Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Kálnický potok

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
8,2km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Kálnický potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Kálnický potok, score de la fenêtre 39.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 13:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà.

    1601802002202402600 km2 km4 km6 km8 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 239 à 177 m au-dessus du niveau de la mer sur 8,2 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    239 m a.s.l.
    Point le plus bas
    173 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    66 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    8,0 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,34

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Kálnický potok de 2017
    2017imagé 24 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Kálnický potok de 2020
    2020imagé 28 juil. 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Kálnický potok de 2023
    2023imagé 14 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Kálnický potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Stations d’épuration problématiques près des parcours de pêche1 station d'épuration à moins de 2 km du parcours de pêche

    • COV Hradokcharge 130%1,9 km

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Kálnický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 394 mg/l, stredne tvrdá voda (13,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 12,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    17objektov do 3 km

    ťažené: U

    Najbližšie: Štôlňa č.60 (štôlňa), 2,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,46 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Kalnický potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    408vrtov do 3 km

    305 rozborov vody v okolí

    Z toho 408 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 2,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    15 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    29záznamov do 5 km

    12 ložísk, 17 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    3plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • proluviálne sedimenty25%SR 1,1 %
    • eolicko-deluviálne sedimenty25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu9,5m
    • 10 – 1567%SR 7,1 %
    • 2 – 533%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • TATRIKUM100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT67%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)50%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih50%SR 6,4 %
    • stredný zdvih50%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny50%SR 44 %
    • jadrové pohoria50%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva50%SR 23 %
    • Považský Inovec50%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón mŕtvych ramien100%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier75%SR 52 %
    • Zlepence25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)75%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Zlepence; Nero)25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta67%SR 2,6 %
    • mezozoikum a paleozoikum severozápadnej časti Považského Inovca33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,89typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    13,2°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,36 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    394mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3250 mg/l63. percentil
    • MagnésiumMg16,9 mg/l56. percentil
    • CalciumCa66,6 mg/l54. percentil
    • ChloruresCl7,27 mg/l45. percentil
    • SulfatesSO435,7 mg/l44. percentil
    • SodiumNa7,58 mg/l43. percentil
    • FluoruresF0,0839 mg/l32. percentil
    • DraslíkK2,00 mg/l31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,360 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,213 mg/l61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,83 mg/l41. percentil
    • NitratesNO35,35 mg/l41. percentil

    Métaux

    • FerFe0,167 mg/l69. percentil
    • AluminiumAl88,5 μg/l58. percentil
    • ManganèseMn31,6 μg/l51. percentil
    • ZincZn4,72 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArsenicAs12,6 mg/kg82. percentil
    • MolybdèneMo0,583 mg/kg78. percentil
    • CobaltCo9,81 mg/kg69. percentil
    • CuivreCu25,4 mg/kg57. percentil
    • ChromeCr75,2 mg/kg55. percentil
    • NickelNi25,0 mg/kg52. percentil
    • CadmiumCd0,166 mg/kg45. percentil
    • PlombPb13,9 mg/kg40. percentil
    • AntimoineSb0,480 mg/kg33. percentil
    • CínSn2,27 mg/kg33. percentil
    • MercureHg0,0708 mg/kg29. percentil
    • VanadiumV59,5 mg/kg28. percentil
    • ZincZn73,7 mg/kg23. percentil
    • BizmutBi0,149 mg/kg22. percentil
    • SéléniumSe0,110 mg/kg12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,83 %87. percentil
    • SodiumNa1,05 %76. percentil
    • TitánTi5 213 mg/kg74. percentil
    • AluminiumAl5,69 %52. percentil
    • MagnésiumMg0,894 %51. percentil
    • FerFe2,55 %42. percentil
    • CalciumCa1,70 %40. percentil
    • PhosphoreP717 mg/kg32. percentil
    • ManganèseMn701 mg/kg32. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe83,4 mg/kg93. percentil
    • ZirkónZr562 mg/kg89. percentil
    • GáliumGa18,5 mg/kg85. percentil
    • YtriumY31,2 mg/kg68. percentil
    • RubídiumRb94,0 mg/kg64. percentil
    • BáriumBa439 mg/kg51. percentil
    • BoreB60,5 mg/kg50. percentil
    • BérylliumBe1,22 mg/kg39. percentil
    • LítiumLi25,1 mg/kg23. percentil
    • StronciumSr106 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    faible

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Potassium (K)K1,36 %66. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,60 ppm55. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,27 ppm47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 569 Bq/m²53. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • faible67%SR 36 %
    • moyen33%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +4nT

    rozsah -10 až 20 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -17mGal

    reziduálna +11,2 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)124–576m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek230m a.s.l.
    • Pente moyenne5,7°
    • Priemerná januárová teplota-3,1°C
    • Priemerná júlová teplota18,8°C
    • Ročné zrážky688mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina50%SR 10 %
    • Považský Inovec50%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina50%SR 18 %
    • Fatransko-tatranská oblasť50%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma50%SR 38 %
    • horská klíma50%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A50%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda50%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén67%SR 48 %
    • Mladšie paleozoikum centrálnych Západných Karpát33%SR 1,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa č.60 – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)1.prepadlina – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)1.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)1.halda pri štôlni 1 – 5 – halda (2,2 km od vody)5.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,6 km od vody)6.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,6 km od vody)7.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)8.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)9.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)10.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)1.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)3.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)4.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)11.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)12.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)13.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Kálnica – Uránové rudy (2,1 km od vody)Prostredná dolina – Kálnica – občasný (460 m od vody)Kálnica – Polákova dolina – Kálnica – nijaký (680 m od vody)Istvičov Jarok – Kálnica – nijaký (690 m od vody)Trnina, za PD – Hôrka nad Váhom – občasný (830 m od vody)Pažiť, pri družstve – Nová Ves nad Váhom – nijaký (990 m od vody)Hubačov Jarok álnica – Kálnica – nijaký (1,1 km od vody)Sihoť – Považany – občasný (1,1 km od vody)Za Horným Valom – Kočovce – občasný (1,3 km od vody)Vieska – Považany – nijaký (1,6 km od vody)Dolné Pole – Rakoľuby – Rakoľuby – nijaký (1,6 km od vody)Kočovce – skládka panelov – Kočovce – trvalý (1,8 km od vody)Pod skalou – Beckov – nijaký (2,2 km od vody)za PD, za hradným ramenom – Hrádok – občasný (2,6 km od vody)Novanská dolina – Nová Ves nad Váhom – nijaký (2,6 km od vody)Kužlová obec Považany časť Vieska – Považany – nijaký (2,9 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (2,6 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Hrádok – stavebný kameň (3,6 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Hrádok – stavebný kameň (3,6 km od vody)Kočovce – východ – štrkopiesky a piesky (820 m od vody)Kočovce – štrkopiesky a piesky (1,4 km od vody)Kočovce – Sever – štrkopiesky a piesky (1,4 km od vody)Kočovce – západ – štrkopiesky a piesky (1,6 km od vody)Rakoľuby – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Beckov II – Zelená Voda I – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Považany I – štrkopiesky a piesky (2,6 km od vody)Beckov – Kopané – štrkopiesky a piesky (2,6 km od vody)Kočovce – 4 – tehliarske suroviny (380 m od vody)Nová Ves nad Váhom – 5 – štrkopiesky (950 m od vody)Kočovce – Skalka – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Kočovce – Sohoň – stavebný kameň – dolomit, vápenec (1,5 km od vody)Nová Ves nad Váhom – 6 – tehliarske suroviny (2,0 km od vody)Kálnica – U rudy, Mo, Cu (2,1 km od vody)Hrádok – Zvon – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek vodné dielo Drah – štrkopiesky (2,7 km od vody)Hrádok – 4 – stavebný kameň – dolomit (2,7 km od vody)Nová Ves nad Váhom – 7 – stavebný kameň – dolomit (2,8 km od vody)Hôrka nad Váhom – 7 – tehliarske suroviny (2,8 km od vody)Beckov – 5 – tehliarske suroviny (2,9 km od vody)Hrádok – 9 – stavebný kameň – dolomit (3,4 km od vody)Beckov – 4 – stavebný kameň – vápenec (3,6 km od vody)Selec – Klenkov vrch – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – 2 – stavebný kameň – vápenec (4,9 km od vody)Beckovské hradné bralo – všeobecná geológia (3,3 km od vody)Mnešice – všeobecná geológia (4,0 km od vody)RAKOLUBY – Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)Nová Ves nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Kálnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Kálnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Kálnica – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Kálnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Kočovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (280 m od vody)Kočovce – ŠM – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Kočovce – pozorovací vrt SHMÚ (470 m od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Nové Mesto nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (870 m od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Nová Ves nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (890 m od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nová Ves nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Rakoľuby – pozorovací vrt SHMÚ (1,3 km od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nová Ves nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kálnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kočovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Beckov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,46 μg/lmedián 0,680 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2001, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 5,10 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2001, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,70 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Knažia, potok, 2001, 570 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2001, 40 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 53,0 μg/lmedián 53,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 220 μg/lmedián 194 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2001, 60 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2001, 40 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2001, 40 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 2001, 40 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kalnický potok, 40 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 20,5 mg/lmedián 12,7 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Rybnický potok, 2001, 810 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)10 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 2,20 μg/l25 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 530 μg/lmedián 160 μg/l25 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 45,0 μg/lmedián 6,00 μg/l25 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 840 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l25 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa530,6 Bq/l24,3 Bq/l
    výtok z banského diela162,1 Bq/l62,1 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie1228 Bq/l228 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • U1×

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah13×
    • štôlňa2×
    • halda1×
    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Štôlňa č.60štôlňaU rudy19812,0 km
    1.prepadlinainý druh objekturádioaktívne rudy2,1 km
    1.bezmenná štôlňaštôlňarádioaktívne rudy2,2 km
    1.halda pri štôlni 1haldarádioaktívne rudy2,2 km
    5.pingapinga, pingový ťahpolymetalické rudy2,6 km
    6.pingapinga, pingový ťahpolymetalické rudy2,6 km
    7.pingapinga, pingový ťahpolymetalické rudy2,7 km
    8.pingapinga, pingový ťahpolymetalické rudy2,7 km
    9.pingapinga, pingový ťahpolymetalické rudy2,7 km
    10.pingapinga, pingový ťahpolymetalické rudy2,8 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kočovce – východštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY s.r.o.820 m
    Kočovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,4 km
    Kočovce – Severštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,4 km
    Kočovce – západštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,6 km
    Rakoľubyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – K.L.K. spol. s.r.o.2,0 km
    Beckov II – Zelená Voda Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie2,3 km
    Považany Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZAPA beton SK s.r.o.2,6 km
    Beckov – Kopanéštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – K. L. K. spol. s r. o.2,6 km
    Nové Mesto nad Váhomštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLCE FUTURUM s. r. o.3,3 km
    Nové Mesto nad Váhomštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLCE FUTURUM s. r. o.3,3 km
    Hrádokstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,6 km
    Hrádokstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    KálnicaUránové rudyU, Mo, Culožiskový výskyt2,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    408 vrtov v pásme 3 km, z toho 59 hydrogeologických a 349 ostatných; s číslom archívnej správy 408.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m119×
    • 10–30 m90×
    • 30–100 m72×
    • 100–300 m82×
    • nad 300 m42×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Nová Ves nad Váhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,0 m36070 120Dc36.pdf50 m
    V-1inžiniersko-geologický13,5 m8770750 m
    V-2inžiniersko-geologický13,5 m8770760 m
    Kálnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,2 m18699 120Db6.pdf130 m
    Kálnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou26,0 m18691 120Db10.pdf150 m
    Kálnica – JRDúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou46,0 m10201 120Db4.pdf200 m
    Kočovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m22515 120Dd17.pdf200 m
    Kálnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–56693 120Db22.pdf270 m
    Kočovceširokoprofilový vrt17,5 m50588 120Dd19.pdf280 m
    Kočovce – ŠMúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou17,0 m14529 120Dd3.pdf300 m
    Kočovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,0 m36070 120Db43.pdf340 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m85674380 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-119 °C10,0 l/s1206 mMg-Ca-SO4nevyužívaný2,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 584,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Prostredná dolina – Kálnica800 m²1972–460 m
    Kálnica – Polákova dolina – Kálnica4 000 m²1972–680 m
    Istvičov Jarok – Kálnica1 000 m²1972–690 m
    Trnina, za PD – Hôrka nad Váhom25 000 m²1966–830 m
    Pažiť, pri družstve – Nová Ves nad Váhom–1957–990 m
    Hubačov Jarok álnica – Kálnica1 000 m²1972–1,1 km
    Sihoť – Považany–1972–1,1 km
    Za Horným Valom – Kočovce–1992–1,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Nové Mesto nad Váhom1 parcours de pêche · 8,2 km28Kálnický potok28

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh