Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
14з 100
Низька активність · середнє з 7 рибальських ділянок
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Дуже висока0
Висока0
Середня0
Низька7
Коли найкраще вікноскільки рибальських ділянок мають своє найкраще двогодинне вікно в задану годину
00
06
12
18
Найбільше рибальських ділянок мають найкраще вікно близько 06:00.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 04:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Стан води на водотоці
Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників
Рівні води на водотоці
Станція
Статус
Зміна
Температура
Генцовце
167 см
–
Горовце
-6 см
–
Міньовце
64 см
–
Стропков
43 см
–
Свидник
68 см
–
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
Помірний схилТечія відчутна, мілини та плеса чергуються. Перехід між рівнинним та передгірним водотоком.
Висотний профіль водотоку: від 509 до 102 м н. р. м. на 118,3 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
509 м н. р. м.
Найнижча точка
102 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
407 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
3,4 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,21
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Ondava
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 180 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Náplavy riek84 % čiary vody
8 % flyš, 6 % mladé sedimenty
Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 8,1modelový odhad
typ vody Ca–HCO₃
Mineralizácia 461 mg/l, tvrdá voda (16,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
1 з 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Chróm 131 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
50°C v hĺbke 1 000 m
tepelný tok 84 mW/m²
V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 34 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
49nGy/h dávkový príkon
38. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
21vzoriek so zlatom
16 rudných minerálov v sedimente
Najviac 2 zrná v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
6 з 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 2 370 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 100. percentil (Štefanovský, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
2 712vrtov do 3 km
3490 rozborov vody v okolí
Z toho 2214 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
50 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
158lokalít do 3 km
12 záťaží, 142 skládok, 4 sedimenty
Najbližšia záťaž: Nižný Hrabovec – skládka v areáli firmy Bukocel, 120 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
122záznamov do 5 km
32 ložísk, 90 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
481plôch do 3 km
81 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Náplavy riek84%SR 72 %
Флиш8,2%SR 4,7 %
Mladé sedimenty6,1%SR 8,6 %
Pieskovce a zlepence2,0%SR 1,8 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Geologický vek hornín
kvartér90%
flyš10%
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар
Век
Єднотка
Балів
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)16%SR 13 %
pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)3,6%SR 14 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
stredný zdvih80%SR 32 %
stredný pokles8,9%SR 6,8 %
malý pokles7,1%SR 8,8 %
malý zdvih3,6%SR 7,7 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 49 z 64 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Гравій56%SR 52 %
Піесковце44%SR 15 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)42%SR 15 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)21%SR 22 %
;;3,0%SR 0,5 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
medzizrnová100%SR 86 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hydrogeologická funkcia
kolektor100%SR 95 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
paleogén povodia Ondavy po Kučín91%SR 2,7 %
kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice9,1%SR 0,0 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Genetický typ podzemných vôd
v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chemický typ podzemných vôd
Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Trieda kvality podzemných vôd
G100%SR 2,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Humenský chrbát100%SR 4,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Кислотність води
pH 8,07typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Жорсткість води
16,0°dH, tvrdá
Súčet vápnika a horčíka (2,85 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
м'яка
середня
жорстка
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
461mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ца 62Мґ 20Na+K 18
Anióny (záporné ióny)
HCO₃ 73SO₄ 21
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
ДраслікK7,57 мг/л87. percentil
НатрійНа23,5 мг/л84. percentil
ФторидиF0,216 мг/л83. percentil
КальційЦа86,3 мг/л76. percentil
ГидроґенуглічітаниHCO3291 мг/л74. percentil
СульфатиSO465,3 мг/л73. percentil
ХлоридиЦл15,5 мг/л63. percentil
МагнійМґ17,0 мг/л56. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
ХромЦр131 мг/кг91. percentil
НікельНі39,6 мг/кг89. percentil
МолібденМо0,584 мг/кг79. percentil
СеленСе0,278 мг/кг57. percentil
ВанадійV68,6 мг/кг51. percentil
КадмійЦд0,173 мг/кг47. percentil
МідьЦу22,6 мг/кг45. percentil
КобальтЦо8,04 мг/кг43. percentil
АрсенАс6,12 мг/кг43. percentil
АнтимонСб0,433 мг/кг28. percentil
БізмутБі0,163 мг/кг28. percentil
РтутьГґ0,0675 мг/кг27. percentil
ЦинкЗн75,8 мг/кг26. percentil
ЦінСн1,99 мг/кг20. percentil
ОловоПб10,4 мг/кг15. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
МарганецьМн937 мг/кг59. percentil
ДраслікK1,56 %58. percentil
ТітанТі4 371 мг/кг47. percentil
ЗалізоФе2,62 %46. percentil
НатрійНа0,801 %36. percentil
КальційЦа1,54 %34. percentil
АлюмінійАл5,19 %34. percentil
ФосфорP671 мг/кг26. percentil
МагнійМґ0,662 %21. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
ЗірконЗр471 мг/кг72. percentil
БорB67,2 мг/кг69. percentil
ЛітіумЛі31,1 мг/кг59. percentil
РубідіумРб88,3 мг/кг50. percentil
БерилійБе1,41 мг/кг49. percentil
ИтріумY26,5 мг/кг44. percentil
ҐаліумҐа12,2 мг/кг35. percentil
ЦерЦе53,9 мг/кг31. percentil
СтронціумСр107 мг/кг21. percentil
БаріумБа359 мг/кг20. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
49nGy/h vo vzduchu
rozsah 40 až 57 nGy/h
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Калій (K)K1,31 %55. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,31 ppm49. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU2,37 ppm26. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
50 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 34 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 84 mW/m².
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Humenský chrbát100%SR 4,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-3,4°C
Priemerná júlová teplota18,5°C
Ročné zrážky690mm
Klimatickogeografické typy
horská klíma47%SR 33 %
nížinná klíma33%SR 38 %
kotlinová klíma20%SR 29 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2 370 μg/lmedián 2,50 μg/l74 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Štefanovský, potok, 1999, 810 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СтронціумСрextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 576 μg/lmedián 433 μg/l22 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bracovce, kanál 1000 m od hrádze na Ondave, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 119 μg/lmedián 1,00 μg/l73 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 5,00 μg/l49 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Roztocký potok, 2008, 290 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l68 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ondava, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,60 μg/l73 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 520 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,00 μg/l63 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,74 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
БаріумБаmierne zvýšená
najvyššie 88,0 μg/lmedián 55,0 μg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Chotčianka, prítok, 2009, 480 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brehov, rieka Ondava, 1100 m JV od K272, 1999, 20 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 24,6 мг/лmedián 9,38 мг/л49 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kučany, 1000 m JJV od K123, 1999, 950 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)310 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)167 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)142 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)121 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)115 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)112 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)95 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)90 vzoriek, najviac 55 zŕn
Золото (Ау)21 vzoriek, najviac 2 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)16 vzoriek, najviac 400 zŕn
Цінабаріт (ГґС)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 2 zŕn
Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Сфалеріт (ЗнС)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка
Zlato vo vzorke
Od vody
144
1 zrno
30 м
26
1 zrno
30 м
722
1 zrno
40 м
12/Z 225
1 zrno
40 м
44
1 zrno
40 м
961
1 zrno
50 м
119/276
1 zrno
60 м
960
2 zrná
60 м
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)303 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)145 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)134 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)117 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)92 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))37 vzoriek, najviac 155 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 15 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)6 vzoriek, najviac 675 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-K-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda H1×
Kovy v podzemnej vode
СеленСеextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,5 μg/lmedián 0,500 μg/l275 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 218 μg/lmedián 16,0 μg/l275 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрextrémna (horný 1 %)
najvyššie 45,5 μg/lmedián 0,250 μg/l275 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l275 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9 140 μg/lmedián 44,0 μg/l275 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 0,500 μg/l275 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,580 мг/лmedián 0,00500 мг/л275 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l275 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,8 μg/lmedián 0,900 μg/l275 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,30 μg/lmedián 0,100 μg/l275 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l275 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 870 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л157 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
studňa
44
36,0 Bq/l
6,60 Bq/l
potok, rieka
13
27,2 Bq/l
0,500 Bq/l
upravený prameň
18
45,8 Bq/l
12,7 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
8
28,5 Bq/l
15,8 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
8
11,3 Bq/l
2,92 Bq/l
джерело
61
110 Bq/l
8,95 Bq/l
minerálny prameň
5
16,7 Bq/l
2,42 Bq/l
vrt s prelivom
2
2,50 Bq/l
2,45 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско
Нераст
Stav a organizácia
Od vody
Тісінец
tehliarske suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
260 м
Тісінец
tehliarske suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
260 м
Брегов
stavebný kameň
Ťažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.
450 м
Брегов
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.
450 м
Брегов
stavebný kameň
Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.
650 м
Брегов
stavebný kameň
Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.
660 м
Кучін
zeolit
Ťažené ložisko – VSK PRO – ZEO s. r. o.
710 м
Кучін
zeolit
Ťažené ložisko – VSK PRO – ZEO s. r. o.
710 м
Моравани
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
970 м
Моравани
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
970 м
Моравани
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
1,0 км
Поша
kamenná soľ
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,1 км
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит
Typ rudy
Метали
Вид
Od vody
Брегов
Polymetalické rudy
Цу, Пб, Зн, Ау, Аґ
stredné ložisko
1,6 км
Земплін
Polymetalicko-drahokovové rudy
Пб, Зн, Аґ, Ау
mineralogický výskyt
1,9 км
Маєровце
Ortuťové rudy
Гґ
mineralogický výskyt
2,8 км
Цейков
Polymetalicko-drahokovové rudy
Пб, Зн, Аґ, Ау
mineralogický výskyt
3,1 км
Чічава
Ortuťové rudy
Гґ
mineralogický výskyt
4,1 км
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
2 712 vrtov v pásme 3 km, z toho 574 hydrogeologických a 2138 ostatných; s číslom archívnej správy 2214.
Hĺbky vrtov
до 10 м1155×
10–30 м719×
30–100 м185×
100–300 м310×
nad 300 m241×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
Бенковце-Ондавске Матіашовце
negatívny vrt
9,5 м
24878 116Ab19.pdf
10 м
Подчічава
negatívny vrt
70,0 м
28673 116Ad59.pdf
10 м
V-31
inžiniersko-geologický
4,0 м
20781
10 м
Сташковце
širokoprofilový vrt
9,0 м
36076 104Ba8.pdf
20 м
Дуплін
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,0 м
40377 104Ac45.pdf
20 м
Брусніца
širokoprofilový vrt
8,0 м
44127 104Cb37.pdf
20 м
Строчін
širokoprofilový vrt
6,8 м
33256 104Aa42.pdf
20 м
Вишни Орлік
širokoprofilový vrt
4,0 м
26935 91Dd9.pdf
20 м
Свидник
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
5,3 м
15980 104Aa20.pdf
20 м
Вранов-над-Топльою
monitorovací vrt
9,5 м
76838 116Ad114.pdf
20 м
Ціґля
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,0 м
18222 91Dd4.pdf
20 м
Цф Ме-71
ložiskový
300,0 м
–
20 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
40
100 м
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Локація
Чінность
Латка
Класіфікаціа
Od vody
Nižný Hrabovec – skládka v areáli firmy Bukocel
SK1001500P
120 м
Nižný Hrabovec – odkalisko Bukocel
SK1001500P
180 м
Стропков – обальовачка
SK1001400P
190 м
Стропков – цінторін єдов Войтовце
SK2005700F
220 м
Дубова – склад аґрохемікаліі
SK2005700F
240 м
Hencovce – areál Bukocel – stáčanie mazutu
SK1001500P
260 м
Stročín – areál bývalej chemickej čistiarne
SK1001400P
320 м
Nižná Polianka – sklad agrochemikálií
SK2005700F
330 м
Chotča – skládka TKO Stropkov
SK2005700F
540 м
Stropkov – areál TESLA Stropkov
SK1001400P
550 м
Skládky odpadov
Складка
Плоха
Rok vzniku
Моніторованіе
Od vody
Брегов
–
1975
–
10 м
Кладзани
–
1989
–
10 м
Владіча
200 м²
1985
–
10 м
Поша
–
1987
–
20 м
Сташковце
200 м²
1980
–
30 м
Варадка
100 м²
1980
–
30 м
Стропков
150 м²
1975
monitorovaná
40 м
Беніаковце – Бенковце
500 м²
–
–
40 м
Antropogénne sedimenty
Локація
Uložený odpad
Od vody
Поша – 60
Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov
670 м
Поша – KY-15
Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov
1,4 км
Поша – V-1
Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov
1,4 км
Поша – KY-16
Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov
1,4 км
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Зосуви476×
Blokové polia2×
Blokové rozpadliny2×
Stupeň aktivity
Потенціални348×
Актівни81×
Стабілізовани51×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova261×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00073×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S56×
Nedostatočne doložené22×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick9×
P1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.