Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Odpadový kanál

parcours de pêche
2
longueur des parcours de pêche
14,0km
régions
Région de Bratislava, Région de Trnava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Odpadový kanál

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Odpadový kanál, score de la fenêtre 21.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 09:05.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Dobšiná HC30 cm7,8 °C
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 08:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau très lent Un tronçon de plaine, presque stagnant : eau calme, souvent plus trouble ; le fond a tendance à être vaseux et sableux. Typique des parcours de pêche à la carpe.

    1461471481491501511520 km5 km10 kmOdpadový kanál č.2 "Čekr"Odpadový kanál
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 151 à 147 m au-dessus du niveau de la mer sur 13,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    151 m a.s.l.
    Point le plus bas
    147 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    3,4 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    0,2 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,08

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Odpadový kanál de 2017
    2017imagé 24 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Odpadový kanál de 2020
    2020imagé 22 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Odpadový kanál de 2023
    2023imagé 27 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Odpadový kanál

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)2
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station2
    • fer à partir de 1 mg/l2

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Odpadový kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 530 mg/l, tvrdá voda (15,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,220 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 43. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 50 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    58. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 99,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Topoľový, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    316vrtov do 3 km

    276 rozborov vody v okolí

    Z toho 258 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    4 záťaže, 13 skládok

    Najbližšia záťaž: MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD, 1,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    22záznamov do 5 km

    14 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu8,5m
    • 5 – 1080%SR 20 %
    • 10 – 1520%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)75%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)25%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles75%SR 8,8 %
    • stredný zdvih25%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov50%SR 20 %
    • rajón mŕtvych ramien50%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)75%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)25%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Moravy od Brodského po Vysokú pri Morave80%SR 0,0 %
    • neogén centrálnej časti Borskej nížiny20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,74typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    15,8°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,82 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    530mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa31,8 mg/l91. percentil
    • ChloruresCl49,7 mg/l91. percentil
    • DraslíkK8,82 mg/l90. percentil
    • SulfatesSO495,6 mg/l87. percentil
    • FluoruresF0,217 mg/l83. percentil
    • CalciumCa80,7 mg/l70. percentil
    • MagnésiumMg19,6 mg/l65. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3231 mg/l56. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK9,79 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO41,09 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH41,33 mg/l95. percentil
    • NitratesNO38,49 mg/l66. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn243 μg/l91. percentil
    • ZincZn16,7 μg/l82. percentil
    • FerFe0,221 mg/l77. percentil
    • AluminiumAl65,3 μg/l50. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SéléniumSe0,220 mg/kg43. percentil
    • PlombPb12,4 mg/kg29. percentil
    • ChromeCr56,8 mg/kg25. percentil
    • CadmiumCd0,0842 mg/kg20. percentil
    • BizmutBi0,142 mg/kg19. percentil
    • CínSn1,96 mg/kg19. percentil
    • NickelNi16,7 mg/kg17. percentil
    • MolybdèneMo0,207 mg/kg17. percentil
    • CobaltCo5,86 mg/kg14. percentil
    • MercureHg0,0429 mg/kg9. percentil
    • CuivreCu13,6 mg/kg7. percentil
    • ZincZn52,1 mg/kg4. percentil
    • VanadiumV38,8 mg/kg4. percentil
    • AntimoineSb0,210 mg/kg4. percentil
    • ArsenicAs2,36 mg/kg3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa1,82 %44. percentil
    • SodiumNa0,761 %28. percentil
    • DraslíkK1,32 %21. percentil
    • PhosphoreP537 mg/kg12. percentil
    • TitánTi3 209 mg/kg9. percentil
    • ManganèseMn461 mg/kg5. percentil
    • AluminiumAl3,76 %5. percentil
    • FerFe1,31 %3. percentil
    • MagnésiumMg0,380 %3. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr601 mg/kg93. percentil
    • GáliumGa13,5 mg/kg45. percentil
    • BáriumBa413 mg/kg41. percentil
    • StronciumSr123 mg/kg38. percentil
    • RubídiumRb77,1 mg/kg23. percentil
    • BérylliumBe0,830 mg/kg19. percentil
    • YtriumY20,4 mg/kg17. percentil
    • BoreB42,5 mg/kg13. percentil
    • CérCe46,7 mg/kg12. percentil
    • LítiumLi19,7 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,82 ppm82. percentil
    • Potassium (K)K1,27 %35. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,19 ppm14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 50 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)132–209m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek152m a.s.l.
    • Pente moyenne0,4°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Borská nížina50%SR 2,2 %
    • Dolnomoravský úval50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Záhorská nížina50%SR 2,5 %
    • Juhomoravská panva50%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD – živočíšna výroba – poľnohospodárska výro (1,2 km od vody)MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – sklá – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,4 km od vody)MA (030) / Závod – stará štrkovňa – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,2 km od vody)MA (027) / Veľké Leváre – stará štrkovňa u Hozu – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,7 km od vody)Závod – občasný (630 m od vody)Závod – trvalý (1,2 km od vody)Sekule – Pri topoli – Sekule – občasný (1,3 km od vody)Malé Leváre – trvalý (1,4 km od vody)Moravský Ján – Moravský Svätý Ján – občasný (1,4 km od vody)Sekule – Pri topoli – Sekule – občasný (1,5 km od vody)centrálne kalisko – Moravský Svätý Ján – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Sekule – trvalý (2,0 km od vody)Moravský Svätý Ján – nijaký (2,1 km od vody)Malé Leváre – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Malé Leváre – občasný (2,2 km od vody)Malé Leváre – trvalý (2,7 km od vody)Veľké Leváre – občasný (2,7 km od vody)b1 (8,6 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Závod – mezozoikum – gazolín (3,5 km od vody)Závod – mezozoikum – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Závod – juh (báden) – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Závod – mezozoikum – gazolín (3,5 km od vody)Závod – mezozoikum – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Závod – juh (báden) – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Kúty – lignit (3,8 km od vody)Kúty – horľavý zemný plyn (4,6 km od vody)Kúty – Západ – horľavý zemný plyn (4,6 km od vody)Kúty – Západ – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík I – štrkopiesky a piesky (130 m od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík – štrkopiesky a piesky (350 m od vody)MJ 1 až 3 – ropa, zemný plyn (880 m od vody)Moravský Svätý Ján – štrkopiesky (1,2 km od vody)Veľké Leváre 10 – ropa, zemný plyn (3,4 km od vody)Závod 73 – ropa, zemný plyn (3,4 km od vody)Veľké Leváre 17 – ropa, zemný plyn (3,9 km od vody)Veľké Leváre 14 – ropa, zemný plyn (4,0 km od vody)Húšky 1 – zemný plyn (4,5 km od vody)Kúty 38 – ropa, zemný plyn (4,9 km od vody)Moravský Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Moravský Svätý Ján – pozorovací vrt SHMÚ (170 m od vody)Sekule (260 m od vody)Dlhé Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Veľké Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Sekule-Kúty – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Sekule-Kúty – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)Veľké Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Sekule-Kúty – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (950 m od vody)Ciglad – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Sekule – pozorovací vrt SHMÚ (1,2 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Moravský Svätý Ján – pozorovací vrt SHMÚ (1,2 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kúty (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Moravský Svätý Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kúty – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Moravský Svätý Ján – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Sekule – pozorovací vrt SHMÚ (1,5 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Sekule – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Malé Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Závod – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Malé Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)Malé Leváre, 1400m VSV od K148 – drenáž (790 m od vody)Malé Leváre, 1700m S od K151 – vrt (2,4 km od vody)Malé Leváre, 1400m J od K159 – studňa (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 99,0 μg/lmedián 57,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Topoľový, potok, 2003, 640 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,10 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Malolevárskeho kanála lok. Zarúbanice,, 2003, 700 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 15,0 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok – kanál Malolevársky pod VN, 2003, 200 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Topoľový, potok, 2003, 640 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: kanál Kúty – Brodské, 2003, 960 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 2003, 260 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 2003, 260 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 2003, 260 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 260 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,3 mg/lmedián 3,70 mg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok – kanál Malolevársky pod VN, 2003, 200 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 155 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 2815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 555 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 155 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Na-Cl-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-Cl1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H2×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 mg/lmedián 0,0200 mg/l21 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 1,40 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,8 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 284 μg/lmedián 69,0 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 8,00 μg/l21 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,700 μg/l21 vzoriek24 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1322,9 Bq/l6,92 Bq/l
    vrt s prelivom28,32 Bq/l4,72 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie315,9 Bq/l11,1 Bq/l
    source28,16 Bq/l5,98 Bq/l
    potok, rieka20,760 Bq/l0,410 Bq/l
    vodná nádrž11,03 Bq/l1,03 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Moravský Svätý Ján – Gergelík Ištrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND plus s.r.o.130 m
    Moravský Svätý Ján – Gergelíkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND plus, s.r.o.350 m
    Malé Leváreštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.2,5 km
    Malé Leváreštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.2,5 km
    Kúty – Coucher du soleilhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – NAFTA a.s.3,0 km
    Závod – mezozoikumgazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 km
    Závod – mezozoikumhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 km
    Závod – juh (báden)horľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 km
    Závod – mezozoikumgazolínŤažené ložisko – NAFTA a.s.3,5 km
    Závod – mezozoikumhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA a.s.3,5 km
    Závod – juh (báden)horľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 km
    KútylignitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    316 vrtov v pásme 3 km, z toho 71 hydrogeologických a 245 ostatných; s číslom archívnej správy 258.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m51×
    • 10–30 m62×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m12×
    • nad 300 m63×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Cf J-72ložiskový––40 m
    Cf J-84ložiskový––60 m
    J-5inžiniersko-geologický8,0 m8371960 m
    vrt.č.3inžiniersko-geologický12,0 m1224060 m
    Moravský Jánširokoprofilový vrt24,5 m17114 130Bb2.pdf80 m
    Cf J-37ložiskový–6630100 m
    vrt.č.4inžiniersko-geologický15,0 m12240100 m
    1-246 Sekulehydrogeologický7,0 m101748120 m
    Cf J-22ložiskový–6630130 m
    Cf J-38ložiskový–6630140 m
    Kv-112-83ložiskový489,0 m76717150 m
    Gb-10-73ložiskový535,0 m37991160 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 518,6 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 519,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRDživočíšna výroba – poľnohospodárska výrobapesticídy / Hg26 b. (26)1,2 km
    MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)1,4 km
    MA (030) / Závod – stará štrkovňa – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiamoniak (NH4+)30 b. (30)2,2 km
    MA (027) / Veľké Leváre – stará štrkovňa u Hozu – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy21 b. (21)2,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Závod200 m²1959–630 m
    Závod2 000 m²1956–1,2 km
    Sekule – Pri topoli – Sekule5 000 m²1984–1,3 km
    Malé Leváre25 000 m²1970monitorovaná1,4 km
    Moravský Ján – Moravský Svätý Ján20 000 m²1969–1,4 km
    Sekule – Pri topoli – Sekule4 000 m²1987–1,5 km
    centrálne kalisko – Moravský Svätý Ján9 300 m²1978monitorovaná2,0 km
    Sekule10 000 m²1969–2,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Sekule1 parcours de pêche · 11 km16Odpadový kanál č.2 "Čekr"16
    2. Veľké Leváre1 parcours de pêche · 3,4 km16Odpadový kanál16

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube