Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Ondava

Vízgyűjtő: Bodrog és HernádPontyosLazacfélék – pisztrángosLazacfélék – lipócos
horgászvíz
7
horgászvizek hossza
183km
régiók
Kassai kerület, Eperjesi kerület
  • Pontyos162 km5 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos19,2 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – lipócos1,7 km1 horgászvíz
Légi felvétel a(z) Ondava vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Ondava vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 7 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony7

Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:46.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Hencovce166 cm–
    Horovce-5 cm–
    Miňovce63 cm–
    Sztropkó43 cm–
    Felsővízköz68 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 08:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Mérsékelt lejtés Az áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között.

    02004006000 km50 km100 kmsz. 6sz. 4sz. 5sz. 3sz. 2asz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 509-től 102 m tengerszint feletti magasságig 118,3 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    509 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    102 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    407 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    3,4 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,21

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ondava vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 23.
    Ondava vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 4.
    Ondava vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ondava vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 7 / 7 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató7

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Ondava č. 6Ondava · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató
    • Ondava č. 1Ondava · nem teljesült határérték 4 évből 4 évben1 mutató
    • Ondava č.2 bOndava · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató
    • Ondava č. 2aOndava · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató
    • Ondava č. 3Ondava · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 7 horgászvízből 6 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)5
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson5
    • vas 1 mg/l-től1

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Nižný Mirošov, fkm 127,0: 2 mutató (2024)Felsővízköz, felett, fkm 121,5: nincs megszegett szabvány (2025)Nižná Olšava (közúti híd az Ondava felett), fkm 94,5: 1 mutató (2025)Domaša-víztározó, befolyás, fkm 91,4: nincs megszegett szabvány (2025)Sedliská, fkm 57,9: 1 mutató (2025)Nižný Hrušov, fkm 42,0: 1 mutató (2025)Brehov, fkm 4,2: 3 mutató (2025)rkm 127 (felső szakasz)rkm 4 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (7)
    • Nižný Mirošovrkm 127,02 mutató
    • Felsővízköz, felettrkm 121,5nincs nem teljesített norma
    • Nižná Olšava (közúti híd az Ondava felett)rkm 94,51 mutató
    • Domaša-víztározó, befolyásrkm 91,4nincs nem teljesített norma
    • Sedliskárkm 57,91 mutató
    • Nižný Hrušovrkm 42,01 mutató
    • Brehovrkm 4,23 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Ondava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 180 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek84 % čiary vody

    8 % flyš, 6 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 461 mg/l, tvrdá voda (16,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 131 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km50 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    50°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 84 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 34 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    38. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    21vzoriek so zlatom

    16 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 2 zrná v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    6 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 2 370 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 100. percentil (Štefanovský, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    2 712vrtov do 3 km

    3490 rozborov vody v okolí

    Z toho 2214 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    50 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    158lokalít do 3 km

    12 záťaží, 142 skládok, 4 sedimenty

    Najbližšia záťaž: Nižný Hrabovec – skládka v areáli firmy Bukocel, 120 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    122záznamov do 5 km

    32 ložísk, 90 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    481plôch do 3 km

    81 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek84%SR 72 %
    • Flyš8,2%SR 4,7 %
    • Mladé sedimenty6,1%SR 8,6 %
    • Pieskovce a zlepence2,0%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér90%
    • flyš10%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív22×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny13×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky5×
    flyšeocénzlínske súvrstvie2×
    flyšpaleocén – eocénbelovežské súvrstvie2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky1×
    flyšpaleocén – eocénpodmenilitové súvrstvie1×
    kvartérpleistocén – holocénzosuvy1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív85%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty12%SR 16 %
    • zosuvy2,4%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,8m
    • 2 – 555%SR 48 %
    • 5 – 1026%SR 20 %
    • 0 – 26,4%SR 16 %
    • 30 – 404,3%SR 1,5 %
    • 10 – 154,3%SR 7,1 %
    • 20 – 302,1%SR 1,3 %
    • ostatné2,1%

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV95%SR 34 %
    • ORAVIKUM5,1%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)16%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)3,6%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih80%SR 32 %
    • stredný pokles8,9%SR 6,8 %
    • malý pokles7,1%SR 8,8 %
    • malý zdvih3,6%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny68%SR 44 %
    • vnútrokarpatský paleogén18%SR 11 %
    • flyšové pásmo14%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • východoslovenská panva68%SR 7,6 %
    • spišsko-šarišský paleogén18%SR 5,8 %
    • čergovsko-beskydský flyš14%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov aluviálnych rovín46%SR 15 %
    • rajón náplavov horských tokov38%SR 21 %
    • rajón flyšoidných hornín8,1%SR 5,4 %
    • rajón pieskovcových hornín2,7%SR 4,1 %
    • rajón deluviálnych sedimentov2,7%SR 0,8 %
    • rajón náplavov nížinných tokov2,7%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov89%SR 71 %
    • flyšová formácia11%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území85%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území15%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 49 z 64 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics56%SR 52 %
    • Pieskovce44%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)42%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)21%SR 22 %
    • ;;3,0%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Ondavy po Kučín91%SR 2,7 %
    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice9,1%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • G100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,07typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    16,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,85 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    461mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK7,57 mg/l87. percentil
    • NátriumNa23,5 mg/l84. percentil
    • FluoridokF0,216 mg/l83. percentil
    • KalciumCa86,3 mg/l76. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3291 mg/l74. percentil
    • SzulfátokSO465,3 mg/l73. percentil
    • KloridokCl15,5 mg/l63. percentil
    • MagnéziumMg17,0 mg/l56. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,337 mg/l80. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,73 mg/l62. percentil
    • FosforečnanyPO40,141 mg/l51. percentil
    • NitrátokNO35,24 mg/l40. percentil

    Fémek

    • MangánMn263 μg/l92. percentil
    • VasFe0,253 mg/l80. percentil
    • AlumíniumAl109 μg/l63. percentil
    • CinkZn5,57 μg/l42. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KrómCr131 mg/kg91. percentil
    • NikkelNi39,6 mg/kg89. percentil
    • MolibdénMo0,584 mg/kg79. percentil
    • SzelénSe0,278 mg/kg57. percentil
    • VanádiumV68,6 mg/kg51. percentil
    • KadmiumCd0,173 mg/kg47. percentil
    • RézCu22,6 mg/kg45. percentil
    • KobaltCo8,04 mg/kg43. percentil
    • ArzénAs6,12 mg/kg43. percentil
    • AntimonSb0,433 mg/kg28. percentil
    • BizmutBi0,163 mg/kg28. percentil
    • HiganyHg0,0675 mg/kg27. percentil
    • CinkZn75,8 mg/kg26. percentil
    • CínSn1,99 mg/kg20. percentil
    • ÓlomPb10,4 mg/kg15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MangánMn937 mg/kg59. percentil
    • DraslíkK1,56 %58. percentil
    • TitánTi4 371 mg/kg47. percentil
    • VasFe2,62 %46. percentil
    • NátriumNa0,801 %36. percentil
    • KalciumCa1,54 %34. percentil
    • AlumíniumAl5,19 %34. percentil
    • FoszforP671 mg/kg26. percentil
    • MagnéziumMg0,662 %21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr471 mg/kg72. percentil
    • BórB67,2 mg/kg69. percentil
    • LítiumLi31,1 mg/kg59. percentil
    • RubídiumRb88,3 mg/kg50. percentil
    • BerilliumBe1,41 mg/kg49. percentil
    • YtriumY26,5 mg/kg44. percentil
    • GáliumGa12,2 mg/kg35. percentil
    • CérCe53,9 mg/kg31. percentil
    • StronciumSr107 mg/kg21. percentil
    • BáriumBa359 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 40 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,31 ppm49. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,37 ppm26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km50 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    50 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 34 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 84 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)93–902m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek239m a.s.l.
    • Átlagos lejtés5,6°
    • Priemerná januárová teplota-3,4°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky690mm

    Geomorfologické celky

    • Ondavská vrchovina56%SR 4,4 %
    • Východoslovenská rovina29%SR 3,8 %
    • Beskydské predhorie6,5%SR 1,2 %
    • Laborecká vrchovina4,8%SR 1,7 %
    • Východoslovenská pahorkatina3,2%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy68%SR 7,5 %
    • Východoslovenská nížina32%SR 4,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma47%SR 33 %
    • nížinná klíma33%SR 38 %
    • kotlinová klíma20%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu62%SR 31 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu34%SR 25 %
    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu3,4%SR 5,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A58%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda42%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Brehov – Polymetalické rudy (1,6 km od vody)Zemplín – Polymetalicko-drahokovové rudy (1,9 km od vody)Majerovce – Ortuťové rudy (2,8 km od vody)Cejkov – Polymetalicko-drahokovové rudy (3,1 km od vody)Čičava – Ortuťové rudy (4,1 km od vody)Nižný Hrabovec – skládka v areáli firmy Bukocel – SK1001500P (120 m od vody)Nižný Hrabovec – odkalisko Bukocel – SK1001500P (180 m od vody)Stropkov – obaľovačka – SK1001400P (190 m od vody)Stropkov – cintorín jedov Vojtovce – SK2005700F (220 m od vody)Dubová – sklad agrochemikálií – SK2005700F (240 m od vody)Hencovce – areál Bukocel – stáčanie mazutu – SK1001500P (260 m od vody)Stročín – areál bývalej chemickej čistiarne – SK1001400P (320 m od vody)Nižná Polianka – sklad agrochemikálií – SK2005700F (330 m od vody)Chotča – skládka TKO Stropkov – SK2005700F (540 m od vody)Stropkov – areál TESLA Stropkov – SK1001400P (550 m od vody)Poša – odkalisko Chemka Strážske – SK2005800P (1,7 km od vody)Vranov nad Topľou – ČS PHM Dlhá ul. – SK2005700F (2,5 km od vody)Brehov – nijaký (10 m od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (10 m od vody)Vladiča – nijaký (10 m od vody)Poša – nedá sa odhadnúť (20 m od vody)Staškovce – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Varadka – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Stropkov – nijaký (40 m od vody)Beniakovce – Benkovce – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Nižný Hrabovec – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Staškovce – nijaký (50 m od vody)Staškovce – občasný (50 m od vody)Staškovce – občasný (50 m od vody)Kolbovce – trvalý (50 m od vody)Varadka – nedá sa odhadnúť (50 m od vody)Vladiča – nijaký (60 m od vody)Soľník – nijaký (60 m od vody)Gerlachov – nijaký (60 m od vody)Poša – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Mikulášová – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Vyšná Polianka – nedá sa odhadnúť (70 m od vody)Nižný Hrabovec – nedá sa odhadnúť (70 m od vody)Ondavka – trvalý (70 m od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (70 m od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Krušinec – občasný (80 m od vody)Vyšná Polianka – nijaký (80 m od vody)Beniakovce – Benkovce – nijaký (90 m od vody)Driečna – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Mikulášová – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Tisinec – občasný (100 m od vody)Duplín – občasný (100 m od vody)Vyšná Polianka – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Staškovce – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Hencovce – nijaký (110 m od vody)Ondavka – nedá sa odhadnúť (120 m od vody)Vladiča – nedá sa odhadnúť (120 m od vody)Vojtovce – nijaký (140 m od vody)Breznica – občasný (150 m od vody)Vladiča – občasný (150 m od vody)Miňovce – občasný (160 m od vody)Nižný Hrušov – nedá sa odhadnúť (200 m od vody)Žalobín – nedá sa odhadnúť (250 m od vody)Stropkov – Vojtovce – nijaký (250 m od vody)Kučín – Kučín nad Ondavou – nedá sa odhadnúť (250 m od vody)Sirník – nijaký (260 m od vody)Žalobín – nedá sa odhadnúť (280 m od vody)Kučín – Kučín nad Ondavou – nedá sa odhadnúť (280 m od vody)Nižná Polianka – nedá sa odhadnúť (320 m od vody)Stročín – nijaký (320 m od vody)Nižná Polianka – nedá sa odhadnúť (340 m od vody)Veľkrop – trvalý (340 m od vody)Mestisko – občasný (360 m od vody)Bukovce – nedá sa odhadnúť (420 m od vody)Mestisko – nijaký (450 m od vody)Chotča – skládka TKO Stropkov – Chotča – nijaký (490 m od vody)Nižná Polianka – nijaký (520 m od vody)Maľcov – Malcov – nijaký (530 m od vody)Turany nad Ondavou – občasný (550 m od vody)Makovce – nijaký (560 m od vody)Duplín – občasný (590 m od vody)Brehov I. – Brehov – nijaký (590 m od vody)Kolbovce – trvalý (650 m od vody)Bukovce – nijaký (670 m od vody)Nižná Olšava – nedá sa odhadnúť (680 m od vody)Majerovce – nedá sa odhadnúť (720 m od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (730 m od vody)Korunková – trvalý (810 m od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (860 m od vody)Korunková – trvalý (870 m od vody)Baňa – občasný (890 m od vody)Benkovce – občasný (900 m od vody)Stropkov – Bokša – trvalý (910 m od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (1,0 km od vody)Brehov – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Makovce – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Havaj – nijaký (1,1 km od vody)Havaj – nijaký (1,2 km od vody)Nižný Hrabovec – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Vyškovce – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (1,2 km od vody)Malčice – Hradištská Moľva – nijaký (1,3 km od vody)Šarišské Čierne – nijaký (1,3 km od vody)Nová Polianka – Stročín – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Smilno – nijaký (1,4 km od vody)Jedlinka – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Jedlinka – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Havaj – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Dlhé Klčovo – občasný (1,5 km od vody)Vyškovce – nijaký (1,6 km od vody)Ondavské Matiašovce – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)obecná skládka Stročín – Stročín – nijaký (1,7 km od vody)Hraň – nijaký (1,7 km od vody)Zemplín – nijaký (1,7 km od vody)Jakušovce – trvalý (1,8 km od vody)Havaj – nedá sa odhadnúť (1,8 km od vody)Havaj – nijaký (1,8 km od vody)Hraň – trvalý (1,8 km od vody)Jedlinka – nijaký (1,8 km od vody)Hrabovčík – skládka TKO Technických služieb Svid – občasný (1,8 km od vody)Tovarné – nedá sa odhadnúť (1,8 km od vody)Zemplínske Jastrabie – nijaký (1,8 km od vody)Trhovište – nijaký (1,9 km od vody)Majerovce – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Krišľovce – trvalý (1,9 km od vody)TKO Sedliská – Sedliská – nijaký (1,9 km od vody)Hutka – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Hutka – nijaký (1,9 km od vody)Moravany – nijaký (2,0 km od vody)Rakovec nad Ondavou – nijaký (2,1 km od vody)Vranov nad Topľou – nijaký (2,1 km od vody)Potoky – nijaký (2,1 km od vody)Smilno – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Smilno – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Bánovce nad Ondavou – nijaký (2,2 km od vody)Turany nad Ondavou – občasný (2,2 km od vody)Príkra – nijaký (2,3 km od vody)Hraň – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Tovarnianska Polianka – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Vislava – občasný (2,3 km od vody)Suchá – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Poša – 60 – údolný (670 m od vody)Poša – KY-15 – údolný (1,4 km od vody)Poša – V-1 – údolný (1,4 km od vody)Poša – KY-16 – údolný (1,4 km od vody)a1 (100 m od vody)a1 (170 m od vody)a1 (200 m od vody)a1 (360 m od vody)a1 (490 m od vody)a1 (540 m od vody)a1 (540 m od vody)a1 (840 m od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,4 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,1 km od vody)Tisinec – tehliarske suroviny (260 m od vody)Brehov – stavebný kameň (650 m od vody)Kučín – zeolit (710 m od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (1,0 km od vody)Majerovce – zeolit (2,1 km od vody)Nižný Hrabovec – zeolit (2,3 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – horľavý zemný plyn (3,2 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – gazolín (3,2 km od vody)Pusté Čemerné – zeolit (3,5 km od vody)Pusté Čemerné I – zeolit (3,8 km od vody)Čičava – keramické íly (4,2 km od vody)Tisinec – tehliarske suroviny (260 m od vody)Brehov – stavebný kameň (660 m od vody)Kučín – zeolit (710 m od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (970 m od vody)Poša – kamenná soľ (1,1 km od vody)Rakovec nad Ondavou – horľavý zemný plyn (1,4 km od vody)Brehov I – Pb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; (1,6 km od vody)Majerovce – zeolit (2,1 km od vody)Pusté Čemerné I – zeolit (2,9 km od vody)Nižný Hrabovec – zeolit (2,9 km od vody)Pusté Čemerné – zeolit (2,9 km od vody)Kučín – Pusté Čemerné – zeolit (3,1 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – horľavý zemný plyn (3,2 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – gazolín (3,2 km od vody)Čičava – keramické íly (4,2 km od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (970 m od vody)Brehov I – Pb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; (1,6 km od vody)Brehov – stavebný kameň (450 m od vody)Brehov – štrkopiesky a piesky (450 m od vody)Vyšný Orlík – stavebný kameň (1,4 km od vody)Šandal – stavebný kameň (2,5 km od vody)Malá Domaša – tehliarske suroviny (20 m od vody)Malá Domaša – štrkopiesky – štrky (60 m od vody)Sedliská – Podčičva – tehliarske suroviny (80 m od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (80 m od vody)Bánovce nad Ondavou – stavebný piesok – piesky (90 m od vody)Sedliská – Podčičva – štrkopiesky (110 m od vody)Nižný Hrabovec – štrkopiesky (110 m od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (110 m od vody)Benkovce – štrkopiesky – štrky (120 m od vody)Rakovec nad Ondavou – stavebný piesok – piesky (190 m od vody)Ondavské Matiašovce – štrkopiesky – štrky (200 m od vody)Sedliská – Podčičva – stavebný kameň – vápenec (200 m od vody)Sedliská – Podčičva – stavebný piesok – vápenec, dolomit (230 m od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (370 m od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (370 m od vody)– tehliarske suroviny (490 m od vody)Miková – ropa (700 m od vody)Duplín – stavebný kameň – pieskovec (780 m od vody)Tušice – stavebný piesok – piesky (840 m od vody)Breznica – tehliarske suroviny (860 m od vody)Tušická Nová Ves – zemný plyn (890 m od vody)Mrázovce – tehliarske suroviny (980 m od vody)Hraň – stavebný piesok – piesky (1,1 km od vody)Žalobín – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Zemplínske Jastrabie – stavebný kameň – andezit (1,3 km od vody)Vranovské Dlhé – stavebný kameň – pieskovec (1,4 km od vody)Nižná Olšava – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Dlhé Klčovo 1 – CO2 (1,7 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (1,9 km od vody)Hraň – stavebný piesok – piesky (1,9 km od vody)Rakovec nad Ondavou – zemný plyn (1,9 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (1,9 km od vody)Malčice – stavebný piesok – piesky (2,0 km od vody)Zemplínske Jastrabie – stavebný kameň – andezit (2,0 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (2,0 km od vody)Hrabovčík – stavebný kameň – pieskovec (2,2 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – zemný plyn, gazolín (2,4 km od vody)Trhovište 43, 44 – zemný plyn, gazolín (2,4 km od vody)Markovce – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Ložín – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Bánovce nad Ondavou – zemný plyn, gazolín (2,7 km od vody)Bracovce – tehliarske suroviny (2,8 km od vody)Ruský Kručov – stavebný kameň (kremito – vápnitý piesko (2,8 km od vody)Miková (vrt Alexander 1) – ropa, zemný plyn (3,0 km od vody)Ložín 1 – zemný plyn, gazolín (3,1 km od vody)Ložín 2 – zemný plyn (3,1 km od vody)Falkušovce – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Hrabovčík – stavebný kameň – pieskovec (3,1 km od vody)Čertižné – tehliarske suroviny (3,2 km od vody)Falkušovce – tehliarske suroviny (3,2 km od vody)Bánovce nad Ondavou – zemný plyn, gazolín (3,2 km od vody)Kucany – stavebný piesok – piesky (3,3 km od vody)Kvakovce – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,4 km od vody)Kurimka – tehliarske suroviny (3,4 km od vody)Habura – ropa (3,5 km od vody)Bracovce – tehliarske suroviny (3,5 km od vody)Cejkov – dekoračný kameň – ryolit (3,5 km od vody)Rakovec nad Ondavou 3 – zemný plyn (3,5 km od vody)Repejov – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Kurimka – stavebný kameň – pieskovec (3,6 km od vody)Brehov – medené rudy (730 m od vody)Brehov – zlaté a strieborné rudy (810 m od vody)Brehov – polymetalické rudy (1,7 km od vody)Zemplín – polymetalické rudy (2,3 km od vody)Mrázovce – všeobecná geológia (950 m od vody)Vyšný Orlík – všeobecná geológia (1,4 km od vody)Zemplín – mineralógia (1,8 km od vody)Smilno – všeobecná geológia (2,3 km od vody)VARADKA – Zosuvy (60 m od vody)KORUNKOVA – Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)BREZNICKA – Zosuvy (80 m od vody)VELKE STASKOVCE – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)NIZNA POLIANKA – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)VELKROP – Zosuvy (140 m od vody)VELKROP – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)SOĽNÍK – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)MALE STASKOVCE – Zosuvy (150 m od vody)MIKULASOVA – Zosuvy (160 m od vody)NIZNY MIROSOV – Zosuvy (160 m od vody)MRAZOVCE – Zosuvy (160 m od vody)VARADKA – Zosuvy (170 m od vody)KLADZANY – Zosuvy (170 m od vody)KOLBOVCE – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)KORUNKOVA – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)VELKROP – Zosuvy (180 m od vody)MINOVCE – Zosuvy (180 m od vody)BREZNICKA – Zosuvy (180 m od vody)SOLNIK – Zosuvy (180 m od vody)MALE BUKOVCE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)VELKROP – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)VOJTOVCE – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)BRUSNICA – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)Mikulášová-Nižná Polianka – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)VELKROP – Zosuvy (230 m od vody)VYSNA POLIANKA – Zosuvy (240 m od vody)MALE BUKOVCE – Zosuvy (240 m od vody)VOJTOVCE – Zosuvy (240 m od vody)CHOTCA – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)CHOTCA – Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)DUBOVA – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)NIZNY MIROSOV – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)NIZNY ORLIK – Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)VELKE BUKOVCE – Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)KOLBOVCE – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)VELKE BUKOVCE – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)Benkovce-Ondavské Matiašovce – negatívny vrt (10 m od vody)Podčičava – negatívny vrt (10 m od vody)Staškovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Duplín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Brusnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Stročín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Vyšný Orlík – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Svidník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Vranov nad Topľou – monitorovací vrt (20 m od vody)Cigľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Duplín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Duplín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Staškovce (30 m od vody)Duplín – negatívny vrt (30 m od vody)Duplín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Cígľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Nižný Hrušov – pozorovací vrt SHMÚ (30 m od vody)Nižný Hrušov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Vyšný Orlík – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Krušinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Krušinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Nižní Orlík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Duplín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Stropkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Svidník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Miňovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Sitník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Krušinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Brusnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Nižný Mirošov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Bukovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Miková – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Chotča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Duplín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Krušinec (50 m od vody)Benkovce-Ondavské Matiašovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Varadka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Vyšný Orlík – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Mestisko (60 m od vody)Krušinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Rad, dom č.98 – studňa (2,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 2 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 2 ks – zlato (70 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 2 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (220 m od vody)zlato 1 ks – zlato (350 m od vody)zlato 1 ks – zlato (430 m od vody)zlato 1 ks – zlato (430 m od vody)zlato 1 ks – zlato (850 m od vody)zlato 1 ks – zlato (940 m od vody)zlato 1 ks – zlato (980 m od vody)zlato 1 ks – zlato (980 m od vody)20 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2 370 μg/lmedián 2,50 μg/l74 vzoriek66 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Štefanovský, potok, 1999, 810 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1 576 μg/lmedián 433 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bracovce, kanál 1000 m od hrádze na Ondave, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 119 μg/lmedián 1,00 μg/l73 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 5,00 μg/l49 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Roztocký potok, 2008, 290 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l68 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,60 μg/l73 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 520 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,00 μg/l63 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,74 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 88,0 μg/lmedián 55,0 μg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Chotčianka, prítok, 2009, 480 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brehov, rieka Ondava, 1100 m JV od K272, 1999, 20 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 24,6 mg/lmedián 9,38 mg/l49 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kučany, 1000 m JJV od K123, 1999, 950 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)310 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)167 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)142 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)121 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)115 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)112 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)95 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)90 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Arany (Au)21 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)16 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Cinabarit (HgS)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    1441 zrno30 m
    261 zrno30 m
    7221 zrno40 m
    12/Z 2251 zrno40 m
    441 zrno40 m
    9611 zrno50 m
    119/2761 zrno60 m
    9602 zrná60 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)303 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)145 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)134 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)117 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)92 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))37 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)6 vzoriek, najviac 675 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-K-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 26,5 μg/lmedián 0,500 μg/l275 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 218 μg/lmedián 16,0 μg/l275 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 45,5 μg/lmedián 0,250 μg/l275 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l275 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9 140 μg/lmedián 44,0 μg/l275 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 41,0 μg/lmedián 0,500 μg/l275 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,580 mg/lmedián 0,00500 mg/l275 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l275 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,8 μg/lmedián 0,900 μg/l275 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 0,100 μg/l275 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l275 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 870 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l157 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa4436,0 Bq/l6,60 Bq/l
    potok, rieka1327,2 Bq/l0,500 Bq/l
    upravený prameň1845,8 Bq/l12,7 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie828,5 Bq/l15,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie811,3 Bq/l2,92 Bq/l
    forrás61110 Bq/l8,95 Bq/l
    minerálny prameň516,7 Bq/l2,42 Bq/l
    vrt s prelivom22,50 Bq/l2,45 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Tisinectehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená260 m
    Tisinectehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená260 m
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.450 m
    Brehovštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.450 m
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.650 m
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.660 m
    KučínzeolitŤažené ložisko – VSK PRO – ZEO s. r. o.710 m
    KučínzeolitŤažené ložisko – VSK PRO – ZEO s. r. o.710 m
    Moravanyhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.970 m
    Moravanyhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.970 m
    Moravanyhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.1,0 km
    Pošakamenná soľLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,1 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    BrehovPolymetalické rudyCu, Pb, Zn, Au, Agstredné ložisko1,6 km
    ZemplínPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Ag, Aumineralogický výskyt1,9 km
    MajerovceOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt2,8 km
    CejkovPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Ag, Aumineralogický výskyt3,1 km
    ČičavaOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt4,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    2 712 vrtov v pásme 3 km, z toho 574 hydrogeologických a 2138 ostatných; s číslom archívnej správy 2214.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m1155×
    • 10–30 m719×
    • 30–100 m185×
    • 100–300 m310×
    • nad 300 m241×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Benkovce-Ondavské Matiašovcenegatívny vrt9,5 m24878 116Ab19.pdf10 m
    Podčičavanegatívny vrt70,0 m28673 116Ad59.pdf10 m
    V-31inžiniersko-geologický4,0 m2078110 m
    Staškovceširokoprofilový vrt9,0 m36076 104Ba8.pdf20 m
    Duplínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m40377 104Ac45.pdf20 m
    Brusnicaširokoprofilový vrt8,0 m44127 104Cb37.pdf20 m
    Stročínširokoprofilový vrt6,8 m33256 104Aa42.pdf20 m
    Vyšný Orlíkširokoprofilový vrt4,0 m26935 91Dd9.pdf20 m
    Felsővízközúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,3 m15980 104Aa20.pdf20 m
    Varannómonitorovací vrt9,5 m76838 116Ad114.pdf20 m
    Cigľaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m18222 91Dd4.pdf20 m
    Cf Me-71ložiskový300,0 m–20 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 540100 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Nižný Hrabovec – skládka v areáli firmy BukocelSK1001500P120 m
    Nižný Hrabovec – odkalisko BukocelSK1001500P180 m
    Sztropkó – obaľovačkaSK1001400P190 m
    Sztropkó – cintorín jedov VojtovceSK2005700F220 m
    Dubová – sklad agrochemikáliíSK2005700F240 m
    Hencovce – areál Bukocel – stáčanie mazutuSK1001500P260 m
    Stročín – areál bývalej chemickej čistiarneSK1001400P320 m
    Nižná Polianka – sklad agrochemikáliíSK2005700F330 m
    Chotča – skládka TKO StropkovSK2005700F540 m
    Stropkov – areál TESLA StropkovSK1001400P550 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Brehov–1975–10 m
    Kladzany–1989–10 m
    Vladiča200 m²1985–10 m
    Poša–1987–20 m
    Staškovce200 m²1980–30 m
    Varadka100 m²1980–30 m
    Sztropkó150 m²1975monitorovaná40 m
    Beniakovce – Benkovce500 m²––40 m

    Antropogénne sedimenty

    HelyszínUložený odpadOd vody
    Poša – 60Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov670 m
    Poša – KY-15Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov1,4 km
    Poša – V-1Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov1,4 km
    Poša – KY-16Odpad tvoria základné produkty organickej a anorganickej chémie – benzénová chémia, produkcia cyklohexánu, cyklohexanolu, priemyselné hnojivá, dusíkov1,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy476×
    • Blokové polia2×
    • Blokové rozpadliny2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny348×
    • Aktívny81×
    • Stabilizovaný51×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova261×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00073×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S56×
    • Nedostatočne doložené22×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick9×
    • P1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Felsővízköz2 horgászvíz · 38 km17Ondava č. 626
    2. Varannó3 horgászvíz · 32 km14Ondava č. 326
    3. Sztropkó1 horgászvíz · 78 km6Ondava č. 46
    4. Tőketerebes1 horgászvíz · 34 km6Ondava č. 16

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád