Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
29de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Dobšinský potok, puntuación de la ventana 35.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Estado del agua en el curso de agua
Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites
Niveles de agua en el curso de agua
Estación
Estado
Cambio
Temperatura
Dobšiná
73 cm
–
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
BystrinaUn arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.
Perfil de elevación del curso de agua: de 1019 a 453 m s. n. m. en 13,3 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
1019 m a.s.l.
Punto más bajo
409 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
609 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
46 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,22
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2019fotografiado 30 jun 20192022fotografiado 17 oct 20222025fotografiado 22 jun 2025
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Dobšinský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
300objektov do 3 km
ťažené: Fe, Cu, Ni, Co, Au
Najbližšie: Halda k štôlni obj.č.2 (halda), 480 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
3vzorky so zlatom
18 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (530 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
4 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Chróm 20,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Dobšiná).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
177vrtov do 3 km
388 rozborov vody v okolí
Z toho 177 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
25°C na ústí vrtu
1 geotermálny vrt do 10 km
Najteplejší: Vlachovo – G-Vl-1, výdatnosť 2,0 l/s, 4,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
6lokalít do 3 km
1 záťaž, 5 skládok
Najbližšia záťaž: Dobšiná – skládka odpadov Bingarten, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
70záznamov do 5 km
2 ložiská, 68 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
8plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CromoCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,50 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 66,0 μg/lmedián 1,50 μg/l14 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 970 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 970 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 157 μg/lmedián 40,0 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Dobšinského potoka, 2012, 510 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,00 μg/l14 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 3,25 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 420 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 7,50 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 420 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 180 μg/lmedián 90,0 μg/l3 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Dobšinského potoka, 2012, 510 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Dobšinského potoka, 510 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,11 mg/lmedián 7,80 mg/l7 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tešnárka, 2012, 770 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Magnetit (Fe₃O₄)59 vzoriek, najviac 3650 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)56 vzoriek, najviac 1050 zŕn
Pyrit (FeS₂)56 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)55 vzoriek, najviac 437 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Barit (BaSO₄)45 vzoriek, najviac 315 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)45 vzoriek, najviac 315 zŕn
Cinabarit (HgS)23 vzoriek, najviac 92 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)23 vzoriek, najviac 1000 zŕn
Anatas (TiO₂)20 vzoriek, najviac 12 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 3 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)4 vzorky, najviac 6 zŕn
Oro (Au)3 vzorky, najviac 1 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 4 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 2 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
18/C
1 zrno
110 m
17/C
1 zrno
530 m
5/C
1 zrno
940 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))59 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)56 vzoriek, najviac 812 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)54 vzoriek, najviac 2125 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))46 vzoriek, najviac 1562 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)44 vzoriek, najviac 1250 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)38 vzoriek, najviac 1268 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)29 vzoriek, najviac 312 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)22 vzoriek, najviac 442 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))11 vzoriek, najviac 315 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 150 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)8 vzoriek, najviac 50 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 31 zŕn
Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 50 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO35×
Ca-Mg-HCO33×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B5×
trieda A2×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
CromoCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 32,1 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,5 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,750 μg/l28 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,6 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnbežná hodnota
najvyššie 24,0 μg/lmedián 3,00 μg/l28 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l28 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
fuente
11
50,3 Bq/l
10,7 Bq/l
upravený prameň
5
74,2 Bq/l
24,6 Bq/l
výtok z banského diela
2
20,9 Bq/l
13,7 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
246 Bq/l
246 Bq/l
potok, rieka
2
1,52 Bq/l
0,765 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe172×
Cu99×
Ni78×
Co78×
Au21×
Ag8×
Sb2×
Sg2×
Druhy banských objektov
štôlňa164×
halda107×
iný druh objektu17×
pinga, pingový ťah7×
šachta5×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda k štôlni obj.č.2
halda
Fe,Cu
480 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Cu,Fe rudy
480 m
Himmelskorn – jama
šachta
Cu rudy
18.storočie
500 m
Halda Dedičnej štôlne
halda
Fe, Ni, Co, Cu
590 m
Halda azbestu
halda
serpentinit
640 m
Dedičná štôlňa
štôlňa
Fe
1851
660 m
Halda štôlne č.63
halda
Cu rudy
820 m
Štôlňa č. 2 (kresanica)
štôlňa
Cu, Au, Ag rudy(?)
830 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Cu rudy
870 m
Halda štôlne č.61
halda
Fe rudy
920 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Dobšiná – Odvalová halda
ostatné suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SILICON, a.s.
470 m
Vlachovo
zlaté rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
1,5 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Dobšiná, pri Dobšinej
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
510 m
Dobšiná, pri Dobšinej
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
580 m
Dobšiná, žila Samuel pri Čuntave
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
630 m
Dobšiná – žila Fridvald
Medené rudy
Cu
mineralogický výskyt
860 m
Dobšiná – žilník Barbara
Železné rudy
Fe, Cu, Sb
mineralogický výskyt
1,2 km
Dobšiná, žily Cúdenisko a Danková
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
1,2 km
Dobšiná
Niklovo-kobaltové rudy
Ni, Co
malé ložisko
1,2 km
Dobšiná, Rudolf
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
1,3 km
Dobšiná, Anna, Skalisko
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
1,4 km
Dobšiná, Georgi
Železné rudy
Fe
malé ložisko
1,4 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
177 vrtov v pásme 3 km, z toho 9 hydrogeologických a 168 ostatných; s číslom archívnej správy 177.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m34×
10–30 m32×
30–100 m27×
100–300 m54×
nad 300 m27×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Dobšiná
monitorovací vrt
7,0 m
78442 113Db8.pdf
50 m
DJ-1
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
50 m
D-II./1-62
ložiskový
205,0 m
25304
60 m
Dobšiná
monitorovací vrt
7,0 m
78442 113Db10.pdf
80 m
Dobšiná
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
7,0 m
22338 113Db7.pdf
80 m
DJ-2
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
80 m
Dobšiná
monitorovací vrt
7,0 m
78442 113Db9.pdf
90 m
D-II./2-62
ložiskový
304,0 m
25304
90 m
DJ-3
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
100 m
DJ-4
inžiniersko-geologický
4,0 m
85980
110 m
G-37
štruktúrny
907,0 m
8779
120 m
G-38
mapovací
436,0 m
8782
120 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vlachovo – G-Vl-1
25 °C
2,0 l/s
1201,3 m
Na-HCO3
nevyužívaný
4,8 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
4,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Dobšiná – skládka odpadov Bingarten
SK200280FK
2,6 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Dobšiná
–
–
60 m
Dobšiná
–
–
120 m
Dobšiná
–
–
–
130 m
Dobšiná – skládka odpadov Bingarten – Dobšiná
7 500 m²
1992
–
2,7 km
Rejdová
330 m²
–
–
2,8 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy8×
Stupeň aktivity
Potenciálny4×
Stabilizovaný2×
Aktívny2×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.