Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Šugovský potok

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
5,1km
región
Región de Košice
Imagen aérea del curso de agua Šugovský potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Šugovský potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Šugovský potok, puntuación de la ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:05.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    2503003504004505000 km2 km4 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 482 a 306 m s. n. m. en 5,1 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    482 m a.s.l.
    Punto más bajo
    288 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    194 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    38 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,15

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Šugovský potok de 2019
    2019fotografiado 3 jul 2019
    Imagen aérea del curso de agua Šugovský potok de 2022
    2022fotografiado 30 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Šugovský potok de 2025
    2025fotografiado 5 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Šugovský potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Šugovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % metamorfity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 272 mg/l, stredne tvrdá voda (9,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 5,29 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    61nGy/h dávkový príkon

    89. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 8,60 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Sugovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    20vrtov do 3 km

    287 rozborov vody v okolí

    Z toho 20 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    1 záťaž, 11 skládok

    Najbližšia záťaž: Medzev – Strojsmalt, 940 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    26záznamov do 5 km

    26 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Metamorfity33%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • jura33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    juramladší trias? – juratmavosivé až čierne fylity s laminami metasiltovcov, metapieskovcov a tmavých kryštalických vápencov1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • GEMERIKUM100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih67%SR 26 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón nízkometamorfovaných hornín100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia epimetamorfovaných hornín100%SR 2,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleozoikum Volovských vrchov v povodí Bodvy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,21typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    9,4°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,67 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    272mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK2,72 mg/l45. percentil
    • SulfatosSO436,0 mg/l44. percentil
    • ClorurosCl6,72 mg/l43. percentil
    • CalcioCa54,2 mg/l39. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3149 mg/l32. percentil
    • FluorurosF0,0751 mg/l27. percentil
    • MagnesioMg7,74 mg/l23. percentil
    • SodioNa4,22 mg/l22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO311,0 mg/l76. percentil
    • FosforečnanyPO40,160 mg/l54. percentil
    • AmóniumNH40,0443 mg/l22. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,88 mg/l17. percentil

    Metales

    • AluminioAl210 μg/l80. percentil
    • ManganesoMn59,6 μg/l67. percentil
    • HierroFe0,0889 mg/l44. percentil
    • CincZn5,66 μg/l42. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn5,29 mg/kg91. percentil
    • AntimonioSb4,25 mg/kg90. percentil
    • ArsénicoAs14,7 mg/kg85. percentil
    • BizmutBi0,395 mg/kg84. percentil
    • CobreCu35,3 mg/kg80. percentil
    • MercurioHg0,250 mg/kg79. percentil
    • CincZn122 mg/kg70. percentil
    • CadmioCd0,254 mg/kg65. percentil
    • VanadioV74,4 mg/kg63. percentil
    • PlomoPb17,6 mg/kg60. percentil
    • SelenioSe0,239 mg/kg48. percentil
    • CobaltoCo8,26 mg/kg47. percentil
    • MolibdenoMo0,337 mg/kg42. percentil
    • NíquelNi22,6 mg/kg40. percentil
    • CromoCr63,1 mg/kg35. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • HierroFe3,53 %82. percentil
    • ManganesoMn1144 mg/kg75. percentil
    • CalcioCa3,45 %70. percentil
    • TitánTi5017 mg/kg70. percentil
    • DraslíkK1,60 %65. percentil
    • AluminioAl5,94 %60. percentil
    • FósforoP886 mg/kg55. percentil
    • MagnesioMg0,662 %21. percentil
    • SodioNa0,671 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB112 mg/kg95. percentil
    • LítiumLi46,4 mg/kg95. percentil
    • CérCe74,6 mg/kg87. percentil
    • YtriumY36,0 mg/kg86. percentil
    • RubídiumRb101 mg/kg78. percentil
    • BerilioBe1,82 mg/kg74. percentil
    • BáriumBa452 mg/kg55. percentil
    • ZirkónZr406 mg/kg52. percentil
    • GáliumGa12,4 mg/kg36. percentil
    • StronciumSr77,1 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    61nGy/h vo vzduchu

    rozsah 37 až 85 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,77 %93. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,68 ppm80. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,86 ppm76. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 2 000 m65°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Medzev, žila Andreas – Komplexné železné rudy (960 m od vody)Medzev, Kauligov vrch – Železné rudy (2,4 km od vody)Hačava – Železné rudy (3,0 km od vody)Štós, žila Pivering-lom – Komplexné železné rudy (3,6 km od vody)Štós, žila Žalobka – Komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Medzev, žila Laura-Berta – Komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Jasov, žila Jób-Rozália – Komplexné železné rudy (4,3 km od vody)Štós, žila Karin – Komplexné železné rudy (4,4 km od vody)Medzev, žila Nanebovstúpenie – Komplexné železné rudy (4,6 km od vody)Poproč, žila Fortuna – Komplexné železné rudy (4,6 km od vody)Jasov, žila Fructuozus – Komplexné železné rudy (4,7 km od vody)Medzev, žily Radivij, Radomír, Radovan a Ramon – Komplexné železné rudy (4,8 km od vody)Medzev – Strojsmalt – SK200500FK (940 m od vody)Nižný Medzev VIII. – Vyšný Medzev – nijaký (170 m od vody)Nižný Medzev VII. – Vyšný Medzev – nijaký (830 m od vody)Nižný Medzev VI. – Vyšný Medzev – nijaký (1,1 km od vody)Nižný Medzev V. – Vyšný Medzev – nijaký (1,4 km od vody)Počkaj – Jasov – nijaký (1,6 km od vody)Hačava I. – Hačava – nijaký (2,0 km od vody)Nižný Medzev IV. – Vyšný Medzev – nijaký (2,0 km od vody)Baňa Lucia II. – Vyšný Medzev – občasný (2,2 km od vody)Nižný Medzev I. – Vyšný Medzev – nijaký (2,3 km od vody)Nižný Medzev II. – Vyšný Medzev – nijaký (2,4 km od vody)Vyšný Medzev II. – Vyšný Medzev – nijaký (2,9 km od vody)Medzev – Šugov – stavebný kameň – vápenec (80 m od vody)Medzev – Počkaj – stavebný kameň – kremitý porfýr (1,2 km od vody)Jasov – stavebný kameň – zlepenec (1,6 km od vody)Medzev – Kauligov vrch – Fe rudy, Mn rudy (2,4 km od vody)Jasov – stavebný kameň – kremitý porfýr (2,5 km od vody)Hačava – Fe rudy – magnetit, hematit (3,0 km od vody)Medzev – Pivering – stavebný kameň – kremitý porfýr (3,5 km od vody)Luciabaňa – Michal, Fortuna – Fe rudy – siderit (4,0 km od vody)Porče I – stavebný kameň – kremitý porfýr (4,3 km od vody)Porče II – stavebný kameň – kremitý porfýr (4,3 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,6 km od vody)Jasov – stavebný kameň – vápenec (4,7 km od vody)Medzev – komplexné železné rudy (4,0 km od vody)Jasov – všeobecná geológia (2,1 km od vody)Kunia priepasť, Turnianske Podhradie – geomorfológia (4,3 km od vody)Jasovská jaskyňa – paleontológia (4,5 km od vody)Jaskyňa Skalistého potoka – geomorfológia (4,8 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (1,2 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (1,7 km od vody)JASOV – Zosuvy (2,5 km od vody)NIZNY MEDZEV – Zosuvy (2,8 km od vody)Nižný Medzev – pozorovací vrt SHMÚ (350 m od vody)Medzev – vrt pre vodné dielo (850 m od vody)Nižný Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nižný Medzev – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Vyšný Medzev – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Jasov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,7 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (20 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (210 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (590 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (700 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (850 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (860 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)Šugov- zberná studňa – prameň (70 m od vody)Medzev – Šugovská vyvieračka – prameň (780 m od vody)Medzev – Šugovská dolina, vodný zdroj – prameň (870 m od vody)Hačava, 500m Z od K701 – prameň (870 m od vody)Medzev, 2300m Z od K599 Halagos – prameň (1,4 km od vody)Jasov, 1600m SV od K438 – prameň (1,6 km od vody)Jasov, 900m SZ od K599 – prameň (1,7 km od vody)Jasov, 800m SZ od K599 – prameň (1,8 km od vody)Hačava, 1000m ZJZ od K902 č.d. 34 – studňa (2,4 km od vody)Hačava, 1100m ZJZ od K902 pri č.d. 44 – studňa (2,6 km od vody)Jasov, 600m S od K460 – prameň (2,6 km od vody)Háj, 800m ZSZ od K666 – prameň (2,7 km od vody)Jasov – prameň Teplica, prepad z vodného zdroja – prameň (2,7 km od vody)SZ okraj obce Hačava – prameň (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,60 μg/lmedián 4,20 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sugovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sugovský potok, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 1,15 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 2200m Z od K599 Holagoš, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bodva, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 210 μg/lmedián 120 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1800m JJV od K470 Strážny vrch, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 2200m Z od K599 Holagoš, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sogovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,91 mg/lmedián 7,15 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1800m JJV od K470 Strážny vrch, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 15 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 15 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO312×
    • Ca-Mg-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A7×
    • trieda E3×
    • trieda F2×
    • trieda B1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 122 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 145 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,200 μg/l21 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,290 mg/lmedián 0,0100 mg/l21 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 090 μg/lmedián 25,0 μg/l21 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 116 μg/lmedián 4,00 μg/l21 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,20 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň23,95 Bq/l3,72 Bq/l
    fuente925,4 Bq/l1,09 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,330 Bq/l0,330 Bq/l
    potok, rieka10,0100 Bq/l0,0100 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Medzev, žila AndreasKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt960 m
    Medzev, Kauligov vrchŽelezné rudyFemineralogický výskyt2,4 km
    HačavaŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,0 km
    Štós, žila Pivering-lomKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt3,6 km
    Štós, žila ŽalobkaKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt4,0 km
    Medzev, žila Laura-BertaKomplexné železné rudyFeložiskový výskyt4,0 km
    Jasov, žila Jób-RozáliaKomplexné železné rudyFe, Cumineralogický výskyt4,3 km
    Štós, žila KarinKomplexné železné rudyFemineralogický výskyt4,4 km
    Medzev, žila NanebovstúpenieKomplexné železné rudyFeložiskový výskyt4,6 km
    Poproč, žila FortunaKomplexné železné rudyFeložiskový výskyt4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    20 vrtov v pásme 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 20.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m7×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Nižný Medzevpozorovací vrt SHMÚ9,1 m16789 114Dd2.pdf350 m
    VN156-6životné prostredie–96444720 m
    VN156-4životné prostredie–96444790 m
    VN156-3životné prostredie–96444840 m
    Medzevvrt pre vodné dielo6,0 m53877 114Dd16.pdf850 m
    Nižný Medzevúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m21379 114Dd5.pdf860 m
    VN156-5životné prostredie–96444860 m
    VN156-2životné prostredie–96444870 m
    Medzevširokoprofilový vrt5,5 m71894 114Dd19.pdf980 m
    VN156-7životné prostredie–964441,0 km
    VN156-1životné prostredie–964441,1 km
    Medzevúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou26,0 m58517 114Dc11.pdf1,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Medzev – StrojsmaltSK200500FK940 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nižný Medzev VIII. – Vyšný Medzev15 000 m²1973–170 m
    Nižný Medzev VII. – Vyšný Medzev–1978–830 m
    Nižný Medzev VI. – Vyšný Medzev–1973–1,1 km
    Nižný Medzev V. – Vyšný Medzev1 050 m²1985–1,4 km
    Počkaj – Jasov–1980–1,6 km
    Hačava I. – Hačava150 m²1991–2,0 km
    Nižný Medzev IV. – Vyšný Medzev–1984–2,0 km
    Baňa Lucia II. – Vyšný Medzev400 m²1965–2,2 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy4×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny4×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Medzev1 coto de pesca · 5,1 km26Šugovský potok26

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád