Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 4 horgászvíz átlaga A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 0 / 4 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 4 horgászvízből 4 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a(z) Kis-Duna vízgyűjtőjén és a Csallóközi-szigeten (Žitný ostrov)Szennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 126 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek82 % čiary vody 18 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 601 mg/l, tvrdá voda (19,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Selén 1,39 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 52°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 76 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 91 °C (prírastok 39 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 48nGy/h dávkový príkon 30. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Odkalisko Veľký Grob (odkalisko), 610 m od vody. 3vzorky so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (40 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 8 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 60,5 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Čierna Voda). 4 123vrtov do 3 km 2561 rozborov vody v okolí Z toho 3986 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 81°C na ústí vrtu 18 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 8,3 km od vody. 32lokalít do 3 km 8 záťaží, 24 skládok Najbližšia záťaž: Svätý Jur – Brestová – skládka s OP, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 27záznamov do 5 km 25 ložísk, 2 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 22 z 40 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,77typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 19,4°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,46 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 601mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 48nGy/h vo vzduchu rozsah 34 až 62 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. +25nT rozsah -17 až 121 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -17mGal reziduálna -1,0 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 52 / 91 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 39 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 76 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Čierna Voda, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierna Voda, 1995, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierna voda, 2011, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 900 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Slovačkov, kanál, 1999, 360 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: kanál v časti Dolné lúky 200 m J od obce, 1999, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Starý, potok, 1996, 550 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pusté Úľany, 2000 m J od K131, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 500 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 4 123 vrtov v pásme 3 km, z toho 381 hydrogeologických a 3742 ostatných; s číslom archívnej správy 3986. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Duna
Most a víznél
Ma a(z) Fekete-víz vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Bernolákovo -13 cm 5,4 °C Mošovce 12 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Fekete-víz vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Legmagasabb nitrátértékek
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (7)
Geológia a geochémia toku Čierna voda
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 12× kvartér holocén antropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky 3× kvartér holocén fluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov 3× kvartér holocén fluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky 3× kvartér holocén organické sedimenty: rašeliny (slatiny a vrchoviská), humózne rašelinové hliny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
26,5 mg/l87. percentil37,3 mg/l85. percentil86,3 mg/l85. percentil29,6 mg/l84. percentil6,06 mg/l81. percentil89,7 mg/l79. percentil304 mg/l78. percentil0,164 mg/l70. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,690 mg/l90. percentil0,685 mg/l88. percentil5,60 mg/l86. percentil13,4 mg/l83. percentilFémek
138 μg/l85. percentil0,305 mg/l85. percentil14,5 μg/l78. percentil132 μg/l68. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
1,39 mg/kg95. percentil1,76 mg/kg95. percentil3,83 mg/kg89. percentil191 mg/kg88. percentil43,5 mg/kg86. percentil24,5 mg/kg81. percentil0,352 mg/kg81. percentil0,257 mg/kg80. percentil11,2 mg/kg79. percentil0,560 mg/kg76. percentil29,6 mg/kg69. percentil3,22 mg/kg68. percentil9,20 mg/kg62. percentil68,0 mg/kg50. percentil66,6 mg/kg40. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1 317 mg/kg88. percentil1,94 %88. percentil6,33 %86. percentil2,77 %54. percentil1,51 %49. percentil813 mg/kg47. percentil5,50 %45. percentil0,787 %33. percentil3 642 mg/kg19. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
184 mg/kg81. percentil465 mg/kg60. percentil30,8 mg/kg57. percentil90,4 mg/kg55. percentil14,6 mg/kg55. percentil55,2 mg/kg34. percentil54,4 mg/kg33. percentil21,8 mg/kg21. percentil0,847 mg/kg20. percentil224 mg/kg10. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
2,61 ppm56. percentil1,27 %37. percentil6,49 ppm19. percentil2 783 Bq/m²84. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 36 1 zrno 20 m 15 2 zrná 40 m 37 2 zrná 70 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 85 91,5 Bq/l 6,12 Bq/l vrt s prelivom 1 5,07 Bq/l 5,07 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 7 10,4 Bq/l 4,60 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 4 7,50 Bq/l 7,23 Bq/l potok, rieka 5 13,4 Bq/l 3,24 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 11,8 Bq/l 11,8 Bq/l upravený prameň 1 10,1 Bq/l 10,1 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Odkalisko Veľký Grob odkalisko štrkopiesky 610 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Pusté Úľany štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – NIBES s.r.o. 150 m Pusté Úľany štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – LEON Plus s.r.o. 180 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 310 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 310 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 330 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o. 340 m Veľký Grob štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ILKA s.r.o. 340 m Čierna Voda štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Štrkopiesky Čierna Voda s.r.o. 490 m Nový Svet štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ILKA s.r.o. 1,4 km Nová Dedinka – štrková jama štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – BAU-RENT spol. s r. o. 1,6 km Reca I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Talapka Cyril 1,8 km Veľké Uľany – Nové Osady štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 1,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody C ‐ 4 inžiniersko-geologický 12,0 m 10090810 m VN6a inžiniersko-geologický 3,0 m 9090010 m V-3 inžiniersko-geologický 8,0 m 8690920 m V-1 inžiniersko-geologický 9,0 m 8690920 m A ‐ 5 inžiniersko-geologický 10,0 m 10090820 m TK-2 inžiniersko-geologický 3,0 m 8763830 m C ‐ 1 inžiniersko-geologický 12,0 m 10090830 m B ‐ 2 inžiniersko-geologický 9,0 m 10090830 m J546 inžiniersko-geologický 20,0 m 9512830 m DP546 inžiniersko-geologický 14,0 m 9512830 m Kráľová pri Senci štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou 804,5 m 80563 143Bd84.pdf40 m VN83-1 životné prostredie – 9644440 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Kráľova pri Senci – VMK-1 30 °C 1,2 l/s 804,5 m Na-Mg-HCO3 nevyužívaný 40 m Kráľova pri Senci – FGS-1 23 °C 0,3 l/s 810 m Na-Mg-HCO3 nevyužívaný 40 m Kráľova pri Senci – FGS-1/A 52 °C 13,0 l/s 1500 m Na-HCO3-Cl nevyužívaný 60 m Chorvátsky Grob – FGB-1/A 24 °C 3,5 l/s 500 m Na-Mg-Ca-HCO3 nevyužívaný 610 m Chorvátsky Grob – FGB-1 47 °C 1,9 l/s 1232 m Na-Cl-HCO3 nevyužívaný 650 m Senec – BS-1 49 °C 12,0 l/s 1350 m Na-HCO3-Cl využívaný 2,1 km Vlčany – FGV-1 68 °C 10,0 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 5,1 km Topoľníky – FGT-1 74 °C 23,0 l/s 2501 m Na-HCO3-Cl využívaný 5,2 km Dunajský Klátov – VDK-15 74 °C 15,4 l/s 2240 m Na-HCO3-Cl nevyužívaný 5,2 km Sládkovičovo – FGG-1 62 °C 10,8 l/s 1990 m Na-HCO3-Cl využívaný 5,2 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody FGS-1,1/A geotermálna voda 38 – 55 5 – 15 1 380 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 14 880 m kategória Kráľová pri Senci termálne kúpalisko – – 1 1,0 km BS-1 geotermálna voda 38 – 55 5 – 15 1 2,1 km VDK-15 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 2,8 km kategória Chorvátsky Grob termálne kúpalisko – – 1 3,2 km FGB-1,1/A geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 3,3 km FGG-1 geotermálna voda 55 – 80 5 – 15 1 6,0 km kategória Galanta termálne kúpalisko – – 1 6,0 km FGT-1 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 6,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Svätý Jur – Brestová – skládka s OP SK1000300P 50 m PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi amoniak (NH4+) 59b. (27- 32) 70 m SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov skladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výroba herbicídy (celkom) 74 b. (38-36) 390 m Boldog – S od obce – sklad pesticídov SK1000300P 390 m SC (010) / Senec – ČS PHM – smer Bratislava čerpacia stanica PHM – skladovanie a distribúcia tovarov ropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén 36b. (36) 2,1 km SC (010) / Veľký Biel – skládka KO pri jazere skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi priesaková kvapalina / NH4+, kovy 32 b. (32) 2,7 km PK (1983) / Pezinok – Za Glejovkou – nelegálna skládka odpadu skládka priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi nepolárne extrahovateľné látky (NEL) 75b. (32- 27- 16) 2,9 km SC (009) / Tomášov – Pri Malom Dunaji – skládka KO skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi priesaková kvapalina / NH4+, kovy 57 b. (38-19) 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Tomášikovo 16 000 m² 1978 – 60 m Dolný Chotár – obecná – Dolný Chotár 6 200 m² 1976 – 130 m Sládkovičovo – Stoličný potok – Sládkovičovo 27 600 m² 1978 monitorovaná 130 m Jurajov dvor – Pusté Úľany 50 m² – – 180 m Čierny Brod – Košúty – – – 180 m Čierna voda – Pieskové duny – Čierna Voda 2 765 m² 1999 monitorovaná 200 m Nový dvor – Sládkovičovo – 1980 – 270 m Vozokany 8 500 m² 1984 – 430 m Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
13100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 60,5 μg/lmedián 0,150 μg/l60 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 70,0 μg/lmedián 2,80 μg/l60 vzoriek12 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,0 μg/lmedián 1,00 μg/l60 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 79,0 μg/lmedián 5,00 μg/l60 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,50 μg/l60 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 230 μg/lmedián 78,0 μg/l26 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,90 μg/l60 vzoriek
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 620 μg/lmedián 350 μg/l41 vzoriek
SzelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,690 μg/lmedián 0,500 μg/l60 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 33,2 mg/lmedián 11,3 mg/l60 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 700 μg/lmedián 8,00 μg/l191 vzoriek
SzelénSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 36,7 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
KrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 81,2 μg/lmedián 0,250 μg/l191 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 654 μg/lmedián 0,250 μg/l191 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 28,2 μg/lmedián 1,70 μg/l191 vzoriek
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 43,0 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,7 μg/lmedián 0,100 μg/l191 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
CinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 135 μg/lmedián 181 μg/l191 vzoriek
AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,360 mg/lmedián 0,0100 mg/l191 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l191 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l60 vzoriek100 % pod medzou stanovenia