Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) OR Šuranské vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

OR Šuranské, ablakpontszám 15.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: állóvíz

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Állóvíz Ez állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1201211221231241250,0 km0,5 km1,0 km
    Terep-magassági profil (Állóvíz): 125 és 121 m tengerszint feletti magasság között 1,1 km-en.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    122 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    122 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    123 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    OR Šuranské vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. júl. 20.
    OR Šuranské vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    OR Šuranské vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) OR Šuranské vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku OR Šuranské

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 655 mg/l, tvrdá voda (20,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 318 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 8,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    121vrtov do 3 km

    161 rozborov vody v okolí

    Z toho 121 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    80°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Podhájska – Po-1, výdatnosť 53,0 l/s, 8,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    13 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Nitry od mesta Nitra po Nové Zámky100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,86typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    20,6°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,68 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    655mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,404 mg/l95. percentil
    • KloridokCl55,4 mg/l93. percentil
    • DraslíkK7,24 mg/l86. percentil
    • KalciumCa97,7 mg/l85. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3340 mg/l85. percentil
    • MagnéziumMg30,1 mg/l85. percentil
    • NátriumNa22,8 mg/l83. percentil
    • SzulfátokSO475,6 mg/l79. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,553 mg/l84. percentil
    • NitrátokNO312,6 mg/l81. percentil
    • AmóniumNH40,294 mg/l77. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,27 mg/l71. percentil

    Fémek

    • CinkZn9,06 μg/l61. percentil
    • MangánMn22,0 μg/l41. percentil
    • VasFe0,0725 mg/l35. percentil
    • AlumíniumAl18,5 μg/l17. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KrómCr318 mg/kg95. percentil
    • HiganyHg4,37 mg/kg95. percentil
    • KadmiumCd0,880 mg/kg92. percentil
    • ArzénAs23,5 mg/kg91. percentil
    • CínSn3,95 mg/kg81. percentil
    • ÓlomPb24,4 mg/kg81. percentil
    • CinkZn150 mg/kg81. percentil
    • SzelénSe0,423 mg/kg80. percentil
    • KobaltCo10,6 mg/kg77. percentil
    • RézCu33,4 mg/kg77. percentil
    • VanádiumV68,6 mg/kg51. percentil
    • BizmutBi0,170 mg/kg30. percentil
    • NikkelNi20,2 mg/kg29. percentil
    • AntimonSb0,429 mg/kg27. percentil
    • MolibdénMo0,213 mg/kg18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FoszforP1 422 mg/kg91. percentil
    • KalciumCa3,46 %70. percentil
    • MagnéziumMg1,10 %66. percentil
    • VasFe2,87 %60. percentil
    • AlumíniumAl5,83 %57. percentil
    • TitánTi4 456 mg/kg49. percentil
    • NátriumNa0,860 %49. percentil
    • DraslíkK1,46 %42. percentil
    • MangánMn708 mg/kg33. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe73,6 mg/kg86. percentil
    • BáriumBa507 mg/kg72. percentil
    • StronciumSr152 mg/kg64. percentil
    • LítiumLi31,6 mg/kg61. percentil
    • YtriumY29,6 mg/kg61. percentil
    • RubídiumRb89,6 mg/kg53. percentil
    • ZirkónZr367 mg/kg37. percentil
    • BerilliumBe1,18 mg/kg37. percentil
    • BórB55,5 mg/kg35. percentil
    • GáliumGa11,4 mg/kg29. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,71 ppm66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,32 ppm50. percentil
    • Kálium (K)K1,29 %45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nitriansky Hrádok – Šurany – trvalý (600 m od vody)Šurany – nijaký (830 m od vody)Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou – trvalý (950 m od vody)Šurany – nijaký (1,6 km od vody)Nitriansky Hrádok – občasný (2,2 km od vody)Dolný Ohaj – občasný (2,3 km od vody)Kostolný Sek – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Šurany – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Nitriansky Hrádok – nijaký (2,4 km od vody)Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou – trvalý (2,4 km od vody)Šurany – nijaký (2,9 km od vody)Šurany – trvalý (2,9 km od vody)Mlynský Sek – občasný (2,9 km od vody)Šurany – GŠM-1 – nekúpeľný (1,5 km od vody)Komjatice – G-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Podhájska – Po-1 – nekúpeľný (8,7 km od vody)GŠM-1 – k2 (1,3 km od vody)G-1 – l2 (7,1 km od vody)GNZ-1 – l1 (9,9 km od vody)a1 (8,8 km od vody)Úľany nad Žitavou – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Úľany nad Žitavou – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Hul – stavebný piesok – piesky (4,1 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (60 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (90 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (140 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (160 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (220 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (220 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (240 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (240 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (240 m od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (260 m od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (280 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (300 m od vody)Úľany nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (310 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (320 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (360 m od vody)Šurany – monitorovací vrt (440 m od vody)Úľany nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Komjatice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Uľany n/Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Šurany – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,5 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Úľany nad Žitavou – pozorovací vrt SHMÚ (1,7 km od vody)Šurany – pozorovací vrt SHMÚ (1,7 km od vody)Nitriansky Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Dolný Ohaj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Šurany (2,6 km od vody)Šurany (2,7 km od vody)Lipová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Lipová-Mlynský Sek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Dolný Ohaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Nitriansky Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Šurany (2,9 km od vody)Lipová-Mlynský Sek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Úľany nad Žitavou, 1300m S od K123 – vrt (1,4 km od vody)Úľany nad Žitavou – vrt (1,7 km od vody)Úľany nad Žitavou, 1400m VSV od K123 – vrt (2,1 km od vody)Úľany nad Žitavou, 800m SZ od K124 – vrt (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 8,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 58,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 400 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,7 mg/lmedián 13,7 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 400 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Mg-Ca-HCO31×
    • Mg-Ca-SO4-Cl-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H2×
    • trieda D1×
    • trieda A1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 258 μg/lmedián 272 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,50 μg/lmedián 1,40 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,80 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa218,2 Bq/l17,4 Bq/l
    vrt s prelivom213,5 Bq/l8,62 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    121 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 82 ostatných; s číslom archívnej správy 121.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m66×
    • 10–30 m37×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb86.pdf60 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb85.pdf90 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb83.pdf140 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb84.pdf160 m
    ŽZ-38inžiniersko-geologický2,0 m12243210 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb77.pdf220 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb75.pdf220 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb87.pdf240 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb76.pdf240 m
    Nagysuránymonitorovací vrt10,0 m88952 133Cb74.pdf240 m
    Nagysurányúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou27,0 m88952 133Cb72.pdf250 m
    Pb-135inžiniersko-geologický4,0 m84918250 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Nagysurány – GŠM-149 °C3,5 l/s1500 mNa-Cl-HCO3nevyužívaný1,5 km
    Komjatice – G-178 °C12,0 l/s1830 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný6,2 km
    Podhájska – H-180 °C53,0 l/s1900 mNa-Clvyužívaný8,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    GŠM-1geotermálna voda38 – 555 – 1511,3 km
    G-1geotermálna voda55 – 805 – 1517,1 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 518,8 km
    GNZ-1geotermálna voda55 – 80< 519,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nitriansky Hrádok – Nagysurány30 000 m²1975–600 m
    Nagysurány1 400 m²1970–830 m
    Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou6 000 m²1980–950 m
    Nagysurány2 500 m²1980–1,6 km
    Nitriansky Hrádok2 500 m²1980–2,2 km
    Dolný Ohaj1 000 m²1985–2,3 km
    Kostolný Sek6 200 m²1970–2,3 km
    Nagysurány90 000 m²1930–2,3 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagysurány1 horgászvíz · 1,1 km13OR Šuranské13

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág