Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
28de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Ľupčianka, puntuación de la ventana 34.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Estado del agua en el curso de agua
Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites
Niveles de agua en el curso de agua
Estación
Estado
Cambio
Temperatura
Partizánska Ľupča
20 cm
1,7 °C
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
BystrinaUn arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.
Perfil de elevación del curso de agua: de 1200 a 528 m s. n. m. en 22,7 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
1200 m a.s.l.
Punto más bajo
489 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
711 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
31 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,27
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Ľupčianka
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 23 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
275objektov do 3 km
ťažené: Sb, Au
Najbližšie: Halda (halda), 100 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
38vzoriek so zlatom
15 rudných minerálov v sedimente
Najviac 46 zŕn v jednej vzorke (40 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
5 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Stroncium 6 570 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 100. percentil (Lupčianska dolina, 800m V od K1006).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
334vrtov do 3 km
714 rozborov vody v okolí
Z toho 334 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
66°C na ústí vrtu
14 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Bešeňová – FGTB-1, výdatnosť 32,0 l/s, 560 m od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
2 záťaže, 10 skládok
Najbližšia záťaž: Partizánska Ľupča – odkalisko Magurka, 130 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
81záznamov do 5 km
10 ložísk, 71 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
105plôch do 3 km
12 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 6 570 μg/lmedián 880 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lupčianska dolina, 800m V od K1006, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 152 μg/lmedián 0,650 μg/l16 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Magurka, 1500m V od K1205 Latiborská hoľa, 1991, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ľupčianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,0 μg/lmedián 6,25 μg/l18 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ďurkova, potok, 1991, 90 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 180 μg/lmedián 90,0 μg/l18 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1991, 560 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 18,0 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lupčianska dolina, 800m V od K1006, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Magurka, 1500m V od K1205 Latiborská hoľa, 410 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ľupčianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Magurka, 1500m V od K1205 Latiborská hoľa, 1991, 410 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Magurka, 1500m V od K1205 Latiborská hoľa, 1991, 410 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 8,13 mg/lmedián 6,44 mg/l18 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Magurka, 1500m V od K1205 Latiborská hoľa, 1991, 410 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Hematit (Fe₂O₃)125 vzoriek, najviac 815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)122 vzoriek, najviac 1666 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)115 vzoriek, najviac 1100 zŕn
Pyrit (FeS₂)105 vzoriek, najviac 850 zŕn
Barit (BaSO₄)100 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)99 vzoriek, najviac 106 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)53 vzoriek, najviac 55 zŕn
Anatas (TiO₂)45 vzoriek, najviac 31 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)40 vzoriek, najviac 315 zŕn
Oro (Au)38 vzoriek, najviac 46 zŕn
Scheelit (CaWO₄)18 vzoriek, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)12 vzoriek, najviac 14 zŕn
Cinabarit (HgS)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
Sfalerit (ZnS)5 vzoriek, najviac 7 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
C-110/Lč
5 zŕn
10 m
B-96/L
1 zrno
10 m
M-17/D
21 zŕn
20 m
B-91/L
2 zrná
20 m
C-109/Lč
4 zrná
20 m
B-89/L
1 zrno
30 m
A-98/J
17 zŕn
30 m
C-125/Lč
5 zŕn
40 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))124 vzoriek, najviac 1000 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))117 vzoriek, najviac 500 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)115 vzoriek, najviac 375 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)101 vzoriek, najviac 625 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)94 vzoriek, najviac 1562 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)65 vzoriek, najviac 392 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 vzoriek, najviac 162 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)37 vzoriek, najviac 25 zŕn
Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 100 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 62 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 12 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 606 μg/lmedián 5,00 μg/l55 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 888 μg/lmedián 0,500 μg/l55 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 32,0 μg/lmedián 0,500 μg/l55 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 111 μg/lmedián 0,400 μg/l55 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l55 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l55 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,30 μg/lmedián 0,900 μg/l55 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l55 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l55 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l55 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnmierne zvýšená
najvyššie 317 μg/lmedián 1,00 μg/l55 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
fuente
19
99,1 Bq/l
21,6 Bq/l
upravený prameň
3
24,8 Bq/l
12,9 Bq/l
vrt s prelivom
1
21,1 Bq/l
21,1 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
24,7 Bq/l
13,8 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
2
7,44 Bq/l
7,28 Bq/l
studňa
3
19,4 Bq/l
17,0 Bq/l
minerálny prameň
1
43,2 Bq/l
43,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Sb15×
Au14×
Druhy banských objektov
halda126×
štôlňa123×
pinga, pingový ťah18×
iný druh objektu5×
šachta2×
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda
halda
antimonit, molybdenit
100 m
Štôlňa
štôlňa
antimonit, molibdenit
110 m
štôlňa
štôlňa
antimonit, molibdenit
110 m
Odkalisko
odkalisko
zlato, antimonit
1920
160 m
Stará banská cesta z Magurky
iný druh objektu
240 m
Halda
halda
zlato, antimonit
19.storočie
290 m
Halda štôlne bez mena
halda
zlato
19.storočie
310 m
Halda bezmennej št.
halda
antimonit, zlato
19.storočie
310 m
Halda bezmennej št.
halda
antimonit, zlato
19.storočie
320 m
Štôlňa
štôlňa
zlato
19.storočie
320 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Jasenie
volfrámové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,3 km
Jasenie
volfrámové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
5,0 km
Dúbrava – Predpekelná
antimónové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
5,0 km
Dúbrava – Matošovec
antimónové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
5,0 km
Dúbrava – Martin štôlňa
antimónové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
5,0 km
Dúbrava
antimónové rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik
5,0 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Lupčianka
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
70 m
Magurka – štôlňa Adolf
Zlaté rudy
Au
ložiskový výskyt
650 m
Malé Železné
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
910 m
Magurka
Antimonitovo-zlaté rudy
Au, Sb
malé ložisko
1,3 km
Rišianka
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
1,8 km
Veľký Oružný
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
2,1 km
Alta
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
2,8 km
Veľká Hoľa severný svah
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,0 km
Solisko, Úložisko
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
3,0 km
Latiborská hoľa
Antimonitovo-zlaté rudy
Sb-Au
mineralogický výskyt
3,0 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
334 vrtov v pásme 3 km, z toho 55 hydrogeologických a 279 ostatných; s číslom archívnej správy 334.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m105×
10–30 m98×
30–100 m51×
100–300 m55×
nad 300 m10×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Partizánska Ĺupča
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
7,2 m
13400 99Dd4.pdf
20 m
Partizánska Ĺupča
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,0 m
20201 99Dd8.pdf
20 m
Partizánska Ĺupča
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
5,5 m
20201 99Dd6.pdf
30 m
VKL-4/95
ložiskový
50,0 m
82796
40 m
VKL-5/95
ložiskový
50,0 m
82796
50 m
Partizánska Ĺupča
negatívny vrt
3,7 m
13400 99Dd3.pdf
60 m
VKL-2/95
ložiskový
20,0 m
82796
60 m
VKL-3/95
ložiskový
30,0 m
82796
60 m
Liptovský Michal
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
3,5 m
30411 99Db37.pdf
70 m
S-406
inžiniersko-geologický
30,0 m
67190
70 m
LK-22
hydrogeologický
3,5 m
30411
70 m
Partizánska Ĺupča
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
5,5 m
20201 99Dd7.pdf
80 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Bešeňová – FGTB-1
66 °C
32,0 l/s
1833 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
využívaný
560 m
Bešeňová – FBe-1
25 °C
5,4 l/s
401 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
600 m
Bešeňová – ZGL-1
62 °C
27,0 l/s
1987 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
využívaný
810 m
Kalameny – HGL-2
33 °C
23,5 l/s
500 m
Ca-Mg-SO4
nevyužívaný
4,8 km
Lúčky – HGL-3
35 °C
12,5 l/s
600 m
Ca-Mg-SO4
využívaný
5,2 km
Lúčky
31 °C
0,5 l/s
6 m
Ca-Mg-SO4
nevyužívaný
5,5 km
Lúčky – BJ-101
31 °C
18,9 l/s
97 m
Ca-Mg-SO4
využívaný
5,7 km
Lúčky
31 °C
15,0 l/s
1,3 m
Ca-Mg-SO4
nevyužívaný
5,7 km
Lúčky – BLK-2
31 °C
–
15 m
Ca-Mg-SO4
nevyužívaný
5,7 km
Lúčky
–
–
1,75 m
Ca-Mg-SO4
nevyužívaný
5,9 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
5
10 m
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
2
130 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
21
180 m
kategória Bešeňová
termálne kúpalisko
–
–
1
280 m
kategória c3
minerálna voda
23-38
16-30
3
350 m
ZGL-1
geotermálna voda
55 – 80
16 – 30
1
1,1 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
1
5,1 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
5,2 km
ZGL-2/A
geotermálna voda
55 – 80
31 – 50
1
8,5 km
FGL-1
geotermálna voda
22 – 38
5 – 15
1
9,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Partizánska Ľupča – odkalisko Magurka
SK200300FK
130 m
Partizánska Ľupča – štôlne a haldy Magurka
SK200300FK
950 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Lupčianka – Partizánska Ľupča – Liptovský Michal
–
1992
–
100 m
Partizánska Ľupča
32 000 m²
2000
monitorovaná
540 m
pri Bešeňovskom moste – Liptovský Michal
–
–
–
920 m
Vyšný Sliač – Liptovské Sliače
400 m²
–
–
1,3 km
Drienok – Arroyo
–
–
–
1,4 km
Hvozdec – Liptovské Sliače
1 500 m²
–
–
1,5 km
na nižnom konci – Potok
–
–
–
1,9 km
na vyšnom konci – Potok
140 m²
–
–
2,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy95×
Roztrhanie a rozvoľnenie masívu6×
Blokové polia3×
Skalné zrútenia1×
Stupeň aktivity
Potenciálny73×
Stabilizovaný20×
Aktívny12×
Súčasný stav
Nedostatočne doložené19×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick14×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0008×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.