Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
30de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Novobanský potok, score de la fenêtre 36.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 565 à 202 m au-dessus du niveau de la mer sur 10,8 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
565 m a.s.l.
Point le plus bas
190 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
375 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
35 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,23
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2017imagé 24 août 20172020imagé 2 août 20202023imagé 2 juin 2023
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Novobanský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
199objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Pb, Zn
Najbližšie: František štôlňa (štôlňa), 10 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
2vzorky so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (900 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
2 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Selén 2,30 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Nová Baňa).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
140vrtov do 3 km
663 rozborov vody v okolí
Z toho 140 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
35°C na ústí vrtu
3 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Lukavica – Žarnovica – LKC-4, výdatnosť 10,0 l/s, 9,1 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
19lokalít do 3 km
1 záťaž, 18 skládok
Najbližšia záťaž: Nová Baňa – areál bývalých Závodov technického skla, 240 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
39záznamov do 5 km
11 ložísk, 28 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
58plôch do 3 km
3 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nová Baňa, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nová Baňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l19 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,10 μg/l16 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Starohutský potok, 2005, 100 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 30,0 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nová Baňa, 1993, 210 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrbežná hodnota
najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nová Baňa, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 240 μg/lmedián 90,0 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 46,0 mg/lmedián 30,7 mg/l21 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 450m Z od K696, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)23 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)23 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Barit (BaSO₄)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)16 vzoriek, najviac 155 zŕn
Sfalerit (ZnS)12 vzoriek, najviac 50 zŕn
Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)6 vzoriek, najviac 400 zŕn
Or (Au)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 15 zŕn
Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 11 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
77
1 zrno
40 m
72
1 zrno
900 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))22 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Korund (Al₂O₃)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 222 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO321×
Ca-SO4-HCO38×
Ca-Mg-HCO35×
Ca-Mg-SO4-NO32×
Ca-HCO3-NO3-SO41×
Na-Ca-HCO31×
Ca-Mg-SO4-HCO31×
Ca-HCO3-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B26×
trieda F5×
trieda H5×
trieda D2×
trieda E2×
trieda A1×
Kovy v podzemnej vode
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,4 mg/lmedián 0,0100 mg/l47 vzoriek34 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10 100 μg/lmedián 30,0 μg/l47 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 38,0 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 550 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,10 μg/lmedián 0,250 μg/l47 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,100 μg/l47 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 360 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l47 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l47 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 740 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,20 μg/lmedián 1,10 μg/l47 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,600 μg/l47 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 910 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 360 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 28,0 μg/lmedián 2,00 μg/l47 vzoriek30 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 110 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 490 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
4
29,2 Bq/l
12,3 Bq/l
source
16
40,6 Bq/l
11,3 Bq/l
potok, rieka
2
1,14 Bq/l
0,860 Bq/l
upravený prameň
4
52,4 Bq/l
13,9 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
28,3 Bq/l
28,3 Bq/l
výtok z banského diela
1
3,82 Bq/l
3,82 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au152×
Ag151×
Pb130×
Zn130×
Druhy banských objektov
štôlňa69×
halda59×
pinga, pingový ťah41×
šachta26×
iný druh objektu4×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
František štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
10 m
Gregor šachta
šachta
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
10 m
Halda k František štôlni
halda
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
20 m
Halda Einigkeit štôlne
halda
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
30 m
Výtok vôd z banského diela
iný druh objektu
Au – Ag rudy, pyrit
30 m
Bezmenná vetracia šachta
šachta
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
30 m
Výtok vôd z banského diela
iný druh objektu
30 m
Einigkeit štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
40 m
Ján Nepomuk štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
40 m
Zadná Dominik štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
40 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Nová Baňa – Štamproch
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – D I T T E s.r.o.
710 m
Tekovská Breznica – Brehy
čadič tavný
Ťažené ložisko – SKALEX N B, s.r.o.
940 m
Tekovská Breznica – Brehy
čadič tavný
Ťažené ložisko – SKALEX N B, s.r.o.
980 m
Veľká Lehota
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Urbárske lesné a pasienkové pozemkové spoločenstvo Veľká Lehota
1,2 km
Nová Baňa – Čičerka
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Chuťka Miroslav – Kamena – produkt
1,2 km
Nová Baňa – Háj
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,5 km
Nová Baňa – Háj
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,6 km
Nová Baňa – Pod Sedlovou skalou
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Chuťka Miroslav – KAMENA – produkt
1,8 km
Obyce – Osná dolina
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Ondrejka Miloš KAM-ON
2,9 km
Jedľové Kostoľany
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
4,5 km
Jedľové Kostoľany
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
4,5 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Nová Baňa
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
410 m
Nová Baňa
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
mineralogický výskyt
870 m
Horné Hámre – Moras dolina
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
ložiskový výskyt
2,0 km
Rudno nad Hronom – Johan de Deo a Goldschram žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
3,1 km
Brehy – Grunty
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,3 km
Rudno nad Hronom – Filip a Anna žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag, Pb, Zn
malé ložisko
3,3 km
Brehy – Grunty
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
4,3 km
Veľké Pole – Miškelov štál
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
4,3 km
Brehy – Grunty
Polymetalické rudy
Pb,Zn
mineralogický výskyt
4,3 km
Veľké Pole – Píla
Polymetalické rudy
Pb, Zn, Ag
ložiskový výskyt
4,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
140 vrtov v pásme 3 km, z toho 41 hydrogeologických a 99 ostatných; s číslom archívnej správy 140.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m39×
10–30 m51×
30–100 m21×
100–300 m25×
nad 300 m4×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
NBK-3
štruktúrny
300,0 m
11639
50 m
Nová Baňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
164,0 m
75882 122Ca7.pdf
80 m
Stará Huta
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
110,0 m
66946 122Ca4.pdf
110 m
Nová Baňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
10,0 m
48194 122Cd9.pdf
110 m
Nová Baňa
monitorovací vrt
5,0 m
86986 122Cb27.pdf
130 m
VNB-1
bez určenia účelu
5,0 m
86986
130 m
Stará Huta
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
150,0 m
34981 122Ca1.pdf
140 m
Nová Baňa
širokoprofilový vrt
6,0 m
51334 122Cd10.pdf
140 m
Nová Baňa
monitorovací vrt
8,0 m
86986 122Cb28.pdf
160 m
VNB-2
bez určenia účelu
8,0 m
86986
160 m
Nová Baňa
širokoprofilový vrt
7,0 m
51334 122Cd11.pdf
170 m
Nová Baňa
širokoprofilový vrt
7,0 m
51334 122Cd12.pdf
190 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
9,1 km
Obyce – KD-1
27 °C
3,5 l/s
464,3 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
9,1 km
Voznica – R-3
35 °C
10,0 l/s
710 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
9,6 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
5
40 m
R-3
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
5,2 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
2
6,6 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
1
8,5 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Nová Baňa – areál bývalých Závodov technického skla
SK1000700P
240 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Nová Baňa
–
1989
–
10 m
pri futbalovom ihrisku – Nová Baňa
–
1960
–
50 m
Nová Baňa – pri štadióne – Nová Baňa
–
1960
–
120 m
Nová Baňa
–
1950
–
170 m
Nová Baňa
–
1965
–
230 m
Nová Baňa
200 m²
1980
–
240 m
Nová Baňa
–
1960
–
280 m
Nová Baňa
–
1950
–
320 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy45×
Blokové polia8×
Blokové rozpadliny3×
Blokové polia + zosuvy1×
Skalné zrútenia1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný34×
Potenciálny21×
Aktívny3×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova37×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick4×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.