Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Chvojnica

Cuenca: DanubioCiprínidoSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
34,1km
región
Región de Trnava
  • Ciprínido12,8 km1 coto de pesca
  • Salmónido – tramo de la trucha21,3 km1 coto de pesca
Imagen aérea del curso de agua Chvojnica con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Chvojnica

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad media · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media1
  • Baja1

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Chvojnica č. 2, puntuación de la ventana 58.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Lopašov8 cm5,7 °C
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 05:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    1002003004005006000 km10 km20 km30 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 529 a 163 m s. n. m. en 34,0 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    529 m a.s.l.
    Punto más bajo
    163 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    365 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    11 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,35

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Chvojnica de 2017
    2017fotografiado 24 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Chvojnica de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Chvojnica de 2023
    2023fotografiado 27 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Chvojnica

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación2

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    012345Hrtánkovci, puente de carretera, km de río 27,0: 1 indicador (2025)Holíč, km de río 3,2: 5 indicadores (2024)rkm 27 (curso alto)rkm 3 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • Hrtánkovci, puente de carreterakm de río 27,01 indicador
    • Holíčkm de río 3,25 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Chvojnica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 34 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    13 % mladé sedimenty, 13 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 670 mg/l, veľmi tvrdá voda (22,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 235 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 53 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    62. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    1 rudný minerál v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 90,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    281vrtov do 3 km

    863 rozborov vody v okolí

    Z toho 281 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    19lokalít do 3 km

    1 záťaž, 18 skládok

    Najbližšia záťaž: Holíč – olejové hospodárstvo kotolne, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    10plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty13%SR 8,6 %
    • Flyš13%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér88%
    • flyš13%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité až piesčito-hlinité štrky s úlomkami hornín vo vrchných náplavových kužeľoch s1×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    flyšpaleocén – eocénsvodnické súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,2m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 2 – 533%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)20%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • stredný zdvih30%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih20%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 12 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava73%SR 52 %
    • Ílovce27%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)55%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)27%SR 2,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)18%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Chvojnickej pahorkatiny50%SR 0,0 %
    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát33%SR 0,0 %
    • kvartér Moravy po Brodské17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,79typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    22,8°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,06 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    670mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa117 mg/l94. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3366 mg/l88. percentil
    • SulfatosSO498,1 mg/l88. percentil
    • DraslíkK7,24 mg/l86. percentil
    • MagnesioMg28,0 mg/l82. percentil
    • SodioNa18,9 mg/l78. percentil
    • ClorurosCl22,2 mg/l72. percentil
    • FluorurosF0,115 mg/l51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,579 mg/l88. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,20 mg/l83. percentil
    • NitratosNO311,5 mg/l78. percentil
    • FosforečnanyPO40,387 mg/l74. percentil

    Metales

    • CincZn23,1 μg/l89. percentil
    • ManganesoMn37,4 μg/l54. percentil
    • AluminioAl28,7 μg/l28. percentil
    • HierroFe0,0356 mg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CincZn235 mg/kg92. percentil
    • SelenioSe0,410 mg/kg79. percentil
    • CobreCu34,2 mg/kg78. percentil
    • NíquelNi30,4 mg/kg72. percentil
    • VanadioV75,7 mg/kg65. percentil
    • CromoCr79,5 mg/kg62. percentil
    • CobaltoCo9,10 mg/kg60. percentil
    • BizmutBi0,244 mg/kg60. percentil
    • ArsénicoAs7,32 mg/kg58. percentil
    • MolibdenoMo0,379 mg/kg50. percentil
    • CadmioCd0,182 mg/kg49. percentil
    • CínSn2,53 mg/kg45. percentil
    • MercurioHg0,0879 mg/kg42. percentil
    • PlomoPb13,6 mg/kg38. percentil
    • AntimonioSb0,360 mg/kg18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,72 %79. percentil
    • CalcioCa3,74 %72. percentil
    • FósforoP1012 mg/kg69. percentil
    • HierroFe2,91 %62. percentil
    • AluminioAl5,79 %55. percentil
    • ManganesoMn889 mg/kg55. percentil
    • MagnesioMg0,869 %48. percentil
    • TitánTi4209 mg/kg40. percentil
    • SodioNa0,692 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • RubídiumRb104 mg/kg82. percentil
    • GáliumGa18,1 mg/kg82. percentil
    • LítiumLi35,4 mg/kg76. percentil
    • BoroB69,4 mg/kg74. percentil
    • StronciumSr157 mg/kg67. percentil
    • CérCe59,5 mg/kg51. percentil
    • BáriumBa421 mg/kg45. percentil
    • BerilioBe1,18 mg/kg37. percentil
    • YtriumY24,2 mg/kg31. percentil
    • ZirkónZr335 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,30 ppm74. percentil
    • Potasio (K)K1,34 %62. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,40 ppm28. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 53 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,7°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky647mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Holíč – olejové hospodárstvo kotolne – SK2000200P (1,8 km od vody)Lopašov – Častkov – trvalý (180 m od vody)Trnovec – nedá sa odhadnúť (430 m od vody)Radošovce – Hliníky – Radošovce – nedá sa odhadnúť (760 m od vody)Častkov – občasný (780 m od vody)Radošovce – nijaký (790 m od vody)Kátov – trvalý (870 m od vody)TKO Cunín – Revajka – Holíč – nijaký (890 m od vody)Holíč – Biela jama – Holíč – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (1,2 km od vody)Častkov – občasný (1,3 km od vody)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (1,4 km od vody)Smrdáky – občasný (1,8 km od vody)Chropov – trvalý (1,8 km od vody)Skalica – trvalý (2,5 km od vody)Rohov – trvalý (2,5 km od vody)Koválovec ( Výmol nad dedinou) – Koválovec – občasný (2,6 km od vody)Rohov – občasný (2,6 km od vody)Skalica – občasný (2,7 km od vody)a1 (280 m od vody)a1 (710 m od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (1,8 km od vody)b1 (1,9 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (70 m od vody)Lopašov – stavebný kameň – zlepenec, pieskovec (770 m od vody)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (1,8 km od vody)Chropov – stavebný kameň – zlepenec (1,9 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (2,1 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec (2,6 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec, zlepenec (3,1 km od vody)– Zosuvy (150 m od vody)LOPASOV – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)HOLIC – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Trnovec – pozorovací vrt SHMÚ (150 m od vody)JRD-Radošovce – negatívny vrt (180 m od vody)Dubovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Močidlany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Močidlany – negatívny vrt (470 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (550 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (750 m od vody)Častkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Prietržka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 15,0 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 92,0 μg/lmedián 11,0 μg/l22 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bezmenný prítok Radošov. rybníka, cca 500 m. nad hl. vtokom, 2002, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 177 μg/lmedián 82,5 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad , 2002, 920 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l22 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad , 920 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 mg/lmedián 11,2 mg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pavlovský potok, 2002, 330 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,6 μg/lmedián 1,00 μg/l69 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 91,0 μg/lmedián 1,60 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 162 μg/lmedián 52,0 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 572 μg/lmedián 103 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l69 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,90 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l69 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň16,96 Bq/l6,96 Bq/l
    studňa2433,4 Bq/l6,27 Bq/l
    fuente864,1 Bq/l4,31 Bq/l
    upravený prameň543,2 Bq/l14,0 Bq/l
    potok, rieka10,270 Bq/l0,270 Bq/l
    vrt s prelivom18,21 Bq/l8,21 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    281 vrtov v pásme 3 km, z toho 110 hydrogeologických a 171 ostatných; s číslom archívnej správy 281.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m159×
    • 10–30 m75×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Oreskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m64742 119Dc33.pdf10 m
    J 14inžiniersko-geologický6,0 m8818120 m
    V-1inžiniersko-geologický9,0 m9795340 m
    VO-3inžiniersko-geologický9,0 m8293040 m
    P-7inžiniersko-geologický3,0 m8438640 m
    Pb104inžiniersko-geologický3,2 m10172740 m
    Radošovceširokoprofilový vrt6,5 m17960 119Da5.pdf50 m
    P-10inžiniersko-geologický6,0 m8438650 m
    J 49inžiniersko-geologický8,0 m8818150 m
    P-5inžiniersko-geologický4,5 m8438660 m
    J 6inžiniersko-geologický3,5 m8818160 m
    J 57inžiniersko-geologický2,0 m8818160 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 514280 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 511,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Holíč – olejové hospodárstvo kotolneSK2000200P1,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Lopašov – Častkov1 500 m²1965–180 m
    Trnovec11 400 m²1987–430 m
    Radošovce – Hliníky – Radošovce15 000 m²1970monitorovaná760 m
    Častkov1 500 m²1980–780 m
    Radošovce33 430 m²1997–790 m
    Kátov2 400 m²1975–870 m
    TKO Cunín – Revajka – Holíč14 000 m²1994monitorovaná890 m
    Holíč – Biela jama – Holíč20 000 m²1970monitorovaná1,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy10×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny7×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Senica1 coto de pesca · 21 km56Chvojnica č. 256
    2. Holíč1 coto de pesca · 13 km25Chvojnica č. 125

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio