Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
29de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Dobšinský potok, score de la fenêtre 35.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
État de l'eau sur le cours d'eau
Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station
Statut
Changement
Température
Dobšiná
73 cm
–
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 1 019 à 453 m au-dessus du niveau de la mer sur 13,3 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
1 019 m a.s.l.
Point le plus bas
409 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
609 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
46 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,22
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2019imagé 30 juin 20192022imagé 17 oct. 20222025imagé 22 juin 2025
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Dobšinský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
300objektov do 3 km
ťažené: Fe, Cu, Ni, Co, Au
Najbližšie: Halda k štôlni obj.č.2 (halda), 480 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
3vzorky so zlatom
18 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (530 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
4 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Chróm 20,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Dobšiná).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
177vrtov do 3 km
388 rozborov vody v okolí
Z toho 177 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
25°C na ústí vrtu
1 geotermálny vrt do 10 km
Najteplejší: Vlachovo – G-Vl-1, výdatnosť 2,0 l/s, 4,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
6lokalít do 3 km
1 záťaž, 5 skládok
Najbližšia záťaž: Dobšiná – skládka odpadov Bingarten, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
70záznamov do 5 km
2 ložiská, 68 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
8plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,50 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 66,0 μg/lmedián 1,50 μg/l14 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 970 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 970 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 157 μg/lmedián 40,0 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Dobšinského potoka, 2012, 510 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,00 μg/l14 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 3,25 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 420 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 7,50 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 420 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 180 μg/lmedián 90,0 μg/l3 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Dobšinského potoka, 2012, 510 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Dobšinského potoka, 510 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,11 mg/lmedián 7,80 mg/l7 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tešnárka, 2012, 770 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Magnetit (Fe₃O₄)59 vzoriek, najviac 3650 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)56 vzoriek, najviac 1050 zŕn
Pyrit (FeS₂)56 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)55 vzoriek, najviac 437 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Barit (BaSO₄)45 vzoriek, najviac 315 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)45 vzoriek, najviac 315 zŕn
Cinabarit (HgS)23 vzoriek, najviac 92 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)23 vzoriek, najviac 1000 zŕn
Anatas (TiO₂)20 vzoriek, najviac 12 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 3 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)4 vzorky, najviac 6 zŕn
Or (Au)3 vzorky, najviac 1 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 4 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 2 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
18/C
1 zrno
110 m
17/C
1 zrno
530 m
5/C
1 zrno
940 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))59 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)56 vzoriek, najviac 812 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)54 vzoriek, najviac 2125 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))46 vzoriek, najviac 1562 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)44 vzoriek, najviac 1250 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)38 vzoriek, najviac 1268 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)29 vzoriek, najviac 312 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)22 vzoriek, najviac 442 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))11 vzoriek, najviac 315 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 150 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)8 vzoriek, najviac 50 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 31 zŕn
Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 50 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO35×
Ca-Mg-HCO33×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B5×
trieda A2×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 32,1 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,5 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,750 μg/l28 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,6 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnbežná hodnota
najvyššie 24,0 μg/lmedián 3,00 μg/l28 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l28 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
source
11
50,3 Bq/l
10,7 Bq/l
upravený prameň
5
74,2 Bq/l
24,6 Bq/l
výtok z banského diela
2
20,9 Bq/l
13,7 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
246 Bq/l
246 Bq/l
potok, rieka
2
1,52 Bq/l
0,765 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe172×
Cu99×
Ni78×
Co78×
Au21×
Ag8×
Sb2×
Sg2×
Druhy banských objektov
štôlňa164×
halda107×
iný druh objektu17×
pinga, pingový ťah7×
šachta5×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda k štôlni obj.č.2
halda
Fe,Cu
480 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Cu,Fe rudy
480 m
Himmelskorn – jama
šachta
Cu rudy
18.storočie
500 m
Halda Dedičnej štôlne
halda
Fe, Ni, Co, Cu
590 m
Halda azbestu
halda
serpentinit
640 m
Dedičná štôlňa
štôlňa
Fe
1851
660 m
Halda štôlne č.63
halda
Cu rudy
820 m
Štôlňa č. 2 (kresanica)
štôlňa
Cu, Au, Ag rudy(?)
830 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Cu rudy
870 m
Halda štôlne č.61
halda
Fe rudy
920 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Dobšiná – Odvalová halda
ostatné suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SILICON, a.s.
470 m
Vlachovo
zlaté rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
1,5 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Dobšiná, pri Dobšinej
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
510 m
Dobšiná, pri Dobšinej
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
580 m
Dobšiná, žila Samuel pri Čuntave
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
630 m
Dobšiná – žila Fridvald
Medené rudy
Cu
mineralogický výskyt
860 m
Dobšiná – žilník Barbara
Železné rudy
Fe, Cu, Sb
mineralogický výskyt
1,2 km
Dobšiná, žily Cúdenisko a Danková
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
1,2 km
Dobšiná
Niklovo-kobaltové rudy
Ni, Co
malé ložisko
1,2 km
Dobšiná, Rudolf
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
1,3 km
Dobšiná, Anna, Skalisko
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
1,4 km
Dobšiná, Georgi
Železné rudy
Fe
malé ložisko
1,4 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
177 vrtov v pásme 3 km, z toho 9 hydrogeologických a 168 ostatných; s číslom archívnej správy 177.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m34×
10–30 m32×
30–100 m27×
100–300 m54×
nad 300 m27×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Dobšiná
monitorovací vrt
7,0 m
78442 113Db8.pdf
50 m
DJ-1
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
50 m
D-II./1-62
ložiskový
205,0 m
25304
60 m
Dobšiná
monitorovací vrt
7,0 m
78442 113Db10.pdf
80 m
Dobšiná
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
7,0 m
22338 113Db7.pdf
80 m
DJ-2
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
80 m
Dobšiná
monitorovací vrt
7,0 m
78442 113Db9.pdf
90 m
D-II./2-62
ložiskový
304,0 m
25304
90 m
DJ-3
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
100 m
DJ-4
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
110 m
G-37
štruktúrny
907,0 m
8779
120 m
G-38
mapovací
436,0 m
8782
120 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vlachovo – G-Vl-1
25 °C
2,0 l/s
1 201,3 m
Na-HCO3
nevyužívaný
4,8 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
4,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Dobšiná – skládka odpadov Bingarten
SK200280FK
2,6 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Dobšiná
–
–
60 m
Dobšiná
–
–
120 m
Dobšiná
–
–
–
130 m
Dobšiná – skládka odpadov Bingarten – Dobšiná
7 500 m²
1992
–
2,7 km
Rejdová
330 m²
–
–
2,8 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy8×
Stupeň aktivity
Potenciálny4×
Stabilizovaný2×
Aktívny2×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.