Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau OR Šuranské

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

OR Šuranské, score de la fenêtre 15.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : eau stagnante

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Eau calme Il s'agit d'une eau stagnante, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1201211221231241250,0 km0,5 km1,0 km
    Profil d'élévation du terrain (Eau stagnante) : de 125 à 121 m au-dessus du niveau de la mer sur 1,1 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    122 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    122 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    123 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau OR Šuranské de 2017
    2017imagé 20 juil. 2017
    Vue aérienne du cours d'eau OR Šuranské de 2020
    2020imagé 12 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau OR Šuranské de 2023
    2023imagé 20 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau OR Šuranské

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1
    • fer à partir de 1 mg/l1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku OR Šuranské

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 8,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    121vrtov do 3 km

    161 rozborov vody v okolí

    Z toho 121 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    80°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Podhájska – Po-1, výdatnosť 53,0 l/s, 8,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    0 záťaž, 13 skládok, 0 monitorovaných sedimentov

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamov do 3 až 5 km

    0 ložísk a dobývacích území, 3 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nitriansky Hrádok – Šurany – trvalý (600 m od vody)Šurany – nijaký (830 m od vody)Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou – trvalý (950 m od vody)Šurany – nijaký (1,6 km od vody)Nitriansky Hrádok – občasný (2,2 km od vody)Dolný Ohaj – občasný (2,3 km od vody)Kostolný Sek – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Šurany – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Nitriansky Hrádok – nijaký (2,4 km od vody)Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou – trvalý (2,4 km od vody)Šurany – nijaký (2,9 km od vody)Šurany – trvalý (2,9 km od vody)Mlynský Sek – občasný (2,9 km od vody)Šurany – GŠM-1 – nekúpeľný (1,5 km od vody)Komjatice – G-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Podhájska – Po-1 – nekúpeľný (8,7 km od vody)GŠM-1 – k2 (1,3 km od vody)G-1 – l2 (7,1 km od vody)GNZ-1 – l1 (9,9 km od vody)a1 (8,8 km od vody)Úľany nad Žitavou – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Úľany nad Žitavou – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Hul – stavebný piesok – piesky (4,1 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (60 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (90 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (140 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (160 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (220 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (220 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (240 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (240 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (240 m od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (260 m od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (280 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (300 m od vody)Úľany nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (310 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (320 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (360 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (440 m od vody)Úľany nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Komjatice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Uľany n/Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Šurany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,5 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Úľany nad Žitavou – pozorovací vrt SHMÚ (1,7 km od vody)Šurany – pozorovací vrt SHMÚ (1,7 km od vody)Nitriansky Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Dolný Ohaj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Šurany (2,6 km od vody)Šurany (2,7 km od vody)Lipová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Lipová-Mlynský Sek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Dolný Ohaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Nitriansky Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Šurany (2,9 km od vody)Lipová-Mlynský Sek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Úľany nad Žitavou, 1300m S od K123 – vrt (1,4 km od vody)Úľany nad Žitavou – vrt (1,7 km od vody)Úľany nad Žitavou, 1400m VSV od K123 – vrt (2,1 km od vody)Úľany nad Žitavou, 800m SZ od K124 – vrt (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 8,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 58,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 400 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,7 mg/lmedián 13,7 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Mg-Ca-HCO31×
    • Mg-Ca-SO4-Cl-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H2×
    • trieda D1×
    • trieda A1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 258 μg/lmedián 272 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,50 μg/lmedián 1,40 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,80 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa218,2 Bq/l17,4 Bq/l
    vrt s prelivom213,5 Bq/l8,62 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    121 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 82 ostatných; s číslom archívnej správy 121.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m66×
    • 10–30 m37×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb86.pdf60 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb85.pdf90 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb83.pdf140 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb84.pdf160 m
    ŽZ-38inžiniersko-geologický2,0 m12243210 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb77.pdf220 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb75.pdf220 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb87.pdf240 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb76.pdf240 m
    Šuranymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb74.pdf240 m
    Šuranyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou27,0 m88952 133Cb72.pdf250 m
    Pb-135inžiniersko-geologický4,0 m84918250 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Šurany – GŠM-149 °C3,5 l/s1500 mNa-Cl-HCO3nevyužívaný1,5 km
    Komjatice – G-178 °C12,0 l/s1830 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný6,2 km
    Podhájska – Lun-180 °C53,0 l/s1900 mNa-Clvyužívaný8,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)Od vody
    GŠM-1geotermálna voda38 – 555 – 151,3 km
    G-1geotermálna voda55 – 805 – 157,1 km
    a1minerálna voda< 15< 58,8 km
    GNZ-1geotermálna voda55 – 80< 59,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nitriansky Hrádok – Šurany30 000 m²1975–600 m
    Šurany1 400 m²1970–830 m
    Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou6 000 m²1980–950 m
    Šurany2 500 m²1980–1,6 km
    Nitriansky Hrádok2 500 m²1980–2,2 km
    Dolný Ohaj1 000 m²1985–2,3 km
    Kostolný Sek6 200 m²1970–2,3 km
    Šurany90 000 m²1930–2,3 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Šurany1 parcours de pêche · 1,1 km7OR Šuranské7

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh