Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
33de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Terňanka, score de la fenêtre 39.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 765 à 274 m au-dessus du niveau de la mer sur 17,7 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
765 m a.s.l.
Point le plus bas
241 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
524 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
30 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,19
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2019imagé 20 août 20192022imagé 4 août 20222025imagé 7 août 2025
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Terňanka
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1objekt do 3 km
Najbližšie: Halda (halda), 1,6 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
20vzoriek so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 9 zŕn v jednej vzorke (260 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
1 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Arzén 8,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Ternianka).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
454vrtov do 3 km
565 rozborov vody v okolí
Z toho 454 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
11lokalít do 3 km
11 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
21záznamov do 5 km
16 ložísk, 5 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
69plôch do 3 km
14 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ternianka, 2008, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 21,5 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ternianka, prítok, 2008, 250 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 390 μg/lmedián 350 μg/l4 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 71,0 μg/lmedián 60,0 μg/l8 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zadné, 2008, 50 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,200 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tulčík, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v Záhradnom, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,76 mg/lmedián 8,67 mg/l8 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ternianka, prítok, 2008, 250 m od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)49 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Rutil (TiO₂)49 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)47 vzoriek, najviac 555 zŕn
Anatas (TiO₂)37 vzoriek, najviac 315 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
Or (Au)20 vzoriek, najviac 9 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)17 vzoriek, najviac 15 zŕn
Pyrit (FeS₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
1486
3 zrná
20 m
1504
3 zrná
40 m
1480
3 zrná
40 m
1503
3 zrná
50 m
TP-4495
2 zrná
50 m
1479
3 zrná
50 m
1379
2 zrná
50 m
1481
3 zrná
60 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)50 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)49 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)45 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)30 vzoriek, najviac 315 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO320×
Ca-HCO310×
Ca-HCO3-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A14×
trieda E3×
trieda B3×
trieda G3×
trieda C3×
trieda F2×
trieda H2×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 1,00 μg/l42 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l42 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,5 μg/lmedián 0,250 μg/l42 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,540 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l42 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l42 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 578 μg/lmedián 16,0 μg/l42 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,850 μg/l42 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l42 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 560 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 44,0 μg/lmedián 8,00 μg/l42 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l42 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
source
8
42,4 Bq/l
8,27 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
14,7 Bq/l
11,3 Bq/l
potok, rieka
2
1,27 Bq/l
0,885 Bq/l
minerálny prameň
2
14,5 Bq/l
13,3 Bq/l
studňa
1
16,9 Bq/l
16,9 Bq/l
upravený prameň
2
12,9 Bq/l
7,83 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
halda1×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda
halda
andezit
1,6 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Mošurov
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Raciogroup, s. r. o.
440 m
Fintice II
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o.
1,3 km
Fintice II
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o.
1,3 km
Záhradné
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
1,4 km
Záhradné
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
1,4 km
Gregorovce
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o.
1,6 km
Gregorovce
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o.
1,6 km
Hubošovce
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
1,7 km
Hubošovce
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
1,7 km
Fintice I
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o.
2,0 km
Fintice I
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o.
2,0 km
Fintice
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
454 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 423 ostatných; s číslom archívnej správy 454.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m224×
10–30 m56×
30–100 m38×
100–300 m11×
nad 300 m0×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Terňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
11,6 m
9135 103Cb3.pdf
40 m
Tulčík-4
mapovací
25,0 m
7891
40 m
Hradisko
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
140,0 m
64150 103Cb10.pdf
50 m
Záhradné
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
200,0 m
40743 103Da25.pdf
50 m
COH-8
hydrogeologický
140,0 m
64150
50 m
Terňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
250,0 m
40743 103Cb11.pdf
70 m
Terňa
širokoprofilový vrt
4,9 m
34431 103Cb6.pdf
80 m
S-9
inžiniersko-geologický
6,3 m
7746
80 m
Zahradné-3
mapovací
25,1 m
7891
80 m
Tulčík
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
12,3 m
41926 103Dc46.pdf
90 m
S-8
inžiniersko-geologický
5,8 m
7746
90 m
V-11
inžiniersko-geologický
5,0 m
61201
90 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
8
380 m
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
730 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Pušovce
–
1980
–
40 m
Babin potok – Cicaš – Terňa
50 m²
1970
–
690 m
Za Valalem – Doliny – Záhradné
40 m²
1980
–
710 m
Kameňolom Keveš – Záhradné
30 m²
1988
–
1,0 km
Záhradné – Berkečky – Záhradné
20 m²
1991
–
1,2 km
Śtepník – Chmeľovec
500 m²
1990
–
1,2 km
Za Heveš – Záhradné
500 m²
1985
–
1,2 km
Furmanec – Malý Slivník
40 m²
1980
–
1,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy69×
Stupeň aktivity
Potenciálny44×
Aktívny14×
Stabilizovaný11×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova30×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00025×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S10×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.