Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
8de 100
Actividad baja · promedio de 4 cotos de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Muy alta0
Alta0
Media0
Baja4
Cuándo es la mejor ventanacuántos cotos de pesca tienen su mejor ventana de dos horas en una hora determinada
00
06
12
18
La mayoría de los cotos de pesca tienen su mejor ventana alrededor de las 15:00.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Estado del agua en el curso de agua
Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites
Niveles de agua en el curso de agua
Estación
Estado
Cambio
Temperatura
Bernolákovo
-13 cm
4,7 °C
Mošovce
12 cm
–
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
Curso de agua muy lentoUn tramo de llanura, casi estancado: agua tranquila, a menudo más turbia; el fondo tiende a ser fangoso y arenoso. Típico de los cotos de pesca de carpa.
Perfil de elevación del curso de agua: de 131 a 115 m s. n. m. en 98,8 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
131 m a.s.l.
Punto más bajo
114 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
16 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
0,2 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
2,35
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2017fotografiado 1 ago 20172020fotografiado 20 ago 20202023fotografiado 28 sep 2023
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Čierna voda
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 126 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1objekt do 3 km
Najbližšie: Odkalisko Veľký Grob (odkalisko), 610 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
3vzorky so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 2 zrná v jednej vzorke (40 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
8 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 60,5 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Čierna Voda).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
4123vrtov do 3 km
2561 rozborov vody v okolí
Z toho 3986 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
81°C na ústí vrtu
18 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 8,3 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
32lokalít do 3 km
8 záťaží, 24 skládok
Najbližšia záťaž: Svätý Jur – Brestová – skládka s OP, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
27záznamov do 5 km
25 ložísk, 2 rudné výskyty
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
0plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 60,5 μg/lmedián 0,150 μg/l60 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Čierna Voda, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 70,0 μg/lmedián 2,80 μg/l60 vzoriek12 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,0 μg/lmedián 1,00 μg/l60 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Čierna Voda, 1995, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 79,0 μg/lmedián 5,00 μg/l60 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Čierna voda, 2011, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,50 μg/l60 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 230 μg/lmedián 78,0 μg/l26 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dudváh, 1995, 900 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Slovačkov, kanál, 1999, 360 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,90 μg/l60 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: kanál v časti Dolné lúky 200 m J od obce, 1999, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 620 μg/lmedián 350 μg/l41 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Starý, potok, 1996, 550 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,690 μg/lmedián 0,500 μg/l60 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pusté Úľany, 2000 m J od K131, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 33,2 mg/lmedián 11,3 mg/l60 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Pyrit (FeS₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
Rutil (TiO₂)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
Anatas (TiO₂)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Oro (Au)3 vzorky, najviac 2 zŕn
Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
36
1 zrno
20 m
15
2 zrná
40 m
37
2 zrná
70 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))12 vzoriek, najviac 55 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)12 vzoriek, najviac 15 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO373×
Ca-Mg-SO4-HCO351×
Ca-SO4-HCO317×
Ca-HCO314×
Ca-Mg-HCO3-SO47×
Mg-Ca-HCO37×
CaHCO34×
Mg-Ca-SO4-HCO33×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda D72×
trieda H62×
trieda F26×
trieda B21×
trieda A11×
trieda C6×
trieda E5×
trieda G2×
Kovy v podzemnej vode
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 700 μg/lmedián 8,00 μg/l191 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 36,7 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 81,2 μg/lmedián 0,250 μg/l191 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 500 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 654 μg/lmedián 0,250 μg/l191 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 28,2 μg/lmedián 1,70 μg/l191 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 43,0 μg/lmedián 0,500 μg/l191 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,7 μg/lmedián 0,100 μg/l191 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 135 μg/lmedián 181 μg/l191 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,360 mg/lmedián 0,0100 mg/l191 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l191 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l60 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
studňa
85
91,5 Bq/l
6,12 Bq/l
vrt s prelivom
1
5,07 Bq/l
5,07 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
7
10,4 Bq/l
4,60 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
4
7,50 Bq/l
7,23 Bq/l
potok, rieka
5
13,4 Bq/l
3,24 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
1
11,8 Bq/l
11,8 Bq/l
upravený prameň
1
10,1 Bq/l
10,1 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Odkalisko Veľký Grob
odkalisko
štrkopiesky
610 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Pusté Úľany
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – NIBES s.r.o.
150 m
Pusté Úľany
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – LEON Plus s.r.o.
180 m
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
310 m
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
310 m
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
330 m
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
340 m
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ILKA s.r.o.
340 m
Čierna Voda
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – Štrkopiesky Čierna Voda s.r.o.
490 m
Nový Svet
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ILKA s.r.o.
1,4 km
Nová Dedinka – štrková jama
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – BAU-RENT spol. s r. o.
1,6 km
Reca I
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Talapka Cyril
1,8 km
Veľké Uľany – Nové Osady
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
1,8 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
4123 vrtov v pásme 3 km, z toho 381 hydrogeologických a 3742 ostatných; s číslom archívnej správy 3986.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m3031×
10–30 m712×
30–100 m149×
100–300 m153×
nad 300 m22×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
C ‐ 4
inžiniersko-geologický
12,0 m
100908
10 m
VN6a
inžiniersko-geologický
3,0 m
90900
10 m
V-3
inžiniersko-geologický
8,0 m
86909
20 m
V-1
inžiniersko-geologický
9,0 m
86909
20 m
A ‐ 5
inžiniersko-geologický
10,0 m
100908
20 m
TK-2
inžiniersko-geologický
3,0 m
87638
30 m
C ‐ 1
inžiniersko-geologický
12,0 m
100908
30 m
B ‐ 2
inžiniersko-geologický
9,0 m
100908
30 m
J546
inžiniersko-geologický
20,0 m
95128
30 m
DP546
inžiniersko-geologický
14,0 m
95128
30 m
Kráľová pri Senci
štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou
804,5 m
80563 143Bd84.pdf
40 m
VN83-1
životné prostredie
–
96444
40 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Kráľova pri Senci – VMK-1
30 °C
1,2 l/s
804,5 m
Na-Mg-HCO3
nevyužívaný
40 m
Kráľova pri Senci – FGS-1
23 °C
0,3 l/s
810 m
Na-Mg-HCO3
nevyužívaný
40 m
Kráľova pri Senci – FGS-1/A
52 °C
13,0 l/s
1500 m
Na-HCO3-Cl
nevyužívaný
60 m
Chorvátsky Grob – FGB-1/A
24 °C
3,5 l/s
500 m
Na-Mg-Ca-HCO3
nevyužívaný
610 m
Chorvátsky Grob – FGB-1
47 °C
1,9 l/s
1232 m
Na-Cl-HCO3
nevyužívaný
650 m
Senec – BS-1
49 °C
12,0 l/s
1350 m
Na-HCO3-Cl
využívaný
2,1 km
Vlčany – FGV-1
68 °C
10,0 l/s
2500 m
Na-HCO3
využívaný
5,1 km
Topoľníky – FGT-1
74 °C
23,0 l/s
2501 m
Na-HCO3-Cl
využívaný
5,2 km
Dunajský Klátov – VDK-15
74 °C
15,4 l/s
2240 m
Na-HCO3-Cl
nevyužívaný
5,2 km
Sládkovičovo – FGG-1
62 °C
10,8 l/s
1990 m
Na-HCO3-Cl
využívaný
5,2 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
FGS-1,1/A
geotermálna voda
38 – 55
5 – 15
1
380 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
14
880 m
kategória Kráľová pri Senci
termálne kúpalisko
–
–
1
1,0 km
BS-1
geotermálna voda
38 – 55
5 – 15
1
2,1 km
VDK-15
geotermálna voda
55 – 80
16 – 30
1
2,8 km
kategória Chorvátsky Grob
termálne kúpalisko
–
–
1
3,2 km
FGB-1,1/A
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
3,3 km
FGG-1
geotermálna voda
55 – 80
5 – 15
1
6,0 km
kategória Galanta
termálne kúpalisko
–
–
1
6,0 km
FGT-1
geotermálna voda
55 – 80
16 – 30
1
6,1 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Svätý Jur – Brestová – skládka s OP
SK1000300P
50 m
PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
amoniak (NH4+)
59b. (27- 32)
70 m
SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov
skladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výroba
herbicídy (celkom)
74 b. (38-36)
390 m
Boldog – S od obce – sklad pesticídov
SK1000300P
390 m
SC (010) / Senec – ČS PHM – smer Bratislava
čerpacia stanica PHM – skladovanie a distribúcia tovarov
ropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén
36b. (36)
2,1 km
SC (010) / Veľký Biel – skládka KO pri jazere
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
skládka priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
75b. (32- 27- 16)
2,9 km
SC (009) / Tomášov – Pri Malom Dunaji – skládka KO
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
57 b. (38-19)
2,9 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Tomášikovo
16 000 m²
1978
–
60 m
Dolný Chotár – obecná – Dolný Chotár
6 200 m²
1976
–
130 m
Sládkovičovo – Stoličný potok – Sládkovičovo
27 600 m²
1978
monitorovaná
130 m
Jurajov dvor – Pusté Úľany
50 m²
–
–
180 m
Čierny Brod – Košúty
–
–
–
180 m
Čierna voda – Pieskové duny – Čierna Voda
2 765 m²
1999
monitorovaná
200 m
Nový dvor – Sládkovičovo
–
1980
–
270 m
Vozokany
8 500 m²
1984
–
430 m
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.