Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Terňanka, ablakpontszám 37. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek80 % čiary vody 20 % flyš Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 405 mg/l, tvrdá voda (14,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 80,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 62. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 76 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 82 °C (prírastok 37 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 48nGy/h dávkový príkon 28. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda (halda), 1,6 km od vody. 20vzoriek so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Najviac 9 zŕn v jednej vzorke (260 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 8,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Ternianka). 454vrtov do 3 km 565 rozborov vody v okolí Z toho 454 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 11lokalít do 3 km 11 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 21záznamov do 5 km 16 ložísk, 5 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 69plôch do 3 km 14 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,07typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,5°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,59 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 405mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 48nGy/h vo vzduchu rozsah 42 až 57 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 82 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 37 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 76 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Ternianka, 2008, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ternianka, prítok, 2008, 250 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zadné, 2008, 50 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tulčík, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: v Záhradnom, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tulčík, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Ternianka, prítok, 2008, 250 m od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 560 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 454 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 423 ostatných; s číslom archívnej správy 454. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Terňanka vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Terňanka vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Legmagasabb nitrátértékek
Geológia a geochémia toku Terňanka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× flyš eocén strihovské a staršie malcovské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
54,0 mg/l64. percentil73,8 mg/l63. percentil18,2 mg/l60. percentil3,56 mg/l59. percentil12,9 mg/l59. percentil222 mg/l53. percentil9,11 mg/l50. percentil0,102 mg/l43. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,80 mg/l46. percentil0,0705 mg/l35. percentil0,0446 mg/l22. percentil2,08 mg/l22. percentilFémek
105 μg/l62. percentil44,2 μg/l59. percentil0,0436 mg/l18. percentil1,46 μg/l7. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
80,2 mg/kg62. percentil0,784 mg/kg61. percentil0,273 mg/kg56. percentil0,133 mg/kg36. percentil19,4 mg/kg27. percentil0,259 mg/kg26. percentil1,94 mg/kg18. percentil0,135 mg/kg17. percentil6,01 mg/kg15. percentil4,24 mg/kg15. percentil52,4 mg/kg13. percentil0,0428 mg/kg9. percentil8,39 mg/kg5. percentil56,7 mg/kg5. percentil12,0 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,20 %86. percentil4 437 mg/kg49. percentil1,44 %38. percentil644 mg/kg24. percentil4,83 %20. percentil1,19 %20. percentil0,589 %12. percentil2,00 %10. percentil499 mg/kg8. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
1,86 mg/kg76. percentil442 mg/kg63. percentil13,7 mg/kg47. percentil58,6 mg/kg44. percentil78,5 mg/kg25. percentil22,1 mg/kg22. percentil50,7 mg/kg20. percentil23,6 mg/kg17. percentil342 mg/kg14. percentil91,5 mg/kg7. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,33 %60. percentil6,79 ppm27. percentil2,29 ppm20. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 1486 3 zrná 20 m 1504 3 zrná 40 m 1480 3 zrná 40 m 1503 3 zrná 50 m TP-4495 2 zrná 50 m 1479 3 zrná 50 m 1379 2 zrná 50 m 1481 3 zrná 60 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 8 42,4 Bq/l 8,27 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 3 14,7 Bq/l 11,3 Bq/l potok, rieka 2 1,27 Bq/l 0,885 Bq/l minerálny prameň 2 14,5 Bq/l 13,3 Bq/l studňa 1 16,9 Bq/l 16,9 Bq/l upravený prameň 2 12,9 Bq/l 7,83 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Halda halda andezit 1,6 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Mošurov stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Raciogroup, s. r. o. 440 m Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 1,3 km Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 1,3 km Záhradné stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 1,4 km Záhradné stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 1,4 km Gregorovce keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o. 1,6 km Gregorovce keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o. 1,6 km Hubošovce stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 1,7 km Hubošovce stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 1,7 km Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 2,0 km Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 2,0 km Fintice bentonit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Terňa úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,6 m 9135 103Cb3.pdf40 m Tulčík-4 mapovací 25,0 m 789140 m Hradisko štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 140,0 m 64150 103Cb10.pdf50 m Záhradné úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 200,0 m 40743 103Da25.pdf50 m COH-8 hydrogeologický 140,0 m 6415050 m Terňa úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 250,0 m 40743 103Cb11.pdf70 m Terňa širokoprofilový vrt 4,9 m 34431 103Cb6.pdf80 m S-9 inžiniersko-geologický 6,3 m 774680 m Zahradné-3 mapovací 25,1 m 789180 m Tulčík úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,3 m 41926 103Dc46.pdf90 m S-8 inžiniersko-geologický 5,8 m 774690 m V-11 inžiniersko-geologický 5,0 m 6120190 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 8 380 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 730 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Pušovce – 1980 – 40 m Babin potok – Cicaš – Terňa 50 m² 1970 – 690 m Za Valalem – Doliny – Záhradné 40 m² 1980 – 710 m Kameňolom Keveš – Záhradné 30 m² 1988 – 1,0 km Záhradné – Berkečky – Záhradné 20 m² 1991 – 1,2 km Śtepník – Chmeľovec 500 m² 1990 – 1,2 km Za Heveš – Záhradné 500 m² 1985 – 1,2 km Furmanec – Malý Slivník 40 m² 1980 – 1,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
37100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 21,5 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 390 μg/lmedián 350 μg/l4 vzorky
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 71,0 μg/lmedián 60,0 μg/l8 vzoriek
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,200 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
RézCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,76 mg/lmedián 8,67 mg/l8 vzoriek
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 1,00 μg/l42 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
SzelénSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l42 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,5 μg/lmedián 0,250 μg/l42 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,540 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l42 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l42 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
CinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 578 μg/lmedián 16,0 μg/l42 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,850 μg/l42 vzoriek
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l42 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 44,0 μg/lmedián 8,00 μg/l42 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l42 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia


