Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z 4 łowisk Najwięcej łowisk ma najlepsze okno około 15:00. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 05:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Bardzo powolny ciek Odcinek nizinny, niemal stojący: spokojna, często mętniejsza woda, dno bywa muliste i piaszczyste. Typowe dla łowisk karpiowych. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 0 z 4 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku. 4 z 4 łowisk z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczenie wody w dorzeczu (Mały Dunaj) i na Wyspie ŻytniejZanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 126 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek82 % čiary vody 18 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 601 mg/l, tvrdá voda (19,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Selén 1,39 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 52°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 76 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 91 °C (prírastok 39 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 48nGy/h dávkový príkon 30. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Odkalisko Veľký Grob (odkalisko), 610 m od vody. 3vzorky so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (40 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 8 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 60,5 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Čierna Voda). 4 123vrtov do 3 km 2561 rozborov vody v okolí Z toho 3986 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 81°C na ústí vrtu 18 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 8,3 km od vody. 32lokalít do 3 km 8 záťaží, 24 skládok Najbližšia záťaž: Svätý Jur – Brestová – skládka s OP, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 27záznamov do 5 km 25 ložísk, 2 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 22 z 40 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,77typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 19,4°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,46 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 601mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 48nGy/h vo vzduchu rozsah 34 až 62 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 52 / 91 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 39 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 76 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Čierna Voda, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierna Voda, 1995, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierna voda, 2011, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 900 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Slovačkov, kanál, 1999, 360 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: kanál v časti Dolné lúky 200 m J od obce, 1999, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Starý, potok, 1996, 550 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pusté Úľany, 2000 m J od K131, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 500 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 4 123 vrtov v pásme 3 km, z toho 381 hydrogeologických a 3742 ostatných; s číslom archívnej správy 3986. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Dunaj
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Czarna Woda
Średnia łowisk na cieku
Kiedy jest najlepsze oknoile łowisk ma najlepsze dwugodzinne okno o danej godzinie
Mapa i łowiska cieku
Stan wody na cieku
Stany wody na cieku
Stacja Status Zmiana Temperatura Bernolákovo -13 cm 4,2 °C Mošovce 12 cm – Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Czarna Woda
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Najwyższe azotany
Profil cieku od źródła do ujścialiczba niespełnionych wskaźników w roku 2025 na stanowiskach SHMÚ
Pokaż stanowiska w tabeli (7)
Geológia a geochémia toku Čierna voda
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 12× kvartér holocén antropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky 3× kvartér holocén fluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov 3× kvartér holocén fluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky 3× kvartér holocén organické sedimenty: rašeliny (slatiny a vrchoviská), humózne rašelinové hliny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
26,5 mg/l87. percentil37,3 mg/l85. percentil86,3 mg/l85. percentil29,6 mg/l84. percentil6,06 mg/l81. percentil89,7 mg/l79. percentil304 mg/l78. percentil0,164 mg/l70. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,690 mg/l90. percentil0,685 mg/l88. percentil5,60 mg/l86. percentil13,4 mg/l83. percentilMetale
138 μg/l85. percentil0,305 mg/l85. percentil14,5 μg/l78. percentil132 μg/l68. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
1,39 mg/kg95. percentil1,76 mg/kg95. percentil3,83 mg/kg89. percentil191 mg/kg88. percentil43,5 mg/kg86. percentil24,5 mg/kg81. percentil0,352 mg/kg81. percentil0,257 mg/kg80. percentil11,2 mg/kg79. percentil0,560 mg/kg76. percentil29,6 mg/kg69. percentil3,22 mg/kg68. percentil9,20 mg/kg62. percentil68,0 mg/kg50. percentil66,6 mg/kg40. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1 317 mg/kg88. percentil1,94 %88. percentil6,33 %86. percentil2,77 %54. percentil1,51 %49. percentil813 mg/kg47. percentil5,50 %45. percentil0,787 %33. percentil3 642 mg/kg19. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
184 mg/kg81. percentil465 mg/kg60. percentil30,8 mg/kg57. percentil90,4 mg/kg55. percentil14,6 mg/kg55. percentil55,2 mg/kg34. percentil54,4 mg/kg33. percentil21,8 mg/kg21. percentil0,847 mg/kg20. percentil224 mg/kg10. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,61 ppm56. percentil1,27 %37. percentil6,49 ppm19. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 36 1 zrno 20 m 15 2 zrná 40 m 37 2 zrná 70 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 85 91,5 Bq/l 6,12 Bq/l vrt s prelivom 1 5,07 Bq/l 5,07 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 7 10,4 Bq/l 4,60 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 4 7,50 Bq/l 7,23 Bq/l potok, rieka 5 13,4 Bq/l 3,24 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 11,8 Bq/l 11,8 Bq/l upravený prameň 1 10,1 Bq/l 10,1 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nazwa Gatunek Ťažené Ukončenie Od vody Odkalisko Veľký Grob odkalisko štrkopiesky 610 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Pusté Úľany štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – NIBES s.r.o. 150 m Pusté Úľany štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – LEON Plus s.r.o. 180 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 310 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 310 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 330 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 340 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ILKA s.r.o. 340 m Čierna Voda štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Štrkopiesky Čierna Voda s.r.o. 490 m Nový Svet štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ILKA s.r.o. 1,4 km Nová Dedinka – štrková jama štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – BAU-RENT spol. s r. o. 1,6 km Reca I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Talapka Cyril 1,8 km Veľké Uľany – Nové Osady štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 1,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody C ‐ 4 inžiniersko-geologický 12,0 m 10090810 m VN6a inžiniersko-geologický 3,0 m 9090010 m V-3 inžiniersko-geologický 8,0 m 8690920 m V-1 inžiniersko-geologický 9,0 m 8690920 m A ‐ 5 inžiniersko-geologický 10,0 m 10090820 m TK-2 inžiniersko-geologický 3,0 m 8763830 m C ‐ 1 inžiniersko-geologický 12,0 m 10090830 m B ‐ 2 inžiniersko-geologický 9,0 m 10090830 m J546 inžiniersko-geologický 20,0 m 9512830 m DP546 inžiniersko-geologický 14,0 m 9512830 m Kráľová pri Senci štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou 804,5 m 80563 143Bd84.pdf40 m VN83-1 životné prostredie – 9644440 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Kráľova pri Senci – VMK-1 30 °C 1,2 l/s 804,5 m Na-Mg-HCO3 nevyužívaný 40 m Kráľova pri Senci – FGS-1 23 °C 0,3 l/s 810 m Na-Mg-HCO3 nevyužívaný 40 m Kráľova pri Senci – FGS-1/A 52 °C 13,0 l/s 1500 m Na-HCO3-Cl nevyužívaný 60 m Chorvátsky Grob – FGB-1/A 24 °C 3,5 l/s 500 m Na-Mg-Ca-HCO3 nevyužívaný 610 m Chorvátsky Grob – FGB-1 47 °C 1,9 l/s 1232 m Na-Cl-HCO3 nevyužívaný 650 m Senec – BS-1 49 °C 12,0 l/s 1350 m Na-HCO3-Cl využívaný 2,1 km Vlčany – FGV-1 68 °C 10,0 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 5,1 km Topoľníky – FGT-1 74 °C 23,0 l/s 2501 m Na-HCO3-Cl využívaný 5,2 km Dunajský Klátov – VDK-15 74 °C 15,4 l/s 2240 m Na-HCO3-Cl nevyužívaný 5,2 km Sládkovičovo – FGG-1 62 °C 10,8 l/s 1990 m Na-HCO3-Cl využívaný 5,2 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody FGS-1,1/A geotermálna voda 38 – 55 5 – 15 1 380 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 14 880 m kategória Kráľová pri Senci termálne kúpalisko – – 1 1,0 km BS-1 geotermálna voda 38 – 55 5 – 15 1 2,1 km VDK-15 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 2,8 km kategória Chorvátsky Grob termálne kúpalisko – – 1 3,2 km FGB-1,1/A geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 3,3 km FGG-1 geotermálna voda 55 – 80 5 – 15 1 6,0 km kategória Galanta termálne kúpalisko – – 1 6,0 km FGT-1 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 6,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalizacja Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Svätý Jur – Brestová – skládka s OP SK1000300P 50 m PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi amoniak (NH4+) 59b. (27- 32) 70 m SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov skladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výroba herbicídy (celkom) 74 b. (38-36) 390 m Boldog – S od obce – sklad pesticídov SK1000300P 390 m SC (010) / Senec – ČS PHM – smer Bratislava čerpacia stanica PHM – skladovanie a distribúcia tovarov ropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén 36b. (36) 2,1 km SC (010) / Veľký Biel – skládka KO pri jazere skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi priesaková kvapalina / NH4+, kovy 32 b. (32) 2,7 km PK (1983) / Pezinok – Za Glejovkou – nelegálna skládka odpadu skládka priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi nepolárne extrahovateľné látky (NEL) 75b. (32- 27- 16) 2,9 km SC (009) / Tomášov – Pri Malom Dunaji – skládka KO skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi priesaková kvapalina / NH4+, kovy 57 b. (38-19) 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Tomášikovo 16 000 m² 1978 – 60 m Dolný Chotár – obecná – Dolný Chotár 6 200 m² 1976 – 130 m Sládkovičovo – Stoličný potok – Sládkovičovo 27 600 m² 1978 monitorovaná 130 m Jurajov dvor – Pusté Úľany 50 m² – – 180 m Čierny Brod – Košúty – – – 180 m Čierna voda – Pieskové duny – Čierna Voda 2 765 m² 1999 monitorovaná 200 m Nový dvor – Sládkovičovo – 1980 – 270 m Vozokany 8 500 m² 1984 – 430 m Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
8z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 60,5 μg/lmedián 0,150 μg/l60 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
MiedźCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 70,0 μg/lmedián 2,80 μg/l60 vzoriek12 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,0 μg/lmedián 1,00 μg/l60 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 79,0 μg/lmedián 5,00 μg/l60 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,50 μg/l60 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 230 μg/lmedián 78,0 μg/l26 vzoriek
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,90 μg/l60 vzoriek
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 620 μg/lmedián 350 μg/l41 vzoriek
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,690 μg/lmedián 0,500 μg/l60 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 33,2 mg/lmedián 11,3 mg/l60 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 700 μg/lmedián 8,00 μg/l191 vzoriek
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 36,7 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 81,2 μg/lmedián 0,250 μg/l191 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
KadmCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 654 μg/lmedián 0,250 μg/l191 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
MiedźCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 28,2 μg/lmedián 1,70 μg/l191 vzoriek
OłówPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 43,0 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
AntymonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,7 μg/lmedián 0,100 μg/l191 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
CynkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 135 μg/lmedián 181 μg/l191 vzoriek
GlinAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,360 mg/lmedián 0,0100 mg/l191 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l191 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l60 vzoriek100 % pod medzou stanovenia