Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Ľuborečský potok, score de la fenêtre 33. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 05:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 0 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur. 1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – IpeľEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 18 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Roches volcaniques33 % čiary vody 33 % náplavy riek, 33 % mladé sedimenty Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 192 mg/l, mäkká voda (4,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 176 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 78 °C (prírastok 33 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 44nGy/h dávkový príkon 13. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 13,5 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Ľuboreč, potok). 69vrtov do 3 km 432 rozborov vody v okolí Z toho 69 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 38°C na ústí vrtu 5 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Slovenské Kľačany – TSK-1, výdatnosť 2,0 l/s, 6,6 km od vody. 6lokalít do 3 km 6 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 23záznamov do 5 km 9 ložísk, 14 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 11plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Roches volcaniques: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,64typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,5°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,81 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 192mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 44nGy/h vo vzduchu rozsah 34 až 56 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 78 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 33 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 770 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Riečka, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 770 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 770 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 770 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 2012, 90 m od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 770 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 740 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 69 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hydrogeologických a 37 ostatných; s číslom archívnej správy 69. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Hron
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Ľuborečský potok
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Ľuborečský potok
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Ľuborečský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points neovulkanity stredný miocén formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,… 1× kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
3,81 mg/l62. percentil6,72 mg/l38. percentil4,54 mg/l31. percentil0,0630 mg/l19. percentil100 mg/l19. percentil6,14 mg/l16. percentil22,4 mg/l12. percentil9,14 mg/l2. percentilŽiviny a organické znečistenie
4,12 mg/l69. percentil0,159 mg/l54. percentil0,0967 mg/l45. percentil2,12 mg/l8. percentilMétaux
0,331 mg/l86. percentil50,4 μg/l62. percentil54,6 μg/l45. percentil3,86 μg/l28. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
176 mg/kg96. percentil17,2 mg/kg95. percentil149 mg/kg80. percentil0,144 mg/kg64. percentil15,7 mg/kg51. percentil2,61 mg/kg48. percentil0,277 mg/kg29. percentil0,0824 mg/kg19. percentil0,362 mg/kg19. percentil0,136 mg/kg17. percentil15,9 mg/kg14. percentil0,107 mg/kg12. percentil11,3 mg/kg5. percentil36,0 mg/kg5. percentil3,15 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6,63 %96. percentil7,99 %96. percentil9 546 mg/kg96. percentil1 833 mg/kg94. percentil0,899 %57. percentil0,835 %45. percentil1,45 %31. percentil681 mg/kg28. percentil1,02 %5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
37,2 mg/kg89. percentil18,4 mg/kg84. percentil162 mg/kg70. percentil1,58 mg/kg60. percentil59,7 mg/kg52. percentil407 mg/kg52. percentil434 mg/kg49. percentil66,3 mg/kg8. percentil20,8 mg/kg7. percentil31,5 mg/kg5. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
7,18 ppm43. percentil2,40 ppm28. percentil0,924 %5. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 2 3,16 Bq/l 3,08 Bq/l vrt s prelivom 2 17,9 Bq/l 9,86 Bq/l source 6 78,6 Bq/l 16,8 Bq/l minerálny prameň 1 21,1 Bq/l 21,1 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Ľuboreč – Lysec stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SKC, s.r.o. 2,6 km Ľuboreč – Lysec stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,6 km Ľuboriečka hnedé uhlie Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Ľuboriečka hnedé uhlie Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Tuhár stavebný kameň Ťažené ložisko – SKC, s.r.o. 4,7 km Tuhár dekoračný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 4,8 km Tuhár stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 4,8 km Tuhár dekoračný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 4,9 km Tuhár stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOFARMA s.r.o. 4,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Ľuboreč úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 127,0 m 79811 124Cc19.pdf20 m Ľuboreč úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 133,0 m 79811 136Aa15.pdf70 m Ľuboreč monitorovací vrt 195,0 m 79811 123Dd2.pdf80 m Ábelová širokoprofilový vrt 120,0 m 34496 123Db2.pdf90 m JP-70 inžiniersko-geologický 4,0 m 85701150 m JT-132 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701250 m 654/73 ložiskový 302,8 m 76315320 m JP-38 inžiniersko-geologický 6,0 m 85701390 m JP-37 inžiniersko-geologický 4,0 m 85701420 m Ľuboreč monitorovací vrt 120,0 m 79811 136Aa13.pdf480 m Ľuboreč monitorovací vrt 195,0 m 79811 123Dd3.pdf540 m JT-129 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701640 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Température Výdatnosť Profondeur Chemický typ vody Využívanie Od vody Dolná Strehová – M-4 35 °C – 510,8 m Na-HCO3 využívaný 5,1 km Dolná Strehová – Vieska – HGDS-1 34 °C – 625 m Na-HCO3 využívaný 5,4 km Slovenské Kľačany – TSK-1 38 °C 2,0 l/s 600 m Na-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Hámor – LKŠ-1 33 °C 11,3 l/s 626,2 m Na-HCO3 nevyužívaný 9,1 km Muľa – Hámor – S-107 35 °C 5,8 l/s 385 m Na-HCO4 nevyužívaný 9,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 17 1,3 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 5,4 km HGDŠ-1, M-4 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 5,8 km TSK-1 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 5,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 6,1 km kategória Dolná Strehová termálne kúpalisko – – 1 6,3 km LKŠ-1,2 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 9,4 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Závada – Párovka – Závada pri Chrťanoch 50 m² 1980 – 1,5 km Ábelová – 1970 – 1,8 km Políchno – Polichno – – – 2,3 km Lehôtka – 1960 – 2,7 km pri ceste na Pravicu – Závada pri Chrťanoch – 1980 – 2,7 km Lupoč – 1970 – 3,0 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
28de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,5 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,668 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,84 μg/lmedián 1,84 μg/l1 vzorka
PlombPbmierne zvýšená
najvyššie 3,05 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
ChromeCrbežná hodnota
najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 207 μg/lmedián 207 μg/l1 vzorka
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,564 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 25,0 μg/lmedián 19,0 μg/l6 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 51,2 mg/lmedián 45,1 mg/l9 vzoriek
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,6 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,0300 mg/l35 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 804 μg/lmedián 1,00 μg/l35 vzoriek49 % pod medzou stanovenia
ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l35 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
SéléniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 19,0 μg/lmedián 1,00 μg/l35 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




