Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Ковалов

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

ВН Ковалов, оцінка вікна 15.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 05:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1841851861871881891900,0 км0,1 км0,2 км0,3 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 189 до 185 м н. р. м. на 0,4 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    187 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Ковалов за 2017 рік
    2017знято 24 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Ковалов за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Ковалов за 2023 рік
    2023знято 27 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Ковалов

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 1 до 2 показники1

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    • ВН КоваловВН Ковалов · невиконана норма у 1 з 4 років1 показник

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1
    • залізо від 1 мг/л1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Koválov

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 765 mg/l, veľmi tvrdá voda (25,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 12,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    52. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 14,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    50vrtov do 3 km

    114 rozborov vody v okolí

    Z toho 50 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    13 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    2 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Chvojnickej pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,90typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    25,6°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    765mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа118 мг/л94. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3419 мг/л93. percentil
    • МагнійМґ39,5 мг/л91. percentil
    • ХлоридиЦл42,2 мг/л87. percentil
    • НатрійНа26,9 мг/л87. percentil
    • ФторидиF0,216 мг/л83. percentil
    • СульфатиSO480,5 мг/л82. percentil
    • ДраслікK6,17 мг/л81. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH46,58 мг/л96. percentil
    • НітратиNO321,7 мг/л93. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК5,64 мг/л86. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,548 мг/л83. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн25,0 μg/l91. percentil
    • МарганецьМн174 μg/l88. percentil
    • ЗалізоФе0,169 мг/л70. percentil
    • АлюмінійАл17,2 μg/l15. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • КобальтЦо12,0 мг/кг86. percentil
    • ЦинкЗн154 мг/кг82. percentil
    • БізмутБі0,294 мг/кг72. percentil
    • РтутьГґ0,162 мг/кг68. percentil
    • КадмійЦд0,266 мг/кг67. percentil
    • МідьЦу27,2 мг/кг63. percentil
    • СеленСе0,265 мг/кг54. percentil
    • НікельНі24,4 мг/кг49. percentil
    • АрсенАс6,41 мг/кг47. percentil
    • МолібденМо0,320 мг/кг38. percentil
    • ХромЦр60,7 мг/кг31. percentil
    • ОловоПб11,7 мг/кг24. percentil
    • ЦінСн2,03 мг/кг22. percentil
    • ВанадійV55,9 мг/кг19. percentil
    • АнтимонСб0,282 мг/кг9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ФосфорP1 301 мг/кг88. percentil
    • МарганецьМн849 мг/кг51. percentil
    • КальційЦа1,87 %45. percentil
    • ДраслікK1,42 %35. percentil
    • ЗалізоФе2,41 %33. percentil
    • МагнійМґ0,645 %19. percentil
    • ТітанТі3 546 мг/кг16. percentil
    • НатрійНа0,675 %15. percentil
    • АлюмінійАл4,51 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ҐаліумҐа20,0 мг/кг91. percentil
    • БерилійБе1,70 мг/кг68. percentil
    • БорB63,0 мг/кг58. percentil
    • ИтріумY27,8 мг/кг51. percentil
    • БаріумБа434 мг/кг49. percentil
    • РубідіумРб87,9 мг/кг49. percentil
    • ЗірконЗр377 мг/кг41. percentil
    • СтронціумСр114 мг/кг29. percentil
    • ЛітіумЛі25,5 мг/кг26. percentil
    • ЦерЦе51,8 мг/кг24. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,45 ppm76. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Калій (K)K1,14 %15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m45°C
    • Hustota povrchového tepelného toku55mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Koválov – občasný (1,3 km od vody)Hliníky – Dojč – skládka KO – Dojč – trvalý (1,4 km od vody)Dojč – trvalý (1,4 km od vody)Dojč – nijaký (2,5 km od vody)Dojč – nijaký (2,5 km od vody)Dojč – nijaký (2,6 km od vody)RGL-2 – l2 (9,2 km od vody)RGL-1 – l3 (9,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,2 km od vody)b1 (5,2 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (4,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (4,4 km od vody)Senica – ropa, zemný plyn (400 m od vody)Koválov – keramické íly, tehliarske suroviny (1,3 km od vody)Čáčov – stavebný piesok – piesky (3,0 km od vody)Dojč – stavebný piesok – piesky (3,1 km od vody)Čáčov – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Dojč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m od vody)JRD Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Dojč JRD – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (970 m od vody)Dojč – pozorovací vrt SHMÚ (1,1 km od vody)Koválov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dojč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Dojč – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)JRD Šajdíkove Humence – negatívny vrt (2,8 km od vody)JRD Šajdíkové Humence – negatívny vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 7,50 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 3,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 7,50 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 64,0 μg/lmedián 62,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 2012, 820 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Koválovský potok, 820 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,7 мг/лmedián 15,4 мг/л2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Cca 400 m nad nádržou Dojč, pravostranný prítok Koválov. pot, 2002, 530 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 103 μg/lmedián 35,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,80 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 2,00 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнmierne zvýšená
      najvyššie 396 μg/lmedián 32,0 μg/l9 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,600 μg/l9 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa436,1 Bq/l12,8 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.4,4 км
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.4,4 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    50 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 37 ostatných; s číslom archívnej správy 50.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м37×
    • 10–30 м4×
    • 30–100 м8×
    • 100–300 м1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Дойчúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 м44331 119Dc32.pdf280 м
    S-1inžiniersko-geologický4,1 м85761450 м
    S-2inžiniersko-geologický4,5 м85761470 м
    V-1inžiniersko-geologický5,0 м85761480 м
    S-3inžiniersko-geologický4,5 м85761480 м
    V-2inžiniersko-geologický5,0 м85761490 м
    V-3inžiniersko-geologický7,0 м86118490 м
    S-4inžiniersko-geologický4,0 м85761490 м
    S-5inžiniersko-geologický3,8 м85761490 м
    S-6inžiniersko-geologický3,6 м85761510 м
    V-2inžiniersko-geologický7,0 м86118510 м
    V-1inžiniersko-geologický7,0 м86118510 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5102,8 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 515,2 км
    RGL-2geotermálna voda55 – 805 – 1519,2 км
    RGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 3019,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Ковалов3 000 м²1970–1,3 км
    Hliníky – Dojč – skládka KO – Dojč3 000 м²1950monitorovaná1,4 км
    Дойч1 500 м²1980–1,4 км
    Дойч300 м²––2,5 км
    Дойч100 м²1970–2,5 км
    Дойч2 100 м²1950–2,6 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Сеніца1 рибальська ділянка · 0,4 км7ВН Ковалов7

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай