Ma a(z) Šugovský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Šugovský potok, ablakpontszám 34.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    2503003504004505000 km2 km4 km
    A vízfolyás magassági profilja: 482-től 306 m tengerszint feletti magasságig 5,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    482 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    288 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    194 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    38 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,15

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Šugovský potok vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. júl. 3.
    Šugovský potok vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 30.
    Šugovský potok vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 5.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Šugovský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Šugovský potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (5 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 67%-a

    33% metamorf kőzetek

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    mineralizáció 272 mg/l, közepesen kemény víz (9,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Ón- 5,29 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 91. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    61NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 89 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    11 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Króm 8,60 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 96. percentilis (Sugovský potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    20fúrás 3 km-en belül

    287 vízelemzés a közelben

    Közülük 20-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    10 km-en belül nem rögzítenek geotermikus fúrást vagy rugót.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    12Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 11 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Medzev – Strojsmalt, 940 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    26bejegyzés 5 km-en belül

    26 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    4terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék67%SR 72 %
    • metamorf kőzetek33%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér67%
    • jura33%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    juramladší trias? – juratmavosivé až čierne fylity s laminami metasiltovcov, metapieskovcov a tmavých kryštalických vápencov1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • GEMERIKUM100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľký zdvih67%SR 26 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • gemerské pásmo100%SR 5,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Slovenský kras100%SR 1,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón nízkometamorfovaných hornín100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia epimetamorfovaných hornín100%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 3 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • paleozoikum Volovských vrchov v povodí Bodvy100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvíz minőségi osztály

    • A100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,21tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    9,4°dH, közepesen kemény

    kalcium és magnézium összege (1,67 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    272mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK2,72 mg/lszázalék 45
    • szulfátokSO436,0 mg/lszázalék 44
    • kloridCl6,72 mg/lszázalék 43
    • KalciumCa54,2 mg/lszázalék 39
    • bikarbonátokHCO3149 mg/lszázalék 32
    • fluoridF0,0751 mg/lszázalék 27
    • MagnéziumMg7,74 mg/lszázalék 23
    • NátriumNa4,22 mg/lszázalék 22

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO311,0 mg/lszázalék 76
    • foszfátokPO40,160 mg/lszázalék 54
    • AmmóniaNH40,0443 mg/lszázalék 22
    • kémiai oxigénigényChSK1,88 mg/lszázalék 17

    Fémek

    • AlumíniumAl210 μg/lpercentilis 80
    • MangánMn59,6 μg/lpercentilis 67
    • VasalóFe0,0889 mg/lszázalék 44
    • Cink-Zn5,66 μg/lpercentilis 42

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Ón-Sn5,29 mg/kgszázalék 91
    • AntimonSb4,25 mg/kgszázalék 90
    • ArzénAs14,7 mg/kgszázalék 85
    • BizmutBi0,395 mg/kgszázalék 84
    • RézCu35,3 mg/kgszázalék 80
    • HiganyHg0,250 mg/kgszázalék 79
    • Cink-Zn122 mg/kgszázalék 70
    • KadmiumCd0,254 mg/kgszázalék 65
    • VanádiumV74,4 mg/kgszázalék 63
    • ÓlomPb17,6 mg/kgszázalék 60
    • SzelénSe0,239 mg/kgszázalék 48
    • KobaltCo8,26 mg/kgszázalék 47
    • MolibdénMo0,337 mg/kgszázalék 42
    • NikkelNi22,6 mg/kgszázalék 40
    • KrómCr63,1 mg/kgszázalék 35

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • VasalóFe3,53 %Percentilis 82
    • MangánMn1 144 mg/kgszázalék 75
    • KalciumCa3,45 %Percentilis 70
    • TitánTi5 017 mg/kgszázalék 70
    • KáliumK1,60 %Percentilis 65
    • AlumíniumAl5,94 %Percentilis 60
    • FoszforP886 mg/kgszázalék 55
    • MagnéziumMg0,662 %Percentilis 21
    • NátriumNa0,671 %Percentilis 14
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB112 mg/kgszázalék 95
    • LítiumLi46,4 mg/kgszázalék 95
    • CériumCe74,6 mg/kgszázalék 87
    • IttriumY36,0 mg/kgszázalék 86
    • RubídiumRb101 mg/kgszázalék 78
    • BerilliumBe1,82 mg/kgszázalék 74
    • BáriumBa452 mg/kgszázalék 55
    • cirkóniumZr406 mg/kgszázalék 52
    • galliumGa12,4 mg/kgszázalék 36
    • StronciumSr77,1 mg/kgszázalék 4

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    61ngy/h a levegőben

    37-85 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,77 %Percentilis 93
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,68 ppm80. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,86 ppm76. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 588 Bq/m²54. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -16nT

    -23--7 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -13mGal

    Maradék +2,1 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • kőzethőmérséklet 2000 m mélységben65°C
    • felszíni hőhatású sűrűség65mW/m²

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén67%SR 48 %
    • Mladšie paleozoikum centrálnych Západných Karpát33%SR 1,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Medzev, žila Andreas – Komplexné železné rudy (960 m od vody)Medzev, Kauligov vrch – Železné rudy (2,4 km od vody)Hačava – Železné rudy (3,0 km od vody)Štós, žila Pivering-lom – Komplexné železné rudy (3,6 km od vody)Štós, žila Žalobka – Komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Medzev, žila Laura-Berta – Komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Jasov, žila Jób-Rozália – Komplexné železné rudy (4,3 km od vody)Štós, žila Karin – Komplexné železné rudy (4,4 km od vody)Medzev, žila Nanebovstúpenie – Komplexné železné rudy (4,6 km od vody)Poproč, žila Fortuna – Komplexné železné rudy (4,6 km od vody)Jasov, žila Fructuozus – Komplexné železné rudy (4,7 km od vody)Medzev, žily Radivij, Radomír, Radovan a Ramon – Komplexné železné rudy (4,8 km od vody)Medzev – Strojsmalt – SK200500FK (940 m od vody)Nižný Medzev VIII. – Vyšný Medzev – nijaký (170 m od vody)Nižný Medzev VII. – Vyšný Medzev – nijaký (830 m od vody)Nižný Medzev VI. – Vyšný Medzev – nijaký (1,1 km od vody)Nižný Medzev V. – Vyšný Medzev – nijaký (1,4 km od vody)Počkaj – Jasov – nijaký (1,6 km od vody)Hačava I. – Hačava – nijaký (2,0 km od vody)Nižný Medzev IV. – Vyšný Medzev – nijaký (2,0 km od vody)Baňa Lucia II. – Vyšný Medzev – občasný (2,2 km od vody)Nižný Medzev I. – Vyšný Medzev – nijaký (2,3 km od vody)Nižný Medzev II. – Vyšný Medzev – nijaký (2,4 km od vody)Vyšný Medzev II. – Vyšný Medzev – nijaký (2,9 km od vody)Medzev – Šugov – stavebný kameň – vápenec (80 m od vody)Medzev – Počkaj – stavebný kameň – kremitý porfýr (1,2 km od vody)Jasov – stavebný kameň – zlepenec (1,6 km od vody)Medzev – Kauligov vrch – Fe rudy, Mn rudy (2,4 km od vody)Jasov – stavebný kameň – kremitý porfýr (2,5 km od vody)Hačava – Fe rudy – magnetit, hematit (3,0 km od vody)Medzev – Pivering – stavebný kameň – kremitý porfýr (3,5 km od vody)Luciabaňa – Michal, Fortuna – Fe rudy – siderit (4,0 km od vody)Porče I – stavebný kameň – kremitý porfýr (4,3 km od vody)Porče II – stavebný kameň – kremitý porfýr (4,3 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,6 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,7 km od vody)Medzev – komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Jasov – všeobecná geológia (2,1 km od vody)Kunia priepasť, Turnianske Podhradie – geomorfológia (4,3 km od vody)Jasovská jaskyňa – paleontológia (4,5 km od vody)Jaskyňa Skalistého potoka – geomorfológia (4,8 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (1,2 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (1,7 km od vody)JASOV – Zosuvy (2,5 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (2,8 km od vody)Nižný Medzev – pozorovací vrt SHMÚ (350 m od vody)Medzev – vrt pre vodné dielo (850 m od vody)Nižný Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nižný Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Vyšný Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Jasov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,7 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (20 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (210 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (590 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (700 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (850 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (860 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)Šugov- zberná studňa – prameň (70 m od vody)Medzev – Šugovská vyvieračka – prameň (780 m od vody)Medzev – Šugovská dolina, vodný zdroj – prameň (870 m od vody)Hačava, 500m Z od K701 – prameň (870 m od vody)Medzev, 2300m Z od K599 Halagos – prameň (1,4 km od vody)Jasov, 1600m SV od K438 – prameň (1,6 km od vody)Jasov, 900m SZ od K599 – prameň (1,7 km od vody)Jasov, 800m SZ od K599 – prameň (1,8 km od vody)Hačava, 1000m ZJZ od K902 č.d. 34 – studňa (2,4 km od vody)Hačava, 1100m ZJZ od K902 pri č.d. 44 – studňa (2,6 km od vody)Jasov, 600m S od K460 – prameň (2,6 km od vody)Háj, 800m ZSZ od K666 – prameň (2,7 km od vody)Jasov – prameň Teplica, prepad z vodného zdroja – prameň (2,7 km od vody)SZ okraj obce Hačava – prameň (3,0 km od vody)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,60 μg/lmedián 4,20 μg/l8 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sugovský potok, 1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sugovský potok, 1993, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,80 μg/lmedián 1,15 μg/l8 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 2200m Z od K599 Holagoš, 1993, 770 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bodva, 1993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 88 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: Sogovský potok, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 210 μg/lmedián 120 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: 1800m JJV od K470 Strážny vrch, 1993, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 57 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sogovský potok, 1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sogovský potok, 1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: 2200m Z od K599 Holagoš, 1993, 770 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sogovský potok, 1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2az Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 9,91 mg/lmedián 7,15 mg/l8 minták

      Legmagasabb érték: 1800m JJV od K470 Strážny vrch, 1993, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Anatas (TiO₂)1 minta, legfeljebb 15 szem
    • Barit (BaSO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cinabarit (HgS)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)1 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 minta, legfeljebb 815 szem
    • Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 minta, legfeljebb 315 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyrit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 15 szem
    • Rutil (TiO₂)1 minta, legfeljebb 55 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)1 minta, legfeljebb 55 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO312×
    • Ca-Mg-HCO32×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda A7×
    • trieda E3×
    • trieda F2×
    • trieda B1×
    • trieda G1×

    Fémek a talajvízben

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 122 μg/lmedián 0,250 μg/l21 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 145 μg/lmedián 0,100 μg/l21 minták52 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,200 μg/l21 minták48 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,290 mg/lmedián 0,0100 mg/l21 minták48 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4 090 μg/lmedián 25,0 μg/l21 minták10 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 116 μg/lmedián 4,00 μg/l21 minták10 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,20 μg/lmedián 0,250 μg/l21 minták

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l21 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l21 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l21 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 88 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    upravený prameň23,95 Bq/l3,72 Bq/l
    prameň925,4 Bq/l1,09 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,330 Bq/l0,330 Bq/l
    potok, rieka10,0100 Bq/l0,0100 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    Medzev, žila AndreasKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt960 m
    Medzev, Kauligov vrchŽelezné rudyFemineralogický výskyt2,4 km
    HačavaŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,0 km
    Štós, žila Pivering-lomKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt3,6 km
    Štós, žila ŽalobkaKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt4,0 km
    Medzev, žila Laura-BertaKomplexné železné rudyFeložiskový výskyt4,0 km
    Jasov, žila Jób-RozáliaKomplexné železné rudyFe, Cumineralogický výskyt4,3 km
    Štós, žila KarinKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt4,4 km
    Medzev, žila NanebovstúpenieKomplexné železné rudyFeložiskový výskyt4,6 km
    Poproč, žila FortunaKomplexné železné rudyFeložiskový výskyt4,6 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    20 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 11 hidrogeológiai és 9 egyéb; archív jelentés számával: 20.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m7×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Nižný Medzevpozorovací vrt SHMÚ9,1 m16789 114Dd2.pdf350 m
    VN156-6životné prostredie–96444720 m
    VN156-4životné prostredie–96444790 m
    VN156-3životné prostredie–96444840 m
    Medzevvrt pre vodné dielo6,0 m53877 114Dd16.pdf850 m
    Nižný Medzevúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m21379 114Dd5.pdf860 m
    VN156-5životné prostredie–96444860 m
    VN156-2životné prostredie–96444870 m
    Medzevširokoprofilový vrt5,5 m71894 114Dd19.pdf980 m
    VN156-7životné prostredie–964441,0 km
    VN156-1životné prostredie–964441,1 km
    Medzevúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou26,0 m58517 114Dc11.pdf1,3 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Medzev – StrojsmaltSK200500FK940 m

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Nižný Medzev VIII. – Vyšný Medzev15 000 m²1973–170 m
    Nižný Medzev VII. – Vyšný Medzev–1978–830 m
    Nižný Medzev VI. – Vyšný Medzev–1973–1,1 km
    Nižný Medzev V. – Vyšný Medzev1 050 m²1985–1,4 km
    Počkaj – Jasov–1980–1,6 km
    Hačava I. – Hačava150 m²1991–2,0 km
    Nižný Medzev IV. – Vyšný Medzev–1984–2,0 km
    Baňa Lucia II. – Vyšný Medzev400 m²1965–2,2 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy4×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny4×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Metzenseifen1 horgászvíz · 5,1 km32Šugovský potok32

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád