Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

OR Kukučínov

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
1,0km
région
Région de Nitra

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau OR Kukučínov

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

OR Kukučínov, score de la fenêtre 13.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : eau stagnante

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Eau calme Il s'agit d'une eau stagnante, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1301351400,0 km0,5 km1,0 km
    Profil d'élévation du terrain (Eau stagnante) : de 139 à 131 m au-dessus du niveau de la mer sur 1,0 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    136 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    131 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    139 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau OR Kukučínov de 2017
    2017imagé 20 juil. 2017
    Vue aérienne du cours d'eau OR Kukučínov de 2020
    2020imagé 12 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau OR Kukučínov de 2023
    2023imagé 21 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau OR Kukučínov

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates au-dessus de la norme (à partir de 50 mg/l)1
    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Nitrates les plus élevés

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku OR Kukučínov

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 392 mg/l, stredne tvrdá voda (12,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 294 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km75 °C105 °C

    Teplo pod nohami

    75°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 105 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    72. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    108vrtov do 3 km

    164 rozborov vody v okolí

    Z toho 108 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Želiezovce – HGŽ-1, 3,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    2 ložiská, 1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky1×

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • F100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,85typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    12,5°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    392mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,206 mg/l81. percentil
    • MagnésiumMg21,0 mg/l69. percentil
    • ChloruresCl17,9 mg/l66. percentil
    • DraslíkK4,11 mg/l65. percentil
    • SulfatesSO453,5 mg/l64. percentil
    • SodiumNa12,5 mg/l63. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3211 mg/l49. percentil
    • CalciumCa55,2 mg/l41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO312,7 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,487 mg/l80. percentil
    • AmóniumNH40,256 mg/l74. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,93 mg/l66. percentil

    Métaux

    • FerFe0,634 mg/l95. percentil
    • AluminiumAl283 μg/l87. percentil
    • ZincZn19,5 μg/l86. percentil
    • ManganèseMn116 μg/l82. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ZincZn294 mg/kg95. percentil
    • CadmiumCd0,766 mg/kg91. percentil
    • CuivreCu56,0 mg/kg91. percentil
    • BizmutBi0,499 mg/kg90. percentil
    • AntimoineSb3,50 mg/kg88. percentil
    • ArsenicAs17,2 mg/kg87. percentil
    • PlombPb30,5 mg/kg87. percentil
    • MolybdèneMo0,690 mg/kg86. percentil
    • CínSn4,00 mg/kg81. percentil
    • MercureHg0,260 mg/kg80. percentil
    • CobaltCo10,0 mg/kg72. percentil
    • VanadiumV78,6 mg/kg70. percentil
    • NickelNi23,0 mg/kg42. percentil
    • ChromeCr63,0 mg/kg35. percentil
    • SéléniumSe0,153 mg/kg25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphoreP1 495 mg/kg93. percentil
    • DraslíkK1,63 %69. percentil
    • TitánTi4 810 mg/kg63. percentil
    • FerFe2,89 %61. percentil
    • AluminiumAl5,91 %59. percentil
    • SodiumNa0,902 %57. percentil
    • CalciumCa2,34 %56. percentil
    • ManganèseMn836 mg/kg49. percentil
    • MagnésiumMg0,806 %41. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY34,1 mg/kg80. percentil
    • RubídiumRb96,4 mg/kg70. percentil
    • StronciumSr160 mg/kg69. percentil
    • BérylliumBe1,70 mg/kg68. percentil
    • GáliumGa15,5 mg/kg63. percentil
    • CérCe62,0 mg/kg60. percentil
    • BáriumBa464 mg/kg59. percentil
    • ZirkónZr407 mg/kg52. percentil
    • LítiumLi28,2 mg/kg43. percentil
    • BoreB54,1 mg/kg32. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,96 ppm80. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,18 ppm72. percentil
    • Potassium (K)K1,31 %55. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km75 °C105 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    75 / 105 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kukučínov – občasný (240 m od vody)Želiezovce – Svodov – Svodov – nijaký (400 m od vody)Mikula – Kompa – Mikula – občasný (1,2 km od vody)Želiezovce – občasný (2,5 km od vody)Šárovce – Veľké Šarovce – občasný (2,6 km od vody)Šárovce – ihrisko – Veľké Šarovce – občasný (2,8 km od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (3,0 km od vody)HGŽ-1 – k1 (3,5 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (7,7 km od vody)Želiezovce (3,4 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (1,9 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (2,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 49,855 – 59,647 – štrkopiesky (250 m od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (90 m od vody)JRD Mikula – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Svodov JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (670 m od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Svodov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Kukučínov-háj. Kŕče – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Svodov – zavlažovací vrt (1,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Svodov – zavlažovací vrt (1,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Kukučínov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Trhyňa-Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Želiezovce-Mikula, RD, 700m VSV od K134 – vrt (260 m od vody)Svodov, č.d. 34, 1500m SV od K141 – studňa (560 m od vody)Svodov – Levice – vrt (760 m od vody)Želiezovce-Mikula, č.d. 105, 1300m SV od K138 – studňa (780 m od vody)Svodov – RD, 300m V od K140 – studňa (1,2 km od vody)Želiezovce-Mikula, č.d. 116, 750m JZ odK135 – studňa (1,5 km od vody)Kukučínovo – vrt (1,8 km od vody)Kukučínov, č.d. 55, 100m J od K138 – studňa (2,4 km od vody)Šárovce – RD, 500m JV od K145 – vrt (2,5 km od vody)Svodov – RD, 900m SZ od K141 – vrt (2,5 km od vody)Kukučínov – vrt (2,6 km od vody)Šárovce ,č.d. 169, 500m SV od K145 – studňa (2,6 km od vody)Sikenica, 400m JV od K134 – studňa (2,6 km od vody)Želiezovce, vrt č.1, 1000 m SSV od K157 – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce, vrt č.2, 900 m S od K137 – vrt (2,8 km od vody)Kukučínov, č.d. 35, 900m JV od K138 – studňa (2,9 km od vody)Kukučínov, 800m VJV od K138 – studňa (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO310×
    • Mg-Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Mg-Ca-SO4-HCO31×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H6×
    • trieda F4×
    • trieda B2×
    • trieda D2×
    • trieda A1×
    • trieda C1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 396 μg/lmedián 25,5 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 260 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 1,40 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 547 μg/lmedián 62,5 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 560 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 260 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa221,6 Bq/l19,3 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.1,9 km
    Chmeľníkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.2,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    108 vrtov v pásme 3 km, z toho 61 hydrogeologických a 47 ostatných; s číslom archívnej správy 108.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m60×
    • 10–30 m39×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Želiezovcemonitorovací vrt8,0 m89046 134Cd69.pdf90 m
    JRD Mikulaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou66,5 m7787 134Cd26.pdf170 m
    Svodov JRDúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou174,4 m9847 134Cd28.pdf220 m
    1/17inžiniersko-geologický6,0 m85229490 m
    1/18inžiniersko-geologický6,0 m85229500 m
    1/19inžiniersko-geologický5,0 m85229540 m
    1/20inžiniersko-geologický5,0 m85229600 m
    Želiezovcemonitorovací vrt8,0 m89046 134Cd70.pdf670 m
    1/21inžiniersko-geologický5,0 m85229720 m
    1/16inžiniersko-geologický5,0 m85229730 m
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou65,0 m77734 134Cd62.pdf770 m
    Svodovširokoprofilový vrt6,3 m36106 134Cd44.pdf790 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Želiezovce – HGŽ-118 °C–350 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný3,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––13,4 km
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 513,5 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 524,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kukučínov–1980–240 m
    Želiezovce – Svodov – Svodov–1970–400 m
    Mikula – Kompa – Mikula–1980–1,2 km
    Želiezovce–1980–2,5 km
    Šárovce – Veľké Šarovce–1986–2,6 km
    Šárovce – ihrisko – Veľké Šarovce–1980–2,8 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Želiezovce1 parcours de pêche · 1,0 km13OR Kukučínov13

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron