Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Obidský kanál

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
17,7km
région
Région de Nitra

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Obidský kanál

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Obidský kanál, score de la fenêtre 17.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 03:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau très lent Un tronçon de plaine, presque stagnant : eau calme, souvent plus trouble ; le fond a tendance à être vaseux et sableux. Typique des parcours de pêche à la carpe.

    1041051061071081091100 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 109 à 105 m au-dessus du niveau de la mer sur 17,7 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    109 m a.s.l.
    Point le plus bas
    106 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    2,7 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    0,2 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,15

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Obidský kanál de 2017
    2017imagé 10 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Obidský kanál de 2020
    2020imagé 12 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Obidský kanál de 2023
    2023imagé 20 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Obidský kanál

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates de 25 à 50 mg/l1
    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Nitrates les plus élevés

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Obidský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 18 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Mg–Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 1 423 mg/l, veľmi tvrdá voda (41,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 1,36 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 78. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    39. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 50,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Obidský kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    222vrtov do 3 km

    413 rozborov vody v okolí

    Z toho 222 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Štúrovo – FGŠ-1, výdatnosť 70,0 l/s, 7,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    2 ložiská, 9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: hliny, ílovité hliny a hlinité piesky v nízkych terasách a nivách2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • fluviáne sedimenty terás50%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu11m
    • 10 – 1567%SR 7,1 %
    • 5 – 1033%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Dunaja v úseku Komárno – Chľaba80%SR 0,0 %
    • kvartér dunajských terás na úpätí Hronskej pahorkatiny20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Komárňanská vysoká kryha100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,93typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    41,6°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (7,43 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    1 423mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Mg–Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnésiumMg98,9 mg/l98. percentil
    • SulfatesSO4303 mg/l96. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3636 mg/l96. percentil
    • CalciumCa135 mg/l96. percentil
    • SodiumNa88,1 mg/l95. percentil
    • DraslíkK24,4 mg/l95. percentil
    • ChloruresCl86,4 mg/l95. percentil
    • FluoruresF0,267 mg/l91. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO334,3 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK8,26 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO40,634 mg/l87. percentil
    • AmóniumNH40,183 mg/l66. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn86,7 μg/l77. percentil
    • FerFe0,145 mg/l64. percentil
    • ZincZn3,67 μg/l26. percentil
    • AluminiumAl12,0 μg/l7. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimoineSb1,36 mg/kg78. percentil
    • SéléniumSe0,401 mg/kg78. percentil
    • NickelNi26,4 mg/kg58. percentil
    • CadmiumCd0,219 mg/kg57. percentil
    • ChromeCr75,9 mg/kg56. percentil
    • MercureHg0,109 mg/kg53. percentil
    • MolybdèneMo0,355 mg/kg46. percentil
    • ArsenicAs5,96 mg/kg41. percentil
    • CuivreCu21,4 mg/kg39. percentil
    • VanadiumV63,5 mg/kg39. percentil
    • CobaltCo7,66 mg/kg37. percentil
    • PlombPb12,9 mg/kg33. percentil
    • ZincZn72,2 mg/kg21. percentil
    • CínSn1,91 mg/kg17. percentil
    • BizmutBi0,124 mg/kg13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa5,79 %84. percentil
    • ManganèseMn1 022 mg/kg67. percentil
    • MagnésiumMg0,975 %58. percentil
    • PhosphoreP900 mg/kg57. percentil
    • FerFe2,64 %47. percentil
    • TitánTi4 155 mg/kg38. percentil
    • AluminiumAl5,22 %35. percentil
    • DraslíkK1,41 %34. percentil
    • SodiumNa0,728 %22. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr287 mg/kg95. percentil
    • BoreB66,7 mg/kg68. percentil
    • LítiumLi29,5 mg/kg50. percentil
    • BérylliumBe1,39 mg/kg48. percentil
    • BáriumBa379 mg/kg28. percentil
    • RubídiumRb69,7 mg/kg11. percentil
    • CérCe45,8 mg/kg11. percentil
    • GáliumGa7,44 mg/kg8. percentil
    • YtriumY16,4 mg/kg7. percentil
    • ZirkónZr156 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,18 ppm43. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Potassium (K)K1,27 %37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Búč – Skládka TKO (bývalá skládka) – Búč – nijaký (560 m od vody)Mužla – nijaký (950 m od vody)Obid – občasný (990 m od vody)Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Dunajom – nijaký (2,0 km od vody)Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Dunajom – trvalý (2,2 km od vody)Mužla – nijaký (2,8 km od vody)Obid – FGO-1 – nekúpeľný (2,3 km od vody)Kravany – FGKr-1 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Štúrovo – VŠ-1 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Štúrovo – FGŠ-1 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Štúrovo – OPKS – nekúpeľný (8,1 km od vody)Virt – vrt VŠE – nekúpeľný (8,8 km od vody)Virt – JRD – nekúpeľný (9,2 km od vody)Virt – HVB-1 – nekúpeľný (9,2 km od vody)Patince – SB-3 – nekúpeľný (10,0 km od vody)FGO-1 – i1 (900 m od vody)FGKr-1 – i2 (3,6 km od vody)FGŠ-1 – k5 (8,1 km od vody)JRD, VŠE – j3 (9,2 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (5,2 km od vody)d1 (7,3 km od vody)b1 (9,6 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Štúrovo (6,7 km od vody)Obid – hnedé uhlie (1,4 km od vody)Obid – hnedé uhlie (1,6 km od vody)Búč – hlina I. – tehliarske suroviny (710 m od vody)Mužla – hlina II. – tehliarske suroviny (920 m od vody)Búč – hlina III. – tehliarske suroviny, stavebný piesok – p (1,2 km od vody)Mužla – hlina I. – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Mužla – piesok – stavebný piesok – piesky (1,9 km od vody)Kravany nad Dunajom – štrkopiesok I. – štrkopiesky (2,0 km od vody)Moča – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Kravany nad Dunajom – piesok I. – stavebný piesok – piesky (2,5 km od vody)Mužla Čenkov – štrkopiesky (3,3 km od vody)Búč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Obid – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Mužla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Búč-Búčska pustatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (500 m od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (510 m od vody)Obid – monitorovací vrt (610 m od vody)Búč – monitorovací vrt (620 m od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (690 m od vody)Obid – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m od vody)Mužla – Jurský Chlum – pozorovací vrt SHMÚ (930 m od vody)Obid – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Búč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Búč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Mužla – Dvor Kandeleš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,2 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,3 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,3 km od vody)Mužla – pozorovací vrt SHMÚ (1,3 km od vody)Kravany – Obid – vrt pre vodné dielo (1,3 km od vody)Mužla – Pereš – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Obid – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Mužla – dvor – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Bučská pustanina – vrt pre vodné dielo (1,4 km od vody)Mužľanský ostrov – Mužľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Mužla – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Búč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Mužľanský ostrov – Mužľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Mučľanský ostrov – Mužľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Mužľanský ostrov – Mužľa – negatívny vrt (1,7 km od vody)Mužla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,8 km od vody)Čenkov – Mužľa – vrt pre vodné dielo (1,8 km od vody)Mužla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Búč-Mária – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Búč – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Kravany nad Dunajom-farma Mária – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Búč – pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Kravany nad Dunajom-Lang.pusta – pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Obid – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 40,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 4,00 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vojnický potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bučský kanál, 50 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Mužliansky p., 2010, 880 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 71,0 μg/lmedián 48,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vojnický potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,7 mg/lmedián 18,5 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vojnický potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 101 μg/lmedián 2,15 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 126 μg/lmedián 21,5 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 1,10 μg/l34 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 894 μg/lmedián 116 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l34 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa98,02 Bq/l3,41 Bq/l
    potok, rieka16,35 Bq/l6,35 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Obidhnedé uhlieLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,4 km
    Obidhnedé uhlieLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    222 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 171 ostatných; s číslom archívnej správy 222.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m68×
    • 10–30 m81×
    • 30–100 m29×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m31×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Búčširokoprofilový vrt170,0 m50533 1Db36.pdf20 m
    Š-9ložiskový272,0 m1134730 m
    s.č.13inžiniersko-geologický20,5 m1224070 m
    Obidširokoprofilový vrt10,0 m44512 2Cb59.pdf100 m
    Obid – 13ložiskový630,5 m11347100 m
    s.č.10inžiniersko-geologický10,0 m1412110 m
    Š-3ložiskový196,0 m11347120 m
    s.č.6inžiniersko-geologický16,8 m1412170 m
    Mužlaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou110,0 m19003 2Ca16.pdf190 m
    1117hydrogeologický9,4 m12240200 m
    1113inžiniersko-geologický20,0 m12240230 m
    W-6102inžiniersko-geologický6,7 m13678270 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Obid – FGO-120 °C2,1 l/s1000 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný2,3 km
    Kravany – FGKr-120 °C5,5 l/s1021 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný4,4 km
    Štúrovo – VŠ-139 °C49,0 l/s125 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný7,6 km
    Štúrovo – FGŠ-140 °C70,0 l/s210 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný7,6 km
    Štúrovo – OPKS36 °C6,0 l/s97 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,1 km
    Virt – vrt VŠE24 °C–280 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov8,8 km
    Virt – JRD26 °C6,6 l/s260 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,2 km
    Virt – HVB-126 °C–241 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov9,2 km
    Patince – SB-326 °C29,4 l/s170 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný10,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    FGO-1geotermálna voda15 – 22< 51900 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 532,5 km
    FGKr-1geotermálna voda15 – 225 – 1513,6 km
    kategória Štúrovotermálne kúpalisko––16,7 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 517,3 km
    FGŠ-1geotermálna voda38 – 55> 5018,1 km
    JRD, VŠEgeotermálna voda22 – 3816 – 3019,2 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Búč – Skládka TKO (bývalá skládka) – Búč11 110 m²1970monitorovaná560 m
    Mužla20 000 m²1970–950 m
    Obid800 m²1970–990 m
    Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Danube300 m²1980–2,0 km
    Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Danube27 500 m²1981–2,2 km
    Mužla11 000 m²1975–2,8 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Štúrovo1 parcours de pêche · 18 km11Obidský kanál11

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron