Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Obidský kanál vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Obidský kanál, ablakpontszám 21.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1041051061071081091100 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 109-től 105 m tengerszint feletti magasságig 17,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    109 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    106 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    2,7 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,2 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,15

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Obidský kanál vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 10.
    Obidský kanál vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    Obidský kanál vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Obidský kanál vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok 25–50 mg/l1
    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Obidský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 18 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Mg–Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 1 423 mg/l, veľmi tvrdá voda (41,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 1,36 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 78. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km27 °C57 °C

    Teplo pod nohami

    27°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 63 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 57 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    39. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 50,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Obidský kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    222vrtov do 3 km

    413 rozborov vody v okolí

    Z toho 222 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Štúrovo – FGŠ-1, výdatnosť 70,0 l/s, 7,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    2 ložiská, 9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: hliny, ílovité hliny a hlinité piesky v nízkych terasách a nivách2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • fluviáne sedimenty terás50%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu11m
    • 10 – 1567%SR 7,1 %
    • 5 – 1033%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)83%SR 14 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih83%SR 7,7 %
    • stredný pokles17%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Dunaja v úseku Komárno – Chľaba80%SR 0,0 %
    • kvartér dunajských terás na úpätí Hronskej pahorkatiny20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Komárňanská vysoká kryha100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,93typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    41,6°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (7,43 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    1 423mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Mg–Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnéziumMg98,9 mg/l98. percentil
    • SzulfátokSO4303 mg/l96. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3636 mg/l96. percentil
    • KalciumCa135 mg/l96. percentil
    • NátriumNa88,1 mg/l95. percentil
    • DraslíkK24,4 mg/l95. percentil
    • KloridokCl86,4 mg/l95. percentil
    • FluoridokF0,267 mg/l91. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO334,3 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK8,26 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO40,634 mg/l87. percentil
    • AmóniumNH40,183 mg/l66. percentil

    Fémek

    • MangánMn86,7 μg/l77. percentil
    • VasFe0,145 mg/l64. percentil
    • CinkZn3,67 μg/l26. percentil
    • AlumíniumAl12,0 μg/l7. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonSb1,36 mg/kg78. percentil
    • SzelénSe0,401 mg/kg78. percentil
    • NikkelNi26,4 mg/kg58. percentil
    • KadmiumCd0,219 mg/kg57. percentil
    • KrómCr75,9 mg/kg56. percentil
    • HiganyHg0,109 mg/kg53. percentil
    • MolibdénMo0,355 mg/kg46. percentil
    • ArzénAs5,96 mg/kg41. percentil
    • RézCu21,4 mg/kg39. percentil
    • VanádiumV63,5 mg/kg39. percentil
    • KobaltCo7,66 mg/kg37. percentil
    • ÓlomPb12,9 mg/kg33. percentil
    • CinkZn72,2 mg/kg21. percentil
    • CínSn1,91 mg/kg17. percentil
    • BizmutBi0,124 mg/kg13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa5,79 %84. percentil
    • MangánMn1 022 mg/kg67. percentil
    • MagnéziumMg0,975 %58. percentil
    • FoszforP900 mg/kg57. percentil
    • VasFe2,64 %47. percentil
    • TitánTi4 155 mg/kg38. percentil
    • AlumíniumAl5,22 %35. percentil
    • DraslíkK1,41 %34. percentil
    • NátriumNa0,728 %22. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr287 mg/kg95. percentil
    • BórB66,7 mg/kg68. percentil
    • LítiumLi29,5 mg/kg50. percentil
    • BerilliumBe1,39 mg/kg48. percentil
    • BáriumBa379 mg/kg28. percentil
    • RubídiumRb69,7 mg/kg11. percentil
    • CérCe45,8 mg/kg11. percentil
    • GáliumGa7,44 mg/kg8. percentil
    • YtriumY16,4 mg/kg7. percentil
    • ZirkónZr156 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,18 ppm43. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Kálium (K)K1,27 %37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 826 Bq/m²85. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • közepes100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +5nT

    rozsah -46 až 28 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    +9mGal

    reziduálna +2,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km27 °C57 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    27 / 57 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Komárňanská vysoká kryha100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)97–121m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek107m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,6°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu50%SR 27 %
    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu50%SR 5,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén67%SR 48 %
    • Vnútrokarpatský paleogén33%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Búč – Skládka TKO (bývalá skládka) – Búč – nijaký (560 m od vody)Mužla – nijaký (950 m od vody)Obid – občasný (990 m od vody)Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Dunajom – nijaký (2,0 km od vody)Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Dunajom – trvalý (2,2 km od vody)Mužla – nijaký (2,8 km od vody)Obid – FGO-1 – nekúpeľný (2,3 km od vody)Kravany – FGKr-1 – nekúpeľný (4,4 km od vody)Štúrovo – VŠ-1 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Štúrovo – FGŠ-1 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Štúrovo – OPKS – nekúpeľný (8,1 km od vody)Virt – vrt VŠE – nekúpeľný (8,8 km od vody)Virt – JRD – nekúpeľný (9,2 km od vody)Virt – HVB-1 – nekúpeľný (9,2 km od vody)Patince – SB-3 – nekúpeľný (10,0 km od vody)FGO-1 – i1 (900 m od vody)FGKr-1 – i2 (3,6 km od vody)FGŠ-1 – k5 (8,1 km od vody)JRD, VŠE – j3 (9,2 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (5,2 km od vody)d1 (7,3 km od vody)b1 (9,6 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Štúrovo (6,7 km od vody)Obid – hnedé uhlie (1,4 km od vody)Obid – hnedé uhlie (1,6 km od vody)Búč – hlina I. – tehliarske suroviny (710 m od vody)Mužla – hlina II. – tehliarske suroviny (920 m od vody)Búč – hlina III. – tehliarske suroviny, stavebný piesok – p (1,2 km od vody)Mužla – hlina I. – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Mužla – piesok – stavebný piesok – piesky (1,9 km od vody)Kravany nad Dunajom – štrkopiesok I. – štrkopiesky (2,0 km od vody)Moča – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Kravany nad Dunajom – piesok I. – stavebný piesok – piesky (2,5 km od vody)Mužla Čenkov – štrkopiesky (3,3 km od vody)Búč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Obid – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Mužla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Búč-Búčska pustatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (500 m od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (510 m od vody)Obid – monitorovací vrt (610 m od vody)Búč – monitorovací vrt (620 m od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (690 m od vody)Obid – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m od vody)Mužla – Jurský Chlum – pozorovací vrt SHMÚ (930 m od vody)Obid – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Búč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Búč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Mužla – Dvor Kandeleš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,2 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,3 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,3 km od vody)Mužla – pozorovací vrt SHMÚ (1,3 km od vody)Kravany – Obid – vrt pre vodné dielo (1,3 km od vody)Mužla – Pereš – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Obid – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Mužla – dvor – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Bučská pustanina – vrt pre vodné dielo (1,4 km od vody)Mužľanský ostrov – Mužľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Mužla – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Búč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Mužľanský ostrov – Mužľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Mučľanský ostrov – Mužľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Mužľanský ostrov – Mužľa – negatívny vrt (1,7 km od vody)Mužla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Obid – vrt pre vodné dielo (1,8 km od vody)Čenkov – Mužľa – vrt pre vodné dielo (1,8 km od vody)Mužla – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Búč-Mária – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Búč – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Kravany nad Dunajom-farma Mária – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Búč – pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Kravany nad Dunajom-Lang.pusta – pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Obid – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 40,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 4,00 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vojnický potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bučský kanál, 50 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Mužliansky p., 2010, 880 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 71,0 μg/lmedián 48,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vojnický potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Obidský kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,7 mg/lmedián 18,5 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vojnický potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 101 μg/lmedián 2,15 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 126 μg/lmedián 21,5 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 1,10 μg/l34 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 894 μg/lmedián 116 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l34 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa98,02 Bq/l3,41 Bq/l
    potok, rieka16,35 Bq/l6,35 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Obidhnedé uhlieLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,4 km
    Obidhnedé uhlieLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    222 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 171 ostatných; s číslom archívnej správy 222.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m68×
    • 10–30 m81×
    • 30–100 m29×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m31×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Búčširokoprofilový vrt170,0 m50533 1Db36.pdf20 m
    Š-9ložiskový272,0 m1134730 m
    s.č.13inžiniersko-geologický20,5 m1224070 m
    Obidširokoprofilový vrt10,0 m44512 2Cb59.pdf100 m
    Obid – 13ložiskový630,5 m11347100 m
    s.č.10inžiniersko-geologický10,0 m1412110 m
    Š-3ložiskový196,0 m11347120 m
    s.č.6inžiniersko-geologický16,8 m1412170 m
    Mužlaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou110,0 m19003 2Ca16.pdf190 m
    1117hydrogeologický9,4 m12240200 m
    1113inžiniersko-geologický20,0 m12240230 m
    W-6102inžiniersko-geologický6,7 m13678270 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Obid – FGO-120 °C2,1 l/s1000 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný2,3 km
    Kravany – FGKr-120 °C5,5 l/s1021 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný4,4 km
    Štúrovo – VŠ-139 °C49,0 l/s125 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný7,6 km
    Štúrovo – FGŠ-140 °C70,0 l/s210 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný7,6 km
    Štúrovo – OPKS36 °C6,0 l/s97 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,1 km
    Virt – vrt VŠE24 °C–280 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov8,8 km
    Virt – JRD26 °C6,6 l/s260 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,2 km
    Virt – HVB-126 °C–241 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov9,2 km
    Patince – SB-326 °C29,4 l/s170 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný10,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    FGO-1geotermálna voda15 – 22< 51900 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 532,5 km
    FGKr-1geotermálna voda15 – 225 – 1513,6 km
    kategória Štúrovotermálne kúpalisko––16,7 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 517,3 km
    FGŠ-1geotermálna voda38 – 55> 5018,1 km
    JRD, VŠEgeotermálna voda22 – 3816 – 3019,2 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Búč – Skládka TKO (bývalá skládka) – Búč11 110 m²1970monitorovaná560 m
    Mužla20 000 m²1970–950 m
    Obid800 m²1970–990 m
    Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Dunajom300 m²1980–2,0 km
    Vinica (Kravany n/D.) – Kravany nad Dunajom27 500 m²1981–2,2 km
    Mužla11 000 m²1975–2,8 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Párkány1 horgászvíz · 18 km9Obidský kanál9

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam