Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Шуґовски поток

Басейн: Бодрог та ГорнадЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
5,1km
край
Кошицький край
Аерофотознімок водотоку Шуґовски поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Шуґовски поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Шуґовски поток, оцінка вікна 34.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:46.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    2503003504004505000 км2 км4 км
    Висотний профіль водотоку: від 482 до 306 м н. р. м. на 5,1 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    482 м н. р. м.
    Найнижча точка
    288 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    194 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    38 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,15

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Шуґовски поток за 2019 рік
    2019знято 3 лип. 2019
    Аерофотознімок водотоку Шуґовски поток за 2022 рік
    2022знято 30 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Шуґовски поток за 2025 рік
    2025знято 5 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Шуґовски поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Šugovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % metamorfity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 272 mg/l, stredne tvrdá voda (9,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 5,29 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    61nGy/h dávkový príkon

    89. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 8,60 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Sugovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    20vrtov do 3 km

    287 rozborov vody v okolí

    Z toho 20 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    1 záťaž, 11 skládok

    Najbližšia záťaž: Medzev – Strojsmalt, 940 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    26záznamov do 5 km

    26 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Метаморфіти33%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • jura33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    juramladší trias? – juratmavosivé až čierne fylity s laminami metasiltovcov, metapieskovcov a tmavých kryštalických vápencov1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • GEMERIKUM100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih67%SR 26 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • gemerské pásmo100%SR 5,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Slovenský kras100%SR 1,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón nízkometamorfovaných hornín100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia epimetamorfovaných hornín100%SR 2,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleozoikum Volovských vrchov v povodí Bodvy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,21typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    9,4°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,67 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    272mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ДраслікK2,72 мг/л45. percentil
    • СульфатиSO436,0 мг/л44. percentil
    • ХлоридиЦл6,72 мг/л43. percentil
    • КальційЦа54,2 мг/л39. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3149 мг/л32. percentil
    • ФторидиF0,0751 мг/л27. percentil
    • МагнійМґ7,74 мг/л23. percentil
    • НатрійНа4,22 мг/л22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO311,0 мг/л76. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,160 мг/л54. percentil
    • АмоніумNH40,0443 мг/л22. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК1,88 мг/л17. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл210 μg/l80. percentil
    • МарганецьМн59,6 μg/l67. percentil
    • ЗалізоФе0,0889 мг/л44. percentil
    • ЦинкЗн5,66 μg/l42. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ЦінСн5,29 мг/кг91. percentil
    • АнтимонСб4,25 мг/кг90. percentil
    • АрсенАс14,7 мг/кг85. percentil
    • БізмутБі0,395 мг/кг84. percentil
    • МідьЦу35,3 мг/кг80. percentil
    • РтутьГґ0,250 мг/кг79. percentil
    • ЦинкЗн122 мг/кг70. percentil
    • КадмійЦд0,254 мг/кг65. percentil
    • ВанадійV74,4 мг/кг63. percentil
    • ОловоПб17,6 мг/кг60. percentil
    • СеленСе0,239 мг/кг48. percentil
    • КобальтЦо8,26 мг/кг47. percentil
    • МолібденМо0,337 мг/кг42. percentil
    • НікельНі22,6 мг/кг40. percentil
    • ХромЦр63,1 мг/кг35. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ЗалізоФе3,53 %82. percentil
    • МарганецьМн1 144 мг/кг75. percentil
    • КальційЦа3,45 %70. percentil
    • ТітанТі5 017 мг/кг70. percentil
    • ДраслікK1,60 %65. percentil
    • АлюмінійАл5,94 %60. percentil
    • ФосфорP886 мг/кг55. percentil
    • МагнійМґ0,662 %21. percentil
    • НатрійНа0,671 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БорB112 мг/кг95. percentil
    • ЛітіумЛі46,4 мг/кг95. percentil
    • ЦерЦе74,6 мг/кг87. percentil
    • ИтріумY36,0 мг/кг86. percentil
    • РубідіумРб101 мг/кг78. percentil
    • БерилійБе1,82 мг/кг74. percentil
    • БаріумБа452 мг/кг55. percentil
    • ЗірконЗр406 мг/кг52. percentil
    • ҐаліумҐа12,4 мг/кг36. percentil
    • СтронціумСр77,1 мг/кг4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    61nGy/h vo vzduchu

    rozsah 37 až 85 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,77 %93. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,68 ppm80. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,86 ppm76. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 2 000 m65°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Medzev, žila Andreas – Komplexné železné rudy (960 m od vody)Medzev, Kauligov vrch – Železné rudy (2,4 km od vody)Hačava – Železné rudy (3,0 km od vody)Štós, žila Pivering-lom – Komplexné železné rudy (3,6 km od vody)Štós, žila Žalobka – Komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Medzev, žila Laura-Berta – Komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Jasov, žila Jób-Rozália – Komplexné železné rudy (4,3 km od vody)Štós, žila Karin – Komplexné železné rudy (4,4 km od vody)Medzev, žila Nanebovstúpenie – Komplexné železné rudy (4,6 km od vody)Poproč, žila Fortuna – Komplexné železné rudy (4,6 km od vody)Jasov, žila Fructuozus – Komplexné železné rudy (4,7 km od vody)Medzev, žily Radivij, Radomír, Radovan a Ramon – Komplexné železné rudy (4,8 km od vody)Medzev – Strojsmalt – SK200500FK (940 m od vody)Nižný Medzev VIII. – Vyšný Medzev – nijaký (170 m od vody)Nižný Medzev VII. – Vyšný Medzev – nijaký (830 m od vody)Nižný Medzev VI. – Vyšný Medzev – nijaký (1,1 km od vody)Nižný Medzev V. – Vyšný Medzev – nijaký (1,4 km od vody)Počkaj – Jasov – nijaký (1,6 km od vody)Hačava I. – Hačava – nijaký (2,0 km od vody)Nižný Medzev IV. – Vyšný Medzev – nijaký (2,0 km od vody)Baňa Lucia II. – Vyšný Medzev – občasný (2,2 km od vody)Nižný Medzev I. – Vyšný Medzev – nijaký (2,3 km od vody)Nižný Medzev II. – Vyšný Medzev – nijaký (2,4 km od vody)Vyšný Medzev II. – Vyšný Medzev – nijaký (2,9 km od vody)Medzev – Šugov – stavebný kameň – vápenec (80 m od vody)Medzev – Počkaj – stavebný kameň – kremitý porfýr (1,2 km od vody)Jasov – stavebný kameň – zlepenec (1,6 km od vody)Medzev – Kauligov vrch – Fe rudy, Mn rudy (2,4 km od vody)Jasov – stavebný kameň – kremitý porfýr (2,5 km od vody)Hačava – Fe rudy – magnetit, hematit (3,0 km od vody)Medzev – Pivering – stavebný kameň – kremitý porfýr (3,5 km od vody)Luciabaňa – Michal, Fortuna – Fe rudy – siderit (4,0 km od vody)Porče I – stavebný kameň – kremitý porfýr (4,3 km od vody)Porče II – stavebný kameň – kremitý porfýr (4,3 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,6 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,7 km od vody)Medzev – komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Jasov – všeobecná geológia (2,1 km od vody)Kunia priepasť, Turnianske Podhradie – geomorfológia (4,3 km od vody)Jasovská jaskyňa – paleontológia (4,5 km od vody)Jaskyňa Skalistého potoka – geomorfológia (4,8 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (1,2 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (1,7 km od vody)JASOV – Zosuvy (2,5 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (2,8 km od vody)Nižný Medzev – pozorovací vrt SHMÚ (350 m od vody)Medzev – vrt pre vodné dielo (850 m od vody)Nižný Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nižný Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Vyšný Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Jasov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,7 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (20 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (210 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (590 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (700 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (850 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (860 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)Šugov- zberná studňa – prameň (70 m od vody)Medzev – Šugovská vyvieračka – prameň (780 m od vody)Medzev – Šugovská dolina, vodný zdroj – prameň (870 m od vody)Hačava, 500m Z od K701 – prameň (870 m od vody)Medzev, 2300m Z od K599 Halagos – prameň (1,4 km od vody)Jasov, 1600m SV od K438 – prameň (1,6 km od vody)Jasov, 900m SZ od K599 – prameň (1,7 km od vody)Jasov, 800m SZ od K599 – prameň (1,8 km od vody)Hačava, 1000m ZJZ od K902 č.d. 34 – studňa (2,4 km od vody)Hačava, 1100m ZJZ od K902 pri č.d. 44 – studňa (2,6 km od vody)Jasov, 600m S od K460 – prameň (2,6 km od vody)Háj, 800m ZSZ od K666 – prameň (2,7 km od vody)Jasov – prameň Teplica, prepad z vodného zdroja – prameň (2,7 km od vody)SZ okraj obce Hačava – prameň (3,0 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,60 μg/lmedián 4,20 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sugovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sugovský potok, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 1,15 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 2200m Z od K599 Holagoš, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bodva, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрbežná hodnota
      najvyššie 210 μg/lmedián 120 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1800m JJV od K470 Strážny vrch, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 2200m Z od K599 Holagoš, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,91 мг/лmedián 7,15 мг/л8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1800m JJV od K470 Strážny vrch, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 15 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 15 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO312×
    • Ца-Мґ-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A7×
    • trieda E3×
    • trieda F2×
    • trieda B1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 122 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 145 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,200 μg/l21 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,290 мг/лmedián 0,0100 мг/л21 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 090 μg/lmedián 25,0 μg/l21 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 116 μg/lmedián 4,00 μg/l21 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,20 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň23,95 Bq/l3,72 Bq/l
    джерело925,4 Bq/l1,09 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,330 Bq/l0,330 Bq/l
    potok, rieka10,0100 Bq/l0,0100 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Medzev, žila AndreasKomplexné železné rudyФеmineralogický výskyt960 м
    Medzev, Kauligov vrchŽelezné rudyФеmineralogický výskyt2,4 км
    ГачаваŽelezné rudyФеmineralogický výskyt3,0 км
    Štós, žila Pivering-lomKomplexné železné rudyФеmineralogický výskyt3,6 км
    Štós, žila ŽalobkaKomplexné železné rudyФеmineralogický výskyt4,0 км
    Medzev, žila Laura-BertaKomplexné železné rudyФеložiskový výskyt4,0 км
    Jasov, žila Jób-RozáliaKomplexné železné rudyФе, Цуmineralogický výskyt4,3 км
    Štós, žila KarinKomplexné železné rudyФеmineralogický výskyt4,4 км
    Medzev, žila NanebovstúpenieKomplexné železné rudyФеložiskový výskyt4,6 км
    Poproč, žila FortunaKomplexné železné rudyФеložiskový výskyt4,6 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    20 vrtov v pásme 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 20.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м7×
    • 10–30 м5×
    • 30–100 м1×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Ніжни Медзевpozorovací vrt SHMÚ9,1 м16789 114Dd2.pdf350 м
    VN156-6životné prostredie–96444720 м
    VN156-4životné prostredie–96444790 м
    VN156-3životné prostredie–96444840 м
    Медзевvrt pre vodné dielo6,0 м53877 114Dd16.pdf850 м
    Ніжни Медзевúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 м21379 114Dd5.pdf860 м
    VN156-5životné prostredie–96444860 м
    VN156-2životné prostredie–96444870 м
    Медзевširokoprofilový vrt5,5 м71894 114Dd19.pdf980 м
    VN156-7životné prostredie–964441,0 км
    VN156-1životné prostredie–964441,1 км
    Медзевúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou26,0 м58517 114Dc11.pdf1,3 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Медзев – СтройсмалтSK200500FK940 м

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Ніжни Медзев ВІІІ. – Вишни Медзев15 000 м²1973–170 м
    Ніжни Медзев ВІІ. – Вишни Медзев–1978–830 м
    Ніжни Медзев ВІ. – Вишни Медзев–1973–1,1 км
    Ніжни Медзев В. – Вишни Медзев1 050 м²1985–1,4 км
    Почкай – Ясов–1980–1,6 км
    Гачава І. – Гачава150 м²1991–2,0 км
    Ніжни Медзев ІВ. – Вишни Медзев–1984–2,0 км
    Баня Луціа ІІ. – Вишни Медзев400 м²1965–2,2 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви4×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални4×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Медзев1 рибальська ділянка · 5,1 км26Шуґовски поток26

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад