Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Duša

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Duša, score de la fenêtre 10.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau très lent Un tronçon de plaine, presque stagnant : eau calme, souvent plus trouble ; le fond a tendance à être vaseux et sableux. Typique des parcours de pêche à la carpe.

    951001051101150 km10 km20 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 112 à 100 m au-dessus du niveau de la mer sur 29,1 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    112 m a.s.l.
    Point le plus bas
    100 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    11 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    0,4 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,25

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Duša de 2019
    2019imagé 13 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Duša de 2022
    2022imagé 26 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Duša de 2025
    2025imagé 5 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Duša

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Duša

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 29 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek88 % čiary vody

    13 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 621 mg/l, tvrdá voda (18,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,647 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C111 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 116 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 111 °C (prírastok 46 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    58. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko (odkalisko), 1,8 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (960 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 18,5 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Veľké Raškovce, 1200 m JV od K101).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    667vrtov do 3 km

    892 rozborov vody v okolí

    Z toho 354 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 7,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    25lokalít do 3 km

    2 záťaže, 23 skládok

    Najbližšia záťaž: Pozdišovce – objekty bývalých štátnych hmotných rezerv, 1,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    49záznamov do 5 km

    22 ložísk, 27 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    6plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek88%SR 72 %
    • Mladé sedimenty13%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív7×
    kvartérpleistocéneolické sedimenty: spraše a jemnopiesčité spraše, vápnité a sprašovité hliny vcelku1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív78%SR 68 %
    • eolické sedimenty22%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu40m
    • 40 – 6050%SR 0,7 %
    • 30 – 4033%SR 1,5 %
    • 15 – 2017%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)63%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)38%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih38%SR 7,7 %
    • stredný pokles25%SR 6,8 %
    • malý pokles25%SR 8,8 %
    • veľmi malý pokles13%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 11 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)43%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)29%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Lakustr)29%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Laborca od Strážskeho po Stretavu56%SR 0,0 %
    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice33%SR 0,0 %
    • neogén Pozdišovského chrbta a Malčickej tabule11%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,59typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    18,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,30 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    621mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK12,8 mg/l95. percentil
    • SodiumNa31,1 mg/l90. percentil
    • ChloruresCl47,3 mg/l90. percentil
    • CalciumCa96,5 mg/l85. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3328 mg/l83. percentil
    • FluoruresF0,188 mg/l77. percentil
    • SulfatesSO466,7 mg/l73. percentil
    • MagnésiumMg21,7 mg/l71. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,46 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,556 mg/l87. percentil
    • NitratesNO312,7 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,341 mg/l71. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn601 μg/l95. percentil
    • FerFe0,656 mg/l95. percentil
    • AluminiumAl385 μg/l92. percentil
    • ZincZn9,90 μg/l64. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdèneMo0,647 mg/kg84. percentil
    • NickelNi36,0 mg/kg83. percentil
    • SéléniumSe0,413 mg/kg79. percentil
    • ChromeCr95,3 mg/kg78. percentil
    • VanadiumV84,8 mg/kg78. percentil
    • ZincZn131 mg/kg74. percentil
    • AntimoineSb0,952 mg/kg69. percentil
    • CuivreCu28,8 mg/kg68. percentil
    • CínSn3,11 mg/kg66. percentil
    • BizmutBi0,254 mg/kg63. percentil
    • MercureHg0,118 mg/kg57. percentil
    • PlombPb16,5 mg/kg55. percentil
    • CobaltCo8,59 mg/kg52. percentil
    • ArsenicAs6,73 mg/kg51. percentil
    • CadmiumCd0,119 mg/kg32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn1 522 mg/kg90. percentil
    • PhosphoreP1 067 mg/kg74. percentil
    • FerFe3,15 %71. percentil
    • TitánTi4 963 mg/kg68. percentil
    • AluminiumAl5,93 %60. percentil
    • DraslíkK1,54 %54. percentil
    • CalciumCa1,64 %38. percentil
    • MagnésiumMg0,712 %27. percentil
    • SodiumNa0,711 %19. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa573 mg/kg83. percentil
    • LítiumLi37,5 mg/kg83. percentil
    • BérylliumBe1,93 mg/kg80. percentil
    • RubídiumRb102 mg/kg79. percentil
    • BoreB71,2 mg/kg77. percentil
    • GáliumGa16,4 mg/kg71. percentil
    • YtriumY31,3 mg/kg68. percentil
    • CérCe62,0 mg/kg60. percentil
    • ZirkónZr425 mg/kg58. percentil
    • StronciumSr119 mg/kg34. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 50 až 53 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,92 ppm66. percentil
    • Potassium (K)K1,32 %59. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C111 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 111 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 46 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 116 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,7°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky652mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko – 3 – odkalisko (1,8 km od vody)Pozdišovce – objekty bývalých štátnych hmotných – SK1001500P (1,3 km od vody)Vojany – odkalisko EVO – SK1001500P (2,6 km od vody)Dúbravka – občasný (80 m od vody)Budkovce – nijaký (80 m od vody)Drahňov – trvalý (180 m od vody)Veľké Raškovce – občasný (560 m od vody)Čečehov – nijaký (770 m od vody)Pozdišovce – nijaký (1,2 km od vody)Malé Raškovce – nijaký (1,2 km od vody)Suché – nijaký (1,2 km od vody)Drahňov – nedá sa odhadnúť (1,3 km od vody)Pozdišovce – nijaký (1,3 km od vody)Sliepkovce – nijaký (1,7 km od vody)Ižkovce – nijaký (1,8 km od vody)Ižkovce – občasný (1,8 km od vody)Ižkovce – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Kašov – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Ložín – nijaký (2,3 km od vody)Vojany – trvalý (2,7 km od vody)Vojany – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Vojany – odkalisko EVO – Vojany – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Vojany – nijaký (2,8 km od vody)Moravany – Kameník – Deber – Moravany – nijaký (2,8 km od vody)Beša – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Oborín – občasný (3,0 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – nekúpeľný (4,9 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – nekúpeľný (5,1 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (7,3 km od vody)a1 (3,7 km od vody)Bánovce nad Ondavou – horľavý zemný plyn (680 m od vody)Bánovce nad Ondavou – gazolín (680 m od vody)Pozdišovce – keramické íly (1,1 km od vody)Lastomír – horľavý zemný plyn (2,3 km od vody)Žbince – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – gazolín (3,3 km od vody)Beša – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Bánovce nad Ondavou – horľavý zemný plyn (620 m od vody)Bánovce nad Ondavou – gazolín (620 m od vody)Lastomír – horľavý zemný plyn (620 m od vody)Pozdišovce – keramické íly (1,0 km od vody)Michalovce – horľavý zemný plyn (2,6 km od vody)Žbince – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – gazolín (3,3 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,5 km od vody)Beša – štrkopiesky a piesky (4,6 km od vody)Lastomír – horľavý zemný plyn (2,1 km od vody)Michalovce – horľavý zemný plyn (2,6 km od vody)Žbince – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,5 km od vody)Malé Raškovce – stavebný piesok – piesky (80 m od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (120 m od vody)Dúbravka – stavebný piesok – piesky (240 m od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (680 m od vody)Slavkovce – stavebný piesok – piesky (760 m od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (1,1 km od vody)Pozdišovce – štrkopiesky – štrky (1,2 km od vody)Čičarovce – zemný plyn (1,4 km od vody)Lastomír – Zemplínska Široká – zemný plyn (1,9 km od vody)Veľké Raškovce – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Lastomír 6 – zemný plyn (2,3 km od vody)Bracovce – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Bánovce nad Ondavou – zemný plyn, gazolín (2,7 km od vody)Michalovce – Hrádok – stavebný kameň – ryolit (2,8 km od vody)Lastomír 4 – zemný plyn (3,1 km od vody)Bánovce nad Ondavou – zemný plyn, gazolín (3,2 km od vody)Ložín – tehliarske suroviny (3,4 km od vody)Falkušovce – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Topoľany – stavebný piesok – piesky (3,6 km od vody)Stretava – zemný plyn, gazolín (3,6 km od vody)Bracovce – tehliarske suroviny (3,7 km od vody)Falkušovce – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Rakovec nad Ondavou 3 – zemný plyn (4,0 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – zemný plyn, gazolín (4,2 km od vody)Trhovište 43, 44 – zemný plyn, gazolín (4,2 km od vody)Lesné – stavebný kameň – ryolit (4,2 km od vody)Čičarovce – zemný plyn (4,8 km od vody)SUCHE – Zosuvy (530 m od vody)SUCHE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)SUCHE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (30 m od vody)Budkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Hatalov-Komanica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Pozdišovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Pozdišovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Budkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (210 m od vody)Budkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (210 m od vody)Košice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (220 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (220 m od vody)Trhovište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (250 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (250 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (250 m od vody)Pozdišovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Žbince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Laškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Pozdišovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (280 m od vody)Pozdišovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (280 m od vody)Žbince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Budkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (310 m od vody)Trhovište – monitorovací vrt (340 m od vody)Pozdišovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (350 m od vody)Pozdišovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Močarany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Trhovište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (410 m od vody)Hatalov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Budkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Žbince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (490 m od vody)Drahňov – pozorovací vrt SHMÚ (500 m od vody)Michalovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (530 m od vody)Budkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (530 m od vody)Pozdišovce – monitorovací vrt (530 m od vody)Veľké Raškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Hatalov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (960 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,5 μg/lmedián 1,85 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Raškovce, 1200 m JV od K101, 1999, 850 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 33,7 μg/lmedián 3,30 μg/l16 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Močiarny, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,90 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Duša, kanál, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 937 μg/lmedián 436 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Dúbravka, pravostranný prítok kanála Du, 1999, 260 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,150 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Duša, kanál, 30 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,660 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malé Raškovce, pravostranný prítok kanála, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,54 μg/lmedián 1,03 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Veľké Raškovce, 1200 m JV od K101, 1999, 850 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,08 μg/lmedián 0,586 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Močiarny, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pozdišovce, pravostranný prítok kanála Duša, 1999, 790 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 25,2 mg/lmedián 15,9 mg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pozdišovce, pravostranný prítok kanála Duša, 1999, 790 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)6 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Or (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    124/2701 zrno960 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 42,7 μg/lmedián 1,30 μg/l73 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 1,00 μg/l73 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 360 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14 290 μg/lmedián 229 μg/l73 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 500 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,500 μg/l73 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,9 μg/lmedián 1,60 μg/l73 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 85,0 μg/lmedián 13,0 μg/l73 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,00500 mg/l73 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l73 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l73 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l73 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l48 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l73 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1516,5 Bq/l8,24 Bq/l
    potok, rieka22,02 Bq/l1,49 Bq/l
    vrt s prelivom125,6 Bq/l25,6 Bq/l
    source238,6 Bq/l28,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Odkaliskoodkalisko1,8 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Bánovce nad Ondavouhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.620 m
    Bánovce nad OndavougazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.620 m
    Lastomírhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.620 m
    Bánovce nad Ondavouhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.680 m
    Bánovce nad OndavougazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.680 m
    Pozdišovcekeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,0 km
    Pozdišovcekeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,1 km
    Lastomírhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.2,1 km
    Lastomírhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.2,3 km
    Michalovcehorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.2,6 km
    Michalovcehorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.2,6 km
    Žbincehorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.3,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    667 vrtov v pásme 3 km, z toho 223 hydrogeologických a 444 ostatných; s číslom archívnej správy 354.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m118×
    • 10–30 m170×
    • 30–100 m68×
    • 100–300 m63×
    • nad 300 m208×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Cf Sč-365ložiskový198,0 m–10 m
    Pozdišovcemonitorovací vrt35,0 m75918 116Dc63.pdf30 m
    DPS-26inžiniersko-geologický8,0 m9425230 m
    4-241 Pozdišovcehydrogeologický7,0 m10174840 m
    BH-41inžiniersko-geologický8,0 m9425250 m
    Budkovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m–70 m
    Hatalov-Komanicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou52,0 m–70 m
    Lun-13ložiskový1 375,0 m–70 m
    Pozdišovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,2 m21026 116Dc35.pdf90 m
    4-247 Vrbnicahydrogeologický9,0 m10174890 m
    Cf Th-4ložiskový––90 m
    Bánovce-8ložiskový2 095,0 m–100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Beša – Čičarovce-639 °C1,0 l/s873 mNa-Clnevyužívaný4,9 km
    Čičarovce – Čičarovce-549 °C1,3 l/s1146 mNa-Clnevyužívaný5,1 km
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný7,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 513,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Pozdišovce – objekty bývalých štátnych hmotných rezervSK1001500P1,3 km
    Vojany – odkalisko EVOSK1001500P2,6 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dúbravka1 000 m²1975–80 m
    Budkovce6 000 m²1985–80 m
    Drahňov–1988–180 m
    Veľké Raškovce–1970–560 m
    Čečehov80 m²1975–770 m
    Pozdišovce1 000 m²1988–1,2 km
    Malé Raškovce2 500 m²1985–1,2 km
    Suché6 000 m²1985–1,2 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy6×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny6×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • Nedostatočne doložené2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Michalovce1 parcours de pêche · 29 km9Duša9

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád