Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité moyenne · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Dzikov, score de la fenêtre 36. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur. 1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – HornádEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek75 % čiary vody 25 % vápence a dolomity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 495 mg/l, tvrdá voda (17,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 96,8 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 61. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda (halda), 1,3 km od vody. 7vzoriek so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 3 zrná v jednej vzorke (830 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 0 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 7,40 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (Hubošovce). 179vrtov do 3 km 492 rozborov vody v okolí Z toho 179 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 15lokalít do 3 km 1 záťaž, 14 skládok Najbližšia záťaž: Prešov – Sokolovské kasárne, 2,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 17záznamov do 5 km 12 ložísk, 5 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 65plôch do 3 km 8 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,72typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 17,4°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,11 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 495mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 43 až 57 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 40 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Hubošovce, 2003, 590 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: nad obcou Gregorovce, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Gregorovce, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Gregorovce, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ratvaj, 2003, 80 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Gregorovce, 2003, 60 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 300m od mosta, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dzikov pod obcou, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 2000, 420 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 2000, 420 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Veľký Šariš, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 179 vrtov v pásme 3 km, z toho 65 hydrogeologických a 114 ostatných; s číslom archívnej správy 179. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Bodrog et Hornád
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Dzikov
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Dzikov
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Nitrates les plus élevés
Geológia a geochémia toku Dzikov
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× flyš paleocén – eocén pročské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
88,7 mg/l78. percentil72,5 mg/l77. percentil21,9 mg/l71. percentil271 mg/l69. percentil0,148 mg/l65. percentil17,2 mg/l65. percentil12,8 mg/l64. percentil3,99 mg/l64. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,147 mg/l52. percentil3,00 mg/l45. percentil0,0881 mg/l42. percentil4,92 mg/l37. percentilMétaux
78,8 μg/l75. percentil143 μg/l70. percentil4,45 μg/l33. percentil0,0354 mg/l13. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
96,8 mg/kg79. percentil0,516 mg/kg71. percentil0,924 mg/kg68. percentil26,8 mg/kg60. percentil6,63 mg/kg50. percentil0,227 mg/kg45. percentil0,135 mg/kg37. percentil60,3 mg/kg30. percentil2,14 mg/kg27. percentil0,162 mg/kg27. percentil6,97 mg/kg26. percentil68,4 mg/kg17. percentil0,0538 mg/kg16. percentil15,2 mg/kg12. percentil8,80 mg/kg7. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,12 %82. percentil4 731 mg/kg60. percentil1,55 %55. percentil840 mg/kg50. percentil5,28 %38. percentil2,41 %33. percentil1,50 %33. percentil0,693 %25. percentil582 mg/kg16. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
1,90 mg/kg78. percentil63,7 mg/kg60. percentil423 mg/kg57. percentil13,8 mg/kg48. percentil28,5 mg/kg44. percentil85,1 mg/kg41. percentil55,9 mg/kg38. percentil23,8 mg/kg29. percentil362 mg/kg21. percentil105 mg/kg18. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,48 %82. percentil7,50 ppm56. percentil2,40 ppm28. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody TP-4483 2 zrná 80 m 1401 3 zrná 80 m TP-4503 1 zrno 350 m 1388 1 zrno 630 m 1355 1 zrno 700 m 1369 3 zrná 830 m 1370 3 zrná 990 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián source 10 59,2 Bq/l 11,2 Bq/l studňa 2 33,8 Bq/l 25,3 Bq/l upravený prameň 2 48,5 Bq/l 30,7 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 2,31 Bq/l 2,31 Bq/l minerálny prameň 1 12,0 Bq/l 12,0 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Halda halda andezit 1,3 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Hubošovce stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 1,2 km Hubošovce stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 1,2 km Gregorovce keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o. 2,1 km Gregorovce keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o. 2,1 km Mošurov stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Raciogroup, s. r. o. 3,3 km Záhradné stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 3,3 km Záhradné stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 3,3 km Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 3,7 km Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 3,7 km Fintice bentonit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,9 km Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 4,3 km Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 4,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Gregorovce širokoprofilový vrt 10,0 m 54117 103Cd77.pdf80 m Prešov-Dúbrava negatívny vrt 7,2 m 16799 103Cd34.pdf140 m DV-19 hydrogeologický 5,0 m 87473170 m Veľký Šariš úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 16308 103Cd29.pdf240 m HG-SSÚD hydrogeologický 8,0 m 97811250 m Gregorovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,2 m 46699 103Cd67.pdf260 m Ša-501/V inžiniersko-geologický 4,2 m 31354260 m Gregorovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,5 m 46699 103Cd68.pdf290 m Gregorovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,5 m 46699 103Cd66.pdf300 m Ša-503/V inžiniersko-geologický 4,6 m 31354300 m Veľký Šariš úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 m 10760 103Cd25.pdf310 m Ša-502/V inžiniersko-geologický 3,9 m 31354320 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 14 2,1 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 4,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Prešov – Sokolovské kasárne SK1001200P 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Tehelná – Veľký Šariš – 1987 – 30 m Pod Makom – Gregorovce 40 m² 1990 – 220 m TKO Ražňany – Gregorovce – 1996 monitorovaná 250 m Veľký Śariš – Veľký Šariš – 1980 – 1,5 km Nižná Śebastová – Prešov – 1990 – 1,7 km Veľký Šariš – skládka TKO – Veľký Šariš – 1988 – 1,8 km Bývalý Vargov hospodárský dvor – Malý Šariš – 1985 – 1,9 km Bývalý Hodossyho hosp.dvor – Malý Šariš – 1988 – 2,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Autres cours d'eau à proximité
Štrkovisko Rožkovany
3 parcours de pêcheŠtrkovisko Veľký Šariš
4 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteVeľký potok (Sabinov)
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteTerňanka
1 parcours de pêcheVN Jakubovany
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteJakuboviansky potok
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
36de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,40 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 500 μg/lmedián 395 μg/l8 vzoriek
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 50,0 μg/l12 vzoriek
AntimoineSbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 16,0 μg/lmedián 10,0 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsbežná hodnota
najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 19,0 mg/lmedián 10,5 mg/l8 vzoriek
SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,560 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 200 μg/lmedián 25,5 μg/l38 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 104 μg/lmedián 16,0 μg/l38 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,30 μg/lmedián 0,750 μg/l38 vzoriek
ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia