Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
17de 100
Activité faible · moyenne de 4 parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Très élevée0
Élevée0
Moyenne0
Faible4
Quand est la meilleure fenêtrecombien de parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre de deux heures à une heure donnée
00
06
12
18
La plupart des parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre autour de 06:00.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
État de l'eau sur le cours d'eau
Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station
Statut
Changement
Température
Hosťovce
114 cm
–
Medzev-Nižný Medzev
9 cm
–
Turňa nad Bodvou
65 cm
–
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
Cours d'eau vifUne rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 689 à 173 m au-dessus du niveau de la mer sur 53,2 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
689 m a.s.l.
Point le plus bas
169 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
520 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
9,8 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
2,24
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2019imagé 11 juin 20192022imagé 30 août 20222025imagé 3 juil. 2025
Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
2 sur 4 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.
Aucune norme non respectée2
1 à 2 indicateurs2
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Bodva č. 1Bodva · norme non respectée sur 1 des 4 années1 indicateur
Bodva č. 2Bodva · norme non respectée sur 1 des 4 années1 indicateur
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
4 sur 4 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.
substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)4
ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station3
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (5)
ouvrage de prise d'eau VVS, en amontkm de rivière 41,8aucune norme non respectée
Medzev, en amontkm de rivière 36,41 indicateur
Moldava nad Bodvou, en amontkm de rivière 19,21 indicateur
Bodulov, en avalkm de rivière 13,3aucune norme non respectée
Hosťovce (Hidvégardó)km de rivière 0,06 indicateurs
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Bodva
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 62 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
927objektov do 3 km
ťažené: Fe, Cu, S, Sb, Si
Najbližšie: Michal VII. št. (štôlňa), 30 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
4vzorky so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 3 zrná v jednej vzorke (190 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
7 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Antimón 51,5 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (zadný potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
582vrtov do 3 km
1476 rozborov vody v okolí
Z toho 582 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
1 zdroj geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
79lokalít do 3 km
1 záťaž, 78 skládok
Najbližšia záťaž: Medzev – Strojsmalt, 40 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
144záznamov do 5 km
28 ložísk, 116 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
27plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 51,5 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: zadný potok, 1993, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,4 μg/lmedián 4,80 μg/l75 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: zadný potok, 1993, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 19,0 μg/lmedián 1,60 μg/l75 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bodva, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l75 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zlatná, potok, 100 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 59,0 μg/lmedián 5,00 μg/l75 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: zadný potok, 1993, 200 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l75 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 70,0 μg/lmedián 20,0 μg/l75 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 260 μg/lmedián 40,0 μg/l75 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l72 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 18,5 mg/lmedián 9,64 mg/l75 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zábava, potok, 1993, 380 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)54 vzoriek, najviac 815 zŕn
Scheelit (CaWO₄)34 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kasiterit (SnO₂)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
Anatas (TiO₂)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Rutil (TiO₂)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
Cinabarit (HgS)13 vzoriek, najviac 5 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
Or (Au)4 vzorky, najviac 3 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
57
3 zrná
10 m
49
3 zrná
50 m
25
3 zrná
190 m
28
1 zrno
770 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Turmalíny (komplexný borosilikát)82 vzoriek, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)13 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO330×
Ca-SO4-HCO37×
Ca-Mg-HCO34×
Mg-Ca-NO3-HCO33×
Ca-HCO3-SO42×
Mg-Ca-HCO32×
Mg-Ca-HCO3-SO42×
Ca-Na-HCO3-Cl-NO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A17×
trieda B16×
trieda E15×
trieda F6×
trieda C2×
trieda H1×
trieda G1×
Kovy v podzemnej vode
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 240 μg/lmedián 3,00 μg/l110 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 145 μg/lmedián 0,200 μg/l110 vzoriek49 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25 000 μg/lmedián 36,0 μg/l110 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 27,2 μg/lmedián 0,750 μg/l110 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l110 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,8 μg/lmedián 0,250 μg/l110 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,770 mg/lmedián 0,0100 mg/l110 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 42,5 μg/lmedián 0,500 μg/l110 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l110 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l110 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l110 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l54 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
source
37
202 Bq/l
9,27 Bq/l
studňa
4
121 Bq/l
9,30 Bq/l
potok, rieka
18
8,15 Bq/l
0,265 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
1,18 Bq/l
0,755 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
27,9 Bq/l
7,28 Bq/l
upravený prameň
4
177 Bq/l
90,1 Bq/l
výtok z banského diela
3
9,53 Bq/l
6,45 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe661×
Cu571×
S95×
Sb29×
Si10×
Hg2×
Druhy banských objektov
pinga, pingový ťah331×
halda297×
štôlňa261×
šachta19×
iný druh objektu14×
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Michal VII. št.
štôlňa
Fe,Cu rudy
30 m
Štôlňa
štôlňa
Fe
40 m
Halda
halda
Fe rudy
40 m
Halda
halda
Fe
40 m
Halda
halda
Fe rudy
1920
50 m
Kochova baňa- štôlňa Pluto
štôlňa
Fe rudy
1965
60 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Fe rudy
60 m
Halda Červenej štôlne
halda
Fe, Cu rudy
70 m
Bezmenný objekt – halda
halda
Fe rudy
70 m
Bezmenný objekt – halda
halda
Fe rudy
80 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Drienovec I
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o.
80 m
Žarnov I
dekoračný kameň
Ťažené ložisko – KLP s.r.o
670 m
Žarnov I
dekoračný kameň
Ťažené ložisko – KLP s.r.o
800 m
Žarnov I
dekoračný kameň
Ťažené ložisko – KLP s.r.o
800 m
Žarnov
sialitická surovina
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s.
1,4 km
Žarnov
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s.
1,7 km
Hosťovce
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
1,8 km
Hosťovce
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
1,8 km
Medzev
železné rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,1 km
Medzev
železné rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,1 km
Smolník
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,7 km
Smolník
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,7 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Štós, žily Čierna Moldava
Komplexné železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
170 m
Medzev, žila Pavol
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
310 m
Medzev, žila Kloptaň
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
370 m
Štós, žila Pivering-lom
Komplexné železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
390 m
Medzev, žila Nanebovstúpenie
Komplexné železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
460 m
Štós, žila Žalobka
Komplexné železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
480 m
Štós, žila Kastor
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
510 m
Štós, žila Blatnica
Komplexné železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
530 m
Medzev, žila Andreas
Komplexné železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
530 m
Medzev, žily Babeta, Cilka, Dajana, Elza Flóra, Gita, Ida, Jarka, Kveta a Pri kríži
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
560 m
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
582 vrtov v pásme 3 km, z toho 184 hydrogeologických a 398 ostatných; s číslom archívnej správy 582.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m144×
10–30 m248×
30–100 m97×
100–300 m69×
nad 300 m9×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Štos
širokoprofilový vrt
–
37144 114Dc7.pdf
10 m
Jasov
širokoprofilový vrt
15,0 m
21985 126Bb16.pdf
20 m
Jasov
monitorovací vrt
8,6 m
20082 126Bb6.pdf
20 m
Hosťovce
širokoprofilový vrt
9,0 m
70334 126Bc22.pdf
20 m
Jasov
monitorovací vrt
15,0 m
20082 126Bb2.pdf
20 m
Jasov
monitorovací vrt
10,0 m
20082 126Bb5.pdf
20 m
Hosťovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
168,0 m
77008 126Bc25.pdf
30 m
V-7
inžiniersko-geologický
6,0 m
86611
30 m
VN156-6
životné prostredie
–
96444
30 m
Štos
širokoprofilový vrt
7,3 m
31547 114Dc5.pdf
40 m
Jasov
monitorovací vrt
22,0 m
20082 126Bb1.pdf
40 m
Hosťovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
10,0 m
31745 126Bc18.pdf
40 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
7,1 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Medzev – Strojsmalt
SK200500FK
40 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Štós III. – Štós
–
1981
–
10 m
Moldava nad Bodvou V. – Moldava nad Bodvou
–
1988
–
30 m
Štós I. – Štós
–
1985
–
30 m
Nižný Medzev II. – Vyšný Medzev
–
1987
–
30 m
Štós II. – Štós
250 m²
1980
–
30 m
Nižný Medzev I. – Vyšný Medzev
150 m²
1990
–
40 m
Jasov IV. – Jasov
–
1979
–
40 m
Štós VI. – Štós
–
1983
–
60 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy27×
Stupeň aktivity
Potenciálny22×
Stabilizovaný4×
Aktívny1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00012×
Nedostatočne doložené3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.