Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Koválov

Cuenca: DanubioCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,4km
región
Región de Trnava
Imagen aérea del curso de agua VN Koválov con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Koválov

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

VN Koválov, puntuación de la ventana 15.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 03:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1841851861871881891900,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 189 a 185 m s. n. m. en 0,4 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    187 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Koválov de 2017
    2017fotografiado 24 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Koválov de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Koválov de 2023
    2023fotografiado 27 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Koválov

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • VN KoválovVN Koválov · norma incumplida en 1 de 4 años1 indicador

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1
    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Koválov

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 765 mg/l, veľmi tvrdá voda (25,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 12,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    52. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 14,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    50vrtov do 3 km

    114 rozborov vody v okolí

    Z toho 50 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    13 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    2 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Chvojnickej pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,90typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    25,6°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    765mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa118 mg/l94. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3419 mg/l93. percentil
    • MagnesioMg39,5 mg/l91. percentil
    • ClorurosCl42,2 mg/l87. percentil
    • SodioNa26,9 mg/l87. percentil
    • FluorurosF0,216 mg/l83. percentil
    • SulfatosSO480,5 mg/l82. percentil
    • DraslíkK6,17 mg/l81. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH46,58 mg/l96. percentil
    • NitratosNO321,7 mg/l93. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,64 mg/l86. percentil
    • FosforečnanyPO40,548 mg/l83. percentil

    Metales

    • CincZn25,0 μg/l91. percentil
    • ManganesoMn174 μg/l88. percentil
    • HierroFe0,169 mg/l70. percentil
    • AluminioAl17,2 μg/l15. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CobaltoCo12,0 mg/kg86. percentil
    • CincZn154 mg/kg82. percentil
    • BizmutBi0,294 mg/kg72. percentil
    • MercurioHg0,162 mg/kg68. percentil
    • CadmioCd0,266 mg/kg67. percentil
    • CobreCu27,2 mg/kg63. percentil
    • SelenioSe0,265 mg/kg54. percentil
    • NíquelNi24,4 mg/kg49. percentil
    • ArsénicoAs6,41 mg/kg47. percentil
    • MolibdenoMo0,320 mg/kg38. percentil
    • CromoCr60,7 mg/kg31. percentil
    • PlomoPb11,7 mg/kg24. percentil
    • CínSn2,03 mg/kg22. percentil
    • VanadioV55,9 mg/kg19. percentil
    • AntimonioSb0,282 mg/kg9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FósforoP1301 mg/kg88. percentil
    • ManganesoMn849 mg/kg51. percentil
    • CalcioCa1,87 %45. percentil
    • DraslíkK1,42 %35. percentil
    • HierroFe2,41 %33. percentil
    • MagnesioMg0,645 %19. percentil
    • TitánTi3546 mg/kg16. percentil
    • SodioNa0,675 %15. percentil
    • AluminioAl4,51 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa20,0 mg/kg91. percentil
    • BerilioBe1,70 mg/kg68. percentil
    • BoroB63,0 mg/kg58. percentil
    • YtriumY27,8 mg/kg51. percentil
    • BáriumBa434 mg/kg49. percentil
    • RubídiumRb87,9 mg/kg49. percentil
    • ZirkónZr377 mg/kg41. percentil
    • StronciumSr114 mg/kg29. percentil
    • LítiumLi25,5 mg/kg26. percentil
    • CérCe51,8 mg/kg24. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,45 ppm76. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Potasio (K)K1,14 %15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Koválov – občasný (1,3 km od vody)Hliníky – Dojč – skládka KO – Dojč – trvalý (1,4 km od vody)Dojč – trvalý (1,4 km od vody)Dojč – nijaký (2,5 km od vody)Dojč – nijaký (2,5 km od vody)Dojč – nijaký (2,6 km od vody)RGL-2 – l2 (9,2 km od vody)RGL-1 – l3 (9,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,2 km od vody)b1 (5,2 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (4,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (4,4 km od vody)Senica – ropa, zemný plyn (400 m od vody)Koválov – keramické íly, tehliarske suroviny (1,3 km od vody)Čáčov – stavebný piesok – piesky (3,0 km od vody)Dojč – stavebný piesok – piesky (3,1 km od vody)Čáčov – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Dojč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m od vody)JRD Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Dojč JRD – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (970 m od vody)Dojč – pozorovací vrt SHMÚ (1,1 km od vody)Koválov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Dojč – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)JRD Šajdíkove Humence – negatívny vrt (2,8 km od vody)JRD Šajdíkové Humence – negatívny vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 7,50 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 3,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 7,50 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 64,0 μg/lmedián 62,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 820 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,7 mg/lmedián 15,4 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 103 μg/lmedián 35,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,80 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 2,00 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 396 μg/lmedián 32,0 μg/l9 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,600 μg/l9 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa436,1 Bq/l12,8 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.4,4 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    50 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 37 ostatných; s číslom archívnej správy 50.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m37×
    • 10–30 m4×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Dojčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m44331 119Dc32.pdf280 m
    S-1inžiniersko-geologický4,1 m85761450 m
    S-2inžiniersko-geologický4,5 m85761470 m
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m85761480 m
    S-3inžiniersko-geologický4,5 m85761480 m
    V-2inžiniersko-geologický5,0 m85761490 m
    V-3inžiniersko-geologický7,0 m86118490 m
    S-4inžiniersko-geologický4,0 m85761490 m
    S-5inžiniersko-geologický3,8 m85761490 m
    S-6inžiniersko-geologický3,6 m85761510 m
    V-2inžiniersko-geologický7,0 m86118510 m
    V-1inžiniersko-geologický7,0 m86118510 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5102,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 515,2 km
    RGL-2geotermálna voda55 – 805 – 1519,2 km
    RGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 3019,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Koválov3 000 m²1970–1,3 km
    Hliníky – Dojč – skládka KO – Dojč3 000 m²1950monitorovaná1,4 km
    Dojč1 500 m²1980–1,4 km
    Dojč300 m²––2,5 km
    Dojč100 m²1970–2,5 km
    Dojč2 100 m²1950–2,6 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Senica1 coto de pesca · 0,4 km7VN Koválov7

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio