih88%SR 32 %
stredný pokles13%SR 6,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
területi geológiai részleg
jadrové pohoria60%SR 11 %
vnútrohorské panvy a kotliny40%SR 44 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
regionális geológiai osztály (alegységek)
Malé Karpaty60%SR 1,4 %
Viedenská panva40%SR 4,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
mérnök-geológiai körzetek
rajón proluviálnych kužeľov a plášťov50%SR 2,7 %
rajón vysokometamorfovaných hornín50%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
műszaki-geológiai képződmények
formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
formácia vysokometamorfovaných hornín50%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Rajón stabilných území100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 10 pontjából 5-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Homok22%SR 3,9 %
Vápence22%SR 3,1 %
Íly11%SR 3,9 %
Ílovce11%SR 2,9 %
Kyslé plutonity11%SR 3,7 %
Sliene a slieňovce11%SR 0,4 %
más11%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Morské)22%SR 0,3 %
Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)22%SR 1,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Morské)11%SR 0,5 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)11%SR 2,8 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)11%SR 3,7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)11%SR 0,4 %
más11%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
medzizrnová100%SR 86 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
hidrogeológiai funkció
kolektor100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
fő hidrogénező régió
kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
vegyi típusú talajvíz
Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ60%SR 1,7 %
Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3, resp. Ca-SO420%SR 3,4 %
Ca-HCO3, príp. Ca-HCO3-SO4 typ20%SR 0,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
talajvíz minőségi osztály
A75%SR 36 %
E13%SR 6,5 %
B13%SR 18 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,83tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
14,7°dH, kemény
kalcium és magnézium összege (2,62 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
oldott anyagok
434mg/l mineralizáció
az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
víz ionos összetétele
kationok (pozitív ionok)
Ca 71Mg 19Na+K 10
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 64SO₄ 28
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
szulfátokSO473,8 mg/lszázalék 78
KalciumCa82,9 mg/lszázalék 72
KáliumK4,24 mg/lszázalék 67
kloridCl14,1 mg/lszázalék 61
fluoridF0,133 mg/lszázalék 59
NátriumNa10,6 mg/lszázalék 56
bikarbonátokHCO3214 mg/lszázalék 50
MagnéziumMg13,5 mg/lszázalék 44
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
tápanyagok és szerves szennyezés
nitrátokNO312,3 mg/lszázalék 80
foszfátokPO40,196 mg/lszázalék 59
kémiai oxigénigényChSK3,43 mg/lszázalék 56
AmmóniaNH40,124 mg/lszázalék 54
Fémek
Cink-Zn25,1 μg/lpercentilis 91
MangánMn50,7 μg/lpercentilis 62
AlumíniumAl42,6 μg/lpercentilis 38
VasalóFe0,0647 mg/lszázalék 31
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
potenciálisan mérgező és nyomelemek
Ón-Sn4,82 mg/kgszázalék 88
RézCu41,7 mg/kgszázalék 85
HiganyHg0,325 mg/kgszázalék 84
MolibdénMo0,635 mg/kgszázalék 83
AntimonSb1,87 mg/kgszázalék 82
ÓlomPb25,3 mg/kgszázalék 82
KadmiumCd0,377 mg/kgszázalék 78
BizmutBi0,328 mg/kgszázalék 78
Cink-Zn122 mg/kgszázalék 70
SzelénSe0,295 mg/kgszázalék 61
ArzénAs6,38 mg/kgszázalék 47
NikkelNi21,4 mg/kgszázalék 34
KobaltCo7,17 mg/kgszázalék 29
KrómCr44,8 mg/kgszázalék 11
VanádiumV43,5 mg/kgszázalék 5
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
MangánMn2 068 mg/kgszázalék 95
KalciumCa4,32 %Percentilis 77
NátriumNa1,01 %Percentilis 73
FoszforP868 mg/kgszázalék 53
KáliumK1,51 %Percentilis 49
AlumíniumAl4,82 %Percentilis 20
MagnéziumMg0,642 %Percentilis 18
TitánTi3 297 mg/kgszázalék 10
VasalóFe1,74 %Percentilis 5
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
galliumGa18,5 mg/kgszázalék 85
StronciumSr163 mg/kgszázalék 71
BáriumBa501 mg/kgszázalék 70
BerilliumBe1,40 mg/kgszázalék 49
RubídiumRb87,0 mg/kgszázalék 46
CériumCe55,5 mg/kgszázalék 37
cirkóniumZr352 mg/kgszázalék 33
BórB49,3 mg/kgszázalék 22
LítiumLi23,7 mg/kgszázalék 17
IttriumY19,3 mg/kgszázalék 13
természetes radioaktivitás és radon
A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
gamma sugárzási dózisteljesítmény
49ngy/h a levegőben
39-62 tartomány nGy/h
természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
területi tevékenység 137CsCS1371 573 Bq/m²53. percentilis
radonkockázat izopletek által
közepes75%SR 64 %
alacsony13%SR 36 %
magas13%SR 0,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
mágneses anomália
+14nT
3-25 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-9mGal
Maradék +17,2 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
40 / 79 °C1000 és 2000 m mélységben
39 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 63 mW/m².
domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)132–709m a.s.l.
egységek átlagos magassága320m a.s.l.
Átlagos lejtés8,0°
januári átlaghőmérséklet-3,5°C
Átlagos júliusi hőmérséklet18,7°C
évi csapadék671mm
geomorfológiai egységek
Malé Karpaty89%SR 1,4 %
Borská nížina11%SR 2,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
geomorfológiai területek
Fatransko-tatranská oblasť89%SR 21 %
Záhorská nížina11%SR 2,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
éghajlat-földrajzi típusok
horská klíma60%SR 33 %
nížinná klíma40%SR 38 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
pôdy náchylné na acidifikáciu60%SR 31 %
pôdy veľmi náchylné na acidifikáciu40%SR 2,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
relatívne čistá pôda90%SR 53 %
nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A10%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
neogén60%SR 48 %
Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát40%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 29,6 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: potok, 300 m S od kóty 572, 1999, 410 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 66,0 μg/lmedián 10,0 μg/l12 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: bez mena, 2008, 210 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,52 μg/lmedián 2,50 μg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Stupavský potok, 2008, 170 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
BáriumBaemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 106 μg/lmedián 44,0 μg/l12 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: potok, 300 m S od kóty 572, 1999, 410 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: potok, 800 m JZ od kóty Stratený kút 593, 1999, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ArzénAsenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Červený potok, 2008, 390 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Červený potok, 2008, 390 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCraz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Červený potok, 2008, 390 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Červený potok, 390 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Oxid kremičitýSiO2enyhén emelkedett
Legmagasabb 18,9 mg/lmedián 15,1 mg/l12 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: bez mena, 2011, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Ilmenit (FeTiO₃)72 minta, legfeljebb 815 szem
Magnetit (Fe₃O₄)70 minta, legfeljebb 815 szem
Rutil (TiO₂)70 minta, legfeljebb 555 szem
Barit (BaSO₄)62 minta, legfeljebb 815 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)61 minta, legfeljebb 315 szem
Scheelit (CaWO₄)50 minta, legfeljebb 500 szem
Anatas (TiO₂)49 minta, legfeljebb 55 szem
Hematit (Fe₂O₃)48 minta, legfeljebb 1815 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)45 minta, legfeljebb 55 szem
Pyrit (FeS₂)43 minta, legfeljebb 315 szem
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)8 minta, legfeljebb 55 szem
Cinabarit (HgS)6 minta, legfeljebb 3 szem
Kasiterit (SnO₂)3 minta, legfeljebb 1 szem
Antimonit (Sb₂S₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
Arzenopyrit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 5 szem
kőzetképző és kiegészítő ásványok
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)72 minta, legfeljebb 4115 szem
Zirkón (ZrSiO₄)72 minta, legfeljebb 815 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)71 minta, legfeljebb 815 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))69 minta, legfeljebb 555 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))68 minta, legfeljebb 815 szem
Turmalíny (komplexný borosilikát)68 minta, legfeljebb 155 szem
Andaluzit (Al₂SiO₅)55 minta, legfeljebb 55 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)46 minta, legfeljebb 55 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 minta, legfeljebb 55 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)38 minta, legfeljebb 55 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))26 minta, legfeljebb 1115 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)23 minta, legfeljebb 5 szem
Titanit (CaTiSiO₅)12 minta, legfeljebb 228 szem
Korund (Al₂O₃)5 minta, legfeljebb 55 szem
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-HCO317×
Ca-SO48×
CaSO48×
CaHCO37×
CaMgSO47×
CaMgHCO35×
Ca-SO4-HCO35×
Ca-Mg-HCO3-SO44×
vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
trieda A34×
trieda B20×
trieda H8×
trieda E6×
trieda D6×
trieda C6×
trieda F4×
trieda G2×
Fémek a talajvízben
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1 610 μg/lmedián 0,250 μg/l56 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 67,0 μg/lmedián 1,00 μg/l56 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 34,1 μg/lmedián 0,700 μg/l56 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 5,05 mg/lmedián 0,0100 mg/l56 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 152 μg/lmedián 9,50 μg/l56 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drenáž, 1993, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 116 μg/lmedián 0,500 μg/l56 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 7,70 μg/lmedián 0,100 μg/l56 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l56 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l56 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Cink-Znemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 717 μg/lmedián 10,0 μg/l56 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt, 1993, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
SzelénSeenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l56 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
VasalóFebežná hodnota
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
radon vizekben
A helyszín típusa
minták
legmagasabb radon
Középső
upravený prameň
7
304 Bq/l
104 Bq/l
prameň
19
106 Bq/l
12,7 Bq/l
studňa
7
10,6 Bq/l
8,68 Bq/l
vodná nádrž
1
4,56 Bq/l
4,56 Bq/l
potok, rieka
1
1,44 Bq/l
1,44 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
32,0 Bq/l
32,0 Bq/l
vrt s prelivom
1
39,0 Bq/l
39,0 Bq/l
bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Au57×
Mn43×
Pb17×
Zn17×
Ag17×
Sb10×
Bányászati tárgyak típusai
štôlňa62×
halda38×
pinga, pingový ťah25×
šachta9×
iný druh objektu9×
Legközelebbi régi bányaműködés
Név
Faj
Aláaknázott
Véget ért
A vízből
4. bezmenná štôlňa
štôlňa
Mn rudy
1953
50 m
Odval pri 4. bezmennej štôlni
halda
Mn rudy
1953
50 m
Halda pri Mn štôlni
halda
Mn rudy
1953
50 m
Mn štôlňa
štôlňa
Mn rudy
1953
70 m
2. povrchové dobývky
iný druh objektu
Mn rudy
1953
80 m
Mn štôlňa
štôlňa
Mn rudy
1953
80 m
2.bezmenná štôlňa
štôlňa
vápence
170 m
1.bezmenná štôlňa
štôlňa
vápence pre cementárske účely
1958
190 m
Povrchové dobývky
iný druh objektu
pokrývačské bridlice?
420 m
1.pinga
pinga, pingový ťah
pokrývačské bridlice?
430 m
lelőhelyek és bányászati területek
Letét
Ásványi
állapot és szervezet
A vízből
Borinka – Prepadlé
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
210 m
Borinka – Prepadlé
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
210 m
Turecký vrch
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Vojenské lesy a majetky, š.p., o.z. Malacky
1,2 km
Pezinok – Sb
antimónové rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – METAL – ECO SERVIS, spol. s r.o.
3,1 km
Cajla
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
3,3 km
Cajla
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
3,3 km
Pezinok I
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,4 km
Pezinok I
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,4 km
Pezinok – Vinohrady
antimónové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,9 km
Pezinok
zlaté rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,9 km
Pezinok – Zlatá žila
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ELGEO – BANSKÁ, s.r.o.
3,9 km
Pezinok – Sb
antimónové rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ELGEO – BANSKÁ, s.r.o.
3,9 km
érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Borinka-Pod Zámčiskom
Mangánové rudy
Mn
ložiskový výskyt
390 m
Pezinok
Zlaté rudy
Au
malé ložisko
1,5 km
Pod Babou
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
2,1 km
Červený domček
Mangánové rudy
Mn
mineralogický výskyt
2,6 km
Pezinok – Sb
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
3,0 km
Pezinok – I
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag, Sb
ložiskový výskyt
3,0 km
Augustín
Pyrit
pyrit, pyrotín
stredné ložisko
3,5 km
Pezinok-Trojárová
Antimonitovo-zlaté rudy
Sb, Au
stredné ložisko
3,6 km
Karol
Pyrit
pyrit, arzenopyrit
stredné ložisko
4,1 km
Pezinok-Sb
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
4,3 km
fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
932 vrtov v pásme 3 km, z toho 93 hidrogeológiai és 839 egyéb; archív jelentésszámmal 932.
fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m683×
10–30 m113×
30–100 m82×
100–300 m41×
nad 300 m9×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
archív jelentés
A vízből
T-37
inžiniersko-geologický
2,5 m
18045
10 m
U-2
inžiniersko-geologický
10,0 m
19435
10 m
T-21
inžiniersko-geologický
2,5 m
18045
20 m
vrt č.30
bez určenia účelu
7,0 m
12652
20 m
U-1
inžiniersko-geologický
9,5 m
19435
30 m
6
inžiniersko-geologický
15,0 m
12653
30 m
V-103
ložiskový
15,0 m
4324
30 m
T-15
inžiniersko-geologický
2,5 m
18045
40 m
V-38
inžiniersko-geologický
10,0 m
17260
40 m
S-1
inžiniersko-geologický
8,0 m
87150
50 m
P133
inžiniersko-geologický
5,0 m
100375
50 m
K-2
inžiniersko-geologický
1,2 m
83686
50 m
geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
víz hőmérséklete (°C)
hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
2
8,0 km
környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
hulladéklerakók
szemétlerakó
Terület
éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Stupava – Žabáreň – Stupava
126 308 m²
1978
monitorovaná
240 m
Stupava
200 m²
1984
–
580 m
Zohor – NNO – Zohor
52 610 m²
1996
monitorovaná
850 m
Zohor – NO – Zohor
11 500 m²
2004
monitorovaná
860 m
Stupava
300 m²
1982
–
910 m
Borinka – Borinka I
–
1980
–
1,0 km
Stupava
3 000 m²
1983
–
1,1 km
Marianka
–
1980
–
1,9 km
földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Zosuvy3×
tevékenységi fok
Aktívny2×
Stabilizovaný1×
Jelenlegi állapot
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.